Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...910111213141516171819-->
Bieżąca strona: 17 z 19
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 09:45:37


czaknoris
Jestem przekonany, że gdyby Burmistrz przesłał komisji projekt uchwały, która spowodowałaby szybkie zorganizowanie cywilizowanej toalety
Żadna uchwała nie jest nam potrzebna. Toalety są. Wybudowane za nasze pieniądze ale służące jedynie wybranym. Te toalety (który raz ja o tym piszę ?) znajdują się w amfiteatrze. Jest woda , są marmury, jest wystarczajaca ilość kabin. Burmistrz dał PUB-LICZ-NIE slowo, że je udostępni. I co ? Były jakoś tak krótko czynne i znow je zamknięto. Nie będzie se plebs o marmury tyłków wycierał. Marmur jest dla co najwyżej artystów i wysokich urzędników samorządowych.
Wiem, że ma być budowana nowa toaleta spełniająca standardy, nawet dlatego zrezygnowano z budowy jednego z placów zabaw. Ale kiedy ona powstanie .....nie wie póki co nikt.

Odnośnie papierosiarzy w parku. Otóż sam będąc wrogiem tego nałogu , uważam, że (zgadzając się w części z tym co wyżej napisał czak) skoro istnieje legalny przemysł tytoniowy to taka nagonka na osoby palące, uzależnione od nikotyny nie powinna przybierać form radykalnych. Owszem pewne obostrzenia tak ale bez tzw. słynnego przeginania pałki. Jestem bardzo, bardzo często w parku i jeszcze ani razu nie mialem problemu z palaczami. W amfiteatrze nie pali nikt , na placach zabaw też nie widziałem ale tu pewności nie mam , poobserwuję z ciekawości smiling smiley A co się zdarzyć może jeśli zakaz palenia w parku będzie obowiązywał. Taka oto hipotetyczna sytuacja- małżeństwo, on pali ona nie, ona chce na koncert i na spacer do parku w Konstancinie-Zdroju a on....pokazuje jej fucka i jadą do parku ...ale w Wilanowie albo do Łazienek. No chyba, że nam o to chodzi. Parkingów nie mamy to lepiej może aby do nas nikt nie przyjeżdżał ?
Zrównanie szkodliwości substancji zawartych w powietrzu wydychanym przez palaczy i w spalinach samochodow ciężarowych. O, to jest właśnie chwyt demagogiczny. Dobry chwyt , wielu się na niego złapie. Ja nie. Otóż równie lub jeszcze bardziej ,atmosferze szkodzą silniki samolotow. I z nimi też można palących porownać ? Jeśli tak, to wprowadźmy od natychmiast zakaz palenia ogniski i ogrzewania domów węglem. Rzecz w tym, że nikt nie walczy o to aby ciężarówki wogóle przestały jeździć a samoloty latać.Przecież te, które jeździć tu ze względów uzasadnionych muszą , będą miały identyfikatory. Chodzi o ograniczenie tego ruchu. Tak samo z palaczami, im już wiele ograniczeń wprowadzono i planuje się kolejne ale pamietajmy, że to są ludzie uzależnieni , uzależnieni od produktu legalnie dystrybuowanego na rynku. Uzależnieni, czyli chorzy a chorzy też są ci, którzy poruszają się nawózkach inw. tych też nie będziemy wpuszczać do parku bo niechcacy mogą na nas najechać i oponą wózka pobrudzić nam spodnie ?

Odnośnie regulaminowego zakazu wprowadzania czworonogów do parku. Tworzenie takich , dalej idących niż przepisy istniejace , zapisów to nic innego jak zabawa w świętszego od Papieża. Idąc tym tokiem postępowania kolejna rada chcąc zasłynąć bardziej od teraźniejszej w swej głupocie, powinna wprowadzić zapis, że kto psa mimo obowiazującego regulaminu wprowadzi, musi sie liczyc z tym , ze psu temu głowę się zetnie na placu głównym, miejskim w obecnosci gawiedzi. Zapis każdy, ma sens tylko wtedy , gdy jest egzekwowany. Nie możemy w ramach działań służb wyegzekwowac tego co na dziś jest obowiązujacym prawem więc nie kompromitujmy się jakimś żałosnym, tworzonym tylko po to aby pokazać jacy to jesteśmy pionierscy w swych działaniach, regulaminem. Amen.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-25 09:52 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 10:00:28

Cytat z wpisu Czaknorisa:

Jeżeli zakazujemy wywoływania zgorszenia, bo np. parka kopulująca na ławeczce może się rodzicom małych dzieci nie podobać, to dlaczego mamy nie zakazać palenia, które wprost niszczy fizyczne zdrowie dziecka?

