Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (37.190.144.---)
Data: 05 mar 2014 - 10:40:36

Tomku doskonale wiesz, że społecznie wspieram blog SPOKO poprzez filmowanie wydarzeń z naszego miasta. Pragnę oświadczyć, że nie zamierzam startować w wyborach samorządowych i blog jest jak najbardziej legalnym źródłem informacji i z tego, co mi wiadomo nie zamierza przekształcić się w blog wyborczy jak to nazwałeś. Jednak wszystkie przekazywane informacje w roku wyborczym mogą się wydawać tubą wyborczą. Przekazując informacje wcale nie stał się nagle tubą służb publicznych tylko, jako pierwszy takie informacje przekazuje. Na spotkaniu z nowym Komendantem Straży Miejskiej byli przedstawiciele wszystkich lokalnych gazet i zapewne podobne wiadomości przekażą. Każdy zainteresowany mógł się dowiedzieć, że takie spotkanie się odbędzie i mógł przyjść i zadać pytanie nowemu komendantowi, doskonale rozumiem, że nie wszyscy mieli czas. Tak jak pisałem na spotkaniu byli przedstawiciele lokalnych gazet, radni i czterech mieszkańców.

Tomku zapewniam Ciebie, że kierowcy naszych ulubionych ciężarówek o lokalizacji fotoradaru dowiadują się pierwsi, ponieważ gdy uruchamiają silnik ich radyjko CB od razu przekazuje informacje o fotoradarach w Konstancinie i na rogatkach Piaseczna i Warszawy. Tomku na blogu SPOKO pojawiają się różne informacje i chyba nie wszystkie można zakwalifikować, jako tuba służb publicznych.

Tomku to co napisałem jest moim prywatnym poglądem a nie całej grupy SPOKO

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 05 mar 2014 - 11:54:11


rondo

Kierowcy dużych ciężarówek oczywiście będą sobie przekazywali info. o tym gdzie stoi fotoradar ale to spowoduje to na czym nam najbardziej zależy - zdejmą nogę z gazu albo pojadą inną trasą.

I na tej innej trasie już pojadą z gazem w podłodze bo hulaj dusza, piekła nie ma.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.60.91.---)
Data: 05 mar 2014 - 14:30:26

Pan Komendant Straży odpowiedział mi na mój poranny komentarz: [www.facebook.com] .

Zapraszam do przeczytania całej dyskusji na facebookowej stronie Straży Miejskiej.

Dziękuję serdecznie panu Komendantowi za błyskawiczną odpowiedź i poświęcony czas. Doceniam działania zmierzające do reformy naszej Straży Miejskiej. Podtrzymuję jednak swoją opinię, że informowanie mieszkańców - na dodatek za pośrednictwem rozmaitych prywatnych forów i blogów - o miejscu umieszczenia radaru w danym dniu, z wyprzedzeniem kilku dni - jest nieporozumieniem i podważa sens zakupu tego sprzętu.

Do Jackkka: po pierwsze, nie wszyscy kierowcy korzystają z CB Radio. Po drugie, informacje z CB nie zawsze wystarczają by zorientować się, w jakich miejscach kontrolowane są ulice gminne, lokalne. Truckowcy koncentrują się na głównych trasach. CB nie jest żadnym argumentem za tym, żeby upubliczniać informacje o miejscach kontroli radarowej.
Moim zdaniem niepotrzebnie skoncentrowałeś się na słowie "wyborczy". Istotny jest sam fakt przekazywania takich informacji przez strażników z wyprzedzeniem. A jeśli już to robią, powinni podawać informacje również oficjalnie na stronie gminnej i stronie SM, a nie tylko na prywatnym blogu. Tak, jak to zostało podane, sprawia to wrażenie, że Straż za pomocą "cennych" informacji promuje blog jednej inicjatywy społecznej. Gdyby przypadkiem tak się jednak zdarzyło, że autorzy blogu zechcą jednak kandydować do samorządu (czego szczerze im życzę i będę za nich trzymał kciuki), to taka "promocja" ze strony oficjalnej instytucji miejskiej może im tylko zaszkodzić, bo zaraz pojawią się pytania - dlaczego akurat im, na jakiej zasadzie, jakie wobec tego mają zapewne"powiązania" z władzami miejskimi, itp., itd. Co oczywiście będzie dla nich niezwykle krzywdzące, ale mądrzej jest takiej sytuacji po prostu unikać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (178.36.177.---)
Data: 05 mar 2014 - 14:42:12

