Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
ulica Lipowa
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 01 lip 2013 - 11:21:21

w imieniu znajomego mieszkającego na Lipowej, mam pytanie, czy istnieje jakas realna szansa na wyremontowanie, wyasfaltowanie, wtahever, ulicy Lipowej, ktora wyglada jak ser szwajcarski?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 01 lip 2013 - 11:22:36

Odcinek od Bielawskiej "do rogu wsi" dostał nową nakładkę w zeszłym tygodniu. Chyba trzeba popatrzeć, jak biegnie granica administracyjna w tym miejscu, będzie wiadomo, czy to może początek akcji, czy też jej spektakularna całość...



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 01 lip 2013 - 11:48:19

chodzi o odcinek w kierunku Warszawskiej, do poczty, bliżej niż Lipowa łaczy się z Bielawską., znajomy mieszka mniej więcej w połowie Lipowej...w piatek był jeszcze problem, więc nie wiem nic o żadnej nakładce....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 01 lip 2013 - 11:50:13

A to nie, nakładka jest powyżej Bielawskiej.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 01 lip 2013 - 11:50:27

i zdaje się, że ten problem pozostał...a czy pozostanie? ta część niestety chyba należy również do Powiatu (grom wie dlaczego to jest ulica powiatowa a nie Mirkowska od ronda do świateł w Klarysewie...)...i jakby mieli zrobić coś więcej niż ten najgorszy kawałek to pewnie by zrobili od razu...dalej widać uznali, że to nie szwajcarski ser tylko co najwyżej serek ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 01 lip 2013 - 12:58:02

może ktoś z Urzędu się wypowie jak sprawa wygląda....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.ip.netia.com.pl)
Data: 01 lip 2013 - 13:53:26

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej 27 czerwca podjęliśmy drugą już uchwałę w sprawie dotacji gminy dla powiatu do remontów dróg powiatowych: 300 tys. zł na remont Lipowej, Wareckiej i Gościńca (zależnie od tego, na które ulice starostwo się zdecyduje) oraz 30 tys. zł na przeprojektowanie Mirkowskiej (doprojektowanie ciągu pieszo-rowerowego o standardowych parametrach od Porąbki do kościoła). Te pieniądze są od grudnia w budżecie gminy - obecna uchwała ma o tym tylko starostwu przypominać, Jesteśmy gotowi przekazać więcej środków, ale na razie po stronie starostwa środki na remonty dróg powiatowych wynoszą 0 zł, a my nie możemy dofinansować tych inwestycji w stu procentach - nawet ze względów ustawowych. Na początku lipca zapraszamy radnych powiatowych na wspólne posiedzenie połączonych komisji w tej sprawie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 01 lip 2013 - 14:26:18

akurat fragment od Porabki do Kościoła nie jest moim zdaniem trafionym pomysłem na chwilę obecną, co nie zmienia faktu, że na pewno konieczną, bo chyba niedłgo szykuje się duża inwestycja na miejscu dawnego basenu i hali sportowej? czy taka przebudowana droga na tym nie ucierpi?....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 01 lip 2013 - 15:21:30

Lejdi...póki co jest mowa jedynie o zmianie projektu bo ten, który czeka na realizację (pewnie i tak nie nazbyt szybką...) nie uwzględnial w żadnym stopniu ścieżki rowerowej - co niestety na drogach powiatowych, nawet tych gruntownie niedawno przebudowywanych bywa normą sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 01 lip 2013 - 15:35:38

no własnie dlateg mi chodzi o konmkrety. Czy jest szansa na poprawę Lipowej czy razej nie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: BielauBielau (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 lip 2013 - 16:38:28

Slalom między dziurami na Lipowej to moja codzienność, a biezaca znajomość ich geografii ratuje felgi mojego pojazdu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 01 lip 2013 - 16:55:59


Zelazna Lejdi
no własnie dlateg mi chodzi o konmkrety. Czy jest szansa na poprawę Lipowej czy razej nie...