Uchwała Komisji Uzdrowiskowej nie może zakazać palenia w parku ponieważ jest to niezgodne z ustawą [prawo.wieszjak.pl]

Cytat:
Gdzie nie można palić:

Zgodnie z nowym brzmieniem art. 5 ust. 1 ustawy zakazem palenia wyrobów tytoniowych objęte będą:
1) tereny zakładów opieki zdrowotnej i w pomieszczenia innych obiektów, w których są udzielane świadczenia zdrowotne,
2) tereny jednostek organizacyjnych systemu oświaty, o których mowa w przepisach o systemie oświaty, oraz jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, o których mowa w przepisach o pomocy społecznej,
3) tereny uczelni,
4) pomieszczenia zakładów pracy innych niż wymienione w pkt 1 i 2,
5) pomieszczenia obiektów kultury i wypoczynku do użytku publicznego,
6) lokale gastronomiczno-rozrywkowe,
7) środki pasażerskiego transportu publicznego oraz obiekty służące obsłudze podróżnych,
8) przystanki komunikacji publicznej,
9) pomieszczenia obiektów sportowych,
10) ogólnodostępne miejsca przeznaczone do zabaw dzieci,
11) inne pomieszczenia dostępne do użytku publicznego.

Kto pali wyroby tytoniowe w miejscach objętych zakazami podlega karze grzywny do 500 zł.


... z tego wniosek, że w parku nie wolno palić tylko na ogólnodostępnych placach zabaw dla dzieci, co wynika z ustawy. Zakaz palenia w całym Parku Zdrojowym uchwalony przez Komisję Uzdrowiskową jest niezgodny z prawem!

Z równym skutkiem Komisja może sobie uchwalić np. zakaz osiedlania w K-J palaczom, albo osobom o wzroście powyżej 190cm, albo zakaz wstępu do parku osobom o innym niż biały kolorze skóry....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-25 10:14 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 wrz 2012 - 10:18:44


Hesia-Mela
... z tego wniosek, że w parku nie wolno palić tylko na ogólnodostępnych placach zabaw dla dzieci, co wynika z ustawy. Zakaz palenia w całym Parku Zdrojowym uchwalony przez Komisję Uzdrowiskową jest niezgodny z prawem!

Z równym skutkiem Komisja może sobie uchwalić np. zakaz osiedlania w K-J palaczom, albo osobom o wzroście powyżej 190cm, albo zakaz wstępu do parku osobom o innym niż biały kolorze skóry....

i jeszcze w tężni jako obiekcie usług zdrowotnych

Po prostu żenada, Bareja sie kłania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: HammerHammer (---.111.248.10.static.cdpnetia.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 10:22:41

niekoniecznie nie mają prawa.

W tych miejscach co mówi ustawa i tak nie można. Co nie oznacza, że Rada Gminy nie może tego rozszerzyć na tereny, którymi zarządza.

Niezgodne z prawem byłoby zezwolenie na palenie w tych miejscach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 25 wrz 2012 - 10:27:05

Sensowne byłoby wyznaczenie miejsc dla palaczy. Ja osobiście uważam, że palenie na alei głównej, podobnie, jak jazda rowerem, powinny być zakazane. Natomiast tak, jak nie widzę przeszkód w jeździe rowerem na mniejszych alejkach, tak i my, palacze, powinniśmy mieć możliwość oddawania się nałogowi, jeśli chcemy. Nie jest dużo bardziej uciążliwy, niż szprycha w nerkach.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 11:09:47


Bartek
Sensowne byłoby wyznaczenie miejsc dla palaczy.
??? Jakieś strefy, zony ? Ogrodzone czy nie ? A do tego kolejnych znaków tysiąc ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-25 11:10 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 25 wrz 2012 - 11:18:40

Nie ma potrzeby aż tak usilnie szukać mózgu w dupie.

