Re: Wybory 2018
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 31 pa╝ 2018 - 21:24:56

We mnie nie ma, wi─Öc chcia┼ébym, ┼╝eby kto┼Ť, komu za to p┼éac─Ö, dobrze robi┼é swoj─ů robot─Ö. Niestety nie mia┼éem mo┼╝liwo┼Ťci w tym roku zweryfikowa─ç zadowolenia, bo mia┼éem do wyboru Wojdaka i Stoczy┼äskiego, a to nie jest ┼╝aden wyb├│r.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (77.124.105.---)
Data: 01 lis 2018 - 07:37:51

Nikt mnie do niczego nie namawiał przy obecnych wyborach.

Pan burmistrz formalnie nie odpowiedział na żadnego maila z jesiennych dot. komunikacji w przeciwieństwie do ZTM.
Zatem nie chodzi moje marudzenie tylko bycie olanym i to nie tylko przez niezauważalnie realnego problemu, ale też na poziomie zwykłej odpowiedzi.

Decyzja dot kolejnych wybor├│w b─Ödzie wynika─ç niezadowolenia (wk...), je┼╝eli si─Ö utrzyma.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-01 07:39 przez m_wisniewski.

Wysłane przez: maniamania (87.205.201.---)
Data: 01 lis 2018 - 15:59:46

M├│wicie, ┼╝e broni─Ö obecnego Burmistrza, ale nasz─ů scen─Ö samorz─ůdow─ů obserwuj─Ö od wielu lat. Odk─ůd mieszkam gmin─ů zarz─ůdza┼éo po kolei dw├│ch burmistrz├│w, ┼╝e nie wspomn─Ö o wiceburmistrzach. By┼é ba┼éagan (cho─ç ci┼Ťnie mi si─Ö bardziej dosadne s┼éowo) m.in. w gospodarowaniu finansami (zob. tabelki w ostatnim biuletynie), inwestycje le┼╝a┼éy, polityka informacyjna ┼╝adna (wiem, ┼╝e teraz te┼╝ kuleje, ale znacznie mniej), gospodarka odpadami, to by┼é horror.
Teraz ┼Ťmiecie prawie s─ů ogarni─Öte, tylko nie wiem dlaczego ludzie kt├│rzy p┼éac─ů podatek ┼Ťmieciowy wyrzucaj─ů do ulicznych koszy lub obok, albo do s─ůsiada przez p┼éot domowe odpadki.
S─ů te┼╝ plenerowe wysypiska, ale mo┼╝e to przedsi─Öbiorcy, kt├│rzy na odbi├│r powinni mie─ç umow─Ö z firm─ů wywozow─ů, a to kosztuje.

Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (77.124.105.---)
Data: 01 lis 2018 - 19:57:34

Moim zdaniem obecny burmistrz jest lepszy od poprzedniego.

Ale jednocze┼Ťnie jest jedynie administratorem, nie modernizuje KJ.
Nie ma na niego pomysłu, nie umiem (nie chce?) współpracować z lokalnymi organizacjami czy mieszkańcami.

Dodatkowo nawet je┼╝eli chcesz co┼Ť zrobi─ç to trudno z uwagi na jego charakter.
A przykładów może być wiele, a wiele sam przeszedłem przy okazji starań o modernizację 721, czy drogi rowerowe.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-01 19:58 przez m_wisniewski.

Data: 02 lis 2018 - 10:01:18

Nikita Chruszczow też był lepszy od Józefa Stalina.

Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.182.41.---)
Data: 02 lis 2018 - 13:13:50

Ja watpie by Burmistrz nagoe ludu sluchac zaczal...chyba, zeby w jakos sposob radni go do tego zmusili....a zdaje sie jakas uchwala dotyczaca wspolpracy z organizacjami i mieszkancami podj─Öta by┼éa. Tylko czy w jakiejkolwiek formie realizowana? Jest jaki┼Ť pe┼énomocnik, ktory mia┼é by─ç powo┼éany?

Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 02 lis 2018 - 13:53:05

Uwa┼╝am, ┼╝e po zwyci─Östwie w I turze prze┼Ťwiadczenie Burmistrza o swojej wielko┼Ťci i nieomylno┼Ťci wzros┼éo jeszcze bardziej. B─Ödzie nadal polityka unik├│w (unikamy spraw dra┼╝liwych, cz─Östo najwa┼╝niejszych). Sadzimy kwiatki na rondach.
To mo┼╝e by─ç ci─Ö┼╝kie 5 lat.

Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.246.---)
Data: 02 lis 2018 - 18:47:23

Bartek
Nikita Chruszczow też był lepszy od Józefa Stalina.
O czym my m├│wimy i tak mamy szcz─Ö┼Ťcie , nie wybrali┼Ťmy skazanego za potwierdzenie nieprawdy w dokumebtach .

Data: 03 lis 2018 - 12:18:00

Nie no, pewnie.

Wysłane przez: KasandraKasandra (83.31.146.---)
Data: 03 lis 2018 - 13:51:35

A ja tam pochwalam naszego burmistrza Pana Ja┼äczuka m.in. za komunikacj─Ö. To od czasu jego "rz─ůd├│w" do wielu miejscowo┼Ťci w gminie zacz─Ö┼éy kursowa─ç autobusy ("L"). Wcze┼Ťniej nikogo nie obchodzi┼éo, ┼╝e mieszka┼äcy maj─ů po 6 czy 7 km do najbli┼╝szego przystanku. Kto tego nie do┼Ťwiadczy┼é niech si─Ö nie wym─ůdrza. Pozdrowienia dla Pana Burmistrza Ja┼äczuka i jego sympatycznej ma┼é┼╝onki (by┼éa moj─ů nauczycielk─ů w LO Piaseczno).

Data: 03 lis 2018 - 18:24:29

Akurat za komunikacj─Ö zawsze chwal─Ö, wbrew og├│lnemu forowemu nastrojowi, ┼╝e cztery autobusy + cztery elki to gorzej, ni┼╝ 15 lat temu trzy autobusy.

oficjalne wyniki II. tury wybor├│w u s─ůsiad├│w
Wysłane przez: maniamania (159.205.209.---)
Data: 05 lis 2018 - 11:21:34

wyniki wybor├│w samorz─ůdowych na burmistrz├│w i w├│jta.

W Piasecznie 71.14% głosów otrzymał Daniel Putkiewicz - KKW Koalicja Obywatelska, członek PO; (28.86 % Wojciech Ołdakowski KW PiS).

W Górze Kalwarii 63,18% głosów Arkadiusz Strzyżewski - KWW Nowa Kalwaria, członek PO; (36.82% Dariusz Zieliński KWW Bezpartyjni).

W Pra┼╝mowie 50.92% g┼éos├│w Jan Adam D─ůbek - KWW Nasza Gmina-Nasz Powiat (49.08% Maciej Michalski - KWW Macieja Michalskiego)

źródło: [wybory2018.pkw.gov.pl]

Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 05 lis 2018 - 11:35:00

Jan D─ůbek?! To ten sam....? Pra┼╝m├│w? To ju┼╝ nie jest mieszka┼äcem Piaseczna/ Julianowa/ J├│zefos┼éawia?

Mam nadziej─Ö, ┼╝e zmiana w G├│rze Kalwarii spowoduje widoczne zmiany w tym mie┼Ťcie bo od lat jako┼Ť jest tam s┼éabo. Budowa obwodnicy to ogromna szansa dla tego miasta by centrum w ko┼äcu jako┼Ť wygl─ůda┼éo. Powiat ruszy┼é w ko┼äcu dawn─ů jednostk─Ö. Czas na pozosta┼ée tereny.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-05 11:36 przez Mixiorek.

Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (212.180.218.---)
Data: 05 lis 2018 - 14:19:35

Mixiorek
Jan D─ůbek?! To ten sam....? Pra┼╝m├│w? To ju┼╝ nie jest mieszka┼äcem Piaseczna/ Julianowa/ J├│zefos┼éawia?

Mo┼╝na kandydowa─ç na bura nie mieszkaj─ůc w tej gminie,np. p.Lis nie by┼é mieszka┼äcem gminy Piaseczno. Pan D─ůbek w poprzedniej kadencji by┼é wice w Pra┼╝mowie, Puszczyk jego szef z poprzedniej kadencji poszed┼é w powiaty.

