Gdyby ŚNIEGU napadało - gdzie po pomoc eye rolling smiley
Wysłane przez: maniamania (37.47.205.---)
Data: 30 sty 2020 - 18:11:13

Zimowe utrzymanie dróg gminnych zostało zlecone Zakładowi Gospodarki Komunalnej, który drogi w Konstancinie-Jeziornie będzie odśnieżał własnym sumptem.

O przejezdność na terenach wiejskich zadbają natomiast tradycyjnie podmioty zewnętrzne na podstawie umów zawartych z ZGK. Ich praca kontrolowana będzie przez zakład, a jej wykonanie dodatkowo mają potwierdzać sołtysi. (niżej wykaz)

Kolejność odśnieżania dróg zależy od tego, czy trasa jest komunikacyjnie ważna i ile pojazdów się po niej porusza. W pierwszej kolejności odśnieżane i posypywane są drogi, po których jeździ komunikacja miejska oraz przy których znajdują się szkoły, urzędy i inne miejsca użyteczności publicznej. Następnie odśnieżane są drogi utwardzone, a na końcu – gruntowe.

Za chodniki przed posesjami odpowiadają właściciele i współwłaściciele nieruchomości. Zgodnie z Ustawą z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach to na nich ciąży obowiązek sprzątnięcia z chodników błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń, a także usunięcia zalegającego na dachu śniegu oraz zwisających sopli.
Źródło Biuletyn Informacyjny Gminy nr 6 (43)

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.