Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Bogata gmina?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 30 sie 2011 - 21:13:05

Wycięte z "Dożynek".


Bogus??aw Komosa
Taka bogata gmina.
Kto jak kto, ale radny to powinien przestać w bajki wierzyć o "bogatej gminie". Za dużo lat w cieniu Skowrońskiego?


Bogus??aw Komosa
Czy w gminie Konstancin-Jeziorna wydaje się kaskę tylko w mieście?

To RM nie wie, jak się kasę w mieście wydaje? To co to za RM?Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-31 13:13 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dożynki 2011 Gassy 28 sierpnia
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 sie 2011 - 21:39:17


Taka bogata gmina.Czy w gminie Konstancin-Jeziorna wydaje się kaskę tylko w mieście?Pierwszy raz od wielu lat nawet nie pokoszono poboczy przy drogach prowadzących do miejsca dożynek.Wstyd po prostu.Bylejakość i dziadostwo.

Nie do wiary, że pisze to radny Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny, członek komisji budżetu RM. Przecież to Rada Miejska akceptuje lub nie wydatkowanie środków z gminnej kasy .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dożynki 2011 Gassy 28 sierpnia
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 31 sie 2011 - 04:26:14

mania 8września 2011r. o godz 15.00 wydatkowanie środków z gminnej kasy najważniejszy punkt dla radnych,czy sie należy?
34. zasad przyznawania i wysokości diet radnych Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dożynki 2011 Gassy 28 sierpnia
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 sie 2011 - 10:15:32

Jako ostatni punkt na liście uchwal do podjęcia... Chyba liczą, że publika wymięknie do tego czasu i nikt im na ręce nie będzie patrzył. Może dawno podwyżek nie było (już prawie rok od początku kadencji), a oni, "jałmużną" wynagradzani, w pocie czoła rozdają gminne pieniądze na zadania powiatu i województwa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dożynki 2011 Gassy 28 sierpnia
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 sie 2011 - 12:46:18

Czy Konstancin-Jeziorna jest bogata gminą.Nie ma wątpliwości.Budżet naszej gminy to dla porównania suma budżetów 5 lub dziesięciu gmin dowolnego powiatu na Mazurach,południowym Mazowszu,na Lubelszczyźnie.Trzeba tylko pieniądze wydawać sprawiedliwie i gospodarnie.Jest zasada zrównoważonego rozwoju, kto ją w naszej gminie stosuje.Co do Skowrońskiego to przez pierwsze trzy lata wiele na wsi zrobił.Przez ostatnie dwa lata nie zrobił nic.Czy radny z komisji budżetu wie na co burmistrz wydaje pieniądze?Komisje budżetu są tak rzadko,że odpowiedź na to pytanie przecząca.Pochwalić też trzeba władze wojewódzkie za to że dotrzymują terminów-jutro ma być otwarty most/tylko nie pamiętam gdzie.Rozgrzebana droga do Góry Kalwarii to też sukces.POzdrawiam krytykantów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dożynki 2011 Gassy 28 sierpnia
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 31 sie 2011 - 13:01:02

Dziś mija termin przedstawienia przez burmistrza Radzie Miejskiej sprawozdania z wykonania budżetu za pierwsze półrocze. Dokument otrzymamy i wtedy będą pytania szczegółowe, np. o koszenie.

Rozumiem, że koszenie poboczy ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa jazdy i ruchu pieszych oraz rowerzystów w przypadku braku chodnika, a nie - uatrakcyjnienie dorocznej imprezy. Koszenie zatem powinno podlegać sezonowemu kalendarzowi i z tytułowym wydarzeniem tego wątku nie ma nic wspólnego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bogata gmina?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 sie 2011 - 19:56:32

To ty tak sądzisz Tomek.Mnie chodziło o koszenie poboczy przy drogach wojewódzkich które prowadzą do Gassów.Do tej pory było tak,że pobocza koszono na święto ludowe, potem na dożynki.Trzeba być ślepym,żeby nie widzieć zarośniętych poboczy.Oczywiście na Mazowszu to w wielu miejscach to standard.Dla mnie koszenie powinno się odbywać gdy trawa jest wyższa niż 30 cm.Trochę co roku koszę to wiem jak powinno wyglądać pobocze.Wątek jest taki jadą goście na dożynki a tu wkoło chaszcze.Mieszczuchom to oczywiście nie przeszkadza.Co byłoby gdyby w parku zdrojowym były chaszcze i trawa metrowa.Taka natura, atrakcja.Pozdrawiam interlokutorów .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bogata gmina?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 31 sie 2011 - 20:03:10


Bogus??aw Komosa
Dla mnie koszenie powinno się odbywać gdy trawa jest wyższa niż 30 cm.