W przypadku Mirkowskiej, której nikt na pewno nie ruszy przez kolejne co najmniej 2-3 lata (brak środków) chodzi wyłącznie o doprojektowanie normalnego chodnika i ścieżki rowerowej od Porąbki i mostu do kościoła, żeby dzieci nie musiały idąc do szkoły (a dorośli do przystanku) trzy razy przekraczać ruchliwej, pełnej tirów ulicy i korzystać z jakichś wąskich pasków pseudochodnika tylko dlatego, że starostwo zapomniało przy projektowaniu, że poza firmami są tam jeszcze jacyś mieszkańcy. Bez tej zmiany projektu, podczas przebudowy za parę lat zostanie powtórzony ten sam absurdalny układ fragmentów chodniczka kończącego się w martwych punktach w niebezpiecznych miejscach, co obecnie. Zmiana projektu to proces długotrwały - dlatego już teraz o to występujemy, dając własne środki na ten cel.

Jeśli chodzi o Lipową, to chyba napisałem jasno: gmina przeznaczyła pieniądze w budżecie (mimo, że ulica nie jest jej własnością, tylko powiatu), zdeklarowała chęć udziału w kosztach 50/50 (wolno nam tylko dać dotację celową), powtórzyła tę deklarację w kolejnej uchwale 3 dni temu, ale żeby można było cokolwiek zrobić, to właściciel drogi (powiat) musi najpierw także wpisać to zadanie do swojego budżetu. A na drogi powiatowe powiat ma w tym roku 0, słownie zero złotych w budżecie - i dotyczy to wszystkich gmin, nie tylko naszej. Proszę zatem pisać do starosty, że ulica mieszkańcom potrzebna - gmina i Rada Miejska bez decyzji powiatu niestety w tej sprawie nic zrobić nie może. Dlatego właśnie zapraszamy teraz radnych powiatowych na wspólne posiedzenie, licząc na ich głosy w tej sprawie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-01 17:00 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.31.220.186.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 01 lip 2013 - 22:19:06

Ale jesli ci radni przeznaczyli 0 PLN na drogi całego powiatu to czemu mieliby nagle przejąć sie jedna uliczką naszą? No moze przejmie sie tych kilkoro radnych z naszego terenu ;)
Jak patrzę na efekt dotychczasowych pseudoprac na Lipowej to...mam ochotę - mimo żem zwolennikiem dialogu - takiego jednego pana co to twierdzi, że wcale nie jest karany posadzić na taczki..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.tvn.pl)
Data: 02 lip 2013 - 10:43:23

Zapytam przy okazji czy wiadomo coś na temat remontu mostka dla pieszych nad kanałkiem na Mirkowskiej? Strach chodzić, bo już kilka wyłamanych desek jest, a reszta jakaś spróchniała...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 03 lip 2013 - 20:38:36

W dniu jutrzejszym spotkanie robocze radnych gminnych i powiatowych oraz burmistrza, przedstawicieli UMiG i zarządu powiatu w sprawie remontów dróg powiatowych. Spotkanie zorganizowano na prośbę i zaproszenie p. Andrzeja Cieślawskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej KJ. Przekażę oczywiście informację o wynikach rozmów.

PS. Doklejam informację zamieszczoną godzinę temu na Facebooku przez mojego kolegę radnego:
"Adam Grzegorzewski W imieniu Przewodniczącego Rady uprzejmie informuję, iż w dniu 04.07.2013r. (czwartek) o godz. 14-tej w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Konstancin- Jeziorna odbędzie się spotkanie z przedstawicielami władz Powiatu Piaseczyńskiego w sprawie remontu dróg powiatowych na terenie gminy Konstancin-Jeziorna."

