Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Komunikacja busikowa i busowa - nowy rozkład busików na s. 52
11 sie 2011 - 12:37:18
Wątek archiwalny dostępny pod tym adresem: [www.konstancin.com]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-17 14:56 przez mania.
Re: Komunikacja busikowa
12 sie 2011 - 23:39:48
[www.ztm.waw.pl] Zobaczcie jakie stawki za wozokilometr zgłosiły firmy, które składały oferty na obsługę komunikacji linią "L" w Gminie Izabelin. Nota bene oferenci to znani ZTM współpracownicy, gdyż z powodzeniem wożą pasażerów zarówno po Warszawie jak i chociażby po Lesznowoli (MK-2). Wydaje mi się, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą także startować przy obsłudze naszych połączeń liniami "L". Pewnie dołączy się jeszcze PKS Warszawa ze swoim taborem... tylko niech w końcu przetargowe postępowanie ogłoszą... Jeśli nie pojawi się ono we wtorek, to szansa by ruszyły linie od 1 września jest po 16 sierpnia równa zero i znowu zostanie to odwleczone....
Nareszcie ogłoszony przetarg;)

[www.ztm.waw.pl]

[www.ztm.waw.pl]

Zapoznajcie się z załącznikami, trasami i rozkładami elek;P Nie jest źle wg mnie. Co do linii ZTMowskiej 7xx to niestety nie ma podanej w załącznikach trasy jest tylko relacja Warszawa-Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria;) Co dla mnie jest miłym aczkolwiek spodziewanym poniekąd zaskoczniem;P
Z informacji, której zasięgnąłem wynika iż do Góry Kalwarii będzie tylko kilka kursów w ciągu dnia, zaś reszta z 15 będzie zawracała w Brześcach.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-17 22:51 przez Mario.
18 sie 2011 - 09:59:32
Na temat komunikacji:
[warszawa.gazeta.pl]
18 sie 2011 - 11:22:59
Z informacji, które posiadam wynika, że do Góry Kalwarii pojedzie tylko kilka kursów linii 742 w ciągu dnia, natomiast reszta będzie zawracała w Brześcach.
Dodatkowo nie martwiłbym się specjalnie tym, że ludzie tak jak to wynika z artykułu Gazety, zostaną przy Pksie w dni powszednie, ponieważ na tej linii będą też ważne bilety ztm 20, 40 i 60 minutowe, a to już oznacza,że bilety te będą tańsze niż jednorazowy za 5.60 zł, a więc nie trzeba jeździć na jednorazówkach.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-18 11:28 przez Mario.
Re: Remont trasy 724
16 sie 2011 - 22:24:38
Nie mogę napisać postu pod postem, w wątku o komunikacji, ( co sprawia że informacja jest niewidoczna dla ogółu) a chciałbym zauważyć, że ZTM ogłosił przetarg na nowe linie, więc Bartku zabij, ale tutaj piszę, wszak autobusy będą jeździły też po nowo wyremotnowanej drodze 724;) przenieście to jak możecie w odpowiednie miejsce;P
18 sie 2011 - 16:13:58
Zaczyna się robić ciekawie;) Strona ztm podaje [www.ztm.waw.pl] a zatem jeśli tak to się skończy jak podaje oficjalny komunikat ZTM, czyli kursy z Wilanowskiej to postawię dużego plusa naszym włodarzom za kwestię komunikacji!!!
Linie L14 - L16 w Kcinie - przetarg
19 sie 2011 - 19:36:43
Taką wiadomość skopiowaną 17 08 br z facebooka ztm przysłała mi znajoma na GG. Mysle że nie robi sobie żartów.

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg nieograniczony na obsługę lokalnych linii dowozowych L14, L15 i L16. Nowe linie autobusowe umożliwią dojazd mieszkańcom gminy Konstancin-Jeziorna do Warszawy. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 24 sierpnia, do godz. 10.00.

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna m.in. z Gass, Czarnowa czy Słomczyna będą mogli codziennie dojechać do Konstancina-Jeziornej, a stamtąd linią 700, 710 i 724
do Warszawy.

Trasy nowych linii:

L14: Gassy Pętla (Gassy) ? Czernidła ? Łęg ? Habdzin ? (Opacz ? Ciszyca) ? Konstancin- Jeziorna ? Bielawa ? Bielawa Pętla (Bielawa)
L15: Czarnów ? Konstancin-Jeziorna ? Borowina ? Kawęczynek ? Słomczyn ? Łyczyn ? Słomczyn ? Cieciszew ? Parcela ? Obory ? Konstancin-Jeziorna ? Czarnów
L16: Czarnów ? Konstancin-Jeziorna ? Obory ? Parcela ? Cieciszew ? Słomczyn ? Łyczyn ? Słomczyn ? Kawęczynek ? Borowina ? Konstancin-Jeziorna ? Czarnów

Nowe linie zostaną uruchomione 1 września 2011 roku.

