Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...2021222324252627282930...->|-->
Bieżąca strona: 25 z 32
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 lut 2012 - 18:16:33


Tomasz Zymer
(...)1) w tym roku wzdłuż drogi nr 721 ma zostać wykonany tymczasowy ciąg pieszy z destruktu asfaltowego
2) Jeśli chodzi o ruch ciężki,(...), jeśli to ograniczenie będzie odpowiednio egzekwowane, trzeba będzie jeszcze (...)
3) Często, zeby zaistniały "twarde fakty", potrzebna jest twarda postawa i twarda pięść. Jeśli władz gminy nie będzie stać na taką twardość, to znowu pozostaje Volksfaust, (...)

dzięki za info;
ad 1. o destrukcie pamiętam i wyglądam go z utęsknieniem, bo jest to jedyny (potencjalnie) twardy fakt
ad 2. strasznie duzo tych "jesli" i "trzeba będzie" - czyli gruszki na wierzbie (może i twarde eye rolling smiley )
ad 3. to jest raczej twarda ściana betonowa

Moje pytanie dotyczyło faktów, które sa zawarte w odpowiednich dokumentach wraz z datami realizacji i osobami za tę realizację odpowiedzialnymi. Wnioski o info publ przestały mnie bawić (zamieściłam na starym forum kilka odpowiedzi o zerowej mocy informacyjnej i/lub odsyłających mnie do Kajfasza).

Opcje: OdpowiedzCytuj
M. Wiśniewski ws. świateł na Przyczółkowej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 lut 2012 - 11:03:45

From: Michał Wiśniewski

Sent: Tuesday, September 27, 2011 6:15 PM

To: 'sekretariat.ir@um.warszawa.pl'


Cc: 'mreksnis@um.warszawa.pl'; 'drogownictwo@um.warszawa.pl'; 'm.pw@wp.pl'; 'warszawa.internet@agora.pl'; 'warszawa@tvn.pl'

Subject: Prośba o skoordynowanie świateł na ul. Przyczółkowej od skrzyżowania z ul. Europejską do ul Obornickiej



Szanowny Pan Janusz Galas

z-ca dyr. Biura Drogownictwa i Komunikacji

Miejski Inżynier Ruchu m st Warszawa


ul. Solec 48, Warszawa


Szanowny Panie,

zwracam się z prośbą o skoordynowanie świateł na ul. Przyczółkowej od skrzyżowania z ul. Europejską do ul Obornickiej ze szczególnym uwzględnieniem przeprogramowania świateł na skrzyżowaniu ul. Przyczółkowej i Vogla.

W godzinach porannego szczytu samochody jadące z kierunku Konstancina-Jeziorny, Powsina oraz Ursynowa stoją codziennie w korku, który ?rozładowuje się? po minięciu skrzyżowania z ul. Vogla. Jednocześnie bardzo niewielki jest ruch samochodów w przeciwnym kierunku lub z ulic poprzecznych do ul. Przyczółkowej.

Z kolei w godzinach szczytu popołudniowego korek samochodów rozpoczyna się niejednokrotnie kilka przecznic przed ul Obornicką. W tym wypadku wydaje się, że korki tworzą się ponownie przez skrzyżowania z ul. Vogla i al. Wilanowską. Analogicznie jak rano ruch w kierunku przeciwnym jest niewielki jak i ruch z ulic poprzecznych.

Jestem pewien, że istnieje sposób na lepsze skoordynowanie świateł co pozwoli upłynnić ruch, np. programując różne czasy otwarcia świateł w godzinach porannych i popołudniowych od poniedziałku do piątku.

Pozostaję z poważaniem, oczekując na informację zwrotną o możliwych rozwiązaniach i terminie ich wdrożenia

Michał Wiśniewski

Konstancin-Jeziorna




From: Michał Wiśniewski

To: sekretariat.ir@um.warszawa.pl


Cc: mreksnis@um.warszawa.pl ; drogownictwo@um.warszawa.pl ; m.pw@wp.pl ; warszawa.internet@agora.pl ; warszawa@tvn.pl

Sent: Friday, February 24, 2012 5:47 PM

Subject: RE: Prośba o skoordynowanie świateł na ul. Przyczółkowej od skrzyżowania z ul. Europejską do ul Obornickiej


Szanowni Państwo,

Dziękuję za przeprowadzoną w październiku poprawę działania świateł na ul. Przyczółkowej.

Jednocześnie proszę o ponowną interwencję. Od początku lutego na skrzyżowaniu Przyczółkowej i Vogla w godzinach porannego szczytu tworzą się ponownie gigantyczne korki niejednokrotnie sięgające Powsina. Analogicznie jak jesienią ruch samochodów w przeciwnym kierunku lub z ulic poprzecznych do ul. Przyczółkowej jest bardzo niewielki.

Pozostaję z poważaniem,

Michał Wiśniewski

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: M. Wiśniewski ws. świateł na Przyczółkowej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 mar 2012 - 21:20:31

Tak sie w Polsce drogi buduje. [nadwisla.pl]

"Kobieta twierdzi, że na etapie budowy,
?jak się ktoś dogadał z wykonawcą,
to tak zrobił, żeby go nie zalewało?. Baaardzo ciekawe. Doagadać się - dać w łapę ?

"Ksawery Gut, szef Działu Realizacji
Inwestycji Mazowieckiego Zarządu
Dróg Wojewódzkich,
który za ponad
50 mln zł przebudował drogę 724 od
Konstancina-Jeziorny przez Brześce
do Góry Kalwarii, zapowiada w rozmowie
z ?NW?, że wraz z wykonawcą
przyjrzy się sytuacji w Brześcach.
? Zrobimy dodatkowe odpływy ?
obiecuje
."
A dlaczego dodatkowe odpływy ? Czy przypadkiem wykonawca nie powinien po prostu dobrze wykonać swoją robotę ? I jesli się okazuje , że ja spaprał to naprawa na jego koszt ? Zakładam , że projekt był dobrze przygotowany.
A gdzie w tym czasie był nadzór inwestorski ? Spał ? Czy może był zajęty "dogadywaniem się" z tymi , ktorym zależało bardzo na tym aby nie być zalewanym ?

A jesli nie wykonawca , nie projektant ma ponieść konsekwencje fuszery , to kto ? Podatnik ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-01 21:21 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: M. Wiśniewski ws. świateł na Przyczółkowej
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 01 mar 2012 - 21:43:26


harmattan
Zakładam , że projekt był dobrze przygotowany.

A co to za założenie?

Projekt zrobiony zgodnie z normami i przepisami.
Wykonanie zgodne z projektem i sztuką budowlaną.
Nadzór sprawdził i wszystko się zgadza.

A człowieka zalewa - sam sobie winien.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: M. Wiśniewski ws. świateł na Przyczółkowej
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 02 mar 2012 - 05:41:16

z tego co wiem, to wystarczylo pogadac z wykonawcami, troche im d... pozawracac i robili troche inaczej, czyli obywalo sie bez lapowek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: M. Wiśniewski ws. świateł na Przyczółkowej
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 02 mar 2012 - 09:57:50


Hammer
z tego co wiem, to wystarczylo pogadac z wykonawcami, troche im d... pozawracac i robili troche inaczej, czyli obywalo sie bez lapowek.

Jeżeli robili trochę inaczej niż w projekcie - to wina projektanta, a nie budowlańców.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: M. Wiśniewski ws. świateł na Przyczółkowej
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 02 mar 2012 - 10:17:33

ja wiem, że inaczej robili podjazdy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: M. Wiśniewski ws. świateł na Przyczółkowej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 mar 2012 - 19:39:53

Ale jeśli coś zostało zrobione inaczej niż przewidywał projekt , bez uzgodnienia z projektantem , to teraz wina będzie po stronie drogowców.

A według mnie wina jest ewidentnie po stronie nadzoru iwestorskiego. Pan z Działu Realizacji Inwestycji tematu na placu budowy nie ogarnął po prostu. Teraz łaskawie na koszt podatnika MZDW dorobi kilka nowych odpływów.
A Pan z Działu Realizacji Inwestycji w glorii chwały pójdzie na inną budowę.

