MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 pa¼ 2012 - 23:00:48

W niedzielę 14.10.2012 odbędzie się już VI Otwarty Bieg Papieski w Habdzinie z okazji 34 rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II.
Jak co roku biegowi będą towarzyszyć różne atrakcje.

PROGRAM VI. OTWARTEGO BIEGU PAPIESKIEGO:

12.00 Zapisy do Biegu

13.00 Msza Święta

14.30 Start VI Biegu Papieskiego

15.30 Rozstrzygnięcie konkursu ?Papieska dekoracja domostw?

16.00 Uroczyste wręczenie nagród w poszczególnych kategoriach uczestnikom Biegu

17.00 Apel Papieski, odśpiewanie ?Barki?, zapalenie zniczy


Program z udziałem: KAPELI ZNAD BARYCZY

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.knc.pl)
Data: 12 pa¼ 2012 - 13:55:15

A jaki to dystans? grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.52.52.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 13 pa¼ 2012 - 10:49:11

Ok. 4,5 km...dasz Klaudio radÄ™! smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: TRAPERTRAPER (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 pa¼ 2012 - 18:26:58

Wspaniała impreza.

Wystartowała rekordowa ilość uczestników - 306 osób!!!!

Wkrótce wrzucę zdjęcia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: kaankaan (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 pa¼ 2012 - 22:48:19


TRAPER
Wspaniała impreza ......
.

Witam .Proponuję "odrobinę" złagodzić to określenie .Tak była to jak zawsze w Haddzinie ,udana impreza.Super atmosfera, dopisała tradycyjnie aura .Jedno "ale".Zrozumiałe że, sportowa rywalizacja tej imprezy ma charakter amatorsko-zabawowy.Nie zwalniało to jednak organizatorów od poważnego potraktowania było nie było sportowego zaangażowania uczestników ,tak jak to w dochczasowej tradycji papieskich biegów zazwyczaj bywało.Niestety zdarzyło się więcej !!!! niż jeden ,ten głośno oprotestowany " bardzo gruby " błąd w klasyfikacji zwycięzców w grupach wiekowych .A już swoistym kuriozum było wywołanie uczestnika X jako zwycięzcy w grupie powyżej lat 60-ciu ,który "pro publico" zaprotestowal że , tej granicy nie przekroczył !!!!!.Żadnej reakcji.....? Było,mineło .Warto jednak na przyszłość unikać tego rodzaju zdarzeń w pewnym sensie niepotrzebnie zakłócających tą tradycyjnie sympatyczną imprezę .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-15 06:50 przez kaan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 pa¼ 2012 - 15:21:57

Popieram , impreza bardzo sympatyczna , jednak jakieś sportowe reguły obowiązują i miło by było gdyby organizatorzy o tym pamiętali.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.30.248.167.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 15 pa¼ 2012 - 16:17:11

Według pomysłodawców tego biegu chodzi w nim głownie o oddanie hołdu Wielkiemu Polakowi i każdy jest jego zwycięzcą!
I choćby to wymagaloby refleksji nad treścią i forma zgłaszanych pretensji...zwłaszcza, ze pomylić się to rzecz ludzka i nie da się jej wykluczyć nawet przy najbardziej perfekcyjnie zorganizowanej imprezie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: kaankaan (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 pa¼ 2012 - 18:49:14


Artek_Bartek
Według pomysłodawców tego biegu chodzi w nim głownie o oddanie hołdu Wielkiemu Polakowi i każdy jest jego zwycięzcą!
I choćby to wymagaloby refleksji nad treścią i forma zgłaszanych pretensji...zwłaszcza, ze pomylić się to rzecz ludzka i nie da się jej wykluczyć nawet przy najbardziej perfekcyjnie zorganizowanej imprezie...

Szanowny Panie Artku Bartku pozwolę sobie mieć zdecydowanie różne poglądy niż te wyrażone powyżej.
Po pierwsze dobra organizacja imprezy "od początku do końca " nie byłaby w jakiejkolwiek "opozycji "do szlachetnego celu jakim było uczczenie wyboru Polaka na Piotrowa Stolicę.Powiem tak że , dobra organizacja powinna stanowić element tego uczczenia.Papież był doskonałym organizatorem tego rodzaju przedsięwzięć spływy kajakowe,obozy.... Wchodząc odrobinę na "wysoką nutę" powiem , zapewne tym razem miałby do organizatorów pewne uwagi.A schodząc" na ziemię" to cały proces zapisów,zdawania numerów startowych ,ich kompletowania a raczej "dekompletowania" był mówiąc elegancko "nerwowy" .To mogło być powodem tych niezamierzonych kilku ,nie jednej!!!! ,"niezręczności" w przygotowaniu końcowych wyników. Wyrażam przekonanie że ,kolejny bieg papieski w 2013 roku "wróci" organizacyjnie na ten tradycyjny poziom utrwalony przez poprzednie lata. Na koniec był Pan łaskaw mą uwagę nazwać "pretensją" .Ja w swej praktyce komunikacji na forum nie wyrażam pretensji /pojęcie to jest mi obce/ ,a jedynie w dobrej wierze dzielę sie swymi poglądami z forumową Społecznością. Z zażenowaniem wiec odebrałem pańską uwagę przywołująca mnie do refleksji i pozostawiam ją z mej strony "bez refleksji"
Z poważaniem kaan

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.29.253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 15 pa¼ 2012 - 20:23:54

Spieszą donieść, iż moja uwaga odnośnie bezrefleksyjnego wyrażenia dosadnej opinii nie była skierowana przeciw Twojej kaan opinii a przeciw pani, która zupełnie niepotrzebnie zaczęła wykrzykiwac słowa, których znaczenia zdawała sie nie rozumieć...nie to miejsce i czas...
Solectwo robi co moze, by impreza była (mimo ograniczanych z roku na rok środków) udana...jednak nie ono jest odpowiedzialne za organizacje imprezy od strony czysto sportowej...uwagi (nie pretensje) winny być kierowane na adres GOSiRu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: kaankaan (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 pa¼ 2012 - 20:48:21

Ja też spieszę donieśc że ,w swych treściach ani przez moment nie miałem na myśli Habdzinian .Jestem ,co "ostentacyjnie" nie raz wyrażałem fanem Habdzina.Mej sympatii w najmniejszym stopniu nie "nadwyrężyła" niedzielna impreza .Swe poglądy zazwyczaj staram się wyrażać nie emocjonalnie a mając "rozeznanie w temacie" a także zakładając inteligencję czytelników mego tekstu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: TRAPERTRAPER (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 pa¼ 2012 - 21:55:11

Powtarzam jeszcze raz, impreza była wspaniała.
Dziękuję Artkowi za wyważoną refleksję.

Po konsultacjach z członkami komisji sędziowskiej, oświadczam,
że podane rewelacje przez forumowicza o nicku kaan
na temat wyników Biegu Papieskiego oraz prac organizatorów są, mówiąc bardzo oględnie, niezgodne z faktami.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 15 pa¼ 2012 - 22:37:54

Impreza była naprawdę bardzo fajna . Jutro postaram się zmontować film i proszę mnie źle nie zrozumieć ,że montowanie ma coś wspólnego z manipulacją . Nie filmowałem cały czas i film będzie montowany z kawałków. Drogi kaan z tym pucharem do 60 lat było trochę inaczej , faktycznie ogłoszono wręczanie pucharu do lat 60 otrzymał Pan , który powiedział , że jest po 60 . Z braku czasu oglądałem materiał tylko raz , może coś przeoczyłem jutro wkleję film na forum . Dla mnie tylko przykre było , że obraz musiała samotnie wylicytować Zosia Klepacka a to właśnie ona przyjechała do nas zebrać parę groszy na wspaniały cel i tym uczynkiem pokazała jeszcze raz , że jest fantastyczną dziewczyną i sportowcem . Traktujmy ten bieg jako fantastyczną zabawę a pomyłki czasami , się zdarzają i nie myślę , że ktoś miał na celu kogoś skrzywdzić .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 17 pa¼ 2012 - 09:17:20

VI Otwarty Bieg Papieski w Habdzinie

VIDEO - [www.puls-konstancina.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: TRAPERTRAPER (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 pa¼ 2012 - 19:40:42


kaan


.A już swoistym kuriozum było wywołanie uczestnika X jako zwycięzcy w grupie powyżej lat 60-ciu ,który "pro publico" zaprotestowal że , tej granicy nie przekroczył !!!!!.Żadnej reakcji.....? Było,mineło .Warto jednak na przyszłość unikać tego rodzaju zdarzeń w pewnym sensie niepotrzebnie zakłócających tą tradycyjnie sympatyczną imprezę .

Po obejrzeniu filmu Jacka, chyba nie mamy wątpliwości jak było naprawdę. BEZ KOMENTARZA.

