MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 4 z 5
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 10 pa¼ 2013 - 11:16:27


artystka
A ja bym chciała , żeby powstała galeria, jak o 18-tej zabraknie guzika albo gumki do włosów to nie ma gdzie kupić, trzeba gnać do W-wa , Piaseczna.. A gdyby byo jeszcze kino, basen, Mc Donald's, jakieś sieciówki - coś by się działo

Mamy Galerię Lima, mamy na Warszawskiej 2 nowe (jeden odnowiony) budynki z lokalami do wynajęcia. Jeżeli uważasz, że taki biznes się w Konstancinie opłaci to nie widzę przeszkód. Większość sklepów sieciowych czy McDonald's działają na zasadzie franczyzy. Czyli zwykły przedsiębiorca bierze od nich znaczek i towar i handluje na własny rachunek. Więc wymyśl tylko co chciałabyś sprzedawać i zaryzykuj swoje pieniądze skoro Konstancin jest takim świetnym miejscem do tego.

Tylko nie zdziw się jak już dosłownie za kilka lat Auchan zostanie przerobione na coś wielkości Galerii Mokotów, na nowym Wilanowie powstanie kolejne coś takiego (nawet wiadomo, że będzie tam kino Cinema City i sklepy z grupy LPP - Reserved, Cropp, Mohito i parę innych).

A u nas miałoby powstać kino w którym wyświetla się dwa filmy na krzyż, które miały premierę pół roku temu?


artystka
, buty - jeden sklep w Papierni - zero konkurencji - ceny z kosmosu, Targ jest ok, ale nawet jek się zestarzeję to nie kupię tam butów za 50 zł - bo to wyrzycone pieniądze,
. Tu się nie zgodzę dwojako. Buty firmy Clarks w papierni są o wiele tańsze niż identyczne buty Clarks kupione w firmowym sklepie. Buty na targu w jednym miejscu sprzedaje producent. Handluje też nimi w CH Land w Warszawie, ale tam jest o kilkadziesiąt procent drożej --> buty sprawdzone przez moją żonę smiling smiley


mania
Galeria, centra konferencyjne itd. miały być na terenie pofabrycznym w Mirkowie - takie były zyczenie burmistrza i radnych.
Niestety wynajeta firma, która miała zrobic MPZP umieściła tam osiedle dla 9 tys osób oraz usługi przemysłowe. Dlatego Burmistrz planistów pogonił i polecił opracować w ciagu 2 tyg. nowy plan zgodny z oczekiwaniem samorzadu.

Plan planem, ale może niech gmina wpierw znajdzie inwestora, który by to chciał zbudować. Bo Radni z Burmistrzem mogą tam zaprojektować i stanowisko do startu rakiet na Marsa, ale co z tego?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 pa¼ 2013 - 12:52:59


Hammer


Plan planem, ale może niech gmina wpierw znajdzie inwestora, który by to chciał zbudować. Bo Radni z Burmistrzem mogą tam zaprojektować i stanowisko do startu rakiet na Marsa, ale co z tego?

Przynajmniej nie będzie 3 nastepnych asfalciarni i Kcin sie nie zaludni - bez mozliwości dojazdu i wyjazdu byłby sajgon.

Chyba najpierw musi byc MPZP, a potem gmina będzie mogła sie rozejrzeć za inwestorami, bo żaden sie nie zgłosi, by wybudować to co zamierzał Burmistrz, jeśli na planie będzie zaznaczone teren pod usługi przemysłowe i pod wysokie budownictwo (9 tys ludzików nie zmieści w budynkach jednorodzinnych)- musiałyby powstac blokowiska

PS. W Wilanowie zdaje sie mają powstać trzy centra handlowe [wyborcza.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 10 pa¼ 2013 - 12:56:49

jeden mają odłożyc w czasie, a trzeci ma być na Zawadach, czyli nam byłoby ciężko tam dojeżdżać.

A może znaleźć inwestora i się z nim dogadać co w planie umieścić? Bo tak będą pobożne życzenia władz, których żaden inwestor by nie spełnił. A tak konieczne byłoby kolejne zmienianie planu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 pa¼ 2013 - 15:17:07

Ta wizualizacja wyglądała całkiem pożytecznie. Bliskość ogromnego miasta i położenie blisko pieknych zielonych terenów przyciągałaby klientów do hoteli, centrum konferencyjnego, dziadków do domów spokojnej starości.