Jaki kraj , tacy urzędnicy. A może raczej odwrotnie powinno być ....bo się z lekka pogubiłem smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 mar 2012 - 20:01:56

Na tej naszej nowej drodze 724 ... tak jakby wszystkie białe linie znikają. No chyba, że wzrok mi się popsuł spinning smiley sticking its tongue out

Tak mi się wydaje, że 6 miesięcy od malowania, to zbyt krótko, żeby farba się starła na drodze wojewódzkiej.

No chyba, że to był tylko podkład, a właściwe malowanie dopiero przed nami.cool smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: M. Wiśniewski ws. świateł na Przyczółkowej
Wysłane przez: guciakguciak (---.knc.pl)
Data: 03 mar 2012 - 15:53:14


harmattan
Ale jeśli coś zostało zrobione inaczej niż przewidywał projekt , bez uzgodnienia z projektantem , to teraz wina będzie po stronie drogowców.
Teraz łaskawie na koszt podatnika MZDW dorobi kilka nowych odpływów

a po co Pan tak gdyba skoro Pan nie wie o co chodzi?

może sam sobie odpowiem, aby uniknąć wymiany zdań z Panem,
zapewne Pan się zna na budowaniu i dlatego ma tyle do powiedzenia, szkoda tylko że nie wybudował Pan sobie własnego domu tylko mieszka tyle lat na koszt podatników :O

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: M. Wiśniewski ws. świateł na Przyczółkowej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 mar 2012 - 16:42:06

P. guciak , jak mam tak sobie dom wybudować jak Pan drogi budujesz , to lepiej jednak żebym nie budował. Co niniejszym staram się czynić - nie budować , czego i Panu i społeczeństwu (dla jego dobra) życzę.

Rozumiem , że dla Pana fakt iż ludzi w Brześciach zalewa jest dowodem na perfekcyjne wykonawstwo i dakładny nadzór (min. w Pana wykonaniu) inwestorski nad tym wykonaniem. A głupi dziennikarze są według Pana tylko od tego aby się czepiać bezzasadnie ?


guciak
a po co Pan tak gdyba skoro Pan nie wie o co chodzi?

właśnie dlatego gdybam bo nie wiem o co chodzi . A gdybanie na tym forum poki co zakazane nie jest.
Pan jestes fachowiec od dróg , to wytłumacz Pan skąd nagle potrzeba budowania dodatkowych odpływów i jak to możliwe , że tym , ktorzy (jak to zgrabnie ujął Hammer) trochę bardziej wykonawcy pozawracali d..pę , zrobiono jak sie należy ?

I na zakończenie :- co ma wspolnego to gdzie i jak mieszkam z fuszerą na drodze 724 ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: guciakguciak (---.knc.pl)
Data: 03 mar 2012 - 17:12:16

życze panu i społeczeństwu żeby pan wybudował wlasny dom i nawet jak to bedzie taka fuszerka jak 724 to bedzie luxus i to na własny koszt nie społeczeństwa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 mar 2012 - 17:34:56

Ale co by nie mówić pasy zniknęły na drodze 724 .Dlaczego ? Własny dom buduje się za własne pieniądze i pewnie dlatego fuszerek brak ,nie co np. autostrady i stadiony, albo taki amfiteatr w parku w Konstancinie-Jeziornie i jeszcze dużo można wymieniać ,wszystko budowane z tz. budżetu to po co się wysilać .Budżet przypominam to też pieniądze podatników .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 mar 2012 - 20:58:13


guciak
życze panu i społeczeństwu żeby pan wybudował wlasny dom i nawet jak to bedzie taka fuszerka jak 724 to bedzie luxus i to na własny koszt nie społeczeństwa.
póki co mamy do czynienia z fuszerą na koszt społeczeństwa przy budowie drogi nr.724