Zwykły "daszek" z popielniczką i napisem "tu wolno palić". Może być bez "daszka".

To mówię ja, palacz, bezpośrednio zainteresowany, mocno będący "w temacie".



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 11:45:40

Być może znalazł mózg w dupie autor postawienia tylu znaków zakazu jazdy rowerem. Ja nim nie jestem.

A pal Pan sobie , ja się tylko nie zgadzam aby dlatego, że Pan pali wydano z moich pieniędzy choćby grosz jeden na jakieś daszki i popielniczki. A do tego jeszcze pojemniki na torebki na psie odchody.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 25 wrz 2012 - 11:50:39

Jasne, lepiej, żeby wydano na gaszenie koszy ma śmiecie, nieprzystosowanych do petowania. Nie ma to jak sobie strzelić w kolano z własnej niechęci.

Tak bardzo jest pan pazerny, że woli wdychać dym, zamiast wydać kilka złotych na tabliczkę "Tu wolno palić"? Nie ma sprawy, chętnie jak znów pana zobaczę, a akurat będę palił, to dmuchnę. Niech pan wie, że oszczędza grinning smiley

Jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia, to warto siedzieć cicho, a nie robić z siebie starego głupca.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 12:08:28

Tego, że Pan będzie dmuchał złosliwie w moją stronę dymem papierosianym to bez informowania mnie tu publicznie, wiem. Zachowania niektorych, na poziomie malpy , nie są wcale takim rzadkim zjawiskiem. A tabliczkę i popielniczkę niech Pan kupi ze swoich pieniędzy . Wystarczy, że ja daję Panu zgodę na palenie. Absolutnie nie mam zamiaru stwarzać Panu komfortowych warunków do tego aby się Pan mógł oddawać swemu nałogowii.

Szanowny Panie, Pan kiedy nie ma nic mądrego do powiedzenia to zachowuje się jak ten gołąb , poprzewraca Pan figury na szachownicy , nasra na nią , po czym Pan odleci triumfalnie gruchając, że Pan wygrał partię.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 25 wrz 2012 - 12:18:56


harmattan
Wystarczy, że ja daję Panu zgodę na palenie.

Daję panu ten piękny wybuch śmiechu, bo tę zgodę, to pan sobie może włożyć w buty. I niestety, równie bardzo, jak pan domagać się zdjęcia znaków zakazu, ja mogę domagać się powieszenia tabliczki "Tu wolno palić" a pan może co najwyżej się pieklić i ciskać na jakimś forum w internecie, że pan nie da grosza. Zupełnie, jakby miał pan realny wpływ na to, czy da, czy nie grinning smiley

To, że pan sra na szachownicę, nie znaczy, że każdy. Warto wyjąć czasem łeb z własnej kieszeni i zobaczyć, że świat nie kręci się tylko wokół pańskiego autolansu. Park jest dla wszystkich, także dla palaczy - i oni tak samo jak pan będą się wypowiadać. W dodatku pan jest jeden, a ich jest co najmniej kilku. Oczywiście swoje zdanie może pan wyrażać, może pan nawet powiesić sobie na domu baner z napisem "nie dam grosza na popielniczkę". A potem jeszcze toczyć pianę z ust na pety na chodniku i śmietniki zapalające się od tych petów. I odtańczyć triumfalny taniec, że pan ma rację.

Albo ochłonąć trochę, bo jakkolwiek posiadanie takiego zacnego negatywnego fana jak pan bardzo mnie bawi, to dla pana nagłe nerwy mogą być szkodliwe. A ja nikomu źle nie życzę, nawet ludziom, którym zdarza się czasem mnie zirytować. Tym bardziej, że mam poczucie niestosowności związane z tym, że zaczął mnie pan śmieszyć. I na tym koniec z mojej strony, bo się robią wycieczki osobiste, a ja nie powinienem dawać złego przykładu.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 12:27:38


harmattan
Żadna uchwała nie jest nam potrzebna.

