Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
STRAŻ MIEJSKA w K-J
27 lut 2014 - 15:49:22
Zanim powstanie strona internetowa SM, proszę o wpisywanie w tym wątku swoich oczekiwań, "pobożnych" życzeń, propozycji na usprawnienie jej działania.
Nowy Komendant - Janusz Wiaterek jest pełen zapału, by kcińską Straż reaktywować (może lepsze słowo obudzić).

Proszę o rzeczowe wpisy, wszelkiego rodzaju pyskówki, przekomarzania się i gadanie o nie wiadomo czym, proszę umieszczać w innych watkach np. tu: [www.konstancin.com]

Ze SM można też kontaktować się z telefonicznie, na numery podane w BIP: [bip.konstancinjeziorna.pl]

przypomnę:

Straż Miejska w Konstancinie-Jeziornie
ul. Sobieskiego 5
05-510 Konstancin-Jeziorna

Kierownictwo:
Janusz Wiaterek
komendant straży miejskiej
Tel.: 728-867-945

Grzegorz Szewczyk
zastępca komendanta straży miejskiej
Tel.: 696-065-289

Straż Miejska pracuje siedem dni w tygodniu
przez całą dobę
Tel. 22-757-65-49 lub 602-291- 864

Przyjmowanie interesantów:
od poniedziałku do soboty
od godz. 7.00 do godz. 19.00


Niebawem będzie można zgłaszać problemy przez formularz kontaktowyZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-30 08:38 przez Bartek.
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
28 lut 2014 - 21:30:50
Proponuję zaczął od zajęcia się popijającymi piwko lumpami pod kamerą monitoringu. Będzie to wyjątkowo trudne zadanie, bo to tuż pod komendą SM, ale akurat w tej ścianie nie ma okien, więc dotąd nie było widać tej lumperiady. Szczególnie, że jest ona wyjątkowo cicha i mało agresywna.Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
28 lut 2014 - 21:45:38

rondo
A moze p.Nowy Komendant powie nam co zamierza zrobić aby poprawić wśród mieszkańców notowania SM ?

Powie już pojutrze - na posiedzeniu Komisji BOKiS w Szkole Nr 2 przy ul. Żeromskiego 15 w poniedziałek 3 marca o godz. 17.00.

Tematy:
1. Bezpieczeństwo publiczne. Przyjęcie sprawozdań z działalności Straży Miejskiej i Policji za rok 2013. Przedstawienie nowego Komendanta Straży Miejskiej i koncepcji działań Straży. [...]
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
01 mar 2014 - 13:51:55
Jak na razie żadnych zastrzeżeń i oczekiwań oprócz uwagi Bartka?
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
01 mar 2014 - 14:11:55
Witam serdecznie wszystkich internautów, szczególnie mieszkańców Konstancina-Jeziorny. W dniu 10 lutego br objąłem stanowisko komendanta SM w naszym mieście. Wiem jak duże oczekiwania mieszkańcy mają wobec służby od niedawna mi podległej, wiem też po kilkunastu dniach pracy i po zapoznaniu się z dotychczasową działalnoscią SM jak wiele należy wprowadzić zmian w jej funkcjonowaniu - nie tylko natury organizacyjnej i nie tylko decyzjami nowego komendanta SM - tak, aby właściwie realizować zadania w sferze ochrony porządku publicznego. Nie wyobrażam sobie pełnienia tej funkcji bez szerokiej współpracy ze społecznoscią lokalną, wdzięczny będę zatem za wszelkie propozycje, wnioski i uwagi dotyczące funkcjonowania samej SM jak i oceny stanu porządku publicznego w naszej gminie. Nie od razu Krakow zbudowano - proszę zatem o cierpliwość i trochę zaufania. Zachęcam też do odwiedzin strony testowej SM na portalu FB - tam też już wkrótce bedziemy informowali o naszych działaniach, akcjach ale i też wczytywali się w głos naszych mieszkańców, którzy zechcą z nami współpracować na rzecz czystego i bezpiecznego miasta.