No to się generalnie zgadzamy smiling smiley Plus ustalony kalendarz, oczywiście. Może być na dożynki, może na świętego Cyriaka Męczennika, byle było jasne, gdzie i kiedy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bogata gmina?
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 31 sie 2011 - 21:30:54


Bogus??aw Komosa
To ty tak sądzisz Tomek.Mnie chodziło o koszenie poboczy przy drogach wojewódzkich które prowadzą do Gassów.Do tej pory było tak,że pobocza koszono na święto ludowe, potem na dożynki .

Panie Bogusławie, pobocza przy drogach wojewódzkich w Gassach, to chyba w obowiązkach ma MZDW - Rejon Drogowy Otwock/Piaseczno, czyż nie? Przecież to oni są zarządcą drogi, a nie gmina, a zatem to do nich trzeba mieć pretensję o niewykoszenie. Identycznie było w Kawęczynie. DW 734 była nie koszona w ogóle. Zająłem się tą sprawą osobiście i efekt taki ,że już w sierpniu miało miejsce drugie koszenie w tym roku, co prawda do poprawki, ale nad tym też pracuję. Do tego załatano dziury i wycięto samosiejki.

Co zaś się tyczy bogactwa naszej gminy, to jak wynika z felietonu o bogatych gminach w Polsce, który emitowany był w którymś z serwisów informacyjnych przed kilkoma dniami, to Konstancin zajmuje w tym rankingu 9 te miejsce. tylko dlaczego mieszkańcy tego nie odczuwają;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bogata gmina?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 31 sie 2011 - 21:50:02


Mario
jak wynika z felietonu o bogatych gminach w Polsce, który emitowany był w którymś z serwisów informacyjnych przed kilkoma dniami, to Konstancin zajmuje w tym rankingu 9 te miejsce. tylko dlaczego mieszkańcy tego nie odczuwają;)

Jak to nie odczuwają? A kamienny Park Defilad? A wspaniały projekt ratusza za milion? A najdroższy deficytowy zakład budżetowy w tych stronach świata? A dotowanie biednego powiatu, co by biedaczyna z głodu nie padł? A pełna chata na Warszawskiej 32?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bogata gmina?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 wrz 2011 - 06:46:31


Bogusław Komosa:
Szkoda,że gmina niewiele się do tego dołożyła.Taka bogata gmina.Czy w gminie Konstancin-Jeziorna wydaje się kaskę tylko w mieście?


Gmina dała na dożynki 30 tys zł.

Na co w tym roku gmina daje kaskę w mieście? Inwestycje tegoroczne są prowadzone na wsiach, w mieście leżą odłogiem.
Imprezy organizowane w Parku są dla całej gminy, nie tylko dla mieszczuchów.

PS. Park to iwestycja wieloletnia i nie był to pomysł obecnych władz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bogata gmina?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.148.175.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 01 wrz 2011 - 15:01:11Inwestycje tegoroczne są prowadzone na wsiach, w mieście leżą odłogiem
(...)
Imprezy organizowane w Parku są dla całej gminy

Maniu...pomiajając, że imprezy wiejskie są również dla całej gminy to wystarczy zerknąć na % pieniędzy przeznaczanych na wsie...i oby się ten wskaźnik poprawił w kolejnym budżecie (na dożynkach Burmistrz i Przewodniczący Rady zgodnie zapowiadali sprawiedliwy podział)...
1,4 mln na Opacz - coś ostatnio często to wypominasz sad smiley - (w budżecie było 1,5..ale...byle rozstrzygnąć przetarg i wydać te pieniądze!) w porównaniu z samym Parkiem wypada blado, niezależnie czyim pomysłem (a współautorów lub aprobujących na pewno by się kilku znalazło) był ten ostatni...

Odnośnie zaś


Gmina dała na dożynki 30 tys zł.
Na co w tym roku gmina daje kaskę w mieście?
też wystarczy popatrzeć na cały budżet KDK i przeliczyć ile poszło, albo jeszcze pójdzie na imprezy wiejskie...

Na pewno jednak


.Trzeba tylko pieniądze wydawać sprawiedliwie i gospodarnie.,
oraz spowodować, by jednak prawdziwe było zdanie


Jest zasada zrównoważonego rozwoju
czego zarówno mieszczuchom jak i ludziom ze wsi życzę!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bogata gmina?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 wrz 2011 - 17:09:34

Maniu jakie inwestycje są wykonywane na wsi, bo ja żadnej nie widzę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bogata gmina?
Wysłane przez: GosiaGosia (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 wrz 2011 - 18:48:04

