Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 lis 2013 - 22:41:26

Strażacy z jeziorny właśnie wracają z akcji gaszenia śmieci na targowisku. Jest to już w przybliżeniu 10 wezwanie w ostatnich 2 tygodniach. Do kilku zgłoszeń doszło po godzinie 1:00 rano więszkość podpaleń to targowisko i osiedle na grapie. Straż miejska zna sytuację byli przy 2 zgłoszeniach przy jednym była policja. efektów nie widać. I niech mi teraz wleci jakiś dureń z obroną dla SM. Ja powtarzam i powtarzać będę ŻE SM JEST OD OPIERDALANIA SIĘ I ZŁODZIEJSTWA wszędzie i wszyscy kazdy jeden bez wyjątku.

Na akcję jedzie około 5 - 4 strażaków każdemu trzeba wypłacić 10zł + koszty paliwa. A wystarczyłoby podjechać nocą na targ i popatrzeć kto się kręci. Ciągle ta sama pora ciągle te same kontenery. Są kamery nie ma chęci. Bądź ochotnikiem wstań sobie o 1 w nocy i leć do straży z myślą że komuś dzieje się krzywda a potem okazuje się że jakiś kretyn podpalił śmietnik. Jeden raz, Drugi, trzeci... ale DZIESIĄTY?! Taki cyrk tylko u nas. Nie wiem czy to forum czyta ktoś kto to robi ale przekaz mam dla niego taki: ,, Weź chłopaku / dziewczyno strażakom daj spokój bo dobrą robotę zawsze robią i nie zasługują na taki cyrk... Weź benzynę i podpal samochody straży miejskiej. Raz że im nie są potrzebne dwa że nie będziemy musieli płacić za utrzymanie pojazdów które jeżdżą w koło bez potrzeby i nie ma ich tam gdzie powinny. "

Nie wiem kto to już się ze mną kłócił jak powiedziałem że SM to złodzieje i są od opieprzania się.. (I podał przykład że straż pożarna też tak robi - jak małe dziecko co odpowiada na zasadzie ,,sam jesteś be,, z braku argumentów) ale z góry zaznaczam że po całośmi mnie to wali co ta osoba myśli ja wiem swoje i swoje bede wiedział a ogólna opinia mówi sama za siebie już nie wspominając akcjach na facebooku mających na celu zbieranie osób które chca likwidacji SM.

P.S.
I własnie takiego ordynarnego stylu bez przecinków i kropek tu na forum brakuje bo sami poeci tutaj piszą w większości. Ale w tak rażących sytuacjach nieróbstwa aż się prosi. No to start! Liczymy ile będzie odpowiedzi prostych i na temat z propozycjami co by tu zrobić (może sam zaczaję się w krzakach po targu w środę jak SM nie potrafi) a ile będzie poetyckiego gówna od internetowych poetów. Sarkazm , ironia, alegoria, anafora wszystko w jednym zdaniu jak najmniej epitetów bo to takie prostackie lepiej przyprawić swoją wypowieć kilkoma peryfrazami - tak to takie właśnie forum z postami na poziomie hehehee tymczasem śmieci płoną....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 04 lis 2013 - 23:28:04

Panie Damianie, jak mi czasami zabraknie środków poetyckich i coś powiem po prostu, tak jak Pan, to mi od razu urzędnicy różnej maści i szczebla grożą sądem na piśmie i w mowie. Więc może czasem uciekamy w poezję, ironię, metaforę żeby coś móc powiedzieć bez narażania się na osławiony paragraf KK 212.

