Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Woda z ZGK niezdatna do picia?
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 cze 2013 - 23:14:03

Po koniec ubiegłego tygodnia zauważyłam, że woda w kranie zalatuje chlorem. Na rogu Wilanowskiej i Poprzecznej wisi mała kartka informująca, że woda jest możliwa do spożycia wyłącznie po przegotowaniu. O sprawie zapomniałam, do dzisiaj, kiedy znajoma z Grapy zapytała czy coś o tym wiem.

... na stronach ZGK ... ZERO WIADOMOŚCI
- ani na stronie głównej, ani w "wydarzeniach", ani w zakładce "jakość wody".

Na stronach gminnych ZERO informacji !!!

Te kartki informujące o wodzie - w blokach może do zauważenia, ale dla mieszkańców domów jednorodzinnych - praktycznie dostępne tylko dla spacerowiczów.

Ciekawa jestem czy ta informacja miała dotrzeć tylko do nielicznej grupy mieszkańców ?

Urzędy, dyrektorzy, kierownicy, pracownicy, biuletyny informacyjne, specjaliści, internety, komputery, bipy, XXI wiek, a tu .... lakoniczna kartka na słupie w tak ważnej sprawie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Woda z ZGK niezdatna do picia?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 25 cze 2013 - 00:09:07

W związku z wycofaniem się firmy Eden z umowy na dostawę wody w pojemnikach, zamontowaliśmy w szkole (Mirków) profesjonalne filtry na kranach, żeby mieć wodę do picia dla dzieci. Przy okazji firma sprzedająca filtry zrobiła analizę wody i... zaleciła jednak gotować dokładnie przed nalaniem do pojemników.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Woda z ZGK niezdatna do picia?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 cze 2013 - 00:45:07

To Pan Bóg nad naszym domem czuwał, gdy robiono w ulicy wod/ kan i skorzystaliśmy tylko z kanalizacji, pozostając przy własnej studni (nie głębinowej), z której woda zawożona co i raz do badania budzi w Stacji badań na Żelaznej podziw : ani bakterii, ani chemikaliów - jest jak ze źródła. Pijemy surową kranówę, nawet dzieciaki.

Wtedy gdy robili wod/ kan wykryto w wodociągu e-coli i gronkowca. Jakiś spec wyjaśniał, że przed laty ktoś głupio kładł rury: wyżej kanalizacyjne, a niżej wodociąg. Rury skorodowały i woda zmieszała się z g...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Woda z ZGK niezdatna do picia?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.tvn.pl)
Data: 25 cze 2013 - 08:03:50

W wieku dziecięcym piło się kranówkę litrami - nie ze szklanki - podstawiało się "otwór gębowy" pod kran, odkręcało wodę i piło, piło, piło... Ale to było w małej mieścinie zwanej Pionkami... Teraz, mieszkając w KJ, czasem boję się odkręcić kran, bo nie wiem czego się spodziewać, jak nie śmierdząca, to w kolorze rdzy, a tu jeszcze takie informacje. W głowie się nie mieści. A w rodzinnym mieście kranówa nadal trzyma poziomsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Woda z ZGK niezdatna do picia?
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 25 cze 2013 - 08:37:33

ale tam to woda wybuchowa przeciez byla smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Woda z ZGK niezdatna do picia?
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 cze 2013 - 09:23:19

Wyjaśnienie sprawy wody w najnowszym "Nad Wisłą" [www.nadwisla.pl]

W skrócie:
Przyczyną konieczności przegotowania wody przed spożyciem były .... bakterie coli stwierdzone w próbkach wody pobranych w dniu 10 czerwca 2013 z ujęcia na Grapie. Po badaniach sanepid wydał decyzję o zamknięciu ujęcia wody ..... 14 czerwca 2013. Na Grapie informacja zawisła ok. 18 czerwca - podają czytelnicy.
-----------

Na mojej ulicy informacja zawisła już grinning smiley około 20 czerwca 2013. Brawo dyrekcja ZGK!!! angry smiley

Należy się nagroda za niedoinformowanie mieszkańców: za brak informacji na stronach ZGK, BIP UMiG, na stronach gminnych!!!
Jak się dowiedziałam - kartki wywieszono tylko w niektórych budynkach Grapy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Woda z ZGK niezdatna do picia?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 cze 2013 - 12:02:20

Burmistrz twierdził na sesji, że bakterii było niezbyt wiele i Sanepid nie zalecał informowania ludności, tylko przechlorowanie stacji uzdatniania na Grapie, co zresztą zrobiono (stąd intensywnie chlorowana woda w kranach przez kilka dni). UMiG jednak nie chciał brać odpowiedzialności i dlatego powieszono karteczki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Woda z ZGK niezdatna do picia?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 28 cze 2013 - 13:24:41

zdaje się, że przechlorowano nie tylk wodę z ujęcia na Grapie bo na wioskach też masakra smakowa była...sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Woda z ZGK niezdatna do picia?
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 cze 2013 - 13:43:50

Nie czepiaj się - była naturalna woda mineralna - CHLORZANKA grinning smiley ( czasami z dodatkiem jakiegoś ciemnego bełtu)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Woda z ZGK niezdatna do picia?
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 28 cze 2013 - 14:36:05

taa Urząd aby cokolwiek zrobić to powiesił na kilku drzewach informację, którą mało kto przeczyta. W razie czego "przecież informowaliśmy". Ach, się odechciewa pisać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Woda z ZGK niezdatna do picia?
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 lip 2013 - 12:14:04

Chlorzanka nie była taka zła. Teraz leci sam bełt* - ani pralka, ani zmywarka, ani zupa, nawet kawy nie można się napić.
DLACZEGO??


bełt - ciecz, która leci z kranu, po nalaniu do szklanki widać pływające drobinki czegoś ciemnego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Woda z ZGK niezdatna do picia?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 lip 2013 - 13:46:12

Ja bym zadzwoniła do Sanepidu, niestety (stety) nie uzywam miejskiej wody, więc nie będę mogła okazać inspektorowi szklanki z bełtem

Opcje: OdpowiedzCytuj
namiar na Sanepid
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 lip 2013 - 13:50:43

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Piasecznie. Siedziba
Dworska 7, Chylice ?
22 756 46 20 ?

To niedaleczko - można bełt zawieźć i pokazać

.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Woda z ZGK niezdatna do picia?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 04 lip 2013 - 11:08:58

dziś rano na wioskach był taki bełt w kranie, że aż się przeraziłem...
niestety nie pobrałem próbki...następnym razem, gdy zobaczę szarą maź lecącą z kranu niewątpliwie to zrobię...

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.