Pozdrawiam serdecznie

Janusz Wiaterek
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
01 mar 2014 - 14:18:16
Cóż, ja już swoje pytania zgłosiłem po raz kolejny w obecności nowego pana Komendanta na sesji Rady Miejskiej (dotyczyły m.in. ochrony budynków gminnych po wykwaterowaniu oraz możliwości zezwolenia SM na wchodzenie na prywatny grunt w przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa kryminalnego). Dostało mi się publicznie za te uwagi i sugestie od pana Burmistrza. Za to konkretnych odpowiedzi nie dostałem żadnych, poza tym, że mam złożyć formalne zapytanie na piśmie, to prawnicy rozpatrzą. Złożę zatem zgodnie z życzeniem pana Burmistrza na dziennik. Na wszelki wypadek zadałem też to samo pytanie prawnikom niepobierającym pensji w UMiG i czekam jeszcze na odpowiedź.

Miło, że pan Komendant chce tu na forum rozmawiać bezpośrednio z mieszkańcami. Mam nadzieję, że go urzędnicy do tego nie zniechęcą.

Z pozdrowieniami,
Tomasz Zymer, radny RM, Stowarzyszenie Uzdrowisko Dzieciom, exams@orange.plZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-01 14:21 przez Tomasz Zymer.
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
01 mar 2014 - 14:32:15
Jeszcze zachęcam serdecznie Pana Komendanta do przeczytania:
- w tym wątku o sytuacji w Mirkowie w związku z pracami rozbiórkowymi w byłej Papierni: [www.konstancin.com]
- w tym wątku o "ochronie" najstarszego (już ponad 180-letniego) budynku mieszkalnego w Konstancinie-Jeziornie po wykwaterowaniu zeń lokatorów na początku 2011 roku: [www.konstancin.com] (sytuacja nie zmieniła się istotnie przez ostatnie lata, dewastacja i grabież postępują)
- w tym wątku o nielegalnej wycince drzew: [www.konstancin.com]
- w tych wątkach o bieżącej działalności Straży Miejskiej: [www.konstancin.com] ; [www.konstancin.com]

Mania jako moderator na pewno doda inne istotne wątki.

Pozdrowienia,
Tomasz Zymer
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
01 mar 2014 - 21:10:54

rondo

Jako członek Zarządu Osiedla Grapa, widzę potrzebe spotkania sie z p. komendantem, najlepiej w jak najszerszym gronie mieszkańców. Pan komendant nam przy tej okazji przedstawi wizję pracy podległej mu służby a my zgłosimy nasze uwagi.

Przypominam, że już 3.03.2014 (poniedziałek) godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 2 przy ulicy Żeromskiego 15 będzie obradowała Komisja Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu

Jeden z tematów, to:
1. Bezpieczeństwo publiczne. Przyjęcie sprawozdań z działalności Straży Miejskiej i Policji za rok 2013. Przedstawienie nowego Komendanta Straży Miejskiej i koncepcji działań straży.

Może mieszkańcy Osiedla Grapa wraz z zarządem wykorzystają to spotkanie, bo po co spotykać się ponownie? Myślę że będzie szerokie grono mieszkańców - z Grapy do ZS2 jest "rzut beretem"
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
03 mar 2014 - 06:09:33
Na parkingu obok urzędu stoi przyczepka z reklamą lokalnego hotelu. Ostatnio jako, że jest nielegalna to założono jej blokadę na koło. Podejrzewam, że to nowy Komendant zaczyna rządzić. O ile byłby to samochód na Piłsudskiego stojący na chodniku to bym przyklasnął. Ale ta reklama nigdzie się stamtąd nie chciała ruszać. W razie czego mam zdjęcie, może później wrzucę.
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
03 mar 2014 - 16:59:07

Komendant SM
Zachęcam też do odwiedzin strony testowej SM na portalu FB - tam też już wkrótce bedziemy informowali o naszych działaniach, akcjach ale i też wczytywali się w głos naszych mieszkańców, którzy zechcą z nami współpracować na rzecz czystego i bezpiecznego miasta.

Pozdrawiam serdecznie

Janusz Wiaterek

FB może jest ok., ale może również przydałaby się strona internetowa, nie wszyscy korzystają z FB.