Sprawa stanie na najbliższym posiedzeniu Komisji BOKiS. Czy Komisja coś wskóra, obiecać nie mogę, bo decyzje w sprawie Straży Miejskiej należą do Burmistrza, a Rada może co najwyżej obciąć fundusze. Jak 2 lata temu trójka radnych, w tym ja, chciała zabrać Straży 100 tysięcy złotych i przeznaczyć na inne cele, to była awantura i pan Burmistrz powiedział, że nie oznacza to zabrania części premii i trzynastek, tylko redukcje kadrowe i że mamy to wziąć na siebie, że on będzie musiał strażnikowi wymówić bezpieczną umowę, a też nie od razu, bo tak się nie da. Radni się zlitowali nad ciężką dolą strażników i z budżetu nie zabrano ani złotówki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-04 23:29 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 05 lis 2013 - 08:59:56

Rozumiem frustrację i sam mam podobne odczucia i obserwacje odnośnie tych darmozjadów, ale jednak proszę o bardziej stonowany język. Naprawdę momenty, w których dostajemy urzędowe pisma z żądaniem udostępnienia danych użytkowników forum zew względu nap. na pozwy są dla nas jako administracji bardzo przykre.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 05 lis 2013 - 10:33:52

Właśnie widzę, że Strasz jeździ w tę i nazad. Nie wiem po co, ale może wlepi mandat następnym - jak to Bartek ujął - darmozjadom czyli ZGK za nieposprzątane ulice (jezdnie). Robi się coraz niebezpieczniej, stosy oślizgłych liści, które wydłuzają droga hamowania, a poślizg tez murowany - nawet przy niewielkiej predkości.
Kto zapłaci w razie draki - wiadomo PODATNICY. Jeśli wypadek z winy gminy - złamiesz nogę na oblodzonym chodniku, czy "przejedziesz" sie na mokrych liściach i rozwalisz samochód lub kogos możesz starać sie o zadośćuczynienie od gminy.

Wracając do niesprzątanych od miesięcy ulic - może wypadałoby przed Świetem Niepodległości pozamiatać jezdnie (chodnikami zajmuje sie właściciel bezpośrednio przylegającej posesji, trzeba zmieść zanieczyszczenia na brzeg chodnika, ZGK ma zabrac).

Każdego roku było tak, że sprzatano jezdnie przed 1. maja i 11. listopada. A teraz?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 05 lis 2013 - 11:06:09



Każdego roku było tak, że sprzatano jezdnie przed 1. maja i 11. listopada. A teraz?
a teraz nie ma komu tego wyegzekwować?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 lis 2013 - 15:12:28

Bartek przepraszam za słowa pisałem to zaraz po dziesiątym wezwaniu do pożaru więc złość jeszcze była. Nie kryję że swoją drogą była to też taka mała prowokacja żeby więcej osób włączyło się do tematu smiling smiley Przy okazji się dowiedziałem od Pana Tomasza Zymer skąd się bierze tyle poezji w tych dyskusjach i muszę przyznać że nigdy bym na to nie wpadł a sam pomysł faktycznie zacny. Ja w radzie nie siedzę to i nie miałem na to takiego poglądu a rzeczywiście forum jak forum ale już w urzędach i na posiedzeniach to faktycznie nie wypada smiling smiley Jutro środa targ po 20 bede siedział w krzakach i czekał

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 05 lis 2013 - 17:47:33

skoro tak, to niedlugo policja i Strasz oglosza sukces, ze ujeli podpalacza - strazaka co wyludzal kase za akcje smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 05 lis 2013 - 17:56:25

Damianie, nie daj się wrobić. Wszystko mozliwe, po tym co napisałeś. Zrobia z Ciebie kozła ofiarnego. Uważaj!

A poza tym targowisko to teren prywatny i zdaje się ma ochronę - dlaczego nie pilnują?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05 lis 2013 - 18:05:04

czatowanie w krzakach brzmi zachęcająco i przygodowo, ale może warto tez zgłosić podejrzenie popełnienia przestępstwa (sprowadzenie zagrożenia) przez zaniechanie statutowych działań przez zgk i sm confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 05 lis 2013 - 18:23:22


ola
zaniechanie statutowych działań przez zgk i sm confused smiley

Jakieś dowody? Wiemy, co Straż robiła w czasie, kiedy miały miejsce podpalenia? Przecież straż prowadzi rejestr patroli i interwencji. Jestem przekonany, że w tym dzienniku będą mieli wszystko w porządku: regulaminowo chodzili tu i tu, o takich i takich godzinach, na zgłoszenie zareagowali, itd. Tak sądzę, bo widziałem już takie statystyki dostarczone na wnioski Komisji BOKiS.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 lis 2013 - 19:10:01


