Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
15.września 3 FESTIWAL SZTUKI INTEGRACJI - w amfiteatrze
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 wrz 2012 - 22:42:14

Działająca od 2007 roku Fundacja Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym ?Zawsze Potrzebni? wspólnie ze Stowarzyszeniem ?Razem dla Niepełnosprawnych? organizuje w dniach 8-16 września 2012 roku III edycje Festiwalu ?Sztuka Integracji?. Podobnie jak w ubiegłym roku wszystkie imprezy festiwalowe będą bezpłatne, a podstawową grupą docelową widzów są osoby niepełnosprawne, seniorzy oraz osoby zagrożone wykluczeniem. Swój udział w festiwalu zapowiedziało ponad 50 twórców, wykonawców i zespołów z Polski, Szwecji i Ukrainy. Planujemy zorganizowanie około 40 imprez i 8 wystaw. Imprezy festiwalowe odbędą się między innymi w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie w dniu 15.09.2012 o godzinie 14:00.

14:00 Teresa Kramarska- recital piosenek z lat 1950-1970

15:00 Danuta Stankiewicz- recital piosenki żydowskiej

16:00 Grażyna Łapińska- recital piosenki poetyckiej ( piosenkarka niepełnosprawna)

17:00 ?Stara wiara?- koncert szantowy w wykonaniu laureatów wielu festiwali

18:00 ?Z dala od zgiełku?- koncert zespołu szanty i folk

19:00 koncert zespołu ?Na wylocie?

Zakończenie imprezy około godziny 20:00

więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie: www.zawszepotrzebni.org
____________________________
info ze str. [www.konstancinskidomkultury.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-15 23:53 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
3. FESTIWAL SZTUKI INTEGRACJI - wystawa ANNY SZCZEŚNIAK
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 wrz 2012 - 23:29:36

Podczas dzisiejszej imprezy festiwalowej kilkanaście prac prezentowała Anna Szcześniak


Kilka słów o autorce prac:


w ulotce wymieniono tylko kilka miejsc gdzie Anna Szcześniak pokazywała swoje obrazy.
Były także inne wystawy, m.in. -
w Skierniewicach: w klubie "Oaza", w Starostwie Powiatowym podczas Konferencji Wsi i Rolnictwa, w Bibliotece Publicznej;
w Ciechocinku: w Pijalni Wód, w sanatorium "Sanvit" oraz w sanatorium ZNP;
w Łowiczu: w Urzędzie Gminy, w Biurze Promocji Turystycznej, w Bibliotece Powiatowej;
w Grodzisku Mazowieckim w Centrum Kultury;
w Konstancinie-Jeziornie, w Centrum Rehabilitacji;
w Warszawie: w Domu Kultury "Kolorowa" - w Ursusie, w Bemowskim Centrum Kultury;
w Dźwirzynie - w Gminnym Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji


Na stronce Skierniewic o wystawie Anny Szczesniak:


Prace p. Anny mozna obejrzeć w galerii na stronie [annaszczesniak.wordpress.com]

Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem prac, proszę dzwonić: 508 725 293, 666 225 081

Opcje: OdpowiedzCytuj
3. FESTIWAL SZTUKI INTEGRACJI
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 wrz 2012 - 23:52:23

W amfiteatrze występowali soliści i zespoły. Obejrzałam recital piosenki poetyckiej Grażyny Łapińskiej
oraz koncert szantowy zespołu ?Stara wiara?-
*********
szkoda, że na widowni - mimo nie najgorszej pogody zebrała się garstka widzów, a tylko nieliczni spacerowicze oglądali
i kupowali prace niepełnosprawnych artystów.
Ale kto wiedział o Festiwalu - wydz. Promocji nie pierwszy raz "dał ciała"... Na gminnej stronce ani słowa.





Przyjemne z pożytecznym - ratownicy medyczni uczyli wszystkich chętnych zasad udzielania
I. pomocy w sytuacji zagrożenia życia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15.września 3 FESTIWAL SZTUKI INTEGRACJI - w amfiteatrze
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 wrz 2012 - 11:36:42

Tu jeszcze kilka zdjęć:

[picasaweb.google.com]

Szczerze mówiąc przykro było patrzeć na pustą widownię, więc nie zrobiłem zdjęć. Trzy rodziny na krzyż i drugie tyle kuracjuszy i emerytów. A potem ludzie gadają, że w tym mieście nic się nie dzieje...