I znowu mi się nie chce pisać, ale diabli mnie biorą na to co czytam.
Oczywiście Tomek ma rację. Jacku, ja byłem na spotkaniu i była tam informacja o podawaniu danych o miejscach i czasie kontroli radarowej. Jak pamiętasz powiedziałem, że taka forma jest zaprzeczeniem filozofi kontroli radarowej. Nie pamiętam , by ktoś zareagował na mój pogląd. Jestem głęboko rozczarowany taką decyzją nowego Komendanta Straży. Pan Komendant jest świetnym mówcą, nawet trafia do przekonania, natomiast to co zrobił dyskwalifikuje Go w moich oczach jako znawcę przedmiotu.
Dlatego zakupiony został radar przenośny, by w ciągu dnia można było dokonywać kontroli na różnych ,wyznaczonych odcinkach dróg, by kierowcy tak łatwo nie pozyskiwali wiedzy o miejscach kontroli
Przykro mi przypomnieć mój wcześmnieszy wpis, że " czarno widzę właściwe wykorzystanie radaru."
Pan Andrzej też oczywiście ma rację.
Pan Komendant Policji w swoim sprawozdaniu podał, że w 2013r. zginęly na naszych drogach dwie osoby. Panie Burmistrzu to o dwie za dużo. Ciągle powarzamm że taka informacja to dla wielu z nas tylko informacja, dla innych to tylko statystyka, dla bliskach zabitych to niewytłumaczalna tragedia i trauma.
Czy nasz kochany Burmistrz zrozumie w końcu, że to miasto to nie jego folwark, i że należy sięgać po wiedzę do mądrzejszych od niego w niektórych dziedzinach spraw społecznych. A miały być zmiany w dobrym klimacie
Panie Burmistrzu, a może całe nasze bezpieczeństwo potraktować w kategoriach autsourcingu?
Jak pan Burmistrz wygra ponowne wybory, to ja się wyprowadzam z tego miasta.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 05 mar 2014 - 17:53:47

Są gminy niedaleko W-wy, które mają trzech strażników i mimo to ci strażnicy regularnie się z radarem ustawiają w różnych miejscach. My mamy ich 16 (jeden dodatkowy etat specjalnie dodany w związku z planowaną obsługą radaru!) plus 5 pracowników monitoringu - i teraz się okazuje, że tego wszystkiego starczy na dwa dyżury z radarem w tygodniu na z góry podanym do publicznej wiadomości miejscu. Gdyby wynikało to z wszechobecności Straży w innych ważnych miejscach i kontekstach - może bym rozumiał. Ale tak, jak się sprawy mają - nie przyjmuję tego rozwiązania do wiadomości.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 05 mar 2014 - 19:16:05

Pan Komendant udzielił wielce dyplomatycznej odpowiedzi na nasze ostatnie uwagi na stronie SM: "Dziękuję za przesłane uwagi i propozycje. Zostaną one uwzględnione w planowaniu służby strażników i wykorzystaniu fotoradaru w mieście. Prosze również o ewentualne uwagi co do miejsc wyznaczonych do przeprowadania kontroli jak i wskazania tych rejonów, gdzie zdaniem Państwa należałoby przeprowadzić kontrolę prędkosci. Każda propozycja bądź uwaga z uzasadnieniem będzie mile widziana ..." Wszystko bardzo pięknie, ale do sprawy publicznego ogłaszania miejsc kontroli z wyprzedzeniem kilku dni - pan Komendant nie odniósł się ani jednym słowem. Szczegóły: [www.facebook.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Straż Miejska zapowiada kontrole radarowe na prywatnym blogu
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (77.255.34.---)
Data: 05 mar 2014 - 22:16:17


