Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Jakaś inna zbiórka śmieci?
Wysłane przez: BielauBielau (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 lip 2013 - 08:12:53

W naszym sektorze (III) zbierali wczoraj zieleninę. Z Lipowej zniknęła ok. 11.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jakaś inna zbiórka śmieci?
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 11 lip 2013 - 09:36:45

przyporzadkowanie do stref odbylo sie automatycznie za pomoca oprogramowania GIS. Tylko, ze ktos to zrobil zle, dzielac po ulicach jako kreskach. To oprogramowanie ma wiele mozliwosci, ale trzeba umiec i chciec to wykorzystac.

Mozna by bylo nawet wytyczac najbardzziej efektywne trasy dla kazdej smieciarki.

A takze recznie zweryfikowac, czy nie ma glupot.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jakaś inna zbiórka śmieci?
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 11 lip 2013 - 10:12:17

no to trzeba wtedy do Urzędu przedstawić biling telefoniczny. Ja za śmieci powinnam zapłacic 10 pln, więc po odliczeniu wielokrotnych interwencji, pewnie jeszcze będą mi musieli dopłacić ;). Czyli u mnie działa na telefon, więc nie wiem w której grupie się zawieram ;) (w zestawieniu oczywiście)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jakaś inna zbiórka śmieci?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 11 lip 2013 - 18:13:47

działa? czemu zatem przy głównej ulicy KJ tj. Warszawskiej od 3 dni codziennie widzę te same worki (3 żółte i 1 zielony) stojące sobie i czekające? Będę dziś pedałował do domu to zerknę czy dalej stoją (jakoś tak kawałek za Api w stronę urzędu)...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jakaś inna zbiórka śmieci?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 lip 2013 - 19:23:17

Warszawska jest na granicy sektorów i może znowu cóż sie popieprzylo

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jakaś inna zbiórka śmieci?
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 12 lip 2013 - 11:52:19

wiem o czym mówi A-B, bo ja to też widziałam....jakby nie bylo to jednak główna ulica w Konstancinie. Dziwi mnie tylko cierpliwośc właścicieli posesji...ja bym tego tak długo nie trzymała przed domem, chyba, że też ich szlag trafił a firma sprzatająca zbywa ich tak ja mnie 4 czy 5 dni (wliczając weekend).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jakaś inna zbiórka śmieci?
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 19 lip 2013 - 10:02:56

chciałam poinformować, że sytuacja zaczyna się już jakoś docierać. Dziś panowie byli, trafili bez pokazywania palcem, zabrali....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jakaś inna zbiórka śmieci?
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 08 sie 2013 - 10:51:40

znów jakas masakra, wory leżą całymi dniami, telefony do firmy LEKARO nie skutkują....nie wiem chyba naprawdę przestanę płacić....chyba że zmienił sie harmonogram a ja o tym nie doczytałam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jakaś inna zbiórka śmieci?
Wysłane przez: WielkiSzuWielkiSzu (83.142.195.---)
Data: 09 sie 2013 - 07:49:55

wczoraj w Gassach cały dzień worki stały, gotowały się na słońcu i....... jeszcze stoją - Lekaro też się zagotowało?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-09 07:50 przez Wielki Szu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jakaś inna zbiórka śmieci?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 sie 2013 - 09:41:23

RiOŚ opracował nowy harmonogram, zdaje sie dotyczy posesji na granicy sektorów, bo ciągle były kłopoty komu, kiedy i przekazał Lekaro, może dlatego worki się smażą.
Mieszkańcy też mają być poinformowani, szkoda że jeszcze nie są, ale nasi urzędnicy od śmieci robią przeważnie od d... strony.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jakaś inna zbiórka śmieci?
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 12 sie 2013 - 16:43:41

właśńie w piatek wybrałam sie w tej sprawei do Gminy, patrzę a na scianie wisi harmonogram, taki jak każdy dostał do domu, oraz plan ulic, szkic która ulica nalezy do której strefy, i sie okazało, że z ulotki wynika, że należe do 1 sektora a z rysunku, że do 2.....wiem juz teraz dlaczego do mnie po śmieci nie przyjeżdzali, ale ...
1. zastanawiam sie na jakiej podstawie sporzadzone były szkice
2. dlaczego nie dostalismy żadnej informacji (wiem, że nie ja byłam jedyną ktora myślła, że jest w sektorze 1)
3. dlaczego jak był czas na zbiórki z sektoa 2 nikt sie i tak nie pojawiał (z firmy Lekaro)
4. dlaczego jak wielokrotnie dzwoniłam do Lekaro to nawet tam nie wiedzieli, że mój sektor ma numer 2..