Ale robić w gminie uzdrowiskowej MPZP pod przemysł czy deweloperkę, to ciekawostka - czyjaż to była inspiracja?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: artystkaartystka (79.162.249.---)
Data: 12 pa¼ 2013 - 09:58:36

W strefie C można by pomyśleć o stworzeniu takiego planu zagospodarowanie , aby coś takiego mogło powstać i u nas ( jak będą plany to i inwestor przyjdzie) , sami piszecie że tu powtanie , że tam powstanie - tylko nie u nas, centrum handlowe to nie przemysł, który przeszkadzał by uzdrowisku, Hammer ja nie mam zamiaru inwestować i sprzedawać, nie czytałeś ze zrozumieniem - ja chciałam kupować .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 12 pa¼ 2013 - 21:03:01

Artystko policz sobie ile taki sklep z gumkami musi miec obrotu, aby moc funkcjonowac. Moze ktos prowadzi u nas maly biznes i poprawi moje obliczenia. Chociaz ja pewnie je i tak zanizam.

Ale ja szacuje ze lokal w takiej galerii moze kosztowac do 5 tys. miesiecznie. Plus pensja 1 pracownika, plus ksiegowa, zusy itp wyjdzie z 10 tys kosztow miesiecznie nie liczac towaru. Przy 100% marzy sklepu oznacza to, ze musi miec 20 tys zl. miesiecznego obrotu aby wyjsc na zero.

Ile takich gumek trzeba sprzedac, aby sie to oplacalo. Ile ludzi musi sie przzzez taka galerie przewinac...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Może (targ) nie taki zacofany
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 pa¼ 2013 - 09:28:42

warto przeczytać
[wyborcza.pl]
fragment:

Dekadę temu wielkomiejskim życiem rządził clubbing. A teraz wszystko kręci się wokół jedzenia! Moda zaczęła się w Warszawie, zalewa już Kraków, lada chwila pojawi się i w twoim mieście.
(...)
Ci wspaniali rolnicy ze swymi sezonowymi produktami
Le Targ, Nowy Targ, Targ Śniadaniowy, BioBazar, Rolniczy Targ - miejskie bazary z lokalnymi produktami wyrastają w Warszawie jak grzyby po deszczu. Rolników spod Warszawy wyciągają z gospodarstw, a mieszkańców miasta zabierają w podróż w poszukiwaniu dojrzewających serów zagrodowych, domowego chleba, jarmużu czy bietoli.


Wszystkie produkty widoczne na zdjęciach lub opisane można znaleźć na kcińskim targu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 pa¼ 2013 - 20:52:17


kadorra
Jak myślicie dlaczego w Naszym mieście niema NIC poza spożywczakami,aptekami i bankami?

Hehe a co ty byś jeszcze chciał? Empik? Cinema City? Muzeum Narodowe?

Ja tam do targu nic nie mam (poza tym że powinno mieć lepszą miejscówkę niż bajoro błota) i nie jestem poniżej średniego wieku grinning smiley

I nie wiem czy chciałbym żeby to miasto się rozwinęło do poziomu warszawy wole małe ciche miasto i tak już się robi coraz głośniejsze. Byle było czyste i przydała by się stacja SKM jakby się dało jakoś tą towarową linię ogarnąć smiling smiley Więcej nie trzeba no może jeszcze mniejszy ruch na ulicach smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 pa¼ 2013 - 00:05:03


Barta Damian

kadorra
Jak myślicie dlaczego w Naszym mieście niema NIC poza spożywczakami,aptekami i bankami?

Hehe a co ty byś jeszcze chciał? Empik? Cinema City? Muzeum Narodowe?

