Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Usługi medyczne. wypełnij ANKIETĘ dot. POZ - zob niżej (na s.1)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.chello.pl)
Data: 20 sty 2014 - 16:17:15

Witajcie Mieszkańcy Konstancina

podpowiedzcie jakie usługi medyczne powinny pojawić się w Konstancinie?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-29 19:37 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Usługi medyczne
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 sty 2014 - 23:59:35

W ramach umowy z NFZ czy komercyjne?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Usługi medyczne
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 sty 2014 - 10:14:53

Myślę, że

* lekarz ortopeda i rehabilitacja - CKR, Stocer, Biały Dom nie wyrabiają - kolejki są bardzo duże.

* USG - różne badania

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Usługi medyczne
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 27 sty 2014 - 14:31:54

więcej placowek obsługujących pakiety benefit, np Inter Polska....musze jeździć do Piaseczna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Usługi medyczne
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 27 sty 2014 - 14:37:11

O, to, to. Też popieram.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Usługi medyczne
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 27 sty 2014 - 20:52:40

Co to są "pakiety benefit". Jakaś forma zachęt pracowniczych pozwalających leczyć się w wielu różnych firmach / klinikach?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Usługi medyczne
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 27 sty 2014 - 21:12:38

Hm, w dużym skrócie masz sieć ubezpieczeniową. Różne przychodnie mają z nią kontrakty, zupełnie, jak z NFZ. Niektóre mają z jedną, niektóre z kilkoma, inne z niektórymi nie mają. Różnica jest taka, że zwykle te ubezpieczenia są szybsze i skuteczniejsze niż NFZ ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Usługi medyczne
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 27 sty 2014 - 21:19:30

A który pakiet typu benefit obejmuje dużo szerokich, bogatych kontraktów w naszej okolicy (Konstancin, Natolin-Kabaty, Ursynów, Mokotów, Centrum), w tym na wizyty u specjalistów (nie mam tu na myśli przychodni, do których można się wybrać tylko prywatnym samochodem)?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Usługi medyczne
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 27 sty 2014 - 21:21:39

Inter, o ile się nie mylę, akceptują przychodnie w Piasecznie (CM Puławska), Damian, Europejskie Centrum Medyczne na Ursynowie i wiele innych.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Usługi medyczne
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 27 sty 2014 - 21:30:25

OK, zainteresuję się, dzięki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Usługi medyczne
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 27 sty 2014 - 21:40:26


Tomasz Zymer
A który pakiet typu benefit obejmuje dużo szerokich, bogatych kontraktów w naszej okolicy (Konstancin, Natolin-Kabaty, Ursynów, Mokotów, Centrum), w tym na wizyty u specjalistów (nie mam tu na myśli przychodni, do których można się wybrać tylko prywatnym samochodem)?

Medica polska, pakiet do wyboru. Na pewno Medivita u nas, kilka w Piasecznie i kilkadziesiąt w Warszawie, w tym w Wilanowie, Ursynowie/ Kabaty itp. Można m.in. przez mBank:
http://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpieczenia/ubezpieczenie-opieka-medyczna24h/

Inne banki mają podobne oferty różnych firm.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Usługi medyczne
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 28 sty 2014 - 11:06:59

Inter Polska z której ja korzystam na pewno obejmuje CKR na Gąsiorowskiego z takich najbliższych memu miejscu zamieszkania, do Stonatolożki jeżdzę do CM Puławska, poza tym Damian na Walbrzyskiej coś tam w Wilanowie, no i ogólnie w całej Polsce tak, bo to też jest ważne, że jak pojadę do babci do Poznania to jak zachoruję też moge korzystać
Jedynym mankamentem jet to, że z niektórymi placówkami maja podpisaną umowę na wizyte lekarską ale juz na dodatkowe opcje nie. Przykład: Byłam oststnio w CKR u ortopedy, ok wizyta 0,00 pln, ale już za RTG musiałam zapłacić.....który ortopeda pracuje na oko...wiadomo że RTG czy USG to dla takiego spejalisty podstawa, tym bardziej, że to palcówka stricte ortopedyczno-urazowa. Ale nic to, oddali potem kase jak sie rachunek wysłało, wprawdzie zapłaciłam 50, a oddali 49, ale już machnęlam ręka ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Ankieta
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 sty 2014 - 12:17:50

ANKIETA RYNKU ZDROWIA: Jak zmieniać POZ, by skrócić kolejki do specjalistów?
wiad. z 26-01-2014 20:55

ankieta jest na na stronie: [www.rynekzdrowia.pl]
i wyślij, jest anonimowa

UWAGA: Ankietę można wypełniać przez najbliższy tydzień. Jej wyniki opublikujemy, a następnie przekażemy ministrowi zdrowia Bartoszowi Arłukowiczowi w przekonaniu, że z pożytkiem wykorzysta opinie naszych Czytelników.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Usługi medyczne. wypełnij ANKIETĘ dot. POZ - zob niżej
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 28 sty 2014 - 14:14:03