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
15.września 3 FESTIWAL SZTUKI INTEGRACJI - w amfiteatrze
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 wrz 2012 - 13:42:35

Niestety mało kto wiedział, ale tu pole do popisu miał śpiący, niemrawy wydz. Promocji.
Taki festiwal to okazja do pokazania miasta.
Plakat oraz szersza informacja były tylko na stronie KDK, a na gminnej stronce ani mru.mru

Starania o promocję Kcina widać w relacji z bardzo ważnego Kcińskiego wydarzenia, też fesiwalu: Otwarte Ogrody 2012. Byle jakie zdjęcia, prawie na każdym jakiś pan w granatowej marynarce z apaszką - dominujący w każdym obrazie. Żadnych podpisów pod zdjęciami... Żenada!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15.września 3 FESTIWAL SZTUKI INTEGRACJI - w amfiteatrze
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 wrz 2012 - 19:19:40

Sam się biję w piersi, bo... nie wiedziałem i zajawiłem na stronie dopiero jakoś w połowie tygodnia. Pogoda też nie pomogła niestety. A szkoda, grali fajnie, a młody jak do karetki wlazł, to wyjść nie chciał...



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15.września 3 FESTIWAL SZTUKI INTEGRACJI - w amfiteatrze
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 wrz 2012 - 20:07:43

A kto był organizatorem festiwału ?

"Działająca od 2007 roku Fundacja Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym ?Zawsze Potrzebni? wspólnie ze Stowarzyszeniem ?Razem dla Niepełnosprawnych? organizuje w dniach 8-16 września 2012 roku III edycje Festiwalu ?Sztuka Integracji?."

Czy wiadomo jak organizatorzy zadbali o współpracę z wydziałem promocji ? Czy wogóle zadbali ?

Mówienie o tym, że wydz. promocji śpiący i niemrawy jest , ma jakieś merytoryczne podparcie ? Czy jakaś potężna akcja promocyjna sprawiłaby, że do Parku przyszłoby dużo więcej ludzi ? W sobotę było zimno, rano padał deszcz i nawet dwieście dodatkowych plakatów z info o festiwalu niczego by nie zmieniło.
Ja byłem i szybko poszedłem do domu. No bo (z całym szacunkiem dla organizatorow) ale nazywanie pięciu stoisk z rękodziełem, stanowisko medyczne gdzie można było nauczyć się praktycznego udzielania pierwszej pomocy i pan oferujący pasztet z dzika za 50,00zł/kg to od razu festiwal ? Może bardziej ...bo ja wiem - kiermasz ?

Jestem absolutnie przekonany, że wydział promocji w niczym tu nie zawinił.


mania
Taki festiwal to okazja do pokazania miasta.
ciekawy jestem jak ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15.września 3 FESTIWAL SZTUKI INTEGRACJI - w amfiteatrze
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.22.243.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 16 wrz 2012 - 22:41:51

Ja uważam podobnie tj. nie za każda imprezę odpowiedzialny jest Wydz.Promocji..
Ten skupić sie winien na swej własnej strategii i mam nadzieje, ze takowa istnieje...
Dziś w Amfi KDK miało swoją promocje....zakończyło sie to wydarzenie musicalem Planeta Podwórko...występ dzieci mimo dość późne pory zgromadził w zasadzie cały amfiteatr...bardzo fajne przedstawienie z młodymi aktorami-piosenkarzami w rolach głównych...gorące brawa na koniec świadczyły, ze o to w tym wszystkim chodzi...nawet jeśli nie była to perfekcyjna impreza (np.oświetlenie nie zawsze oddawalo nastrój sceny) to wielkie brawa dla wszystkich, którzy taki lokalny musical stworzyli...i brawa za decyzje o wieczornym przedstawieniu..i brawa dla publiki za brawa :-) generalnie dowód na to, ze...amfi żyć moze bez publiki z wielkiego warszawskiego swiata ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
15.września 3 FESTIWAL SZTUKI INTEGRACJI - w amfiteatrze
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 wrz 2012 - 23:41:09


harmattan
Mówienie o tym, że wydz. promocji śpiący i niemrawy jest , ma jakieś merytoryczne podparcie ?


mania
Taki festiwal to okazja do pokazania miasta.
ciekawy jestem jak ?