Widocznie jest potrzebna skoro nie można z normalnej toalety skorzystać. Burmistrz przed wyborami obiecywał złote góry, obiecywał po wyborach różne rzeczy. Niewiele z tego wynika.
Mnie już nie interesuje, czy wybuduje kolejną toaletę i otworzy z wielką fetą (na dożynki, na 22 lipca, czy na rocznicę utworzenia Milicji Obywatelskiej), czy udostępni tą, która już jest.
Widać, że potrzebuje mobilizacji do działania, bo czas mija, a problem dalej zostaje nierozwiązany. Może wykona uchwałę Rady, która nakaże toalety jednak otworzyć.



harmattan
skoro istnieje legalny przemysł tytoniowy to taka nagonka na osoby palące, uzależnione od nikotyny nie powinna przybierać form radykalnych. Owszem pewne obostrzenia tak ale bez tzw. słynnego przeginania pałki.

W Polsce istnieje również legalny przemysł spirytusowy, alkoholowy. Są osoby uzależnione, które do domu nie doniosą, bo tak im się ręce trzęsą. Dlaczego taka osoba miałaby nie skorzystać z ławeczki w parku. Przecież ta osoba jest chora, a spotykają ją szykany.
Nie domagam się wprowadzenia koncesji na sprzedaż wyrobów tytoniowych i ograniczania liczby miejsc ich sprzedaży. Niech kupują i palą, ale w domu, w miejscach wyznaczonych, a nie w Parku Zdrojowym.



harmattan
pokazuje jej fucka i jadą do parku ...ale w Wilanowie albo do Łazienek.

Porównania do Wilanowa i Łazienek chyba nieco na wyrost, ale skoro tak, to proszę bardzo.

Z regulaminu zwiedzania parku w Muzeum Pałacu w Wilanowie:

3. Ze względu na bezpieczeństwo innych turystów, zabytków oraz fauny i flory za bramą pałacową i w parku nie wolno biegać, jeździć na rowerach i wprowadzać je na ten teren, korzystać z deskorolek i rolek, kijów nordic walking, drabin, wędek, podbieraków, wioseł, statywów fotograficznych i filmowych, łuków itp. Ze zwierząt domowych zapraszamy tylko psa przewodnika opiekującego się osobą niewidzącą.
5. Park może być strefą ciszy miejskiej, wsłuchiwania się w odgłosy przyrody, podziwiania zabytków oraz kameralnych rozmów i lektur ? dlatego prosimy o nieużywanie przenośnych urządzeń emitujących dźwięki (np. radio, odtwarzacze muzyki), które zakłócają spokój.
7. Przypominamy, że park jest obszarem publicznym i dlatego nie wolno w nim palić tytoniu i pić napojów alkoholowych.


i wiele, wiele innych, przy których konstanciński regulamin to mały pikuś. I co, nikt się nie nabija w całej Polsce jaki regulamin sobie wprowadzili?!

Hesia-Mela może poinformować dyrekcję muzeum w Wilanowie, że ich zakaz jest niezgodny z prawem.


Z Łazienek Królewskich:

Na terenie Ogrodów zabrania się:

wprowadzania zwierząt,
jazdy rowerem, na wrotkach, łyżworolkach i deskorolkach oraz poruszania się innymi pojazdami,
uprawiania sportów, poza indywidualnym bieganiem w godzinach: od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia Ogrodów, w soboty i niedziele do godz. 10.00


O ile w samym regulaminie palenie nie jest zabronione, to jednak psów wprowadzać nie wolno. Inne zakazy też wydają się na pozór kuriozalne, a jednak są...



harmattan
Rzecz w tym, że nikt nie walczy o to aby ciężarówki wogóle przestały jeździć a samoloty latać.Przecież te, które jeździć tu ze względów uzasadnionych muszą , będą miały identyfikatory. Chodzi o ograniczenie tego ruchu.