hmmmmmmmmm myślcie sobie co chcecie, ale ja nie bardzo rozumiem 2 pierwsze pytania, za trudnym językiem są moim zdaniem napisane, pytanie nr 3, co to znaczy nieuzasadnione wizyty lekarskie....kto o tym decyduje, jak pacjent przychodzi to chyba cos mu dolega.....rozumiem, opłaty za zapisanie się (zajęcie miejsca), a potam nie skorzystanie, bez odwołania to tak, ale nieuzasadnione wizyty?
Boli to bardzo moje socjologiczne oko ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-28 14:17 przez Zelazna Lejdi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ankieta
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 28 sty 2014 - 15:44:33

tiaaa...i już po tej ankiecie minister Arłukowicz wypełni polecenie Premiera zmniejszenia kolejek do specjalistów już w marcu...tego roku...
ja gdzieś w radio słyszalem ostatnio dyskusję na ten temat...podobno...już zmniejszono kolejki! bo są jakieś dwie - pierwsza ta oficjalna, na którą pacjentom udało się zapisać i ta druga, która grupuje ludzi, którzy...dopiero będą mogli się dostać na tą pierwszą jak się zwolni miejsce smiling smiley małe klamstwa, duże kłamstwa i...statystyka...i tak będzie dopóki to lekarze będą robić reformę własnego gniazda...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Usługi medyczne. wypełnij ANKIETĘ dot. POZ - zob niżej
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 28 sty 2014 - 16:22:11

ja to zrozumiałam że te dwie kolejki to się rozumie tak. Pierwsza kolejka to tych co czekają do lekarza, w sensie zapisuja się i potem 2, 3 latka oczekiwania, a ta druga kolejka to są juz pacjenci którzy dozyli do terminu tej pierwszej wizyty w tej kolejce, dostali sie do medyka i potem kontynuja leczenie....tak sie to odbywało jak byłam po operacji, lekarz mi wyznaczył że widzimy sie za miesiąc, konkretnego dnia i tylko wtedy chciał mnie widzieć...ale ja nie wiem, moge sie mylic skoro prostej ankiety nie potrafię zrozumieć

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Usługi medyczne. wypełnij ANKIETĘ dot. POZ - zob niżej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 sty 2014 - 16:43:13


Zelazna Lejdi

pytanie nr 3, co to znaczy nieuzasadnione wizyty lekarskie....kto o tym decyduje, jak pacjent przychodzi to chyba cos mu dolega.....rozumiem, opłaty za zapisanie się (zajęcie miejsca), a potam nie skorzystanie, bez odwołania to tak, ale nieuzasadnione wizyty?
Boli to bardzo moje socjologiczne oko ;)

Boli, bo jesteś przytomna, a ile osób zapisuje się i siedzi w poczekalni - ot tak sobie, bo w domu nudno.
Albo wzywają lekarza, bo pacjenta boli gardło, nie ma gorączki i mógłby sam się pofatygować, ale po co. Już w pogotowiu uporali się z nieuzasadnionymi wezwaniami, płaci się za to. I taki kowalski zanim wezwie karetkę trzy razy się zastanowi.

Artku_Bartku przeczytaj pytania ankiety i wyślij. Jest szansa, żeby o swoje powalczyć, ale najłatwiej labidzić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Usługi medyczne. wypełnij ANKIETĘ dot. POZ - zob niżej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 sty 2014 - 16:45:51


Zelazna Lejdi
ja to zrozumiałam że te dwie kolejki to się rozumie tak. Pierwsza kolejka to tych co czekają do lekarza, w sensie zapisuja się i potem 2, 3 latka oczekiwania, a ta druga kolejka to są juz pacjenci którzy dozyli do terminu tej pierwszej wizyty w tej kolejce, dostali sie do medyka i potem kontynuja leczenie....tak sie to odbywało jak byłam po operacji, lekarz mi wyznaczył że widzimy sie za miesiąc, konkretnego dnia i tylko wtedy chciał mnie widzieć...ale ja nie wiem, moge sie mylic skoro prostej ankiety nie potrafię zrozumieć

Ależ Lejdi - ankieta dotyczy POZ, a nie słyszałam, żeby do lekarza pierwszego kontaktu ktoś czekał 2-3 lata.
Pisałam pomału, po ppolsku, to może warto pomału przeczytać i przyswoić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Usługi medyczne. wypełnij ANKIETĘ dot. POZ - zob niżej
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 28 sty 2014 - 17:12:31

ale moja oststnia wypowiedź nie dotyczyła ankiety tylko tego wywiadu który ja też gdzieś słysząłam kątem ucha i tam właśnie coś mówili o dwóch kolejkach....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Usługi medyczne. wypełnij ANKIETĘ dot. POZ - zob niżej
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 sty 2014 - 23:14:57

A moje labidzenie...mam inne powody do niego niż gucio dająca kolejna ankieta...
U nas będzie dobrze co najwyżej wtedy, gdy za reformę wezmą sie ludzie nie związani z całym tym systemem i uda im sie rozdzielić całkowicie rynek publiczny od prywatnego...albo pracujesz tu albo tu...nie jest to remedium na wszystko, ale...od tego raczej trzeba zacząć..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.