Każda okazja by Kcin zaistniał czy za sprawą Festiwalu OO, czy tego co wczoraj. Stowarzyszenie "Razem dla Niepełnosprawnych" [bazy.ngo.pl] organizowała kilkakrotnie spotkania, imprezy w Konstancinie i nie tylko. W tym roku festiwalowe pokazy odbywają się w kilku miejscowościach, pewnie dlatego było u nas tylko kilka stoisk.

Wracając do mrówczej pracy wydz. Promocji, chciałam zapytać gdzie widać, że Kcin jest promowany, że słychać o nim w Polsce?
Czy wydz. Promocji stworzył własnymi rękami i rozumem jakiś folder (bez zlecania firmom zewnętrznym lub (i)czasopismom, czy zadbał by w gminie był jakiś punkt informacyjny, czy może ogarnął już gminna stronkę ?

Jeśli tak to dlaczego:
w zakładce Inwestycje Gminy - jest wiadomość z 15-12-2008 [www.konstancinjeziorna.pl] - Czy od 2008 r nic się w gminie nie wybudowało/ wyremontowało?

w zakładce O mieście - Jak dojechać? [www.konstancinjeziorna.pl]
Konstancin-Jeziorna to malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona 20 kilometrów od centrum Warszawy. Dojazd ze śródmieścia Warszawy zapewnia dogodne połączenie drogą nr 724 (przedłużenie "Wisłostrady" w kierunku południowym). Turyści i kuracjusze mogą tu dotrzeć także autobusem linii 700 kursującym spod Dworca Centralnego oraz 710 kursującym z pętli "Wilanowska". Autobusy zatrzymują się na przystankach w Wilanowie i Powsinie. I ani słowa o 742 i liniach lokalnych

w zakładce Przegląd prasy
- informacja: W tej kategorii nie ma jeszcze żadnych aktualności. Kilka dni temu były artykuły, które ukazały się w 2011r . Z 2012 nie było żadnego. Były też artykuły archiwalne - ciekawe

Zakładka Gastronomia [www.konstancinjeziorna.pl] trochę spleśniała

w zakładce Biura podróży i przewodnicy - dlaczego UMiG odsyła się ludzi do Piaseczna?
Na pocieszenie zostają wolontariusze z "ucznioskiego" klubu Traper
PTTK Odział Piaseczno
biuro@piaseczno.pttk.pl

Plac Piłsudskiego 3, 05-500 Piaseczno, tel/fax. 22 756 78 57

Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego
Plac Piłsudskiego 3, 05-500 Piaseczno, tel/fax. 22 756 78 57

Ucznioski Klub Sportowo-Turystyczny "Traper"
[www.konstancinjeziorna.pl]

w zakładce Zabytki [www.konstancinjeziorna.pl]
zabytków jak na lekarstwo, żadnych adresów, mapki. Co mówi ceprowi skądścić takie sformułowanie: "Zespół zabytkowych willi z przełomu XIX i XX wieku, w zabytkowej strefie objętej ochroną konserwatorską". ? Gdzie granice tej strefy?

To tyle, bo już nie chce mi sie otwierać nastepnych zakładek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15.września 3 FESTIWAL SZTUKI INTEGRACJI - w amfiteatrze
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 wrz 2012 - 00:25:57

A czyja to wina, że informacja, biuletyn i promocja są na takim a nie innym poziomie?

Czyja to wina, że autobusy się psują i w związku z tym nie przyjeżdżają na czas? Kierowcy i mechanika, czy raczej kierownictwa przedsiębiorstwa przewozowego?
Jeżeli kierowca źle jeździ, to od tego jest jego kierownik żeby go doprowadził do pionu, albo wymienił na innego. Jeżeli kierownik sobie z tym nie poradzi, to prezes/dyrektor wymienia kierownika.

Nie potrafię zrozumieć jak można nie egzekwować wykonywania powierzonych obowiązków? Jak wygląda ten problem, bo ja go cholera nie mogę dostrzec.
Stosując analogię szkolną (na poziomie szkoły średniej oczywiście, gdzie nauka nie jest już obowiązkowa), jeżeli uczeń nie odrobi zadania domowego z chemii, nie wykona ćwiczeń, nie wykaże się wiedzą, to otrzymuje jedną, drugą i kolejną odpowiednią ocenę, co w prędzej czy później skutkuje eliminacją takiego ucznia ze szkoły i nauczyciele, jak chcą, to potrafią klientowi tak życie umilić, że sam zabierze papiery. Na studiach (które podobno są dla dorosłych, jak i praca zresztą) jest jeszcze łatwiej pożegnać kogoś.