Ciężarówki zwykle jeżdżą ze względów uzasadnionych, bo służą do wykonywania określonych zadań. Każdy chciałby mieć ograniczenie na pobliskiej drodze do 3,5 tony, a powyżej tylko do obsługi lokalnych potrzeb.
Przy drodze Góra Kalwaria - Piaseczno też żyją ludzie i zapewniam, że wielu z nich tak samo przeszkadzają ciężarówki.
Skoro Konstancin-Jeziorna uważa się za miejscowość wyjątkową i uprzywilejowaną, to należy być konsekwentnym i w Parku Zdrojowym wymagać do użytkowników więcej niż wymaga się innych parkach. Wilanowa w zakazach i tak nie przebijemy, różnych pomniejszych parków w Warszawie także. Polecam zapoznanie się chociażby z piktogramami przed wejściem do różnych warszawskich parków, na teren "Plaży Wilanów" i wtedy dopiero szczęka może opaść smiling smiley.



harmattan
Tak samo z palaczami, im już wiele ograniczeń wprowadzono i planuje się kolejne ale pamietajmy, że to są ludzie uzależnieni , uzależnieni od produktu legalnie dystrybuowanego na rynku. Uzależnieni, czyli chorzy a chorzy też są ci, którzy poruszają się nawózkach inw. tych też nie będziemy wpuszczać do parku bo niechcacy mogą na nas najechać i oponą wózka pobrudzić nam spodnie ?

Porównywanie palacza z inwalidą jest... Szkoda to nawet komentować.



harmattan
Odnośnie regulaminowego zakazu wprowadzania czworonogów do parku. Tworzenie takich , dalej idących niż przepisy istniejace , zapisów to nic innego jak zabawa w świętszego od Papieża. Idąc tym tokiem postępowania kolejna rada chcąc zasłynąć bardziej od teraźniejszej w swej głupocie, powinna wprowadzić zapis, że kto psa mimo obowiazującego regulaminu wprowadzi, musi sie liczyc z tym , ze psu temu głowę się zetnie na placu głównym, miejskim w obecnosci gawiedzi. Zapis każdy, ma sens tylko wtedy , gdy jest egzekwowany.

Proszę zaprosić to małżeństwo (pewnie mają też psa?) do Wilanowa i Łazienek.



harmattan
Nie możemy w ramach działań służb wyegzekwowac tego co na dziś jest obowiązujacym prawem więc nie kompromitujmy się jakimś żałosnym, tworzonym tylko po to aby pokazać jacy to jesteśmy pionierscy w swych działaniach, regulaminem. Amen.

Pionierscy nie jesteśmy, bo przykłady już przywołałem. Napisz dyrekcjom Wilanowa i Łazienek, że się "kompromitują żałosnym regulaminem" smiling smiley.



Bartek
Sensowne byłoby wyznaczenie miejsc dla palaczy. Ja osobiście uważam, że palenie na alei głównej, podobnie, jak jazda rowerem, powinny być zakazane. Natomiast tak, jak nie widzę przeszkód w jeździe rowerem na mniejszych alejkach, tak i my, palacze, powinniśmy mieć możliwość oddawania się nałogowi, jeśli chcemy. Nie jest dużo bardziej uciążliwy, niż szprycha w nerkach.

Nawet jeżeli obowiązuje zakaz palenia, a Ty jako palący będziesz się oddawał nałogowi na bocznej mało uczęszczanej alejce, to czy ktoś będzie robił z tego aferę? Wątpię. Jeżeli jednak usiądziesz z dymiącym papierosem (nie pytając czy można) na ławce, na które ja wcześniej usiadłem, to nie będę z tego powodu zadowolony. Tak samo ja nie usiądę obok kogoś kto siedzi na ławce i pali. Poszukam innej ławki. Na przystanku autobusowym wyrozumiały już nie będę bo jest jeden, jedna wiata i nie widzę powodu żebym stał na deszczu podczas kiedy palacz oddaje się swojemu nałogowi na ławce pod wiatą. To chyba jest oczywiste, jasne i nawet "społecznie sprawiedliwe"? O takie proste zasady, szanowania się nawzajem, chodzi.
Jesteś na tyle inteligentnym człowiekiem, że na inną osobę nie będziesz dymu wypuszczał, ale jest bardzo wielu takich, którzy nie widzą nic niestosownego w dymieniu komuś w twarz, do talerza itd.

