Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123
Bieżąca strona: 3 z 3
Re: Miód z ekologicznej pasieki
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.181.77.38.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 07 lut 2013 - 13:49:09

mi mleko z mlekomatu stojącego swego czasu w jednym z centrów handlowych w wWwie smakowało...znacznie bardziej przypominało to stare dobre czasy niż to co oferują nam obecnie 'mleczarze'...
a z tego przy API znajoma robiła zsiadłe i twierdziła, że megadobre...
jakby problemy z rowerkiem się przedłużały mogę przy okazji kupić i podrzucić ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Mleko z API
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 lut 2013 - 14:43:01

Dziękuje, za gotowość społeczną. Jak córka przyjedzie, to się wybierzemy, bo będzie chciała uzupełnić swoje zasoby (ludzkie "cielątko ją doi"). Chciałam się upewnić czy warto.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miód z ekologicznej pasieki
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 14 lut 2013 - 11:46:34

Witam wszystkich,

póki nie powstał oddzielny ekologiczny wątek na forum, chciałam się z wami podzielić tu informacją o niedzielnych, sąsiedzkich eko śniadaniach. W tę niedzielę będziemy organizować już drugie. Oprócz prawdziwych, jesiennych miodów (z trzeciej, również sprawdzonej pasieki z Konstancina), będą też ręcznie robione sery zagrodowe od krów Jersey, wolno wyciskane soki z warzyw ekologicznych, chleb żytni na zakwasie własnego wypieku, wędzone przez nas ryby mazurskie i wiele innych pyszności, pochodzących z ekologicznych upraw, albo robionych tradycyjnymi metodami.

Jesteśmy fascynatami dobrego i zdrowego jedzenia, prowadzimy mazowiecki oddział stowarzyszenia Slow Food Polska i chcemy poruszyć kubki smakowe mieszkańców Konstancina.

Najbliższe eko śniadanie robimy w niedzielę o 9:30 w Polu Ruchu w Habdzinie 29, na które serdecznie zapraszam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miód z ekologicznej pasieki
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 lut 2013 - 13:23:33

O matko, to temat bomba!

Karolino, jeśli możesz, to załóż nowy watek np. pt. Ekologiczne inicjatywy w Konstancinie-Jeziornie: produkty, pomysły itp. Albo jak tam chcesz.
Wiele osób rajcują takie sprawy.

Ostatnio próbowałam zrobić biały ser, ale chyba zanadto go podgrzałam, bo wyszły wiórki.
Robię za to przepyszny jogurt z prawdziwych bakterii probiotycznych i sporo osób zaraziłam tą produkcją.

Można u Ciebie kupić serek, bo moja córka, która karmi "cielątko" marzy o nim. Kiedyś dawno, dawno temu kupowaliśmy u sołtysa Turowic i od tej pory jej sie śni.

Coś w tym guscie jest na ogólnym EKOLOGICZNE POMIDORKI, ale powinien byc osobny watek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miód z ekologicznej pasieki
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 14 lut 2013 - 18:55:31

W takim razie zaraz założę osobny wątek.

Co do serków- prawie wszystko, co będzie na śniadanie, będzie można też nabyć i zabrać do domu. Jutro jadę po biały ser, jogurty, kefir, śmietanę i masło- wszystko z mleka od krów Jersey (o niebo lepsze w smaku i w wartościach odżywczych, niż od czarno-białej) do gospodarstwa, więc jeśli chciałybyście zamówić trochę większą ilość, to dajcie znać jeszcze dziś.

Sama serów jeszcze nie robiłam, ale za to sami pieczemy chleb, kisimy kapustę i kręcimy majonez. Na niedzielę kiszą się też burakismiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miód z ekologicznej pasieki
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 14 lut 2013 - 19:22:44

Nie wiem, jakie to są "większe ilości", ale chętnie kupiłbym 1-1,5 kg sera ręcznie robionego (białego), bochen chleba żytniego (jeśli jest robiony bez drożdży) i duży słój (1 litr) jogurtu (jeśli to jogurt naturalny, bez dodatków). Do tego parę słoików tego świeżo wyciśniętego soku z warzyw ekologicznych, jeśli to jest nietrwały sok wyciskany na świeżo. Moglibyśmy przyjeżdżać regularnie po odbiór w niedziele, o umówionej porze. Natomiast na śniadanie niestety raczej nie trafimy z rodzinnych względów. Mój telefon 504-080-170, nazwisko jak wyżej. Proszę o potwierdzenie, że moglibyśmy zrobić takie zakupy (jeśli nie w niedzielę, to może innego dnia popołudniu)? Pozdrawiam serdecznie - TZ

PS. Pomysł z eko-śniadaniami jest znakomity i może pomóc w stworzeniu rynku na takie produkty.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miód z ekologicznej pasieki
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 14 lut 2013 - 19:57:43

ta bialo-czarna to chyba tylko z wygladu jeszcze taka jest. Ostatnio podobno hodowcy wpuszczaja coraz wiecej genow Holsztyno-Fryzyjskich krow.

Bo bialo-czarna byla bardziej mleczna,a h-f bardziej miesna, a w UE limity produkcji mleka jak za komuny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miód z ekologicznej pasieki
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 14 lut 2013 - 20:16:24

Panie Tomaszu, to zapraszam po odbiór np. w sobotę ok 18, Habdzin 29. Natomiast jeśli chodzi o soki, to są one najlepsze do spożycia tuż po wyciśnięciu, maksymalnie nie później niż tego samego dnia, a to dlatego, że zawarte w nich witaminy po prostu się utleniają. Mogę więc wycisnąć tyle, ile zdołacie jeszcze wieczorem wypićsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miód z ekologicznej pasieki
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 14 lut 2013 - 21:16:36

Może powinniśmy sami wyciskać. Rzadko to robimy - brak czasu. Dopytam Panią przy okazji, jak to się powinno robić. Do zobaczenia w sobotę!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dojenie "krowy" w API
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 mar 2013 - 14:44:09


Hammer
jest, ale trzeba miec odliczona kwote.

Hammer jak zwykle na wszystko narzeka. Byłam wreszcie u krowy w API. Miałam odliczone, ale wpadły mi monety gdzieś tam w samochodzie i wydałoby się , że będę musiała kupić to paskudztwo w sklepie, ale córka - bardziej gramotna niż ja wypatrzyła w mlekomacie ustrojstwo, które zmienia monety na te potrzebne do udoju. I mleczko mam. Zrobiłam rewelacyjny biały ser, zebrana śmietana była gęsta i pyszna i z serwatki ricottę - to dopiero jest bajer - niezwykle zdrowa i pyszna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123
Bieżąca strona: 3 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.