Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Chodnik na moście
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 sty 2013 - 19:51:01


czaknoris
Nie wiem co dokładnie odpisał MZDW.
Może mają jakąś teorię na temat okresowo dopuszczalnej śliskości powykonawczej nawierzchni na bazie żywic, która miałaby ustąpić z czasem (po kilku latach?) smiling smiley. Od oddania obiektu minął ponad rok, więc ta ich teoria musi się opierać na jakimś ciekawym opracowaniu. Chętnie się zapoznam.


Pokrywa studni z zasuwą na kanale to pewnie taki żart wykonawcy i inspektora nadzoru. Na moście żywicy nie żałowali, a tutaj już nie starczyło. A może nikt nie wpadł na pomysł, żeby to pokryć materiałem o właściwościach przeciwpoślizgowych.

Jutro spróbuję się dowiedzieć co konkretnie odpisał MZDW, może wtedy będzie łatwiej znaleźć trop do "ciekawego opracowania"

A o co biega z tą pokrywą do studni - gdzie ona jest?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chodnik na moście
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 sty 2013 - 20:49:09

Korzystając ze zdjęcia Bartka:

[picasaweb.google.com]

Pokrywa jest mniej więcej tam gdzie było to zielone drzewko w chodniku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chodnik na moście
Wysłane przez: Maciej ŁabaMaciej Łaba (---.dynamic.chello.pl)
Data: 27 sty 2013 - 20:55:44

A gdzie się podziały posty Tokaja (m.in. ten ze skanami pism Zarządu Osiedla Grapa w/s nawierzchni na moście)?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chodnik na moście
Wysłane przez: KumosKumos (---.dynamic.chello.pl)
Data: 27 sty 2013 - 21:27:36

A znowu pan Andrzej nie dostał bana?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chodnik na moście
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 sty 2013 - 09:25:56

Jak obiecałam, w sprawie śliskiego mostu wysłalam pytanie do wydz DG: co przedsięwziął UMiG . I dostałam odpowiedź:

Pismo do dyr. MZSW zostało wysłane rok temu temu i taką miało treść:
?W załączeniu przekazuję pismo Zarządu Osiedla Grapa, dotyczące niebezpiecznej nawierzchni chodnika na moście nad rzeką Jeziorką w Konstancinie-Jeziornie w ciągu drogi wojewódzkiej.
Uprzejmie proszę o weryfikację sprawy oraz podjęcie pilnych działań mających na celu umożliwienie bezpiecznego korzystania z chodnika na moście."

Mam dostać treść odpowiedzi MZDW, jak tylko wydz.DG odnajdzie ten liścik - to było rok temu, a spraw i pisemek wiele.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chodnik na moście
Wysłane przez: Maciej ŁabaMaciej Łaba (---.dynamic.chello.pl)
Data: 30 sty 2013 - 12:57:20


mania
Jak obiecałam, w sprawie śliskiego mostu wysłalam pytanie do wydz DG: co przedsięwziął UMiG . I dostałam odpowiedź:

Pismo do dyr. MZSW zostało wysłane rok temu temu i taką miało treść:
?W załączeniu przekazuję pismo Zarządu Osiedla Grapa, dotyczące niebezpiecznej nawierzchni chodnika na moście nad rzeką Jeziorką w Konstancinie-Jeziornie w ciągu drogi wojewódzkiej.
Uprzejmie proszę o weryfikację sprawy oraz podjęcie pilnych działań mających na celu umożliwienie bezpiecznego korzystania z chodnika na moście."

Skan tego pisma zamieszczony był w tym wątku przez Tokaja, ale ponieważ wszystkie jego posty się zdematerializowały - zamieszczam raz jeszcze. A z MZWDW żadna oficjalna odpowiedź - przynajmniej do Zarządu Osiedla Grapa - nie dotarła.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chodnik na moście
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 wrz 2013 - 01:03:57

Temat zapomniany, a tymczasem już ładnych kilka tygodni temu stał się cud.
Wykonawca (a dokładniej podwykonawca od nawierzchni chodników mostu) wrócił na "miejsce zbrodni" i dokonał poprawek.

Czyżby MZDW zmienił zdanie w kwestii "śliskości powykonawczej" i doszedł do wniosku, że nawierzchnia wymaga "dopracowania"? smiling smiley

Może w takim razie MZDW weźmie się także za rozłażące się chodniki, ścieżki rowerowe, zapadające się włazy studzienek kanalizacji deszczowej, za rozpadającą się w wielu miejscach nawierzchnię drogi 724 na terenie gminy, za granicami miasta.
W wielu miejscach warstwa ścieralna praktycznie wymaga już wymiany, bo ktoś przespał nadzór w trakcie realizacji, okres gwarancyjny, a później bieżące utrzymanie (chociażby przyzwoite powierzchniowe utrwalenie nawierzchni).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chodnik na moście
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 wrz 2013 - 01:08:38

na moście cośtam naprawiali faktycznie, ale ja miałem wrażenie, że tylko jakieś poprzeczne spoiny a nie całą nawierzchnię... ostatnio po deszczu tamtędy się nie przemieszczałem to nie wiem jak jest...
natomiast jeśli idzie o spostrzeżenia odnośnie jakości wykonanych prac to faktycznie...sporo tu się 'telepie'...a końcówka ścieżki za PSE na wysokości tego czegoś co to tam budują to jakaś totalna masakra...krawężniki rozlazły się na wszystkie strony...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chodnik na moście
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 wrz 2013 - 01:24:10

Spoiny przy dylatacjach to swoją drogą. Nawierzchnie chodników też poprawili.

Rozłazi się, rozłazi. Nie tylko przy PSE, ale i w innych miejscach.
Rozłazi, a nierzadko nawet zapada, ale czego chcieć jak najpierw robi się nawierzchnię, później przeciski pod przewody, albo wykopy zimą przy kilkunastostopniowym mrozie z "poszanowaniem" technologii robót ziemnych w ujemnych temperaturach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-02 01:31 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chodnik na moście
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 wrz 2013 - 10:00:41

Nawierzchnia na moście - jesli mowa o chodniku przy St. Papierni - to już dawno, połozyli takie coś w kolorze szarym

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chodnik na moście
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 02 wrz 2013 - 10:57:53

to samo co jest na części rowerowje. Będzie błoto pośniegowe to przetestujemy smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.