Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdjêciowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
ktokolwiek widział ktokolwiek wie
04 pa¼ 2013 - 12:25:43
myślę że przyda się tu taki wątek - ktoś czegoś/kogoś szuka i nie może znaleźć, więc pisze tu
(oczywiście obowiązują TYLKO wątki związane z historią)

Ja pierwszy... w Jeziornie w czasie II wojny mieszkała niejaka Zofia Deska - czy ktoś z mierzkańców Jeziorny o niej słyszał? czy może mieszkają jeszcze jacyś jej potomkowie?
(nie ja jej szukam, ktoś mnie o nią pytał...)
Re: ktokolwiek widział ktokolwiek wie
21 lip 2014 - 13:50:18
apel udostępniony na moim profilu:

,,Szukam Wanda Górecka, która mieszkała po wojnie, aż do końca 1950 roku przy ul. Warszawska 2 w Jeziornej k / Warszawy. Byłbym bardzo wdzięczny za informacje na temat info@ososolution.com
Re: ktokolwiek widział ktokolwiek wie
13 lut 2015 - 11:13:59
może ktoś będzie w stanie pomóc...

Piotr Bryłka szuka informacji o swoich przodkach, którzy przenieśli się do Jeziorny za pracą w tutejszej papierni wraz z innymi "ciepokami" z Wieruszowa...

Szukamy informacji na temat Walerii Bryłka.
Urodzona w Wieruszowie 6 luty 1886. Rozpoczęła pracę w fabryce papieru w 1903 roku, w wieku 17 lat.
I pracowała aż do 1958 roku, odeszła na emeryturę w wieku 72 lat.
Pracowała w sortowni papieru.
Otrzymała srebrny i złoty krzyż zasługi.
Mieszkała pod adresem Jeziorna Fabryczna 26. Może ktoś z was bądź członków waszych rodzin pamięta tę panią?
A może ktoś natrafił na jej grób na tutejszych cmentarzach?

Re: ktokolwiek widział ktokolwiek wie
19 cze 2015 - 13:26:59
Poszukujemy informacji o dr Leonowicz, pracującej w STOCERze na oddziale dziecięcym Piaski. Prawdopodobnie to ta druga z lewej. Czy ktoś ją pamięta? Jej imię? I czy wie co się z nią dzieje?

z góry dziękuję za informację w imieniu osoby która dziś chodzi właśnie dzięki dr Leonowicz


Re: ktokolwiek widział ktokolwiek wie
18 kwi 2016 - 22:46:17
Witam Państwa
Poszukuję wszelkich informacji o rodzinie Tomasza Okrasy, właściciela przedwojennej piekarni "Nowość" (jak i o nim samym). Do chwili obecnej zdołałem zgromadzić nieco danych. Wiadomo mi np., że razem z żoną jest pochowany na cmentarzu w Skolimowie. Jeden z jego synów poległ w 1939 r., kolejny w Powstaniu Warszawskim. Jednym z moich głównych celów jest dotarcie do fotografii wyżej wymienionych, które chciałbym zamieścić na kartach mojej najbliższej publikacji.
Będę zobowiązany za wszelką pomoc tak ze strony członków rodziny, jak i osób z nią nie spokrewnionych.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Krzysiek
Re: ktokolwiek widział ktokolwiek wie
19 kwi 2016 - 08:02:38
Opublikuję to na swojej facebookowej stronie i jeśli dostanę jakiś odzew - dam Panu znać.
Re: ktokolwiek widział ktokolwiek wie
19 kwi 2016 - 22:13:29
Pięknie dziękuję!
Re: ktokolwiek widział ktokolwiek wie
19 kwi 2016 - 23:12:37
21 67 Okrasa Tomasz, „Piekarnia Nowość", Długa .

nr z książki telefonicznej, z 1939 roku

[genealogyindexer.org]
Re: ktokolwiek widział ktokolwiek wie
20 kwi 2016 - 12:04:33
Tak, dziękuję, źródło jest mi znane. Tomasz widnieje też jako właściciel piekarni za 1926/27. Natomiast za rok 1916 jako właściciel tejże widnieje Józef Okrasa, ojciec Tomasza.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-20 12:12 przez Krzysiek.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować