Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
nalewka wiśniowa
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 17 lip 2013 - 14:01:55

ponieważ wiśnie mi w tym roku wyjatkowo obrodziły, muszę coś z nich zrobić, a ponieważ nie mam ochoty, ani chęci, ani sprzetu żeby je wydrylować, chyba zostaje mi tylkoe nalewka, choć sama osobiście nie przepadam za smakiem. Mam tylko pytanie, czy jak zasypie te wiśnie cukrem (I etap produkcji), mam zamnkąc naczynie wieczkiem? (dokładnie chodzi o 5 litrowy słój). wiem, że kiedyś juz robiłam jedno podejście i mi sie muchy zalęgły i wsio poszło do klo. Czekam na jakąś dobrą radę
M

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nalewka wiśniowa
Wysłane przez: GosiaMGosiaM (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 lip 2013 - 16:00:41

Ja stosuję odwrotną kolejność - najpierw zalewam owoce alkoholem 70%, jak swoje odstoją, alkohol zlewam i owoce zasypuję cukrem. Kiedy cukier się rozpuści, zlewam i mieszam obydwie mikstury. Owoce ponownie można zalać alkoholem ok. 40% (tak żeby je przykryć) - wyjdzie likierek, który można dodać do tego, co wcześniej lub spożywać solo. Z tym, że ja wiśnie do nalewki dryluję, dodaję też trochę z pestkami, ale zasadnicza część jest wydrylowana.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nalewka wiśniowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 17 lip 2013 - 16:37:53

podstawowa rzecz...znawcy od nalewek twierdzą, że by wyszła dobra wiśnióweczka to nie drylować można góra 15 % wiśni.... :-)
a niewątpliwie naczynie się zakrywa tylko gazą...
chyba, że się zrobi tak jak pisze Gosia (ja też tą medodę raczej stosuję)...wówczas...nie przykrywa się w drugim etapie...
się mi zdaje ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nalewka wiśniowa
Wysłane przez: ZojkaZojka (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 lip 2013 - 16:42:52

Witajcie , słój obwiązuje się gazą, a po drugie na muszki : do kieliszka , lub do szklaneczki wlać troszkę octu jabłkowego i dodac kilka kropli ludwika.Wszystkie muszki sie potopia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nalewka wiśniowa
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 18 lip 2013 - 09:46:27

no to ja wczoraj zasypałam niewydrylowane wiśnie cukrem i zamknęłam słoj.....zobaczymy co z tego wyjdzie....dziękuje wszystkim za rady, ale juz za późno

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nalewka wiśniowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 18 lip 2013 - 15:43:11

niewątpliwie z pestek wyjdzie kwas pruski ale on w limitowanej ilości jest zbawienny na organizam ;)
tu masz kilka przepisów...tak na następny raz [nalewka-wisniowa.blogspot.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nalewka wiśniowa
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 18 lip 2013 - 16:19:23

dzięki

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.