Re: Wybory 2018
Wysłane przez: maniamania (87.205.193.---)
Data: 27 pa╝ 2018 - 10:57:41

nie dostałam odpowiedzi na moje pytanie

to dobrze czy ┼║le?

PS. dw721 - "dw" znaczy droga wojewódzka, to z jakiej paki gmina/ powiat ma dokładać zasobnemu MZDW?

Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.73.---)
Data: 27 pa╝ 2018 - 13:47:41

Maniu,
masz w 100% mnie tak stawia─ç pod ┼Ťcian─ů je┼╝eli by┼ébym decydentem - burmistrzem, czy starost─ů.
Nie jestem, jestem tylko zaanga┼╝owanym mieszka┼äcem, kt├│ry widzi, ┼╝e wiele spraw mo┼╝na zrobi─ç lepiej za te same pieni─ůdze.

Nie znam blisko obu Pan├│w, ale na ile z nimi wsp├│┼épracowa┼éem to obaj maj─ů trudne charaktery typu "wiem najlepiej". St─ůd uwa┼╝am, ┼╝e by┼éaby to trudna wsp├│┼épraca, a straci─ç mogliby na niej mieszka┼äcy.
Jeżeli byłoby im po drodze to współpraca byłaby sprawna, w przeciwnym wypadku pewnie mała wojna.

Zwr├│─ç uwag─Ö na "fenom" w├│jta Lesznowoli czy np bu
rmistrza Nowej Soli. Oni piastuj─ů kolejn─ů kadencj─Ö z wynikami powy┼╝ej 70% za ka┼╝dym razem.
Nie patrz─ů za co odpowiadaj─ů formalnie tylko staraj─ů si─Ö podnie┼Ť─ç standard ┼╝ycia.
Dlatego w Lesznowoli od dawn─ů dw721 ma ┼Ťcie┼╝ki rowerowe i chodniki, bo chodzi┼éa za tym Pani w├│jt cho─ç formalnie to niej jej teren.

A Pan Gut wycofał się z wielostronnego porozumienia, ponieważ nie jego koncepcja przebudowy została wybrana.

Pozna┼éa┼Ť moj─ů opini─Ö, jaka jest Twoja?
Jak taka współpraca rozwijałaby się Twoim zdaniem?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-27 14:19 przez m_wisniewski.

Wysłane przez: maniamania (84.40.211.---)
Data: 27 pa╝ 2018 - 15:50:58

Wiem i ceni─Ö Twoj─ů dzia┼éalno┼Ť─ç, ale nie ma co drze─ç szat je┼Ťli nie wiadomo kto kim b─Ödzie i gdzie.

U nas 62.7% jest te┼╝ znacz─ůce, widocznie ludzie dostrzegaj─ů zas┼éugi, bo sam przecie┼╝ nie g┼éosowa┼é w ka┼╝dym lokalu po kilkaset razy na siebie. Na przestrzeni lat we wszystkich wyborach by┼éy dwie tury
Z ciekawostek, przypominam sobie, ┼╝e kiedy┼Ť pewien kandydat podczas kampanii bywa┼é w niedziele we wszystkich ko┼Ťcio┼éach naszej mie┼Ťciny na Mszach ┼Ťw - niestety ta gorliwo┼Ť─ç nie prze┼éo┼╝y┼éa sie na wynik g┼éosowania.

W ostatnim biuletynie jest podsumowanie kadencji, wida─ç ┼╝e sporo (poza ┼Ťcie┼╝kami rowerowymi) si─Ö dzia┼éo.
A je┼Ťli chodzi o ┼Ťcie┼╝ki to zauwa┼╝y┼éam w rzeczonej Lesznowoli, ┼╝e wzd┼éu┼╝ trasy 721 ┼Ťcie┼╝ka biegnie chodnikiem (nie wiem czy ca┼éy czas) i funkcjonuje jako droga pieszo rowerowa i tak sobie my┼Ťl─Ö obserwuj─ůc szerokie chodniki po obu stronach ulic - czy nie warto u nas wprowadzi─ç takich trakt├│w, np na Pi┼ésudskiego, Prusa, Oborskiej, D┼éugiej, Wojew├│dzkiej. My┼Ťl─Ö o chodniku po jednej stronie. Po drugiej niech zostanie dla pieszych.

