MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Międzynarodowy Dzień Zwierzat - 4 października
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 pa¼ 2011 - 11:11:46

4 października to dzień Imienin św. Franciszka - wielkiego przyjaciela zwierząt

Jeśli Państwo mogą, proszę pomóc konstancińskiemu Azylowi - nie chodzi tylko o kasę.

niżej - apel skopiowany ze str. [101kotow.pl]

Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc:
- za znalezienie kochającego domu dla naszych małych podopiecznych,
- za pomoc w uzyskaniu karmy, lekarstw i środków czystości do codziennej pielęgnacji kociąt,
- za pomoc w zdobyciu środków finansowych na spłatę rachunków za gaz i prąd,
- wielką pomocą jest też wirtualna adopcja - można pomóc małemu przyjacielowi na odległość.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Międzynarodowy Dzień Zwierzat - 4 października
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05 pa¼ 2011 - 21:16:42

Niech mi ktoś powie, kiedy wchodzi w życie nowelizacja ustawy o pieskach, i ich łańcuchach. Nie mogę się doczekać by podkablować sąsiadów?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Międzynarodowy Dzień Zwierzat - 4 października
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 05 pa¼ 2011 - 22:24:48

ustawa została przyjęta przez posłów w sierpniu br.
[wolnemedia.net]

Nie wiem czy to już koniec procedur, zn. czy ustawa jest już prawomocna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Międzynarodowy Dzień Zwierzat - 4 października
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05 pa¼ 2011 - 23:20:35

Dzięki, ale muszę sięgnąć gdzie indziej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Międzynarodowy Dzień Zwierzat - 4 października
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 pa¼ 2011 - 10:29:35

Chyba jeszcze ustawa nie działa, bo chyba jeszcze musi być podpis Prezydenta RP i czas na uprawomocnienie.
Co się działo z ustawą od sierpnia do połowy września tu:

[prawo.gazetaprawna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Międzynarodowy Dzień Zwierzat - 4 października
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 06 pa¼ 2011 - 12:17:21

A czy pieski które upolowały kibica, są do wyjaśnienia na smyczy, czy latają luzem ? Bo niektórzy kibice to są na łańcuchach spinning smiley sticking its tongue out Sprawdzałem drogę hamowania Matizem. Przy szybkości 40 km/h droga hamowania wynosi 2 metry confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Międzynarodowy Dzień Zwierzat - 4 października
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 pa¼ 2011 - 20:49:35

a ja w dniu -międzynarodowego dnia zwierząt przygarnełam Lucjana -kota /majac dwa koty -przygarnięte/ i moją .... Nałęczoniankę psa też przgarniętą /suczka/ nic więcej nie mogłam zrobić .przepraszam .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Międzynarodowy Dzień Zwierzat - 4 października
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 pa¼ 2011 - 21:34:27

nie ma za co przepraszać, uczyniłaś dużo i od serca. Koty się odwdzięczą - tak jak moje. Widać że nadchodzą chłody, bo koty pakują się do łóżek i śpią z nami. Cała przyjemność. Dobrze że mamy kilka, bo byłaby bitwa o "docieplacze".
Z naszym ludzkim maluchem kot śpi tak, że zajmuje prawie całą poduszkę i jeszcze mu mało - odpycha się łapkami od ściany, żeby powiększyć terytorium i zdarzało się że dla dzidziusia nie wystarczało poduszki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Międzynarodowy Dzień Zwierzat - 4 października
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 pa¼ 2011 - 21:54:46

Kiedyś wypowiadali się tu myśliwi - czy są jeszcze? Jeżeli tak to proszę wytłumaczcie mi ambony na granicy rezerwatów. Był podawany argument, że my (przeciwnicy myślistwa) nie wiemy w ogóle o czym mówimy, nie znamy charakteru prawdziwego ich zajęcia. Przedstawiali sie wręcz jako Ci, którzy jako jedyni ratują zwierzynę przed głodem.

Proszę, wytłumaczcie mi to, bo ja za cholerę nie zrozumiem, jak z czyjegoś bólu można czerpać radość, jak perfidnie można ustawiać ambony na granicy rezerwatu, jak można konstruować paśniki (które wówczas nazywane są inaczej - ale skąd o tym ma wiedzieć sarna, czy dzik?), przyzwyczajać zwierzynę do jadła, które tam mogą znaleźć, wszystko po to aby zwabić je pod lufę, jak można? DLA MNIE TO JEST CHORE.

