Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 28 lis 2013 - 15:15:34

No, do niedawna tak i nic w tym zaskakującego, ten zakup był ogólnie znany. Ale teraz to jedna i stwierdzenia, że TP się wycofuje z infrastruktury, a Orange wchodzi ze swoją, to tak trochę brzmią dziwnie grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 lis 2013 - 15:22:58

Ponawiam pytanie: czy ktoś tu na naszym terenie sprawdził już ofertę 40 mb internet z orange?
Moje wcześniejsze doświadczenia z tą firmą nie są zbyt pozytywne, stąd ostrożność.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 28 lis 2013 - 16:13:25

jeśli mówimy o rozwiązaniach kablowych to...ciężko o lepszą ofertę...
lokalnie w mieście działa jeszcze zdaje się UPC i Netia...natomiast nieco szerzej jest dość słabo z infrastrukturą...
Oranżada zrobiła inwestycje w ramach konwersji kar od regulatora tylko...problem jest taki, że pociągnęli po wioskach światłowody, postawili centralki w miejsce dziadoskich skrzynek i...zastopowali bo inwestycja nie miała polegać na dotarciu do ostatecznego użytkownika....rozmawiałem z gościem z firmy montującej końce na tych liniach i powiedział, że często brak jest połączenia między centralką (duże ładne białe szafy) ze stojącą obok szafką z kablami przychodzącymi od użytkowników ;)
ja mam do takiej centralki ok. 1km przy czym kabelki kończą mi się jakieś 300 metrów przed domem i...kicha...temat odłożony na wieczne nigdy...
próbowalem w Netii, ale...dla nich moja wioska byłaby atrakcyjna do podłączenia (nawet z wykorzystaniem kabli położonych przez Oranżadę) gdyby udało się podłączyć...100 domów...
KonstancinNet idzie ze światłowodem ponoć z drugiej strony, ale...wiedzy o tempie i planach nie ma gdzie uzyskać :-(

odnośnie samej prędkości...kwestia czy to z kabla, czy nie (rozwiązania mobilne są niestety zdecydowanie mniej stabilne) i z jakiej konkretnie technologii i co ktoś w umowie gwarantuje... co komu po 40 MB (wartość sama w sobie z nadmiarem do użytku domowego) jeśli będą to wartości chwilowe?
Po kablu łatwiej to zweryfikować...
generalnie...na terenie naszej gminy niestety ifrastrukturalna bryndza jest i nie ma zdaje się żadnych planów by to poprawić...niezależnie czy to Oranżada czy ktokolwiek inny potrzebuje na to pieniędzy...a parcia i wsparcia znikąd (nie licząc zdaje się unijnych pieniędzy dla KonstancinNet...)



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-28 16:15 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: ZojkaZojka (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 lis 2013 - 22:07:41

Witajcie , nie jestem za bardzo "kumata", ale jeżeli zwiększą mi prędkość ( przepustowość ) ok 2 M , to mi rwie sie net, podobno jestem za daleko od skrzynki , czy czegos tam. I moga mi proponować ,,,,,,,,,,,,
Sama czasami dzwonię do Obsługi , by mi zmniejszyli prędkość , bo mnie wyrzuca ((( Mam Netię na łączach TP

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 lis 2013 - 22:26:34

Liczyłem na to, że się odezwiesz AB. Ja mieszkam 500 metrów od Ciebie i to w stronę szafy TP. Ofertę dostałem telefonicznie - cena do przyjęcia, jakość łącza weryfikowana przez monterów przy instalacji. Szukam kogoś, kto już ich przyjmował i zweryfikował czy obietnice są realne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: pbxpbx (46.183.209.---)
Data: 29 lis 2013 - 10:43:28

Atrek_Bartek: stałej prędkości nikt Tobie nie zagwarantuje, a przynajmniej nie w takiej cenie. Zazwyczaj w umowach jest zapis o tym, że dostawca oferuje połączenie z prędkością DO xxx Mbit/s. CIR (czyli przepływność gwarantowana), jest oferowana przy profesjonalnych łączach i tyczy się tylko połączenia do routera brzegowego (czyli i tak nie masz gwarancji, że łącząc się z serwerem X będziesz mógł osiągnąć to maksimum).

Na jakość połączenia ma wpływ bardzo wiele czynników, jakość centralki i okablowania doprowadzonego do niej, jakość połączenia między nią a domem jak i samo okablowanie w domu. Im wyższa prędkość, tym lepsze powinny być parametry tych elementów (by nie było tak jak np. pisze Zojka - więcej niż 2 Mbit/s i połączenie pada samo z siebie).
To, że oferta operatora X jest dostępna na określonym obszarze, nie znaczy, że będzie można z niej skorzystać w domu Y. Ostateczną ocenę powinna przeprowadzić załoga wykwalifikowanych monterów, którzy odpowiednim miernikiem sprawdzą parametry linii między centralką, a punktem końcowym u klienta.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 29 lis 2013 - 11:10:43

Różnie bywa. Ja mam UPC na Grapie, całe lata było fajnie, w końcu jak mi podnieśli z 5 na 15 to internet zdechł i teraz jest 2, a czasem wcale, a ja nie mam kiedy umówić się z moneterem, bo mają wyjątkowo niewydogne widełki, a stwierdzili, że tylko jak monter przyjdzie i zrobi to samo, co zawodowy informatyk już zrobił, to zadziała. Więc tu "profesjonalne łącza" też nie są gwarancją niczego, niestety...