Wysłane przez: daramisdaramis (188.146.96.---)
Data: 28 pa╝ 2018 - 22:32:08

Nie pomy┼Ťla┼éa┼Ť Maniu, ┼╝e wynik wybor├│w to nie sprawa si┼éy zwyci─Özcy, ale raczej jako┼Ť─ç kontrkandydat├│w? Je┼╝eli zmienia─ç, to na lepsze, a nie tylko po to ,┼╝eby zmieni─ç.

Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.147.67.---)
Data: 29 pa╝ 2018 - 10:07:12

daramis
Nie pomy┼Ťla┼éa┼Ť Maniu, ┼╝e wynik wybor├│w to nie sprawa si┼éy zwyci─Özcy, ale raczej jako┼Ť─ç kontrkandydat├│w? Je┼╝eli zmienia─ç, to na lepsze, a nie tylko po to ,┼╝eby zmieni─ç.

Dok┼éadnie takie s─ů realia + to co og├│lnie dzia┼éo si─Ö w wi─Ökszo┼Ťci du┼╝ych miast i ich przedmie┼Ťciach.

Wysłane przez: maniamania (37.47.46.---)
Data: 29 pa╝ 2018 - 12:05:12

daramis

Je┼Ťli faktycznie nie przyczyni┼éy si─Ö dokonania, to dlaczego nikt poza marnymi kandydatami- jak piszesz - nikt nie chcia┼é si─Ö wystawi─ç, cho─çby pr├│buj─ůc swoich si┼é. Przecie┼╝ nic nie grozi - pokonanych nie pal─ů na stosie, ani nie zsy┼éaj─ů (jak s─Ödzi├│w) do Pipid├│wek; za to mo┼╝na zyska─ç presti┼╝ i niez┼é─ů pensj─Ö.

Ale z naszym polskim narodem tak jest, ┼╝e z niczego nie potrafi si─Ö cieszy─ç, za to do narzekania jeste┼Ťmy pierwsi

A mo┼╝e zamiast labidzi─ç, warto poogl─ůda─ç nasz─ů gmin─Ö i zauwa┼╝y─ç, ┼╝e jednak przyby┼éo to i owo (poza ┼Ťcie┼╝kami rowerowymi). A je┼Ťli brak czasu to do poduszki poczyta─ç ostatni gminny biuletyn, w kt├│rym jest podsumowanie 2. kadencji: [www.konstancinjeziorna.pl]

A cho─çby rzuci─ç okiem na tabelki w kt├│rych jest wykaz dokona┼ä - ciekawe nt.bud┼╝etu m.in. na przestrzeni lat np.- w 2010 zad┼éu┼╝enie wynosi┼éo 20 395 869,93 z┼é (s┼éownie DWADZIE┼ÜCIA ... MILION├ôW), a w 2017 tylko 664 065,10 z┼é (s┼éownie SZE┼Ü─ćSET... TYSI─śCY)

Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.50.---)
Data: 29 pa╝ 2018 - 18:19:53

Jest po kampanii i wyborach to mo┼╝e dyskusja b─Ödzie ciekawsza i merytoryczna.
Pan burmistrz Ja┼äczuk moim zdaniem jest administratorem, kt├│ry bie┼╝─ůco realizuje swoje zadania i nie wydaje rozrzutnie kasy (tak wiem, s─ů te┼╝ tacy kt├│rzy i tego nie potrafi─ů, a kas─Ö przepuszcz─ů).
Ale czy tylko tym nale┼╝y si─Ö zadowoli─ç skoro jeste┼Ťmy jedn─ů z najzamo┼╝niejszych gmin w Polsce?

Sytuacja bud┼╝etowa gminy to plus na korzy┼Ť─ç burmistrza.
Ale co jeszcze mo┼╝na uzna─ç za zrealizowane wa┼╝ne dzia┼éania/projekty/inwestycje tej w┼éadzy za lat ostatniej kadencji skoro pieni─ůdze nie s─ů przeszkod─ů?

ps Notabene czy kto┼Ť gdzie┼Ť widzia┼é program burmistrza na kolejn─ů kadencj─Ö?
Niestety nie miałem okazji się z nim zapoznać.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-29 18:21 przez m_wisniewski.

Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 29 pa╝ 2018 - 18:20:51

No i Bielawska jeszcze nigdy dot─ůd nie wygl─ůda┼éa tak ┼║le jak obecnie, to te┼╝ trzeba umie─ç tak spieprzy─ç za moje pieni─ůdze.

Ja osobi┼Ťcie g┼éosowa┼éem przeciwko Stoczy┼äskiemu po prostu.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Data: 29 pa╝ 2018 - 20:32:22

tu: [konstancinjutra.pl] (Uwaga - stronka długo się otwiera, albo mój Internet się zacina)
mo┼╝na przeczyta─ç co KWW Konstancin Jutra, a wi─Öc wybrany na kolejn─ů kadencj─Ö Burmistrz planuje zrobi─ç w poszczeg├│lnych okr─Ögach wyborczych i w ca┼éym Kcinie - sporo jest o ┼Ťcie┼╝kach rowerowych.

Nie wiem kto robi┼é Bielawsk─ů, ale fakt ┼╝e jak si─Ö chce to mo┼╝na jest remont ul. Szpitalnej. Prace wykonywa┼éa firma MUBAO z Baniochy. Zacz─Öli 8. pa┼║dziernika i dzi┼Ť widz─Ö r├│wniutk─ů jezdni─Ö z g┼é─Öboko (stabilnie) umocowanymi kraw─Ö┼╝nikami po obu stronach co daje nadziej─Ö, ┼╝e po kilku miesi─ůcach brzegi jezdni nie b─Öd─ů wygl─ůda┼éy jak powygryzane. Faceci zasuwali jak ma┼ée samochodziki. Nikt si─Ö nie obija┼é, najlepsze by┼éo to, ┼╝e za ogromn─ů maszyn─ů k┼éad─ůc─ů kolejn─ů warstw─Ö asfaltobetonu uwijali si─Ö panowie z szufelkami i wyr├│wnywali ka┼╝d─ů nier├│wno┼Ť─ç (np. przy kraw─Ö┼╝nikach), dopiero p├│┼║niej je┼║dzi┼éy walce.

Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.50.---)
Data: 29 pa╝ 2018 - 20:45:11

Maniu, tu chodzi o jako┼Ť─ç nadzoru ze strony gminy.
Jest s┼éaba i dodatkowo nie ucz─ů si─Ö na w┼éasnych b┼é─Ödach.
Je┼╝eli wyjdzie dobra inwestycja to z uwagi na fakt, ┼╝e najni┼╝sz─ů cen─Ö da┼éa dobrze zorganizowana firma.
Innym z┼éym przyk┼éadem braku zarz─ůdzania i nadzoru jest ulica G┼éowackiego w Kierszku (przed przejazdem kolejowym)
Chyba jest ju┼╝ 3cia tzw nak┼éadka asfaltowa, a od roku jest fatalnej jako┼Ťci asfalt po┼éo┼╝ony plackami po budowie wodoci─ůgu.
Obok jest maksymalnie dziurawy wyjazd z ul Działkowej
Tym wszystkim zarz─ůdza KJ i jak rozumiem odbiera prace.

A w kwestii niekt├│rych plan├│w to w moim okr─Ögu czytam o pomys┼éach jeszcze z poprzedniej kampanii lub takich kt├│rych inwestycja w┼éa┼Ťnie trwa.

Data: 30 pa╝ 2018 - 08:25:02

Niewa┼╝ne, kto robi┼é Bielawsk─ů, nadzorowali ludzie TEGO burmistrza, koniec. Nie ma co szuka─ç m├│zgu w dupie, inwestycja za grub─ů kas─Ö jest nie do przyj─Öcia i to nikt inny tego nie zawali┼é. Burmistrz ma tak─ů w┼éadz─Ö, ┼╝e nie ma mowy o tym, ┼╝e mu kt├│ry┼Ť urz─Ödnik w poprzek zrobi, rada albo w og├│le ktokolwiek. Nie dopilnowa┼é swoich ludzi i koniec. Nie wiem, ┼Ťlepy jest czy g┼éupi, ale musia┼é widzie─ç to, co tam si─Ö dzieje i je┼Ťli nie zareagowa┼é, to jest to zwyczajnie celowe dzia┼éanie na szkod─Ö mieszka┼äc├│w. To, ┼╝e jaka┼Ť inna totalnie nie maj─ůca nic wsp├│lnego z t─ů realizacja jest dobrze zrobiona, to absurd - jak oblej─Ö klas─Ö z matematyki, to nie ma co si─Ö przejmowa─ç, bo przecie┼╝ z przyrody zda┼éem?