proszę aby mnie Pan nie wyrózniał i swymi zyczeniami obdarował sprawiedliwie ponad milion mieszkajacych tak jak ja. A ja ze swej strony życzę wszystkim Polakom aby jak najrzadziej llub wcale , dowiadywali się o spapranych inwestycjach drogowych.
Aby nie musieli wyjeżdżać na drogie , płatne autostrady , które już w dniu ich uroczystego otwarcia są odcinkami poddawane remontom i naprawom.
Aby w Polsce nie było pęknietych autostrad . Autostrad jeszcze niedokończonych a juz zepsutych.
Aby budujący drogi w Polsce nie kradli materiałów budowlanych i nie podmieniali materialów dobrych (czyli droższych) na chłam.
Żeby w Polsce więcej było kompetentnych a nie butnych urzędników drogownictwa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05 mar 2012 - 00:44:42


babet
Wasny dom buduje się za własne pieniądze i pewnie dlatego fuszerek brak ,nie co np. autostrady i stadiony.

Prawda obiektywna;
Kto budował ten wie, że własny dom buduje się za własne pieniądze i zarówno przeróbki, jak i fuszerki też się zdarzają.>grinning smiley<



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-05 01:05 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 05 mar 2012 - 09:41:01


Gazeta Wyborcza
Prawie 29 mln zł mniej pójdzie na budowę dróg, m.in. wykreślono budowę obwodnicy Góry Kalwarii i Konstancina.

Katastrofa finansowa. Mazowsze tnie budżet o 20 proc.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: majkelmajkel (---.ip.netia.com.pl)
Data: 12 mar 2012 - 11:08:49

Dzisiaj rano policjanci egzekwowali absurd a w zasadzie pilnowali czy kierowcy grzecznie czekają aż zmieni się światło na zielone na skrzyżowaniu Borowej z Warszawską.
Łapali tych którzy objeżdżali wysepkę koło stacji z gazem.

Swoją drogą, za każdym razem jak tam jadę mam nadzieję, że zobaczę sznur samochodów wyjeżdżający z ulicy mającej 10 m.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 mar 2012 - 13:19:13

Wszystko ładnie pięknie a ja mam takie małe pytanie czy odbiór końcowy to już był czy dopiero będzie ?? Bo te kratki dekle jak to woli zaraz za pocztą w klarysewie w kierunku WaWy zdeczko opadły zresztą już ktoś tu wspominał o tym ale tak dla przypomninia a pasy słabo albo już wcale nie widać .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 12 mar 2012 - 13:48:19

Mazowsze obcięło wydatki. Nie starcza nawet na pensje

"[...]
Przegłosowaliśmy tylko dwie propozycje zmian w pakiecie cięć. Po pierwsze, zaproponowaliśmy, żeby nie zmniejszać do zera pieniędzy na obwodnice Góry Kalwarii i Konstancina, po drugie - żeby znaleźć pieniądze na konserwację i regulację cieków wodnych w Warszawie - mówi Jolanta Koczorowska.
[...]"

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,11327644,Mazowsze_obcielo_wydatki__Nie_starcza_nawet_na_pensje.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Remont trasy 724 - TIRy na 724 i 721, odp. MZDW na s. 8
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (213.76.146.---)
Data: 12 mar 2012 - 14:36:49

Czy ktoś wie, gdzie można ten okrojony budżet województwa zobaczyć, żeby sprawdzić, na co będą pieniądze, a na co już nie? Obwodnicy GK szkoda, chociaż wydawało mi się, że tutaj inwestycje finansuje GDDKiA bo to chyba droga krajowa - DK 79 i DK 50. Na obwodnicę KJ to już chyba musiałoby iść z budżetu wojewódzkiego, ale nie znam się na finansowaniu inwestycji drogowych, więc może plotę jakieś herezje.

No i pewnie z obwodnicą Stanisławowa (choć to niezbyt lokalny temat) też kicha w tej sytuacji. Może kolega guciak potwierdzi, o ile to nie tajemnica.

Aha, i jeszcze jedno w kwestii przebudowy 724: prawy pas w kierunku Warszawy za rondem przy Borowej jest zmyślną pułapką - koniec tego pasa powinien zostać oznaczony przed rondem, bo obawiam się, że będą wypadki - ludzie orientują się, ze pas się kończy dopiero praktycznie po przejechaniu ronda.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...2021222324252627282930...->|-->
Bieżąca strona: 25 z 32


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.