Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 123456789-->
Bieżąca strona: 1 z 9
Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 11 sie 2011 - 12:39:29

Wypowiedzi archiwalne dostępne pod tym adresem: [www.konstancin.com]



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.home.otenet.gr)
Data: 11 sie 2011 - 18:27:32

Ciekawy jestem czy zostanie podjęta dyskusja w temacie reformy szkolnictwa
Onet.pl
Osobiście jestem za powrotem do 'starego' systemu...
i oby tylko budynek szkoły w Opaczy był na taką ewentualność przygotowany....

Opcje: OdpowiedzCytuj
o bocianach też pomyslano
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 sie 2011 - 20:16:18

Przeglądałam SIWZ [www.konstancin.eobip.pl]
i się wzruszyłam - świat chyba nie jest taki zły skoro pomyslano o remoncie bocianiego domu.

Mam nadzieję, że boćki sie nie obrażą

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.home.otenet.gr)
Data: 12 sie 2011 - 22:50:12

Maniu...o remoncie bocianiego domu pomyślano bo zwróciliśmy na to uwagę...wszak Bociek jest w herbie szkoły! smiling smiley
problem jedynie polega na tym, że z czysto teoretycznego punktu widzenia nowe gniazdo powinno powstać w określonm promieniu od starego (raczej zostanie on zachowany) i...zanim bociany odlecą by traktowały nowe jak stare...zobaczymy...póki co cierpliwie czekamy na rozstrzygnięcie przetargu i zakończenie prac na Mirkowskiej...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 sie 2011 - 23:17:38

Ciekawe czemu o sieci komputerowej nie pomyślano? Po przebudowie przewody poprowadzi się na wierzchu w "estetycznych" korytkach?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.home.otenet.gr)
Data: 13 sie 2011 - 09:12:06

my myśleliśmy...wielokrotnie zwracaliśmy na to uwagę...miało być wykonane w ramach zadania dodatkowego do doprojektowania bo w pierwotnym przetargu na dokumentację o tym zapomniano (mimo, że też zwracaliśmy na to uwagę)...mi osobiście już łapki opadają, ale...życie pokaże nam pewnie jeszcze nie jeden absurd sad smiley i to pomimo wciąż pozytywnego naszego nastawienia...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 18 sie 2011 - 17:51:55

pierwszy września się zbliża, termin zakończenia remontu minął, a tu
cisza

Ciekawe gdzie nasze dzieci będą uczyły się za dwa tygodnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.knc.pl)
Data: 18 sie 2011 - 21:36:21

[nadwisla.pl]

Pewnie na Mirkowskiej, jak prasa donosi. Czyli jednak nie cisza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: WielkiSzuWielkiSzu (---.knc.pl)
Data: 18 sie 2011 - 21:37:35

Remont jest już skończony (oglądałem w piątek) i muszę przyznać, że efekt przeszedł moje oczekiwania. Sale i korytarze są odmalowane, podłogi oraz łazienki nowe i czyste. Jeżeli równie dobrze będzie wszystko działało jak wygląda, nasze dzieci będą miały wreszcie przyzwoite warunki do nauki.

Teraz tylko trzeba pilnować tempa prac przy remoncie naszej szkoły w Opaczy (miejmy nadzieję, że zostanie wybrany wykonawca i remont zacznie się we wrześniu) oraz zabiegać o jak najszybszą budowę sali gimnastycznej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-19 19:14 przez Wielki Szu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 19 sie 2011 - 12:44:24

W Nad Wisłą napisali jedno zdanie i to wszystko na temat zakończenia remontu.
Mam pytanie do zorientowanych.
Jeżeli jest ogłaszany przetarg, to wszystkie dokumenty są dostępne w internecie i każdy zainteresowany może się zapoznać.
Gdzie są informacje, zdjęcia, protokoły z realizacji i odbiorów tych inwestycji?
Chodzi mi o wszystkie przetargi, nie o ten jeden konkretny.

A co do Opaczy to dziś WIELKI DZIEŃ - roztrzygnięcie przetargu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 sie 2011 - 22:40:10

Nie miałam kilka dni internetu i nie wszystko czytałam. Jeśli daramisowi chodzi o remont budynku szkoły w Opaczy, to przetarg - ogłoszenie, SIWZ i wszelkie załaczniki mozna znaleźć tu: [www.konstancin.eobip.pl]
Rozstrzygnięcia jeszcze w BIP podanego nie ma, bo termin składania ofert wykonawców upłynął 3 dni temu - 16 sierpnia.

Na 15 sierpnia 2012 jest zaplanowane oddanie budynku dzieciom, już po uzyskaniu stosownych pozwoleń (rózne komisje muszą sprawdzić, czy wszystko jest zapiete na ostatni guzik)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 sie 2011 - 21:57:54

wedle mojej wiedzy w dniu wczorajszym odbył się odbiór wyremontowanego skrzydła C budynku na Mirkowskiej...
teraz pozostaje podobno jedynie trudny proces logistyczny przeprowadzki...temat o tyle ciężki, ze w dalszym ciągu nie jest wiadome, czy uda się uzyskać wystarczającą ilość pomieszczeń bo nowy dyrektor szkoły na Mirkowskiej nie podjął jeszcze pracy...


w dniu wczorajszym odbyło się także otwarcie ofert na remont budynku w Opaczy...
złożono 6 ofert o wartościach 3,7 mln (jakaś S.A. z Radomia), równiutko 4 mln, następne 4,3 mln (lokalny Wid-bas), 4,8 mln, 4,9 mln, 6,6 mln (konsorcjum, które remontowało Mirkowską).

Ponieważ jedynym kryterium była cena to mamy problem (podobno drobny...), że nie sprawdziły się optymistyczne przewidywania oszczędności na kosztorysie...
zamawiający przewidział na to zadanie 3,4 mln (z czego w projekcie umowy przewidziano płatność w tym roku 1,4 mln - w budżecie było 1,5....).
By przetarg rozstrzygnąć należy zmienić podobno przyszłoroczny WPF (choć na przyszły rok przewidziano bodaj 3 mln, Burmistrz deklaruje, że nie zamierza póki co robić nic więcej a na pełną płatność potrzeba 2,4 mln...).
Jednak jak to pisało Nad Wisłą - póki co cierpliwie czekamy...na razie na sesję 8 września...

w tzw. międzyczasie będziemy jednak starać się jednak uzyskać odpowiedź na pytanie postawione również przez NadWisłą


czy dotychczasowy projekt obiektu sportowego nie trafi ostatecznie do kosza?.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-20 22:06 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 21 sie 2011 - 14:30:41


mania

Na 15 sierpnia 2012 jest zaplanowane oddanie budynku dzieciom, już po uzyskaniu stosownych pozwoleń (rózne komisje muszą sprawdzić, czy wszystko jest zapiete na ostatni guzik)

Ja to wszystko wiem. Pytałem gdzie można znaleść informacje właśnie o tym etapie inwestycji - czyli o efekcie finalnym całego przetargu.
Chodzi o sprawozdania tych komisji, inspektorów nadzoru itp.
Przecież nie każdy ma czas i możliwości, żeby osobiście sprawdzać jak wyszło i czy efekt jest zgodny z zapowiedziami.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 sie 2011 - 15:26:47

To źle zrozumiałam, przepraszam. Nie wiem czy takie wiadomośći - jakich Pan/Pani oczekuje są podawane w BIP - urzędnicy by się "zapracowali". Może warto zadzwonić do wydz Inwestycji i zapytać - telefony sa podane w BIP
m

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 sie 2011 - 16:04:51

Dość istotne

Gazeta Nasze Miasto (nr 7/8 Lipiec-Sierpień 2011) podaje w artykule Szkoła się przeprowadza, że pan burmistrz K. Jańczuk planuje przenieść gimnazjum z Bielawskiej do budynku C w liceum na Mirkowskiej (jako jedno ze źródeł). Budynek gmina wynajeła na trzy lata. Jednak sam Pan Burmistrz podobno w bezpośrednim pytaniu przeczy, jakoby miał taki zamiar, dementując to jako zwykłą plotkę.


A tak na marginesie, ciekawa sytuacja ma miejsce w liceum. Starostwo ustaliło minimum ilościowe klas pierwszych (nabór w 2011), które miałyby być utworzone. Podobno po uzbieraniu się określonej liczby kandydatów do klasy pierwszej starostwo obecnie nie zezwala na utworzenie klas pierwszych. Działania swoje od jakiegoś czasu motywuje względami finansowymi (np Pan D.). Ale tu uwaga. Na stanowisko powołany zostaje manager (nie nauczyciel - utracił uprawnienia). Niby dobrze tylko że mianowany dyrektor mieszka po drugiej stronie Warszawy, ale co ważniejsze pensja dyrektora managera nie jest ograniczona KN. Dodatkowo powołany został vice dyrektor (nota bene bardzo rzetelna osoba) w sytuacji, gdy klas jest mniej (przed wakacjami zrezygnowano ze stanowiska vicedyrektora z powodu niewystarczającej liczby uczniów uzasadniających istnienie tego stanowiska). Obecnie uczniów będzie jeszcze mniej, jeżeli starostwo utrzyma zakaz tworzenia klas pierwszych. Sytuacja jet rozwojowa - wszystko się zmienia.

Jeżeli coś się nie zgadza proszę o korektę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 24 sie 2011 - 12:18:03

Od momentu otwarcia kopert w przetargu minęło już pięć dni a tu znowu cisza.
Ze strony BIP przetarg zniknął całkiem.
Nie ma go ani w ogłoszonych, ani w roztrzygniętych.
Jedynym kryterium miała być cena - to można przeczytać dość szybko.
Czy to oznacza, że został unieważniony?
W takim układzie likwidacja pierwszych klas w liceum nabiera sensu.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-24 12:48 przez daramis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: HammerHammer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2011 - 12:27:50

ale trzeba jeszcze sprawdzic czy oferty sa wazne, to znaczy czy sa wszystkie wymagane dokumenty, itd.

Jezeli brakuje to w niektorych przypadkach nalezy poprosic oferenta o ich uzupelnienie, a to chwile trwa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-24 12:28 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 sie 2011 - 15:22:26

Jak napisał Hammer trwa sprawdzanie ofert , jest trochę roboty, bo w SIWZ opiewał na sporo robót.
Rozstrzygnięcie ok 8 września

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont szkoły w Opaczy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26 sie 2011 - 23:49:49

Użytkownik AK zarzuca gazecie NASZE MIASTO-FMK plotki.
Wszystkie publiczne wystąpienia, które zamierzamy wykorzystać w gazecie, nasi redaktorzy lub ja, nagrywamy, a dyktafon raczej nie miewa omamów słuchowych.
Podczas spotkania w Opaczy takie omamy musiałoby mieć jednocześnie sporo osób: Artek Bartek, Jacekk, (który nagrywał spotkanie i gdzieś na pewno można znaleźć jego film), sześćdziesięcioro rodziców i ja.
Rozumiem, że można nie lubić NASZEGO MIASTA-FMK, ale zanim zarzuci się nam rozsiewanie plotek warto sprawdzić:

Artek Bartek w relacji ze spotkania rodziców uczniów szkoły w Opaczy z władzami samorządowymi, zamieszczonej tu na forum również napisał:[

Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 25.06.2011 - 00:55:18
?.?Sam okres wynajmu 3 lata również wzbudzał niepokój...Burmistrz jednak zapewniał, że ma na ten budynek inny pomysł od września 2012...w szkołach brakuje miejsc dla 5 latków i być może, by je zapewnić na Bielawskiej, przeniesione zostanie gimnazjum na Mirkowską... ?

Grażyna Matusik-Tomaszewska

Opcje: OdpowiedzCytuj
śledztwo ws. gimnazjum
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 sie 2011 - 10:27:52



AK:
Gazeta Nasze Miasto (nr 7/8 Lipiec-Sierpień 2011) podaje w artykule Szkoła się przeprowadza, że pan burmistrz K. Jańczuk planuje przenieść gimnazjum z Bielawskiej do budynku C w liceum na Mirkowskiej



Artek Bartek cytowany przez red. Grażynę Tomaszewską:
Burmistrz jednak zapewniał, że ma na ten budynek inny pomysł od września 2012...w szkołach brakuje miejsc dla 5 latków i być może, by je zapewnić na Bielawskiej, przeniesione zostanie gimnazjum na Mirkowską... ?


W obu źródłach jest podane, że przeniesienie to jest tylko pomysł, i że nie już, natychmiast, tylko może w 2012.
Po co ten histeryczny ton i sledztwo ws. projektu, który może kiedys zostanie zrealizowany lub nie - przypominam teraz mamy 2011 ?
O ile wiem, te pomieszczenia udało się wynająć stosunkowo tanio i może to dobry pomysl, żeby je wykorzystać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 123456789-->
Bieżąca strona: 1 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.