Coś tam się jednak u nas na wsi dzieje.Przypomnę, że przecież tym roku wymienione były okna w OSP Bielawa ( w ramach oszczędności w budżecie zabrane pieniądze z placu zabaw dla dzieci na tę własnie inwestycjęsad smiley), położone były kolejne odcinki chodnika w Bielawie, jest komunikacja busikowa na terenie sołectwa, udrożnione są rowy melioracyjne przy ul. Okrzeskiej.
Mogłobyć lepiej, ale trzeba się cieszyć z tego co jest. Gdyby jeszcze niektóre osoby z naszej wsi dostrzegali potrzeby dzieci, i nie wychodzili z założenia, że inwestycja w plac zabaw to są wyrzucone pieniadze to byłby kolejny krok do przodu w rozwoju naszej wioskicool smiley. Pozdrawiam,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bogata gmina?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 wrz 2011 - 07:58:08

Jestem innego zdania.Owszem należy się cieszyć,że jest we władzach inny przyjazny duch.Chodnik to zaledwie 250 m, ale chwała za to ,czekał parę lat na wykonanie.Okna w budynku OSP wymienione ,trzeba podziękować burmistrzom.Rowy przy ulicy Okrzewskiej to zasługa ZDPu i Zarządu Powiatu oraz radnych powiatu /droga powiatowa/.Linia autobusowa to naprawdę oczekiwany sukces.Zobaczymy jak się sprawdzi.Zmienia się też otoczenie szkoły przy ulicy Bielawskiej, w międzywalu wycinane są krzaki i chaszcze.Oczekiwania moje niestety są większe.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bogata gmina?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 wrz 2011 - 13:02:00


Tomasz Zymer

Mario
jak wynika z felietonu o bogatych gminach w Polsce, który emitowany był w którymś z serwisów informacyjnych przed kilkoma dniami, to Konstancin zajmuje w tym rankingu 9 te miejsce. tylko dlaczego mieszkańcy tego nie odczuwają;)

Jak to nie odczuwają? A kamienny Park Defilad? A wspaniały projekt ratusza za milion? A najdroższy deficytowy zakład budżetowy w tych stronach świata? A dotowanie biednego powiatu, co by biedaczyna z głodu nie padł? A pełna chata na Warszawskiej 32?

I oszczędzanie na oświacie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bogata gmina?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 wrz 2011 - 13:18:50

Co do Bielawskiej to potrzebniejszy jest parking przed szkołą dla rodziców (nie mówiąc o placu zabaw jaki tam miał powstać).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bogata gmina?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 wrz 2011 - 14:42:49I oszczędzanie na oświacie
zlikwidowane godziny gminne w szkołach to faktycznie nie jest krok we właściwym kierunku!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bogata gmina?
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 wrz 2011 - 15:57:59

w tym materiale o bogatych gminach najlepsze było przełożenie czołowych miejsc w rankingu na ludzkie codzienne konkrety, np. darmowy (czyli opłacany przez bogatą gminę) wstęp na basen, znakomita opieka medyczna (w tym - stomatologiczna) w ramach NFZ, wypieszczony ryneczek z fontanną i równe drogi z cudnymi poboczami/ścieżkami ... więcej nie pamiętam. Nie mam pojęcia, po czym my mamy poznać i odczuć to 9. miejsce i co nas odróżnia od miejsca 16 czy 31 eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bogata gmina?
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 wrz 2011 - 12:02:46

taaaki obiecujący wątek i - kicha, nie ma tu nawet zapowiadanego raportu:


Tomasz Zymer
Dziś 31.08. mija termin przedstawienia przez burmistrza Radzie Miejskiej sprawozdania z wykonania budżetu za pierwsze półrocze.

... a i wypowiedź wieeeeloletniego radnego też jakoś spełzła na niczym:


Bogusław Komosa
Czy Konstancin-Jeziorna jest bogata gminą ? Nie ma wątpliwości.Budżet naszej gminy to dla porównania suma budżetów 5 lub dziesięciu gmin dowolnego powiatu na Mazurach,południowym Mazowszu,na Lubelszczyźnie.Trzeba tylko pieniądze wydawać sprawiedliwie i gospodarnie.Jest zasada zrównoważonego rozwoju, kto ją w naszej gminie stosuje..


...i tak ta nasza gminna zamożność pozostaje w rankingach i tylko tam. W archiwaliach drzemie sobie wątek podobny, m.in. o nibymieszkańcach KJ, płacących podatki gdzieindziej. Tamten wątek też sczezł bezpotomnie, bo "bogata gmina" nie tknęła tego tematu, choćby pod postacią wymiernych atrakcji dla rzeczywistych mieszkańców/podatników KJ. Znam kilkoro KJ-warszawiaków, którym jest wszystko jedno, gdzie płacą podatki, więc siłą bezwładu płacą w Wawie, ale wystarczyłby jakiś gest ze strony UMiG-u (np basen i tężnia gratis), by się zameldowali tu, gdzie realnie żyją.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.