TZ
Pan Komendant udzielił wielce dyplomatycznej odpowiedzi na nasze ostatnie uwagi na stronie SM:
Tak sobie myślę na ile przy nawale zadań starczy czasu na tego typu działania...zwłaszcza, że jestem w stanie sobie wyobrazić, że miło być w takich wymianach poglądów nie musi....

O
Czy nasz kochany Burmistrz zrozumie w końcu, że to miasto to nie jego folwark, i że należy sięgać po wiedzę do mądrzejszych od niego w niektórych dziedzinach spraw społecznych. A miały być zmiany w dobrym klimacie
Mówiąc szczerze ciekawy jestem jakiej odpowiedzi na tego typu pytanie życie udzieli....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: czaknoris (77.253.99.---)
Data: 06 mar 2014 - 02:56:25

CB radio jest skutecznym narzędziem i wystarczy, że dotyczy głównych dróg, bo ciężarówki po innych rzadko jeżdżą.
Nawet w wypadku kontroli prowadzonych przez Policję (o wiele bardziej przypadkowych, co do czasu i miejsca), to szybko informacja zostaje przekazana. Takie patrole sporadycznie zatrzymują pojazdy ciężarowe za nadmierną prędkość.

Jakiś czas temu można było zaobserwować ciekawe zjawisko. Na odcinku kilku kilometrów przed granicą gminy K-J na poboczach zaparkowanych kilka ciężarówek. Gdzie popadnie, aby tylko z jezdni zjechać.
Wszystko wyjaśniło się na granicy gminy, gdzie stał patrol z prewencji, niezainteresowany samochodami osobowymi i oczywiście bez radaru. Zapewne kontrolowali zezwolenia na poruszanie samochodów powyżej 16t w godzinach zakazu.
Ciężarówki zjechały na bok, żeby zaczekać do odpowiedniej godziny, a później pojechały dalej smiling smiley. Tyle to ten zakaz jest warty.


Czy powinno się informować o czasie i miejscu kontroli radarowej? Może to w ramach wyrównywania szans tych, który mają CB radio i tych, którzy z tego przybytku nie korzystają smiling smiley. Jeszcze pomyśleć należy o tych, którzy nie mają internetu. Może ogłoszenie w gminnym biuletynie z harmonogramem kontroli? smiling smiley. Były o głoszenia o harmonogramie kontroli umów i rachunków za odpady, to dlaczego nie informować o kontrolach na drodze? smiling smiley.



Obserwator2
Jak pan Burmistrz wygra ponowne wybory, to ja się wyprowadzam z tego miasta.

To chyba trzeba już myśleć o przeprowadzce...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: olaola (178.36.36.---)
Data: 06 mar 2014 - 07:44:08


Obserwator2
(...) Czy nasz kochany Burmistrz zrozumie w końcu, że to miasto to nie jego folwark (...)?

OT: z kampanii wyborczej pamiętam forumowe strachy, że to konkurenci p. K. Jańczuka sprywatyzują tę Perłę Mazowsza i pod ich rządami czeka nas tylko zgrzytanie zębami ... Ciekawa jestem kandydatów w kolejnych wyborach (poza stawką tzw. lokalnych patriotów, oczywiście smoking smiley )

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: HammerHammer (62.111.248.---)
Data: 06 mar 2014 - 08:08:43

tyle tylko,że wiedząc iż fotoradar jest na Bielawskiej to ja z czystym sumieniem przycisnę mocniej gaz jadąc przez Grapę, bo hulaj dusza piekła nie ma.