Podobnie z rowerzystami. Nawet jadąc chodnikiem można się zachować w sposób przyzwoity i nikt nie będzie policji wyzywał mimo, że jest to łamanie zakazu.
Niestety ludzie w dupie mają innych. Palacze na tym tle na pewno nie wypadają lepiej niż średnia rowerzystów.

Odpowiedzialność zbiorowa nigdy nie jest dobra, ale funkcjonowanie społeczeństwa wymaga pewnych regulacji. Do pewnych granic, każdego dnia te przepisy się nagina, ale jeżeli ktoś przegnie, to jest podstawa, żeby taką osobę doprowadzić do pionu.

Być może trzeba wyznaczyć jakiś obszar gdzie palenie jest dopuszczalne, podobnie jak przydałby się obszar dopuszczający ruch rowerowy. Jeżeli jednak zakazujemy, to wszystkiego i wszystkim, bo Ty nie chcesz mieć szprychy pod żebrem (ja także), a ja nie chcę żeby ktoś na mnie kopcił papierosami.

Wystarczyłby zdrowy rozsądek i żadne zakazy nie byłyby potrzebne. Niestety rozsądku wielu ludziom brakuje.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-25 12:38 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 25 wrz 2012 - 12:42:52


czaknoris
Nawet jeżeli obowiązuje zakaz palenia, a Ty jako palący będziesz się oddawał nałogowi na bocznej mało uczęszczanej alejce, to czy ktoś będzie robił z tego aferę? Wątpię. Jeżeli jednak usiądziesz z dymiącym papierosem (nie pytając czy można) na ławce, na które ja wcześniej usiadłem, to nie będę z tego powodu zadowolony. Tak samo ja nie usiądę obok kogoś kto siedzi na ławce i pali. Poszukam innej ławki. Na przystanku autobusowym wyrozumiały już nie będę bo jest jeden, jedna wiata i nie widzę powodu żebym stał na deszczu podczas kiedy palacz oddaje się swojemu nałogowi na ławce pod wiatą. To chyba jest oczywiste, jasne i nawet "społecznie sprawiedliwe"? O takie proste zasady, szanowania się nawzajem, chodzi.

(...)

Wystarczyłby zdrowy rozsądek i żadne zakazy nie byłyby potrzebne. Niestety rozsądku wielu ludziom brakuje.

Dlatego uważam, że wydzielenie strefy nie byłoby złym pomysłem. Ja nie zapalę na głównej, ja zresztą mówię teoretycznie, bo z dziećmi do parku chodzę i nigdy przy dzieciach nie paliłem i palić nie będę, ale widzę dużo osób, które z placu zabaw wychodzą "za siatkę" żeby popalić z dala od dzieci. Widuję też ludzi, którzy na głównej alei idą z papierosami - i to mi przeszkadza, mnie, osobiście palaczowi, bo idą w tłumie, kopcą mi na żonę, dzieci, na niepalących. Tak samo, jak przeszkadzają mi rowerzyści lawirujący między wózkami. Debile parkujący na chodnikach "na chwilę".

I na pewno tańsza jest tabliczka "tu wolno palić" niż koszt pouczeń przez SM czy sprzątania. Na szczęście niektórzy są w stanie to dostrzec smiling smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 13:00:41


Bartek
Daję panu ten piękny wybuch śmiechu, bo tę zgodę, to pan sobie może włożyć w buty
Słuszna uwaga. Cofam zgodę i jak już regulamin (dla mnie co prawda bzdurny) w życie wejdzie to niech Pan spróbuje dmuchnąć dymem w moją stronę. Wogole nie Pan sprubuje zapalić w mojej obecności. Został Pan ostrzeżony grzecznie.


Bartek
I niestety, równie bardzo, jak pan domagać się zdjęcia znaków zakazu, ja mogę domagać się powieszenia tabliczki "Tu wolno palić"
a gdzież to się niby domagam zdjęcia znaków ? Juz kiedyś Pana informowałem - biore odpowiedzialność za to co piszę a nie za to co się komuś wydaje, że piszę.


Bartek
Park jest dla wszystkich, także dla palaczy - i oni tak samo jak pan będą się wypowiadać.
a to ktoś Panu broni się wypowiadać ? Na forum gdzie Pan jest moderatorem ? No muszę przyznać, że niespotykana to historia.