Opcje: OdpowiedzCytuj
zajrzyj do działu forum komunikaty urzędowe
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 sie 2013 - 21:20:41

Na stronie gminnej powieszono 9.sierpnia czytelne kalendarze- co, kiedy dla poszczególnych sektorów. Do kalendarza każdego sektora jest dołaczony alfabetyczny wykaz przypisanych ulic - zobacz, będziesz wiedziała w którym jesteś sektorze.

Żeby ułatwić zadanie skopiowałam kalendarze z ulicami, zob. tu: [www.konstancin.com] - tak że od razu widać, nie trzeba zapisywać i otwierać załaczników

Taka sama rozpiska (kalendarze z ulicami) została wysłana do LEKARO i miejmy nadzieję że zapanuje wreszcie ład i porządek.

PS. O wykazie ulic mówiłam Pani z RiOŚia, ale nie było reakcji - dostałam odpowiedż "przecież jest mapa sektorów..."

Ciekawe jak będą powiadomieni mieszkańcy, którzy nie maja Internetu - też mówiłam, żeby przy wysyłaniu informacji o opłatach, napisać: Anna Kowalska - ul. Niecała ... - sektor I

Ale nikt sie babci mani nie słucha...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jakaś inna zbiórka śmieci?
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 sie 2013 - 23:17:58

I mają rację, że Cię nie sluchają, bo na Niecałej żadna Anna Kowalska nie mieszka, cha, cha.......

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jakaś inna zbiórka śmieci?
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 13 sie 2013 - 10:08:00

ale własnie tu jest pies pogrzebany, że ja nie wiedziałam, że była jakaś zmiana, jak dawali mi ulotkę, to wynikało z niej, że mam inny sektor niż na mapce widać. A Lekaro nie ma pojęcia o topografi Konstancina, więc wzięła co im narysowali....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jakaś inna zbiórka śmieci?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 sie 2013 - 13:25:40

Chyba zmiany nie było, tylko z ulotki / mapy można było odczytać dowolnie - chodzi o ulice na granicach sektorów. Teraz już nie pownno być zmyłek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jakaś inna zbiórka śmieci?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 sie 2013 - 14:30:25

Warto sobie kalendarz ze strony gminnej [www.konstancinjeziorna.pl] pobrać, wydrukować i powiesić. Podarować sąsiadom.

Ja już dawno - za radą Hesi-Meli - sama zrobiłam taki kalendarz (pozaznaczałam na swoim osobistym z kotkami), inaczej bym się zgubiła.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zajrzyj do działu forum komunikaty urzędowe
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 13 sie 2013 - 16:51:47

fajnie na tej gminnej stronce są podlinkowane kalendarze...kolejność sektorów I, III, II, IV... nic dziwnego, że przy takiej matematyce to się niektórym coś miesza ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zajrzyj do działu forum komunikaty urzędowe
Wysłane przez: GosiaMGosiaM (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 sie 2013 - 20:11:30


Artek_Bartek
fajnie na tej gminnej stronce są podlinkowane kalendarze...kolejność sektorów I, III, II, IV... nic dziwnego, że przy takiej matematyce to się niektórym coś miesza ;)
Bo się komuś odwrotnie powiesilo i początkowo blędnie opisalo, dlatego w piątkowy wieczór nieco się zdenerwowolam. Nie przyszlo mi do glowy, że na dole może być wykaz ulic. Później opis stref poprawiono, ale bez zmiany kolejności zalączników, dlatego jest jak jest.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jakaś inna zbiórka śmieci?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 sie 2013 - 23:15:06

Ja też przegapiłam te ulice i nawet napisałam złosliwy komentarz, że nadal nikt nie wie w którym jest sektorze, dopiero p. Burmistrz zwrócił mi uwagę, że sa wymienione ulice.

Dlatego zgodnie z życzeniem p. Burmistrza przeniosłam na forum (dział komunikaty urzędowe) i zrobiłam tak, że nie trzeba otwierać załaczników, bo wszystko widac natychmiast. Nie wiem czy u Was wyświetlają się ulice obok - tak chciałam zrobić i u mnie jest, ale mam szeroki monitor

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jakaś inna zbiórka śmieci?
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 sie 2013 - 07:02:59

na razie kalendarz jest mi po to, żeby wiedzieć, kiedy lekaro znów nawala. Wory stoją, minął termin i na segregowane, i na zielone, i na zmieszane - a pan z wydz. rolno-środowiskowego poinformował mnie "z poważaniem", że z okazji święta "śmieci mogą zostać odebrane" w piątek (nie ma go w kalendarzu confused smiley ). Nie mam pojęcia, co w tym takiego trudnego, by w wyznaczony dzień odebrać śmieci i mam nadzieję, że gmina przewidziała w umowie z lekaro taka okoliczność (notoryczne niewywiązywanie się z umowy)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.