Jacku, wspaniały film ze wspaniałej imprzey. Nawet drobne przejęzyczenie prowadzącego (wspaniale prowadzącego imprezę przez wiele godzin - naprawdę jestem pełen podziwu dla Pana Milewskiego), tego faktu nie zmienia.
Dziękuję.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 13 wrz 2013 - 10:00:35

nie otwieram wątku pt. VII Bieg Papieski bo...okazać się może, że go nie będzie...

impreza wymyślona przez mieszkańców Habdzina jednak od zawsze nazywała się GMINNĄ (w tym roku zaplanowana w kalendarzu imprez na 13 października...)
i od lat przez Gminę wspierana była...
jednak od czasu jakiegoś (w zasadzie od nastania obecnego Burmistrza) jakby mniej...choć teoretycznie z jasnym podziałem na zadania GOSiRu (część sportowa) i KDK (część kulturalna) granic...
wieś ze swej strony oferowała pracę ludzi do ogarnięcia terenu (a nie jest to mały wysiłek...czy przy jakiejś imprezie w mieście ludzie ją przygotowują czy jednak wynajmowane do tego za niemałem pieniądze agencje?) oraz przeznaczała jakieś drobne pieniądze z funduszu sołeckiego...
od czasu jakiegoś już nie mamy np. sceny (2 lata temu zrobiliśmy ją sami), w zeszłym roku Kapela znad Baryczy (dobrze, ze w ogóle coś 'do kotleta' było...) przygrywała z ziemi...
w ubiegłym roku Burmistrz rozdając medale uczestnikom biegu wypowiadał się do kamery 'fajna impreza, za rok się znowu zobaczymy'
natomiast to co zrobił Burmistrz w tym roku zakrawa na kpinę z mieszkańców...
w ubiegłym roku wieś postanowiła przeznaczyć większą część funduszu sołeckiego na organizację tej imprezy by odzyskała nieco swój pierwotny blask...
w efekcie tego, że wieś przeznaczyła ok. 7 tys. PLN to Burmistrz...nie dał od siebie w zasadzie żadnych pieniędzy !!!!
i to mimo tego, że niezależnie od funduszu wieś składała wnioski do budżetu o przeznaczenie pieniędzy z budżetów KDK i GOSiRu!!!
wnioski olane a jedynie drobne wsparcie ze strony GOSiR...ze strony KDK wsparcia żadnego...
w efekcie...irytacja mieszkańców sięgnęła zenitu...i przy takim układzie postanowili ograniczyć swoje wsparcie do minimum...w zasadzie do posprzątania i otwarcia placu...
czy taki był cel Panie Burmistrzu? znowu bzdurne oszczędności (pewnie z 5-8 tys. PLN) kosztem wsi?
droga donikÄ…d....
może przynajmniej radni (a było ich w ubiegłym roku kilkoro) się oburzą....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dipservice.com.pl)
Data: 13 wrz 2013 - 13:58:04

Na veturilo pieniądze się znalazły, a na imprezę integującą lokalne środowisko juz brakło. Szkoda. Skaterpark dla dzieciaków też odsunięty w niebyt.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 19 wrz 2013 - 13:54:53


Artek_Bartek
........to Burmistrz...nie dał od siebie w zasadzie żadnych pieniędzy !!!!...

Artek możesz doprecyzować słowa powyżej, dał coś czy nie?
W budżecie była chyba przewidziana kasa na potrzeby organizacji biegu - ok 7 tys zł. Dostaliście te pieniądze czy ta kwota została zmniejszona?

Impreza udana, z roku na rok ciesząca się co raz wiekszym zainteresowaniem, promująca gminę, medialna itp. Lwią cześć pracy przy organizacji wykonują mieszkancy, a burmistrz z tego co pisze Artek zamiast pomagać to przeszkadza nie dając odpowiednich środków.

O co tu chodzi ??? confused smiley bo na pewno nie o oszczędzanie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 wrz 2013 - 23:43:59

Sytuacja jest taka, że Burmistrz nie uwzględnił żadnych pieniędzy na część kulturalną (KDK) i stosunkowo niewielkie na część sportową (GOSiR)
Dezaprobata dla tego faktu wyrażona została podczas spotkania w ostatni wtorek u Proboszcza, gdy podjęta została próba spięcia tej imprezy..
Padły deklaracje, że ktoś uświadomi Burmistrza, że nie tak to powinno wyglądać...zobaczymy jaki będzie tego efekt...
A 7 tysi to dała wieś z funduszu sołeckiego...o takich pieniądzach od miłościwie nam panującego możemy jedynie pomarzyć sad smiley
I niewątpliwie chodzi tu o oszczędzanie...szkoda, że raz kolejny kosztem imprez wiejskich...chyba tylko przez przypadek nazywanych gminnymi. sad smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-19 23:44 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 27 wrz 2013 - 14:25:54

Czy wiadomo, co z biegiem?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 14.października 2012 - VI. Bieg Papieski w Habdzinie
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.itsa.net.pl)
Data: 27 wrz 2013 - 15:12:27

[www.youtube.com]

a tu wspomnienie sprzed roku - 20:03-20:10 wypowiedź pana burmistrza w kwestii biegu AD 2013

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.