Nie bardzo mnie obchodzi, jakie to wspania┼ée plany ma nasz burmistrz. Bardzo mnie obchodzi, ile to takich wspania┼éych plan├│w sprzed czterech i o┼Ťmiu lat zrealizowa┼é - a tutaj zaczynaj─ů si─Ö schody i to bez por─Öczy.

Ten cz┼éowiek rz─ůdzi gmin─ů dlatego, ┼╝e nie ma innego sensownego kandydata. I cokolwiek zrobi┼é dobrego, a ja pierwszy jestem je┼Ťli chodzi np. o chwalenie zmian komunikacyjnych (nikt mnie nie przekona, ┼╝e obecny uk┼éad z L-kami jest gorszy ni┼╝ trzy autobusy podmiejskie 10 lat temu), to r├│wnowa┼╝y to masami zaniedba┼ä, zaniecha┼ä i zwyk┼éego partactwa.

Modelowym przyk┼éadem jest postawienie kibla za wiadro dolar├│w w samym ┼Ťrodku niczego na Bielawskiej, w po┼éowie drogim mi─Ödzy niczym a niczym, gdzie s┼éu┼╝y on zupe┼énie nikomu (nawet nie menelom, bo p┼éatny). Jest za to cholernie nowoczesny, bardzo ┼éadny i jak te zapuszczone krzaczory za nim maj─ů li┼Ťcie, to fajnie wygl─ůda na zdj─Öciach. Tyle, ┼╝e za te pieni─ůdze mo┼╝na by┼éo co┼Ť zrobi─ç, zamiast wyrzuca─ç je do szamba.

Data: 30 pa╝ 2018 - 10:11:09

Mieszka┼äcy sobie kibel za┼╝yczyli, to maj─ů

Wyniki głosowania na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego 2015

Konstancin-Jeziorna (Jeziorna)
1. Budowa chodnika wzdłuż ul. Szkolnej na odcinku Przeskok - Górna (4 głosy)
Szacowany koszt: 27.860 zł
2. Przebudowa placu zabaw przy ul. Koziej wraz ze zmian─ů u┼╝ytkowania na ogr├│dek Jordanowski na os. Kozia w Konstancinie-Jeziornie (3 g┼éosy)
Szacowany koszt: 48.100 zł
3. Dokumentacja projektowa toalety publicznej (24 głosy)
Szacowany koszt: 30.000 zł

Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 30 pa╝ 2018 - 10:50:07

Maniu, czytaj proszę ze zrozumieniem. Bartek nie neguje toalety jako takiej ale jej lokalizację. W głosowaniu mieszkańcy nie wybierali lokalizacji obok podejrzanej budki z hazardem.

Odno┼Ťnie Bielawskiej. Ta farsa czyli remont nawierzchni jak w soczewce skupi┼éa wszystko to czego brakuje i co nie dzia┼éa w naszej gminie. Moim zdaniem za t─ů inwestycj─Ö powinni polecie─ç wszyscy czyli kolejno - szef wydzia┼éu dr├│g gminnych (o ile taki wtedy by┼é bo wakat by┼é d┼éugo), zast─Öpca Burmistrza P. Macha┼éek oraz na ko┼äcu sam Burmistrz. Ten ostatni mo┼╝e "polecie─ç" tylko w wyborach ale tak ju┼╝ napisano przegra─ç trzeba mie─ç z kim.