Ja tam do targu nic nie mam (poza tym że powinno mieć lepszą miejscówkę niż bajoro błota) i nie jestem poniżej średniego wieku grinning smiley

I nie wiem czy chciałbym żeby to miasto się rozwinęło do poziomu warszawy wole małe ciche miasto i tak już się robi coraz głośniejsze. Byle było czyste i przydała by się stacja SKM jakby się dało jakoś tą towarową linię ogarnąć smiling smiley Więcej nie trzeba no może jeszcze mniejszy ruch na ulicach smiling smiley

I tu zgoda Damianie

A swoją drogą, mowa od tylu lat o "kolejce" do Wawy..... kropla dąży skałę - zamiast gadać tyle lat, co roku 10 metrów torów ułożyć i już byśmy do Wilanowa tramwajem jeździli - problem w tym, że procedury, projetka i inne biurokratyczne bzdeta, które powodują, że zwykłe ogrodzenie wokół urzędu oscyluje wokół kwót niebotycznych dla takiego rodzaju usług. Ot co. i to jest problem demokracji...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: uncle_tuncle_t (---.centertel.pl)
Data: 31 pa¼ 2013 - 07:38:59

Czytałem i czytałem i zastanawiałem się, czy dołożyć swoje 3 grosze do tej dyskusji i wczoraj stwierdziłem, że się wypowiem i będę tu w zdecydowanej mniejszości jak widać, ale trudno - też jestem za tym by zlikwidować targ...choć może nie tyle zlikwidować co albo przenieść, albo zmienić trochę plan jego "zagospodarowania". Chodzi mi mianowicie o parkowanie samochodów przy drodze. Jestem temu przeciwny, gdyż utrudnia to znacznie przejazd w dni targowe osobom, które po prostu chcą go minąć i jechać dalej w tym, czy innym celu. Nagminnym zjawiskiem jest tu samochód, jedący z prędkością 5km/h, tworząc zator na 5-10 samochodów, bo ktoś szuka miejsca, żeby przypadkiem za daleko nie iść z reklamówką ziemniaków. To jest normalna droga, więc dlaczego mam się zgadzać na wieczne korki, dwa dni w tygodniu? Dlaczego ja, jadąc przykładowo z grapy na habdzin, muszę gnać okrężną drogą przez ul Bielawską, bo wychodzi to szybciej, niż podróż z prędkością pieszego obok targu? W środę, jadąc dużym samochodem dostawczym, zapomniałem o tym "pięknym zjawisku" zwanym dniem targowym i zamiast jechać na około, pojechałem zwykłą drogą...niestety jadąc za samochodem osobowym z prędkością kulejącego żółwia blotnego, obserwując w lusterku tworzący się za mną korek i próbując w jakiś sposób ominąć "zawalidrogę", zostałem nagle zatrzymany, gdyż państwo z przodu przegapiło miejsce parkingowe, więc stwierdziło, że zablokuje jeden pas, na i tak wąskiej drodze, żeby przypadkiem nikt im go nie zajął. Następnie wytoczyła się pokaźnych rozmiarów pani w pięknym futrze z rozjechanych na jakiejś autostradzie lisów i zamaszystym gestem kazała wszystkim samochodom (a było poza mną ich co najmniej 7 sztuk) się cofnąć, gdyż oni chcą zaparkować. Jakie było jej oburzenie, gdy odmówiłem wykonania tego manewru, gdyż nie miałem po prostu jak tego zrobić, bez uszkodzenia innych aut, będących za mną - nie będę tu przytaczał całej konwersacji, gdyż większość słów nie nadaje się do publikacji na publicznym forum i nie ja tu byłem osobą, która tych słów nadużyła (choć święty nie jestem), ale przyznam, że ta Pani zadziałała na mnie bardziej pobudzjąco niż poranna kawa.
Podsumowując, może nie jestem za tym by targ likwidować, jednak podpiszę się rękami i nogami, pod tym, by zrobić całkowity zakaz parkowania wzdłuż drogi i plac targowy podzielić na dwie połowy - jedna przeznaczona na stoiska, druga na parking dla kupujących.
By dopełnić obrazu, dodam, że nie jestem nastolatkiem, a raczej trzydziestokilkuletnim facetem, mieszkającym przez większość życia w bardzo bliskim sąsiedztwie bazaru, który jakiś czas temu zmienił miejsce zamieszkania na inną część powiatu i stara się w te dwa dni omijać tą część miasta szerokim łukiem smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-31 07:50 przez uncle_t.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: uncle_tuncle_t (---.centertel.pl)
Data: 31 pa¼ 2013 - 07:50:12