Bartek
A potem jeszcze toczyć pianę z ust na pety na chodniku i śmietniki zapalające się od tych petów. I odtańczyć triumfalny taniec, że pan ma rację.
w coraz większym zakresie zgadzam się z tym co napisal Czak w swym poście. I to Pan , pańskie zachowanie mnie do tego skłania. Z zapalanymi śmietnikami się nie spotkałem , takie szczęście mam . Aczkolwiek nie wykluczam, że są wśród palaczy ludzie tak niegramotni, że nie widzą związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy niestarannie/niechlujnie zagaszonym petem a ogniem w koszu.
Są też wśród nich zapewne świnie rodzaju ludzkiego, które pety wyrzucają bezpośrednio na chodnik (nieważne dobrze czy źle zagaszone , nieważne czy kosze są z popielniczkami czy bez) lub na ulicę. Kulturę ponoć wynosi się z domu a jak wiadomo, niektórzy wynoszą ostatni mebel aby się np. nachlać smiling smiley Nie wiem czy w przypadku palaczy też tak bywa.


Bartek
dla pana nagłe nerwy mogą być szkodliwe.
a dla Pana nerwy to zapewne lek na wszelkie panskie dolegliwości smiling smiley)))) Jesli ja śmieszny to pewnie w rownym stopniu co Pan żałosny czytając choćby to poniżej.


Bartek
Tym bardziej, że mam poczucie niestosowności związane z tym, że zaczął mnie pan śmieszyć. I na tym koniec z mojej strony, bo się robią wycieczki osobiste, a ja nie powinienem dawać złego przykładu.
niech Pan nie daje złego przykładu to się później nie będzie Pan musiał tłumaczyć, że go Pan daje. EOT.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-25 14:27 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (217.153.87.---)
Data: 25 wrz 2012 - 13:05:21

Lekko jestem przerażony zamordystycznymi zapędami części forumowiczów. Aż mnie lekko przytkało - sorry, ale zakaz palenia w parku (nie na przystankachm pod wiatami, etc. gdzie dym papierosowy może istotnie przeszkadzać) ale na świeżym powietrzu pomiędzy drzewami. Argument o osobistym poczuciu estetyki nie bardzo do mnie dociera - np. nie przepadam, gdy ktoś mlaszcze w mojej obecności, ale nie domagam się zakazu sprzedaży lodów w parku dlatego, że niektórzy - spożywają owe lody - mlaszczą mi nad uchem.

Argument o kopulującej parze też jest nieco księżycowy, niby szkody nikomu nie robią, ale ogół społeczeństwa wypracował coś co się staromodnie nazywa "moralnością publiczną" tzn. reguły że pewne zachowania są powszechnie uznawane za intymne i nie należy ogółu narażać na ich widok. Wprawdzie niektórzy usilnie pracują nad dekonstrukcją "moralności publicznej" ale na razie się jako tako trzyma...

Jednak zakazywanie ludziom palenia papierosów na świeżym powietrzu bo...? No bo co właściwie? Nikt mi nie wmówi, że to mnie w jakikolwiek sposób truje a moje osobiste poczucie estetyki nie powinno prowadzić do takich bzdurnych zakazów....

Podobnie jest z zakazem jazdy na rowerze - bzdet kompletny - wystarczyło zrobić osobną ścieżkę na głównej alejce i pozwolić na rowery na uliczkach bocznych. Do utrzymania porządku wystarczyłby strażnik miejski, aby ostudzić zapędy tych, którzy uważają, że możliwość jazdy na rowerze daje prawo do narażania pieszych.

I jeszcze o toi-toiach - rozumiem ,że niektórzy nie lubią byłego burmistrza, ale na litość boską - obarczanie go winą za to, że obecny burmistrz nie wywiązał sie ze swojej obietnicy to już skrajny brak obiektywizmu ! Nie wydaje mi się poza tym, aby do ustawienia porządnego kibla potrzebna była jakaś uchwała - wystarczy wola organow wykonawczych czyli obecnego burmistrza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 25 wrz 2012 - 13:10:05


harmattan
a dla Pana nerwy to zapewne lek na wszelkie panskie dolegliwości.