Hammer
skoro tak, to niedlugo policja i Strasz oglosza sukces, ze ujeli podpalacza - strazaka co wyludzal kase za akcje smiling smiley

haha takie coś mnie i każdego strażaka nie rusza. Dlaczego? Bo wiemy jak to jest być w sraży smiling smiley
Czy to jeszcze do nikogo nie dotarło że taki biznes by się w ogóle nie opłacał? grinning smiley
Człowieku 10zł za 40 minut przewalania śmieci widłami babrania się w błocie dymie wąchania smrodu. Potem godzina w remizie na czyszczenie samochodu po akcji. Czyszczenie sprzętu po akcji. Tankowanie samochodu po akcji. Wypełnianie dokumentów kto był ile trwało ile co tam.
Jaki to w ogóle sens? grinning smiley Za 10zł?! Weź se tu przekalkuluj. Na dodatek zmęczenie wstań sobie o 1 w nocy i leć za 10zł smiling smiley smiling smiley Jakbym miał nawet wyłudzać kasę to już na pewno nie w taką porę grinning smiley
Wątpię że którakolwiek jednostka tak w naszej gminie robi (ale nie przeczę że takie przypadki się zdarzają) Tylko zwykle to nie wyłudzanie kasy a małolaty w OSP żądni wrażeń którzy tylko czekają ,,aż zawyje,, Możecie mi wierzyć że takie jaja to nie w naszej Straży bo u nas sama stara gwardia co na akcje najeździła się w życiu więcej razy niż masz włosów na głowie smiling smiley

Poza tym każdy ma prawo uważać co chce i myśleć co chce. Najwyżej będzie nam przykro że taka niczym nieuzasadniona opinia o nas jest w społeczeństwie.
Zwracam uwagę że ten temat nie tyle szuka sprawcy i powodu co goni SM za bezczynność smiling smiley

A ciebie Hammer serdecznie zapraszam do wstąpienia w nasze szeregi. Kilka nieprzespanych nocy w dymie ,ciężkiej pracy i pocie czy może widok rozsmarowanych na ulicy ludzi na zawsze odmienią twój światopogląd smiling smiley Można się wiele nauczyć. W twojej rodzinie będzie bezpieczniej bo przejdziesz wiele godzin szkoleń. Będziesz wiedział jak się zachować w sytuacji kryzysowej no i sama świadomość że coś robisz dla innych jest najlepszą nagrodą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 lis 2013 - 19:13:48

Chyba że chodziło wam o to że podjadą i powiedzą że to ja podpalam bo się tak chowam w krzakach grinning smiley ha ha ha no to by było smutne smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 05 lis 2013 - 20:47:15

mi wlasnie chodzilo o to drugie, ze tacy bohaterowie z nich beda.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 06 lis 2013 - 10:44:42

Śmieszy mnie postawa prezentowana przez naszego ochotnika. Jedni be, a drudzy święci i cacy. Jedni nigdy nic nie robią, drudzy wszystko. Żal czytać... i wcale już tu nie chodzi o SM, a o zwykły obiektywizm.

A tak na marginesie to dureń jesteś Ty - nie obrażaj ludzi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 06 lis 2013 - 11:00:31

Spokojnie, panowie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 06 lis 2013 - 11:45:19

[wiadomosci.onet.pl]

[www.rdn.pl]

[www.se.pl]

[wagrowiec.naszemiasto.pl]

[rudaslaska.naszemiasto.pl]

[opole.gazeta.pl]

[gazetylokalne.pl]

Przepraszam Bartku, jeszcze tylko jedno. To tylko pierwsze z brzegu przykłady powyżej o "kryształowości" niektórych strażaków. Żeby była jasność, nie neguję pracy strażaków (jest wielu, którzy uczciwie i z oddaniem wykonują swoja pracę, jakże potrzebną), jestem tylko przeciw takiej postawie jaka reprezentuje tu Damian Barta. Chodzi mi o zwykły obiektywizm i uczciwe przedstawienie sprawy, ot co. Zostalem niejako oskarżony o dziecinadę.....smiling smiley a mój oskarżyciel wykazuje samą dojrzałość.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 06 lis 2013 - 12:49:32

