MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
1 PAŻDZIERNIKA 2013 ROK - GODZ 12.00
Wysłane przez: kaankaan (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 pa¼ 2013 - 09:43:45

Historyczna data , historyczny "moment" w rozwoju polskiej radiofonii.

Pozwoliłem sobie poprawić błąd w temacie wątku ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-01 10:00 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 1 PAŻDZIERNIKA 2013 ROK - GODZ 12.00
Wysłane przez: kaankaan (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 pa¼ 2013 - 11:46:44

Pozwolę sobie , potraktować tę uwagę jako mylną interpretację tekstu przez "korektora" i niezrozumienie intencji autora informacji .Proszę zauważyć że," 1 PAŻDZIERNIK" w tym konkretnym przypadku oznacza właśnie że, to ta historyczna ,DZIŚ, data...a nie " formalne , URZĘDOWE oznaczenie" kolejnego dnia /daty lub zawiadomienie na ten przykład o ....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 1 PAŻDZIERNIKA 2013 ROK - GODZ 12.00
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 01 pa¼ 2013 - 11:54:27

Ale to proszę o uściślenie, na przykład na zapis "Pierwszy październik w roku 2013" który będzie prawdziwy i poprawny. Jeżeli oznacza to dzisiejszy dzień, to zapis jest "1. października 2013 roku" smiling smiley

No i poprosiłbym o JAKIEKOLWIEK informacje o co chodzi? Żeby wątek miał sens.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 1 PAŻDZIERNIKA 2013 ROK - GODZ 12.00
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 01 pa¼ 2013 - 11:55:57

[lukaszrokicki.pl]



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 1 PAŻDZIERNIKA 2013 ROK - GODZ 12.00
Wysłane przez: kaankaan (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 pa¼ 2013 - 13:03:30

Szanowny Panie administratorze starałem się w możliwie zrozumiały sposób "wyłożyć" moją intencję "zaakcentowania " tą formą , tego historycznego momentu.Nie "dotarło" , zdarza się ,takie czasy........może to brak wyobrażni ?.

Ad.meritum .Dlaczego tu ,na tym forum pozwoliłem sobie na tego rodzaju informację ,dla wiekszości lokalnej Populacji,nawet Tej tylko odwiedzającej to forum /procentowo niedużej w stosunku do ogółu /, zapewne małą znaczącą a może nawet dla Niektórych dziwną .Otóż jest taki powód i to on skłonił mnie do jej zamieszczenia . Z niepotwierdzonych dokumentami a wielce wiarygodnych żródeł wynika że pierwszy odbiornik radiowy na terenie Królestwa Polskiego , pojawił się / lata 90-te XIX w. / w Mirkowie !!!! Leopold Kroneberg sprowadził go do tworzonej na terenie fabrycznego osiedla świetlicy/klubu.W tym czasie jeszcze nie nie było na terenie kraju / w granicach przedrozbiorowej Polski / lokalnej stacji /Polskie Radio powstało w 1926 r./. Działały już jednak radiofonie na terenie Prus i Rosji .Tak to prawdobodobnie , jest kolejny przykład na wkład fabrycznego osiedla w lokalne dzieje w ich pozytywistycznym wątku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 1 PAŻDZIERNIKA 2013 ROK - GODZ 12.00
Wysłane przez: trenertrener (---.183.243.38.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 01 pa¼ 2013 - 13:22:08

Szanowny moderator podaje wzorce, a sam się do nich nie stosuje. W linkowanym blogu stoi, jak wół: "Przy zapisie dat wyjątkowo nie obowiązuje zasada stawiania kropek po cyfrowych oznaczeniach liczebników porządkowych (który z kolei?). Nie dotyczy to oczywiście sytuacji, gdy kropka występuje w funkcji separatora."



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 1 PAŻDZIERNIKA 2013 ROK - GODZ 12.00
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 01 pa¼ 2013 - 13:46:13

kaan: cóż, robienie błędów jako forma podkreślenia informacji podanych w formie tak szczątkowej, że niezrozumiałych (szkoda, że się od razu nie znalazło o tym odbiorniku, teraz wiadomo mniej więcej o co chodzi), to nie jest dobry pomysł wg mnie. Nadal nie rozumiem jaki miał sens i cel - błędem podreślić co? Doniosłość chwili? Stylizacją historyczną, to bym zrozumiał. Ale "intencji zrobienia błędu" nie pojąłem i nadal nie ani jej, ani sensu w tym wszystkim.

trenerze: cóż, faktycznie, mój błąd. Na swoją obronę mam to, że podałem lepsze źródło, niż moja praktyka, a błąd uczyniłem we własnej wypowiedzi, nie zaś poprawiając innych. Życzę ci, abyś sam tylko takie przypadki miał , chociaż ty, jak wiadomo, rugając innych sam jesteś wzorem, w odróżnieniu ode mnie (a może ja po prostu mam tego świadomość) grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.