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 29 lis 2013 - 11:12:23

poza tym monter sprawdzi Ci prędkość do serwera UPC i udowodnią, że działa smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 29 lis 2013 - 11:27:44

I jak zwykle wina mojego rutera wi-fi będzie grinning smiley Zawsze jest, nawet, jak robię testy bez rutera ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 29 lis 2013 - 11:53:40

bo testy robisz do niesłusznych portali. Jakbyś zrobił do tych oficjalnych typu Speedtest, gdzie mają poustawiane priorytety to by śmigał, aż miło smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 29 lis 2013 - 13:22:43

Właśnie Speedtst najgorszą padakę pokazuje grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 29 lis 2013 - 13:58:23

to widocznie w UPC jest niesluszny.

Ja kiedys testowalem mobilny internet w roznych lokalizacjach to do speedtesta i jakiegos drugiego to autostrady wiodly, a chwile potem jak na jakis portal wchodzilem to juz standardowo, czyli powolnie smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.play-internet.pl)
Data: 30 lis 2013 - 14:22:16

UPC w naszym mieście ma prawopodobnie kłopot z tym jak do tego Konstancina dociera. Tzn. opiera się albo na zewnętrznej infrastrukturze lub ta, którą posiada jest nieadekwatna do generowanego ruchu. Pamiętajmy, że obecnie internet to jedna z usług, która zajmuje pasmo. Większą część zajmuje tv hd, vod itp. Co więcej internet zajmuje pasmo przez chwilę - wejście na youtube, www itp. chyba, że ktoś używa łącza do ściągania filmów i innych treści. Także dopóki UPC nie pociągnie swojego światełka lub nie poprawi mocno jakości tego na czym się opiera mogą być problemy.
O ile dobrze pamiętam to obecnie pojęcie internet szerokopasmowy ma łącze od 2 Mbps ;-) i do przeglądania internetu spokojnie wystarczy, no może 4-5 Mbps. Sporo osób siedzi na bezpłatnym aero2, które ma 512Kbps.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 01 gru 2013 - 07:38:35

UPC w wielu blokach ma swoje światłowody już.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.centertel.pl)
Data: 01 gru 2013 - 10:14:17


Hammer
UPC w wielu blokach ma swoje światłowody już.

FTTH, chyba nie? To robi chyba tylko Orange w pilotażu. Nie sadze byśmy byli jako miasto atrakcyjni pod katem FTTH. Może sie okazać, że niby w naszym mieście gdzie niegdzie są światłowody a cały przesył idzie radiolinią do Warszawy/ Piaseczna lub dzierżawionym łączem. To tylko jedna z teorii, moze jest inaczej ale gdzieś chyba jest wąskie gardło. Szczerze mówiąc nie kojarzę szaf z infrastruktura UPC.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 gru 2013 - 14:43:28


D
Ja mieszkam 500 metrów od Ciebie i to w stronę szafy TP. Ofertę dostałem telefonicznie - cena do przyjęcia, jakość łącza weryfikowana przez monterów przy instalacji. Szukam kogoś, kto już ich przyjmował i zweryfikował czy obietnice są realne.

Przy tym co postawili w Habdzinie do ok 1 km od szafki nie powinno być problemu z osiągnięciem do 20 mb na kablach miedzianych, które idą od skrzynki...
Choć diabli wiedza jaka jest jakość tego szajsu od lat wiszacego na słupach to wg mnie jak dojdzie 10 to i tak dla normalnego czleka jest git...
Ja mam tego pecha, że do mnie żaden kabel nie dochodzi a inwestycje ich kladzenia wstrzymali sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 gru 2013 - 17:23:27

Przyszli, założyli i śmiga hot smiley

Mój laptop jest wiekowy, brakuje mu jakiejś technologii więc tylko kilkanaście mb
Na nowszych urządzeniach 35 - 39 mb - sprawdzane na różnych testach.

Wg montera 40 mb może się udać nawet 1200 m od skrzynki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
dotąd dobrze sie sprawowała NETIA - teraz padaka
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 gru 2013 - 20:48:40

coś im może "zdechło", bo co i raz sieć się rwie, facet kilka dni temu cos dłubal, dziś przyniósł nowy modem - niestety polączenie jest lub nie jest.
Cholery można dostać, więc trzeba będzie poszukać innego dostawcy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.112.131.---)
Data: 20 lip 2014 - 09:49:03

Około miesiąca temu Play jako ostatni operator uruchomił LTE w naszym mieście. Niestety operator ten ma tylko dwa nadajniki w naszym mieście. Na pewno działa LTE na tym na ul. Świetlicowej. Test:



Inni operatorzy też udostępnili LTE w naszym mieście. Wyniki zależą od kilku czynników - odległość od nadajnika, obciążenie sieci itp.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-20 09:56 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaki internet wybrać?
Wysłane przez: ZojkaZojka (178.36.60.---)
Data: 12 sie 2014 - 15:38:54

28 listopada pisałam o problemach z Netią, umowa jest od 1 - 10mb ,miałam 1,2 , a dzisiaj zmniejszono mi do 0,55 M, sąsiedzi blisko mnie maja podobny problem , podobno słabe łącze, ale sąsiad 2 domy dalej też w Netii ma ok 10Mb.Nie da się tego zrozumieć angry smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.