A co do miejsc które bym tu z chęcią zobaczył, to bardzo brakuje mi tu czegoś, gdzie w weekend, w godzinach popołudniowych, można by się przejść z żoną czy dzieciakami...kręgle, bilard, kino czy inne tego typu rozrywki, które by uczyniło to miasto bardziej przyjazne dla osób młodych, nie tylko dla seniorów, dla których najlepszą rozrywką jest wysiadywanie na ławce jak najbliżej tężni, wdychając solankowe powietrze....choć to raczej pozostanie jeszcze długo w sferze marzeń ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 pa¼ 2013 - 07:56:57


uncle_t
(...)...kręgle, bilard, kino czy inne tego typu rozrywki, które by uczyniło to miasto bardziej przyjazne dla osób młodych, nie tylko dla seniorów (...)

myślisz, że senior nie trafi bilą do łuzy ? hm ... eye rolling smiley
... a chamskie parkowanie powinno być przedmiotem zainteresowania (i źródłem dochodu) SM i policji, a nie przyczynkiem do likwidacji targu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 31 pa¼ 2013 - 08:00:43

na rok przed wyborami władza lokalna ma nękać potencjalnych wyborców? Raczysz żartować.

toż nawet w Warszawie przed referendum Straż Miejska miała prikaz odpuścić mandatowanie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: uncle_tuncle_t (---.centertel.pl)
Data: 31 pa¼ 2013 - 08:23:10


ola

uncle_t
(...)...kręgle, bilard, kino czy inne tego typu rozrywki, które by uczyniło to miasto bardziej przyjazne dla osób młodych, nie tylko dla seniorów (...)

myślisz, że senior nie trafi bilą do łuzy ? hm ... eye rolling smiley

Nie o to mi chodzi, że senior gdzieś tam nie trafi, tylko raczej o to, że nie ma tu nic ciekawego dla młodzieży, poza wysiadywaniem pod blokiem z piwem w ręku...wychowałem się tu i wiem, że innych rozrywek to miasto nie zapewnia młodym ludziom niestety. Chcieliśmy jakoś ciekawiej spędzić czas, to trzeba było gnać autobusami do np Galerii Mokotów, czy na sadybę, a nie łatwo było skręcić większą grupę, bo po prostu młodym ludziom nie chce się spędzać godziny w autobusie, by pograć chwilę w kręgle, czy obejrzeć film...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: uncle_tuncle_t (---.centertel.pl)
Data: 31 pa¼ 2013 - 08:32:15

i powtarzam, nie tyle chodzi mi o likwidację targowiska, co zmiany dotyczące parkowania, pozwalające na normalne użytkowanie drogi przez osoby z niej korzystające...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 31 pa¼ 2013 - 09:48:58

Chyba jest, a moze był duży plac do parkowania, ale na dalszej części targowiska - tylko ktoby nosił siateczkę z kartoflami, do futra nie pasuje. Dlatego był/ jest przeważnie pusty. Zgadzam się, że parkowanie przy Al.Wojska jest wredne i chyba nielegalne. A "Strasz" śpi, choć ma do targu rzut beretem, bo mogliby znaleźć cos przy okazji - znajomy mi mówił ze mozna kupić kałasza i wtedy byłby kłopot.

PS. Na targ jeżdżę rowerem z koszyczkami, nie trzeba taszczyć zakupów do samochodu. Zdrowiej niz się wk... brakiem miejsca do parkowania,
Futra z zamordowanych przez mysliwych zwierzaków nie noszę, lis przejechany przez samochód na przyodziewek sie nie nadaje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 31 pa¼ 2013 - 10:02:06

Strasz to nie widzi grupki niebieskich ptaków popijających piwo z rękawa za ich budynkiem (bo w tej ścianie okna nie ma, a kamerę 15 metrów dalej to nie wiadomo chyba kto obsługuje), więc co niby mają na targowisku zobaczyć. Zresztą, nie daliby przecież rady podjechać, nie mówiąc już o zaparkowaniu superfury.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 31 pa¼ 2013 - 10:46:35

kiedyś w dzień targowy (sobota) widziałem zaparkowaną superfurę pod Starą Papiernią, ale wtedy była incognito jako wóz obrony cywilnej smiling smiley czy jak to się zwie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 31 pa¼ 2013 - 11:15:41

A co ma fura do wiatraka?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nasz zacofany Konstancin !
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 31 pa¼ 2013 - 13:01:38

No, na piechotę mają iść na targ? Z Sobieskiego?!



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 4 z 5


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.