"...Strzeżcie się wilki, strzeżcie się przynęty, Strzeżcie się wilki, strzeżcie ludzkiej łaski..."

[www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Międzynarodowy Dzień Zwierzat - 4 października
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 07 pa¼ 2011 - 08:09:53

Koty to dranie. Polują na gołębie ja poluje na nie.
Kot to myśliwy. Człowiek zasadniczo też jest mięsożerny. Ale polowanie w gołębniku lub w rezerwacie przy paśniku to zboczenie. eye rolling smiley
Nie mam nic przeciwko naszym "braciom" zwierzętom i myśliwym dopóki zachowują się tak jak ich natura stworzyła. Dbają o swoje terytoria łowieckie, asymilują się z otoczeniem, nie idą na łatwiznę. Wiele kanapowców z okolicy wyleguje się w domu, ale myszki i ptaszki łowią. Zgodnie z instynktem stadnym przynoszą je potem właścicielowi "na obiadek" smiling smiley
W nagrodÄ™ dostajÄ… Kitekat

Opcje: OdpowiedzCytuj
ambona
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 pa¼ 2011 - 10:44:34

Nie dość że nudne, to obrzydliwe - takie siedzenie na ambonie i wypatrywanie: wejdzie wprost pod lufę czy nie. Pewnie z nudów zakrapiane.

Co innego wyprawa na łowy do lasu (choć też mi się nie podoba) - można podziwiać przyrodę i myślę że nieraz ręka drgnie i zwierzak będzie miał darowane, bo taki piękny na tle jesiennych liści, a przy okazji można znaleźć wnyki, które jakiś drań zastawił.

Opcje: OdpowiedzCytuj
kocia natura
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 pa¼ 2011 - 14:17:32

doskonałe obserwacje autora, tu [www.youtube.com] i w innych filmikach

Opcje: OdpowiedzCytuj
Za psa na łańcuchu areszt lub grzywna
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 pa¼ 2011 - 20:06:50

12 Października 2011

Za psa na łańcuchu areszt lub grzywna

Prezydent podpisał nowelizację ustawy, zob tu: [e-prawnik.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Międzynarodowy Dzień Zwierzat - 4 października
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 pa¼ 2011 - 21:38:40

prawo jest - ważniejsze czy będzie przestrzegane, a z tym jeżeli chodzi o zwierzęta raczej kiepsko.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Międzynarodowy Dzień Zwierzat - 4 października
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 pa¼ 2011 - 00:17:37

Do AK.
To tylko będzie zależało od nas i naszej postawy wobec sąsiadów i straży, którą powiadomimy i wymusimy na nich stosowne postępowanie. I nie idzie tu o karanie często biednych, często głupich lub nierozsądnych. Idzie tu o los piesków.
Namawiam wszystkich solennie o takie właśnie zachowanie od 01.01.2012r.
Ja swoich sąsiadów / tych którzy trzymają pieski na uwięzi / uprzedziłem już o nadchodzącej ustawie. Jeden zareagował dwóch nie. Poczekam więc do stycznia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Międzynarodowy Dzień Zwierzat - 4 października
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 13 pa¼ 2011 - 09:56:34

Za pieska grzywna lub areszt dla właściciela . Za zabicie własnego dziecka areszt lub grzywna dla "Gościa Niedzielnego" >grinning smiley< Polska to taka "dziwna kraja"
Pozdrawiam
Ps. Zawsze potępiam znęcanie się nad zwierzyną. Nawet jeśli jest to szczur. Lubie wietnamskie żarcie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Międzynarodowy Dzień Zwierzat - 4 października
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 pa¼ 2011 - 16:51:40

mam parę przykładów jak policja podeszła do faktu złamania ustawy o ochronie zwierzą - niestety.
Masz rację Obserwatorze - naciskajmy, wymuszajmy działanie. Trzeba pracować nad zmianą mentalności ludzkiej - kościół mógłby w tym bardzo pomóc, ale nie chce. Nie tylko nie pomaga, a wręcz robi złą robotę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Międzynarodowy Dzień Zwierzat - 4 października
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 pa¼ 2011 - 21:00:13


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Międzynarodowy Dzień Zwierzat - 4 października
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 pa¼ 2011 - 16:12:15

W Kijowie również zrobili łapankę - zabijając wszystkie złapane zwierzęta. Ichni odpowiedzialni przyjechali do Polski, do Palucha na szkolenie jak należy postępować z żywą istotą.

Jak widać, niestety, s....nów jest nadal dużo.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.