Ja nie mam nic do rozmowy, tylko do tych wzajemnych epitetów.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 lis 2013 - 13:16:47

AK, czy to jest urawniłowka?
Jeśli gdzieś Strażacy ochotnicy dali plamę, to czy wolno Ci oskarżać naszych konstancińskich BOHATERÓW ? - Tak, dużymi literami, bo mam dla nich ogromny szacunek. Przecież gaszenie pozarów, wycinanie osób zakleszczonych w rozbitych pojazdach, ratowanie ludzi i mienia podczas powodzi, to nie zabawa ani nawet dobrze płatny etat. Ci panowie (i chyba panie), to ochotnicy, którzy babrzą się w ludzkich nieszczęściach.
A my gdy usłyszymy syrene i zobaczymy łunę polecimy sie pogapić (jeśli nie trzeba za daleko iść), a może pójdziemy spać - spokojnie, bo Strażacy czuwają

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 lis 2013 - 17:02:44

Ja Pana AK rozumiem.. (przy okazji walnij w stól widelec się odezwie - wiem już kto to pisał do mnie odnośnie SM)
Panu AK chodzi o to że nie można za błędy jednostki winić całej organizacji. A dodatkowo chodzi Panu AK o to że nie tylko w SM zdarzają się wpadki ale i w straży pożarnej też.

1 Zgadzam się i nie powiedziałem że w straży nie zdarzaja się takie wypadki (proszę jeszcze raz przeczytać napisałem że nie przeczę że się zdarza)
2 Jaka jest skala wpadek w straży a w straszy? na jedną wpadkę w wiejskiej OSP (jazda po pijaku [Przynajmniej wyjechali] czy może podpalenie komuś siana przez wiejskie porachunki sołtysa z prezesem) przypada 10 tysięcy wpadek w SM no panie AK nie oszukujmy się
3 Jakbym ja miał wstawić linki z donosami na SM to zapewne zabrakłoby pamięci na serwerze tego forum
4 Po trzecie nie oglądaj Pan telewizji i nie czytaj w prasie bo tam same oszusty
5 Przepraszam za epitet a co mi tam bądźmy człowiekami
6 Z czystym sumieniem nie mam sobie ani moim kolegom w OSP nic do zarzucenia naprawdę ręcze za to własnym wszystkim co mam że jak lipa to nie u nas. Mogą się zdarzyć braki w wiedzy teoretycznej spowodowane rzadkimi szkoleniami. (jak chciałem iść na kurs kpp to nie ma pieniazkow a swoich 600 nie dam) Ale dziadostwa brak i jest tępione. Dziś mieliśmy kontrolę z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z której otrzymaliśmy ocenę Dobrą.
7 I ostatecznie to mnie również śmieszy pana obrona SM chyba że chce Pan mi pokazać że nie można winić organizacji za zepsute kilka komórek. To już się Panu udało nie będę tak czynić. Tylko w moim odczuciu to nie kilka komórek a niestety cała organizacja smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pożary śmieci CO ROBI SM?!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 lis 2013 - 21:01:20


mania
AK, czy to jest urawniłowka?
Jeśli gdzieś Strażacy ochotnicy dali plamę, to czy wolno Ci oskarżać naszych konstancińskich BOHATERÓW ? - Tak, dużymi literami, bo mam dla nich ogromny szacunek. Przecież gaszenie pozarów, wycinanie osób zakleszczonych w rozbitych pojazdach, ratowanie ludzi i mienia podczas powodzi, to nie zabawa ani nawet dobrze płatny etat. Ci panowie (i chyba panie), to ochotnicy, którzy babrzą się w ludzkich nieszczęściach.
A my gdy usłyszymy syrene i zobaczymy łunę polecimy sie pogapić (jeśli nie trzeba za daleko iść), a może pójdziemy spać - spokojnie, bo Strażacy czuwają


Przeczytaj mój wpis i jeszcze raz się zastanów co chciałem przekazać i nie pisz bzdur Maniu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.