Uwa┼╝asz Maniu, ┼╝e Burmistrzowi przez 8 lat nie uda┼éo si─Ö jedynie zbudowa─ç bezpiecznych ┼Ťcie┼╝ek rowerowych? To ja wracam do tej listy:
1. Asfalciarnia
2. Plan zagospodarowania Mirkowa
3. Efektywne wprowadzenie i egzekwowanie do bólu całkowitego zakazu jazdy ciężkich pojazdów
4. Ścieżki rowerowe przy drogach gminnych (przede wszystkim) oraz powiatowych i wojewódzkich
5. Wyja┼Ťnienie opinii publicznej czemu przetargu na budow─Ö ratusza nie wygra┼éa firma Dorbud daj─ůca 10 letni─ů gwarancj─Ö
6. Reforma ZGK
7. Mieszkania komunalne i socjalne
8. Reforma ┼Ťmieciowa
9. Nie o┼Ťmieszanie si─Ö z uchwa┼éami anty reklamowymi. Wielki ekran LEDowy przy ul. Warszawskiej 14 16? O┼Ťwietla p├│┼é gminy

[www.konstancin.com]

Co z tego Burmistrz zrobił lub próbował zrobić ale złe moce mu nie dały?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-30 10:56 przez Mixiorek.

Data: 30 pa╝ 2018 - 11:31:12

24 osoby na miasto, gdzie mieszka prawie 20.000. Faktycznie, sami mieszka┼äcy chceli. Jak si─Ö toma do s┼éynnego stwierdzenia, ┼╝e PiS wybra┼éa po┼éowa po┼éowy uprawnionych do g┼éosowania? Nie da si─Ö p. Ja┼äczuka broni─ç bez pewnej dozy ┼Ťmieszno┼Ťci. Du┼╝o rzeczy dobrych zadzia┼éo si─Ö za jego kadencji. Du┼╝o zaniedba┼ä, zaniecha┼ä, z┼éych projekt├│w i rzeka mojej kasy wylana na ulice tak┼╝e.

Data: 30 pa╝ 2018 - 18:51:28

Bartek
24 osoby na miasto, gdzie mieszka prawie 20.000. Faktycznie, sami mieszkańcy chceli.

Na temat bud┼╝etu obywatelskiego jest informacja, ┼╝e przyjmowane s─ů propozycje od mieszka┼äc├│w, p├│┼║niej sa wybierane takie, kt├│re s─ů realne, a potem na jakie projekty mo┼╝na g┼éosowa─ç. Problem taki, ze podobnie jak w wyborach samorz─ůdowych i in. wi─Ökszo┼Ť─ç mieszka┼äc├│w nie bierze udzia┼éu, a potem jest labidzenie.

Lokalizacja by┼éa zaproponowana przez mieszka┼äc├│w okolic Bielawskiej, kt├│rzy mieli do┼Ť─ç obszczymurk├│w - klient├│w okolicznych sklep├│w, biur itp. W pewnym sensie rozgrzesza─ç mo┼╝na by┼éo owych sikaj─ůcych, bo gdzie si─Ö mieli odla─ç - toi toje mog─ů istnie─ç tylko wtedy gdy nie ma mrozu.

Skoro tak Was ten burmistrz uwiera, to trzeba by┼éo powo┼éa─ç komitet wyborczy i wystawi─ç si─Ö lub kogo┼Ť kogo darzycie zaufaniem. Naj┼éatwiej narzeka─ç i d─ůsa─ç si─Ö na ca┼éy ┼Ťwiat. Tak niestety jest w Polsce, ┼╝e ka┼╝dy kto jest u w┼éadzy jest wrogiem, ┼╝eby nie wiem co zrobi┼é, zawsze b─Ödzie do niczego. Nie potrafimy si─Ö z niczego cieszy─ç, u┼Ťmiecha─ç si─Ö do siebie na ulicy. Na pytanie co s┼éycha─ç najcz─Ö┼Ťciej s┼éyszymy, ┼╝e boli r─Öka, g┼éowa, d... ┼╝e brakuje pieni─Ödzy, ┼╝e w sklepach byle co. Rozumiem, gdy narzeka stetrycza┼éy emeryt, ale gdy takim tekstem wali m┼éody byczek, je┼╝d┼╝─ůcy ekstra fur─ů, tatu┼Ť udanych dzieciak├│w to mi r─Öce opadaj─ů. Dlaczego w innych krajach nawet bezdomny nie narzeka i potrafi si─Ö u┼Ťmiecha─ç?

Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.145.---)
Data: 30 pa╝ 2018 - 20:05:15

Maniu, przesta┼ä prosz─Ö uprawia─ç demagogi─Ö. Napisa┼éa┼Ť, ┼╝e Burmistrzowi przez ostatnie 8 lat nie wysz┼éy tylko ┼Ťcie┼╝ki rowerowe. Przypominam, ┼╝e przed 8 laty by┼é r├│wnie┼╝ przewodnicz─ůcym RM. Tkwi w tym urz─Ödzie i samorz─ůdzie ┼éadnych kilkana┼Ťcie lat.
My w trzy osoby obalili┼Ťmy Twoje twierdzenie w 5 sekund argumentami, konkretnymi zaniechaniami oraz wyrzuceniem naszej kasy w b┼éoto. Jak przysz┼éy argumenty to skr─Öci┼éa┼Ť na pi─Öcie i prawisz o u┼Ťmiechaniu si─Ö. No prosz─Ö Ci─Ö.
Zrobi┼é sporo. Nie zrobi┼é r├│wnie┼╝ sporo. Nadz├│r w tej gminie nie istnieje. Firmy ogrywaj─ů nas w przetargach jak chc─ů bo wiedz─ů, ┼╝e ta gmina nie ma nadzoru, specjalist├│w, planowania i egzekwowania. Co z tego, ┼╝e nie mamy du┼╝ego zad┼éu┼╝enia jak nasza kasa wyp┼éywa na remonty i inne inwestycje, kt├│re nigdy nie powinny mie─ç miejsca w takiej formie jak mia┼éy. Patrz np: Bielawska. Patrz ┼╝enada w KIO z przetargiem na budow─Ö ratusza. Patrz willa Kamilin. Mia┼éa by─ç gotowa przed wyborami. Kierownik Tr─Öbicki nadal jest optymist─ů? Ju┼╝ raz przesun─Öli┼Ťmy termin uko┼äczenia prac. Chyba nawet na jutro. Zapraszam do obejrzenia sobie stanu prac. Patrz niedawno oddane przedszkole gdzie wykonawca skutecznie wykona┼é szanta┼╝ i Burmistrz dosypa┼é mu tyle kasy (naszej kasy) ile wykonawca chcia┼é bo wybory itp.

Nie ma szefa z serduchem i sporymi kompetencjami. Rabatki na rondach nie ┼Ťwiadcz─ů o sile naszej gminy. Cho─ç mog─ů si─Ö niekt├│rym podoba─ç.

Data: 30 pa╝ 2018 - 20:16:24

NIE DA SI─ś OBRONI─ć TEGO KIBLA, przesta┼ä, bo za chwil─Ö z┼éamiesz sobie r─Ök─Ö udowadniaj─ůc, jaki to jest najlepszy burmistrz ┼Ťwiata, na Croma. Ten kibel to jest Bzdura Roku postawiona z dupy na najbardziej spierdolonej ulicy wojew├│dztwa mazowieckiego.

Tylko dlatego, że jestem zdrowy i jestem ojcem nie oznacza to, że mam być głupi jak but i chwalić fuszerki.

Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.147.3.---)
Data: 30 pa╝ 2018 - 21:41:37

Maniu, jak nasz burmistrz zmodernizował KJ, aby lepiej się w nim żyło i prowadziło interesy w XXI wieku?
Jak─ů ma wizj─Ö?

Ps jak si─Ö wkurze to zrobi─Ö komitet na kolejne wybory

Wysłane przez: daramisdaramis (188.147.106.---)
Data: 31 pa╝ 2018 - 11:41:40

m_wisniewski

Oby.

Wysłane przez: maniamania (159.205.218.---)
Data: 31 pa╝ 2018 - 21:10:54

m_wisniewski

O ile pami─Ötam nawet Ci─Ö i inne osoby do tego namawia┼éam, bo labidzenie nic nie ta. Ale je┼Ťli w cz┼éowieku jest iskra (samorz─ůdno┼Ťci - g┼éupio to uj─Ö┼éam, ale wiesz/ wiecie o co chodzi), to trzeba wykorzysta─ç.

Akcja: ForaW─ůtkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mog─ů pisa─ç na tym forum.