Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdj阠iowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utw贸rz nowy profil » Szukaj
Re: Fotozagadka
09 lut 2013 - 22:24:18
Najciemniej pod latarni膮. By艂em tam dzisiaj a obok chodzi艂em do przedszkola.
Re: Fotozagadka
10 lut 2013 - 10:41:31
Stefania to p贸藕niejsza Taira.

a obok Leliwa kt贸ra teraz wygl膮da jak komunistyczny klocek,a dawniej wygl膮da艂a tak:

Re: Fotozagadka
10 lut 2013 - 11:47:53
to teraz moje pytanie... dosta艂em ostatnio kilka zdj臋膰 do identyfikacji (wi臋kszo艣膰 wg mnie to jakie艣 艣wi臋ta ko艣cielne w Skolimowie na prze艂omie lat 40-50,w tym powi臋kszenie cmentarza grzebalnego... na dniach je tu powrzucam).

Mam jednak problem z dwoma zdj臋ciami - jaka艣 defilada konna, prawdopodobnie pocz膮tek lat 50tych(b膮d藕 koniec 40tych...mo偶e wcze艣niej). Nie wiem co to za ulica, nie wiem co to za wydarzenie... moze macie jakie艣 pomys艂y?







Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-10 11:49 przez pionek AGORY.
Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
10 lut 2013 - 12:19:28
Ch艂opcy z lasu wyszli przep臋dzi膰 bolszewik贸w ...

chcia艂bym, ale niestety...

pozdrawiam
Re: Fotozagadka
10 lut 2013 - 13:33:09
Na ch艂opc贸w z lasu raczej nie wygl膮daj膮, oblicza do艣c prymitywne i na oklep - ot pokaz si艂y nowej, ludowej w艂adzy. Koniki pzryzwoite pewnie zabrali ku艂akom.
Re: Fotozagadka
17 mar 2013 - 10:19:57
w 1968r odby艂 si臋 Rajd Samochod贸w Zabytkowych... w jaki zakr臋t w naszej gminie wchodzi ten DKW F7? poznajecie? smiling smiley

Re: Fotozagadka
17 mar 2013 - 11:48:28
rozjazd Oborski - chyba?
Re: Fotozagadka
17 mar 2013 - 12:08:28
rozjazd Oborski jest przy elektrowni,wi臋c nie jest to prawid艂owa odpowied藕... cho膰 spotka艂em si臋 z tym,偶e kto艣 r贸wnie偶 to miejsce nazywa艂 mylnie "rozjazdem oborskim"...
Re: Fotozagadka
17 mar 2013 - 12:08:43
ale ciep艂o...
Re: Fotozagadka
17 mar 2013 - 13:03:20
Warszawska/Skolimowska
Re: Fotozagadka
17 mar 2013 - 14:06:26
Quote
pionek AGORY
rozjazd Oborski jest przy elektrowni,wi臋c nie jest to prawid艂owa odpowied藕... cho膰 spotka艂em si臋 z tym,偶e kto艣 r贸wnie偶 to miejsce nazywa艂 mylnie "rozjazdem oborskim"...

to ja zawsze mylnie nazywa艂am skrzyzowanie przy Aurze (jeszcze wtedy Aury nie by艂o)
Re: Fotozagadka
17 mar 2013 - 16:48:43
no w艂a艣nie... mo偶e niech rodowici mieszka艅cy (z dziada pradziada) si臋 wypowiedz膮... bo ja nie wiem,ja zawsze s艂ysza艂em 偶e "rozjazd oborski" to miejsce w kt贸rym tory kolejki skr臋ca艂y dawniej do parku w Konstancinie...czyli okolice elektrowni.
Z kolei ju偶 kilka os贸b mianem "rozjazd oborski" nazywa艂o skrzy偶owanie ko艂o Aury...

to jak jest?

(a odpowied藕 Trapera 偶e zdj臋cie przedstawia r贸g Skolimowskiej i Warszawskiej jest oczywiscie poprawna)
Re: Fotozagadka
17 mar 2013 - 17:03:11
Rozjazd oborski to miejsce ko艂o "elektrowni". Linia autobusu PKS przez "rozjazd oborski" (dzisiejsza 724) Warszawa-Piaseczno.
Mieli艣my jescze lini臋 PKS przez "Chyliczki", jak przebiega艂a?
Budynek w tle przy Bielawskiej to dawny sklep ...?
Sk膮d takie fantastyczne zdj臋cie? Czy to fragment wi臋kszej kolekcji? :-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-17 17:05 przez TRAPER.
Re: Fotozagadka
17 mar 2013 - 18:45:34
tak, to dawny sklep (Andrzej Zambrowicz m贸wi艂 偶e budynek ten nazywa艂 si臋 Kuleszynek i nale偶a艂 przed wojn膮 do dw贸ch 偶ydowskich rodzin)

na stronie OSP Jeziorna (http://osp-jeziorna.pl/gal_historyczne_1.php) jest zdj臋cie tego budynku:



Zdj臋cie poprzednie o kt贸re pytasz pochodzi z czasopisma "Stolica" - w jednym z nr rocznika 1968 jest artyku艂 o rajdzie samochod贸w zabytkowych + kilka zdj臋膰. Praktycznie 偶adne nie podpisane je艣li chodzi o miejsce wykonania, ale to od razu rozpozna艂em 偶e robione w Jeziornie! Niestety, wi臋cej zdj臋膰 z Jeziorny nie ma,pozosta艂e to ju偶 Warszawa...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-17 18:51 przez pionek AGORY.
Re: Fotozagadka
17 mar 2013 - 19:23:29
"Przez rozjazd" m贸wi艂o si臋 na drog臋 z i do Piaseczna - jak 艂atwo skojarzy膰 z powodu "Rozjazdu Oborskiego" - bo tamt臋dy wiod艂a droga. Ale nazwa z czasem si臋 uto偶sami艂a z ca艂膮 drog膮. Pewnie ma艂o kto kojarzy sk膮d si臋 nazwa wzi臋艂a (ja nie wiedzia艂em dop贸ki nie zainteresowa艂em si臋 histori膮 K-J). Skoro by艂a mowa o drodze przez rozjazd, to logiczne by艂o dla mnie 偶e rozjazd zaczyna艂 si臋 przy Zaciszu. I chyba st膮d ta dwoisto艣膰 nazwy b臋d膮cej w u偶yciu...
Re: Fotozagadka
17 mar 2013 - 20:16:14
W mojej rodzinie (ale w Jeziornie zamieszkali dopiero po wojnie chyba, wcze艣niej na Kierszku), m贸wi艂o si臋 "przez rozjazd" (jak wy偶ej), natomiast cz臋sto trafia艂em te偶 na okre艣lenie "rozjazd" (ale bez "oborski") w kontek艣cie tego skrzy偶owania. Zanim powsta艂a "nowo偶ytna" Bielawska z obu stron Warszawskiej to miejsce mia艂o du偶o wi臋ksze znaczenie, teraz to tylko lokalny odcinek ulicy (co wida膰 po remoncie - brak jest skr臋tu w lewo w Warszawsk膮).



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Fotozagadka
19 mar 2013 - 14:58:03
na swojej facebookowej stronie co tydzie艅 wrzucam zagadk臋 filmow膮 - czyli kadr z jakiego艣 filmu kr臋conego w Konstancinie, do rozpoznania co to za miejsce.

Przy jednym filmie od kilku lat mam problem - w 1971 Zanussi w Klarysewie kr臋ci艂 film "呕ycie rodzinne". Niestety, nie mog臋 zlokalizowa膰 tej willi, cho膰 wydaje mi si臋 偶e do艣膰 dobrze zje藕dzi艂em Klarysew.
Czy mo偶e kto艣 z Was rozpoznaje w kt贸rym miejscu willa ta stoi(sta艂a)?

Re: Fotozagadka
19 mar 2013 - 18:20:48
Dzi臋ki za przypomnienie filmu,ale teraz dopiero zauwa偶y艂em regionalia . Na pocz膮tku uj臋cie ze "szmaciarni膮" (szkoda , 偶e nie d艂u偶sze par臋 sekund) a wjazd do willi to ulica S艂oneczna -Klarysew.
Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
19 mar 2013 - 19:33:19
Na ul S艂onecznej zosta艂a tylko brama willa by艂a na samej gurze,pozosta艂o troche gruzu z ca艂ej budowli.
Re: Fotozagadka
19 mar 2013 - 20:19:19
w艂a艣nie szmaciarni臋 pami臋ta艂em i od razu rzuci艂a mi si臋 w oczy... za to nie mog艂em zlokalizowa膰 tej willi. Nic dziwnego, bo ja si臋 urodzi艂em w 1982,a ona podobno zosta艂a rozebrana w latach 80tych.

Swoj膮 drog膮 - zaraz stworz臋 tu oddzielny w膮tek i powrzucam te poprzednie zagadki filmowe kt贸re zamieszcza艂em cyklicznie od kilku miesi臋cy na facebooku...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mog膮 pisa膰 na tym forum.

Kliknij 偶eby zalogowa膰