Oraz fragment mojego komentarza:

" [...] o godzinie 13:51 otrzymałem z Biura Rady Miejskiej email o "spotkaniu z przedstawicielami władz Powiatu Piaseczyńskiego", adresowany do radnych na otwartą listę mailingową RM. Zadzwoniłem do Andrzeja Cieślawskiego, który wyjaśnił mi, że zaprosił przede wszystkim p. Mioduszewską (przewodniczącą Rady Powiatu) z tymi radnymi powiatowymi, którzy zdołają przybyć na spotkanie, a także oczywiście starostę (nie wiadomo, czy będzie pan Dąbek, czy pan Gieleciński). [...] W zaproszeniu nie ma mowy o tym, by spotkanie było w jakikolwiek sposób zamknięte i nie było moją intencją ukrywać tę informację [...] Natomiast pan starosta jest człowiekiem wielce nerwowym, podobnie jego współpracownicy z Rady Powiatu, którzy ponoć także się wybierają - apeluję zatem tylko o spokój i rzeczową dyskusję. Pokażmy, że w przeciwieństwie do niektórych nie kierujemy się osobistymi animozjami i prywatnymi porachunkami, że zależy nam wyłącznie na załatwieniu spraw istotnych dla naszych mieszkańców i w tej sprawie ponownie występujemy z konkretną propozycją do władz powiatowych (które zresztą wiedzą o środkach w budżecie gminy już od co najmniej pół roku)."

Informuję także, że z uwagi na pracę zawodową nie będę mógł wziąć udziału w tym konkretnym spotkaniu.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-03 23:31 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 04 lip 2013 - 10:37:39

Bardzo więc proszę o przekazanie informacji by poruszyć na sesji sprawe Lipowej. Dziękuje
Magda

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 04 lip 2013 - 22:38:11

Spotkanie się odbyło. Ze strony gminy uczestniczył pan burmistrz, przewodniczący Rady Miejskiej i liczni radni. Ze strony powiatu - pan wicestarosta Gieleciński, pani przewodnicząca Rady Powiatu - Ewa Mioduszewska, radny Jerzy Wojdak oraz kierownik Zarządu Dróg Powiatowych pan Kobus. Przedstawiciele powiatu wyjaśnili, że bardzo chętnie zainwestują z nami wspólnie w remonty dróg powiatowych, o ile będą na to fundusze. Na razie żadnych nie ma, ale mają kilka nieruchomości wystawionych na sprzedaż i może coś się niedługo sprzeda. Zapytany o chodnik przy Mirkowskiej, pan wicestarosta zdziwił się podobno i stwierdził, że nie zna sprawy. To oczywiste - w końcu wklejaną na tym forum pisemną odpowiedź na zapytanie gminy w tej sprawie pan wicestarosta przesłał już ponad miesiąc temu. Nie należy oczekiwać, żeby pamięć przedstawicieli powiatu trwała aż tak długo.

Tyle z relacji pana przewodniczącego RM i innych radnych. Mnie, jak zapowiedziałem, na tym spotkaniu nie było, a zatem powyższe wiadomości są z drugiej ręki. Ale zdaje się, że nic więcej się na tym spotkaniu istotnego nie wydarzyło. Przedstawiciele powiatu jak zwykle życzliwie nastawieni do sprawy i pełni zrozumienia dla naszych potrzeb.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.202.34.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 04 lip 2013 - 23:04:32

I jak zwykle nic z tego nie wynika....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 lip 2013 - 23:37:12


Tomasz Zymer
Spotkanie się odbyło. Ze strony gminy uczestniczył pan burmistrz, przewodniczący Rady Miejskiej i liczni radni. Ze strony powiatu - pan wicestarosta Gieleciński, pani przewodnicząca Rady Powiatu - Ewa Mioduszewska,

p. Mioduszewska ma na imię Maria, ale jej wspólniczka to Ewa


G&M Nieruchomości S.C. Grochut Ewa i Mioduszewska Maria (http://g_m_nieruchomosci_s_c_gro.firmacja.pl/ )

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ulica Lipowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 05 lip 2013 - 00:08:22

Przepraszam za pomyłkę. Ewa Mioduszewska to była moja profesor od składni na anglistyce, stąd pomieszały mi się imiona.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.