W pojazdach będą honorowane bilety ZTM ważne w drugiej strefie (dobowe, 3-dniowe, 30-dniowe, 90-dniowe i Bilet Seniora). Bilety jednorazowe i miesięczne, zgodnie z cennikiem ustalonym przez radę gminy, będzie mógł emitować także przewoźnik.
19 sie 2011 - 22:04:28
Pani Maniu o tym to ja już pisałem kilka postów wyżej i nawet linki wkleiłem, więc żadnych żartów nie ma;P Tam jeszcze w moich linkach jest info o tym, że od 1.09 bedzie kursować linia 742 do Góry Kalwarii z Metra Wilanowska.smiling smiley
20 sie 2011 - 08:30:53
A to przepraszam, nie dałam rady wszystkiego przeczytać oraz wkleić zdjęć z powodu wrednego pioruna, który strzelił w ub tyg
Re: Linie L14 - L16 w Kcinie - przetarg
22 sie 2011 - 14:19:23
Ciekawe jak często będą jeździć? 724 jeździ w szczycie co 1,5 h a i tak zwykle się spóźnia albo opuszcza kurs sad smiley
22 sie 2011 - 14:24:18
W dzień powszedni ma mieć 15 kursów czyli pewnie raz na godzinę, to i tak częściej niż 724.
A co ze zmianami tras (710) o których pisaliśmy jakiś czas temu ? - chociaż osobiście mam nadzieję, ze do nich nie dojdzie ;)
22 sie 2011 - 14:37:52
Zmiany 710, 724,700 jeśli będą to od 1.01.2012, takie było info na komisji w lipcu. Chyba że coś się zmieni wcześniej ;)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-22 14:38 przez Klaudiusz.
Re: Linie L14 - L16 w Kcinie - przetarg
22 sie 2011 - 15:43:37
Z tym 710 to lipa w takim układzie. Podobno miał jeździć nową trasą od połowy sierpnia. Chyba, że coś pokręciłem
22 sie 2011 - 16:56:38
[www.gorakalwaria.net] Góra Kalwaria za 8 kursów dziennie, do końca roku dopłaciła tylko 24 tyś złotych?? Nie za mało to??
22 sie 2011 - 17:10:51
może się dogadali, że na razie to pojeżdżą za pieniądze konstancińskie? ;)

odnośnie uruchomienia komunikacji 1 września i pętli w Brześcach....patrząc na 'zaawansowanie' prac przy jej budowie mam obawy, gdzie te autobusy będą zawracały...
22 sie 2011 - 19:12:42
Z tego co wiem Pan Ksawery Gut rozmowie z Panem Michalem Lewandowskim zapewnial, ze autobusy beda mogly spokojnie zawrocic, bo bedzie przejezdnie. Moze nie do konca wszystko zrobione, ale przejezdnie bedzie.
22 sie 2011 - 22:29:37
skoro na Euro mają być zapewnione przejezdne autostrady to i z zawrotką z pewnością obietnice zostaną wypełnione ;)
23 sie 2011 - 15:00:05
Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Szczegóły tu:

[www.ztm.waw.pl]

zaś oto sylwetki firm i ich flota

[www.europaexpress.pl] 3.15 zł za wozokilometr

[www.mobilis.pl] 3.66 zł za wozokilometr

Ciekawa jest flota firmy Europa Express.Pewnie wygrają, bo są tańsi, aczkolwiek nie znaczy że gorsi myślę. Tylko, że na stronie ich firmy nie widać autobusów miejskich, z miejscem na wózek i niskopodłogowych;)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-23 15:08 przez Mario.
23 sie 2011 - 15:34:43
Flota Europa Express to raczej autobusy wycieczkowe, średnio nadają się na linie miejską. Zdecydowanie lepiej wyglada pod tym wzgledem flota drugiej droższej firmy.
23 sie 2011 - 15:39:29
Tak, ale jak wynika z ich info na stronie, to autobusy Europa Express jeżdżą jako zastępcze w komunikacji zTM, czyli wnioskuję, że mają także odpowiednie przygotowane, gdyż popularne "Z" często widać na drogach warszawskich, gdyż remonty co chwile. Zobaczymy
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 25
Najwięcej uzytkowników: 20 19 sty 2013
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017