Ja się nie pienię na forum i nie wykrzykuję, że komuś coś dam albo nie dam. Nie mam też jeszcze jakichś specjalnych dolegliwości. Duże oklaski, że nie sięgnął pan po "kompleksy" chociaż nieśmiertelne "żałosny" się pojawiło.

A na moje palenie w pańskiej obecności, to się pan będzie mógł do woli oburzać - jest demokracja. Natomiast zakazać mi tej czynności, w pełni legalnej, będzie pan mógł jedynie w takim miejscu, gdzie palić nie wolno, bo w jakimkolwiek innym to będzie mógł pan co najwyżej mi zwrócić uwagę, licząc na moją pozytywną reakcję, albo wstać i odejść. W takich niestety przyszło panu czasach żyć.




Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-25 13:10 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 wrz 2012 - 13:30:12


Bartek
Sensowne byłoby wyznaczenie miejsc dla palaczy. Ja osobiście uważam, że palenie na alei głównej, podobnie, jak jazda rowerem, powinny być zakazane. Natomiast tak, jak nie widzę przeszkód w jeździe rowerem na mniejszych alejkach, tak i my, palacze, powinniśmy mieć możliwość oddawania się nałogowi, jeśli chcemy. Nie jest dużo bardziej uciążliwy, niż szprycha w nerkach.

Może jako palarnie wykorzystać te "przepiękne szczęki" zdobiące park. Daszki są, zgasić można na białej płycie MDF (czy czegoś tam), przynajmiej do czegos się przydadzą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 13:31:43


Leki
Nie wydaje mi się poza tym, aby do ustawienia porządnego kibla potrzebna była jakaś uchwała - wystarczy wola organow wykonawczych czyli obecnego burmistrza.
ale środki na ten cel przyznaje Rada.

A w straganach od pewnego czasu ludzie prowadzą działalność handl.


czaknoris
Być może trzeba wyznaczyć jakiś obszar gdzie palenie jest dopuszczalne, podobnie jak przydałby się obszar dopuszczający ruch rowerowy. Jeżeli jednak zakazujemy, to wszystkiego i wszystkim, bo Ty nie chcesz mieć szprychy pod żebrem (ja także), a ja nie chcę żeby ktoś na mnie kopcił papierosami.
W takim razie domagam sie wyznaczenia miejsc/obszaru w których mozna spożyć sobie w spokoju piwko (bo ja nie chce w barze ani w restauracji , chce na świezym powietrzu) , nie będąc narażonym na wlepienie mandatu przez SM czy policję. Uprzedzając głosy oburzenia informuję, że w Parku KULTURY w Powsinie jest takie miejsce/strefa , to łąka, na której mozna rozpalić ognisko czy pogrillować. A zatem proszę mi tu z miejscem publicznym nie wyjeżdżać. Podobnie jest w Zalesiu Górnym na tzw. Spalonej Polanie.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-25 13:56 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 17:13:22


Bartek
Sensowne byłoby wyznaczenie miejsc dla palaczy. Ja osobiście uważam, że palenie na alei głównej, podobnie, jak jazda rowerem, powinny być zakazane. Natomiast tak, jak nie widzę przeszkód w jeździe rowerem na mniejszych alejkach, tak i my, palacze, powinniśmy mieć możliwość oddawania się nałogowi, jeśli chcemy. Nie jest dużo bardziej uciążliwy, niż szprycha w nerkach.
A ja proszę o kibelki dla psów ,jako właścicielka psa,też chcę mieć możliwość spacerowania z nim po parku /pies bedzie na smyczy i obiecuję ,że posprzątam /.Nie będę chodzić z psiakiem po głównej alei ,tylko obrzeżami .Ja jako właścicielka psa też powinnam mieć podobne prawa jak rowerzyści i palacze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Park Zdrojowy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 18:22:51

smiling smileyA jak już te wszystkie strefy/obszary powstaną to się zastanowimy gdzie by tu upchnąć jeszcze tych co nie palą , nie piją , na rowerze nie jeżdża i nie mają piesów !smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-25 18:23 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...910111213141516171819-->
Bieżąca strona: 17 z 19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.