Wysłane przez: HammerHammer (79.184.56.---)
Data: 10 lis 2018 - 13:22:45

┼Ümiecie ogarni─Öte jak smog Maniu. Czemu si─Ö pojawiaj─ů podrzucane ┼Ťmieci? Bo kto┼Ť zg┼éosi┼é jedn─ů osob─Ö a mieszka 5. SM tego nie weryfikuje.

To mo┼╝e chocia┼╝ gmina rozlicza Lekarz? Te┼╝ nie bardzo. Z mojego bloku w ramach segregacji do tej samej ┼Ťmieciarki wrzucili segregowane suche, papier i zmieszane. Oszcz─Ödzili bio i szk┼éo...

Super ogarni─Öte... Zrobi─ç przetarg i niech si─Ö firm─ů martwi o reszt─Ö...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-10 13:23 przez Hammer.

Data: 10 lis 2018 - 23:36:10

Hammer
┼Ümiecie ogarni─Öte jak smog Maniu. Czemu si─Ö pojawiaj─ů podrzucane ┼Ťmieci? Bo kto┼Ť zg┼éosi┼é jedn─ů osob─Ö a mieszka 5. SM tego nie weryfikuje.

Przecie┼╝ nikt nie ogranicza ilo┼Ťci wystawionych work├│w. Od kiedy odbi├│r jest raz w miesi─ůcu, nasza 5 osobowa rodzina (dok┼éadnie odk┼éadaj─ůc ka┼╝dy kawa┼éek plastiku, metalu czy papierek do odpowiednich work├│w) wystawia po 5-6 work├│w ka┼╝dego asortymentu, poza szk┼éem (zazwyczaj jeden - nie jeste┼Ťmy trunkowi). Firma grzecznie zabiera wszystko po kolei: najpierw szk┼éo, p├│┼║niej papier i osobno plastik, bo z odzyskanych materia┼é├│w maj─ů biznes. Nigdy nie by┼éo grymas├│w, ┼╝e za du┼╝o

Data: 11 lis 2018 - 00:05:33

Hammer
To mo┼╝e chocia┼╝ gmina rozlicza Lekarz? Te┼╝ nie bardzo. Z mojego bloku w ramach segregacji do tej samej ┼Ťmieciarki wrzucili segregowane suche, papier i zmieszane. Oszcz─Ödzili bio i szk┼éo...

Mo┼╝e to by┼é awaryjny odbi├│r, bo wg. harmonogramu w wielorodzinnych - zmieszane i bio odbierane s─ů w poniedzia┼éki, ┼Ťrody i pi─ůtki,natomiast plastiki i papier we wtorki, szk┼éo raz w miesi─ůcu

źródło:[konstancin-jeziorna.esog.pl]

Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.46.---)
Data: 18 lis 2018 - 11:25:57

Czy wiecie co┼Ť o obsadzie stanowisk vice burmistrz├│w w KJ oraz zarz─ůdu powiatu?

Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.155.---)
Data: 18 lis 2018 - 12:14:54

A widelec na to niemo┼╝liwe!

"Kiedy wprowadzi┼é si─Ö do ratusza, zdemontowa┼é jedn─ů par─Ö drzwi w gabinecie. Wymieni┼é wi─Ökszo┼Ť─ç kierownictwa i zarz─ůdy sp├│┼éek. - Bo ratusz musi by─ç sprawny - m├│wi. Ka┼╝dego tygodnia przyjmuje oko┼éo 60 mieszka┼äc├│w. Po czterech latach rz─ůdzenia Ciechanowem zdeklasowa┼é rywali, uzyskuj─ůc w wyborach prawie 84 proc. g┼éos├│w."

[warszawa.wyborcza.pl]

Wysłane przez: maniamania (84.40.213.---)
Data: 18 lis 2018 - 12:16:51

Zarz─ůd powiatu dopiero po sesji, gdy RP wybierze starost─Ö

W Kcinie sa r├│┼╝ne przymiarki, ale prawdopodobnie dopiero po sesji powiatu si─Ö dowiemy kto zostanie zast─Öpc─ů Burmistrza

Akcja: ForaW─ůtkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mog─ů pisa─ç na tym forum.