O to Ci chodziło załatwiając fotoradar?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: vakossvakoss (46.134.22.---)
Data: 06 mar 2014 - 08:15:34


Obserwator2
Jak pan Burmistrz wygra ponowne wybory, to ja się wyprowadzam z tego miasta.

To chyba trzeba już myśleć o przeprowadzce...[/quote]

Ale biecujesz czy grozisz?
I tak sie nie przeprowadzisz a szkoda bo jednego samochodu w poranno popoludniowych korkach mniej...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 06 mar 2014 - 11:05:42


rondo

Tomasz Zymer
Straż Miejska podaje (z własnej inicjatywy) harmonogram swoich kontroli na blogu

A skąd wiadomo, że z własnej ?

A co, ktoś wszedł i pałą pogroził, że pobije jak nie podadzą? Czy włamał się i wykradł? Bez wygłupów.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.154.---)
Data: 06 mar 2014 - 11:35:37

To, że jest podawana informacja: gdzie i kiedy stanie fotoradar wynika z konieczności powstrzymania wpływów do budżetu gminy.

Na 2014 r. przewidziano (jeśli dobrze pamiętam !) około 45 tysięcy zł wpływów z mandatów ..... a taki fotoradar może "wyprodukować "kilka tysięcy zł przez 2 godziny pracy.

Jednym słowem - wpływy z mandatów zachwieją budżetem ...... więc, fotoradar nie może pracować więcej!!!>grinning smiley<

W końcu jesteśmy jedną z najbogatszych gmin w Polsce!

.... dlatego również nie pobieramy opłaty uzdrowiskowej, która mogłaby przysporzyć gminie ok. 400-500 tysięcy zł netto rocznie, o co występuję na każdej sesji.

Półtora roku temu na Komisji Uzdrowiskowej udało mi się przekonać radnych, którzy wystosowali do UMiG wniosek o przeprowadzenie kalkulacji.
... ale widać 1,5 roku to za mało czasu.... albo komuś w UMiG nie zależy, .... albo komuś w gminie zależy, żeby nie było wpływów z tytułu posiadania statutu uzdrowiska...confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 06 mar 2014 - 11:42:50

Na przykład czyje?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 06 mar 2014 - 11:57:55

Władimir Putin?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (95.49.178.---)
Data: 07 mar 2014 - 10:02:56

Najlepszy efekt w zakresie bezpieczeństwa i optymalizacji wpływów z mandatów można uzyskać ograniczając prędkość na wszystkich drogach Konstancina do 30km/h.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: vakossvakoss (5.184.20.---)
Data: 07 mar 2014 - 13:17:48


qwerty
Najlepszy efekt w zakresie bezpieczeństwa i optymalizacji wpływów z mandatów można uzyskać ograniczając prędkość na wszystkich drogach Konstancina do 30km/h.


Pójdźmy dalej zróbmy 5km/h

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.135.---)
Data: 07 mar 2014 - 13:24:04

Oj tam, lepiej deptaki i ścieżki rowerowe. Wypożyczalnie rowerów mieć będziemy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 07 mar 2014 - 13:24:08

Zakaz wjazdu do strefy A. Calkowity.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM - jazda po chodniku. Kto będzie nowym komendantem?
Wysłane przez: vakossvakoss (91.94.162.---)
Data: 07 mar 2014 - 15:55:57


rondo

Obserwator 2
Pan Komendant Policji w swoim sprawozdaniu podał, że w 2013r. zginęly na naszych drogach dwie osoby.

Wszystkim panom smiesznym...znaczy się w znaczeniu - wesołym , proponuje pójśc do rodzin tych , którzy zginęli i pośmiać sie razem z nimi.


Jak tak przytaczasz statystyki podaj jezcze godziny zdarzen. Zaraz sie okaze ze w godzinach wieczornych gdzie drogi sa nie oswiwtlone a pieszy nie mial odblazkow.. a kontrola FR jest tylko w dzien bo nie ma lampy doswietlajacej...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.