Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Pożar Zabytkowej Willi
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 11 lip 2013 - 12:28:56

Dziś rano płonęła Willa przy skrzyżowaniu ulic Moniuszki i Słowackiego. Był to chyba zabytkowy pustostan, gdy robiłem zdjęcia to w kłębach dymu zauważyłem przepiękne godło Orła w Koronie. Niestety nie wiem jak nazywa się ta zabytkowa Willa pewno Pionek Agory wie. Zastanawia mnie czy to było celowe podpalenie

[www.youtube.com]

Miałem przy sobie tylko aparat

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożar Zabytkowej Willi
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.ip.netia.com.pl)
Data: 11 lip 2013 - 13:13:00

willa Znicz, kilka lat temu wykwaterowana i wystawiona na sprzedaż...

Hertel pisał kiedyś o niej tak: "Szkoła dr MASZKOWSKIEGO od r. 1906 do 1916. Po odzyskaniu niepodległości przeznaczona przez drą na DOM OZDROWIEŃCÓW dla poszkodowanych żołnierzy. Następnie w latach 20-tych jako willa "ZNICZ" - wykupiona przez wójta Hermana Paulinka, przeznaczona na Szkołę Powszechną. Dziś dom lokatorski. U szczytu budynku od strony podwórza widnieje biały orzeł, który przetrwał od r. 1906 do dziś!"


z czasów gdy była tam szkoła dr Maszkowskiego zachował się ciekawy folder reklamowy:
[www.narodowa.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożar Zabytkowej Willi
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 12 lip 2013 - 23:33:44

Okazało się, że obok mnie stał mój jedenastoletni syn i filmował ze swojego aparatu a po powrocie do domu sam zmontował film. To pierwszy jego samodzielny film tylko wielka szkoda, że w takich okolicznościach
[www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożar Zabytkowej Willi
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 lip 2013 - 10:52:21

No proszę, masz zdolnego zastępcę. Teraz możecie filmować jednocześnie i oblecicie wszystkie gminne imprezy.
m

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.