Burmistrz zaprasza kierownika na dywanik, odpala stronę urzędu i sprawdza czy jest na niej to co być powinno.
Okazuje się, że nie ma, więc prosi o wyjaśnienia, daje czas na poprawę i zapewnia odpowiednie środki do wykonania zadania, jeżeli takowych nie ma (nie wiem, może naprawdę ludzi brakuje, może komputery się przegrzewają...).
Po upływie tego czasu sytuacja się powtarza i jeżeli będzie tak jak było, to w gabinecie czeka już szef działu kadr z odpowiednim pismem, które wręcza się zainteresowanemu.

Skoro tak się nie dzieje, to znaczy, że Burmistrz uważa, że wszystko jest OK. Jak nam się Burmistrz nie podoba, to możemy sobie innego wybrać w kolejnych wyborach.

W urzędzie nie ma problemu płac, bo na tle przeciętnej nie wygląda to źle. Dla wysokiej klasy specjalistów takie angaże to może być za mało, ale do promocji i informacji w gminie, do prowadzenia biuletynu i strony nie potrzeba ludzi o ponadprzeciętnych zdolnościach z trzema fakultetami i doktoratem. O co w takim razie chodzi?

Opcje: OdpowiedzCytuj
15.września 3. FESTIWAL SZTUKI INTEGRACJI - w amfiteatrze
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 wrz 2012 - 00:26:55

Tu: [www.zawszepotrzebni.org] o całym - trwającym ponad tydzień festiwalu, zdjęcia z imprez oraz o współorganizującej imprezy Fundacji Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym ZAWSZE POTRZEBNI

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15.września 3. FESTIWAL SZTUKI INTEGRACJI - w amfiteatrze
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 wrz 2012 - 08:11:37


czaknorris
do prowadzenia biuletynu i strony nie potrzeba ludzi o ponadprzeciętnych zdolnościach z trzema fakultetami i doktoratem. O co w takim razie chodzi?


Zadałeś pytanie na które sam wczesniej odpowiedziałeś smiling smiley


Artek_Bartek
Dziś w Amfi KDK miało swoją promocje....zakończyło sie to wydarzenie musicalem Planeta Podwórko...występ dzieci mimo dość późne pory zgromadził w zasadzie cały amfiteatr...

No wlaśnie ! A przecież Dzień Otwarty KDK nie był specjalnie i wyraźnie mocniej promowany . Powtórzę, jest wiele czynników wpływajacych na to czy jest frekwencja czy jej nie ma. W niedzielę np. pogoda była wyraźnie łaskawsza. A i na scenie działo się więcej i ciekawiej.

_________________________________________________________________________
[www.youtube.com]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-17 08:13 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Promocja gminy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 wrz 2012 - 11:10:11

O Dniu Otwartym KDK były plakaty w mieście, była też informacja na gminnej stronce.

Do prowadzenia BIP wystarczy informatyk, który będzie wkładał przesłane informacje z wydziałów, RM i jednostek itd. w odpowiednie przegródki i... nie do góry nogami, w odpowiednim czytelnym formacie.

A stronkę aranżuje wydz. Promocji - szykuje materiały - ciekawą dokumentację foto wraz z opisem, komentarzem, które ów informatyk wstawia.
W gminie jest dwóch informatyków - co robią dzień w dzień po 8 godzin?

Do wydz. Promocji potrzebni są ludzie z pasją o zacięciu dziennikarskim, nie "biurwy" czy biuraliści, którzy zrobią odtąd dotąd i ani kroku dalej, bo mają klapki na oczach jak dorożkarskie konie. To spostrzeżenie nie odnosi się do naszych kcińskich speców od promocji. To pobożne życzenie, które w wielu gminach jest realizowane - patrz Milanówek.
__________________________________________________________________________________

Proponuję by dalszy ciąg dyskusji pzrenieść do watku: [www.konstancin.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Promocja gminy
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 17 wrz 2012 - 11:25:07

Mieliśmy już wątek o Wydziale Promocji, może przenieście się tam z tą rozmową?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.