Temat nierozwiązywalny w gminie uzdrowiskowej ... to zrzut ścieków do Jeziorki i rzeczki Małej (przepływa przez park). Oglądałam kiedyś program tv, gdzie SM łącznie z wyspecjalizowaną firmą wpuszczała kolorowy dym do rur kanalizacyjnych doprowadzonych do potoku. W ten sposób identyfikowano właścicieli nielegalnych "rzecznych kanalizacji".

Mam nadzieję, że nasza SM pod kierownictwem p. Komendanta weźmie się wreszcie za "oszczędnych" mieszkańców. Tu nie chodzi o jednorazowe wlepienie mandatu na 50 czy 100 zł - bo to jest i tak korzystne dla właściciela. Wywóz nieczystości kosztuje jednorazowo minimum 200-300 zł, a więc opłata mandatu , raz na rok, nie spowoduje tego,że ktoś zrezygnuje z darmowego odprowadzania ścieków do rzeki.

Było kilka spływów kajakowych, gdzie uczestnicy identyfikowali takie instalacje. Pamiętam, że jedna z jednostek OSP dysponuje łodzią .... więc czekamy na działanie SM.
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
04 mar 2014 - 12:29:45
6 marca o godz. 18.00 w Domu Ludowym w Słomczynie będzie spotkanie z burmistrzem i nowym komendantem SM.
Info z strony
[www.eslomczyn.pl]
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
19 mar 2014 - 22:29:48
No właśnie, pożyjemy, zobaczymy. To ukrócenie kolesiostwa wymagałoby chyba zwolnienia kilku osób z obsady...Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
19 mar 2014 - 23:03:36
Nie ma potrzeby trzebić wszystkich.Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
20 mar 2014 - 10:49:28
Mam nadzieje ze wszystkie ogłoszenia zostaną sprzątnięte z miejsc w których zostały powieszone?
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
20 mar 2014 - 10:54:30
Jeśli chodzi o gps w samochodach jest firma Finder która ma bardzo ciekawą ofertę.
A może na stronie gminnej zrobić dział do zgłazszania problemów. Ciekawym i darmowym także do użytku komercyjnego jeat system o nazwie otrs
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
01 kwi 2014 - 07:30:50
Puls Konstancina od rana towarzyszy Straży Miejskiej i oko naszej kamery przygląda się pracy fotoradaru. To co zarejestrowaliśmy, przeszło najśmielsze nasze oczekiwania!
Dziś byliśmy na ulicy Warszawskiej . Zobacz ilu kierowców zostanie ukaranych
[www.pulskonstancina.pl]
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
01 kwi 2014 - 08:22:24
sugerowałbym nie używać wyrażenia "wystawiono tyle mandatów" lub tyle zostanie ukaranych. Sugerowałbym za miesiąc dwa spytać SM ile rzeczywiście mandatów wystawili. Ile z tego osób przyjęło ten mandat, a ilu odmówiło wskazania kierowcy i zapłacili karę administracyjną bez punktów karnych.
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
01 kwi 2014 - 14:35:53


zapłacili karę administracyjną bez punktów karnych
na punktach to przecież żadnej administracji nie powinno zależeć...za to kasa jest kasa smiling smiley
a 35 mandatów po 100 PLN i 40 po 200-300 czyli w godzinkę można uskładać znaczną część tego co w budżecie było przewidziane :-)Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-01 14:39 przez Artek_Bartek.
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
01 kwi 2014 - 15:34:24
ale chyba kara za niewskazanie sprawcy nie trafia do gminy. Poza tym może ją wystawić tylko policja. (przynajmniej tak orzekły sądy wobec mandatów warszawskiej straży miejskiej)
Re: Jaka powinna być STRAŻ MIEJSKA w Kcinie?
01 kwi 2014 - 19:28:46

jacekkk
Puls Konstancina od rana towarzyszy Straży Miejskiej i oko naszej kamery przygląda się pracy fotoradaru. To co zarejestrowaliśmy, przeszło najśmielsze nasze oczekiwania!
Dziś byliśmy na ulicy Warszawskiej . Zobacz ilu kierowców zostanie ukaranych
[www.pulskonstancina.pl]

Wydaje mi się że strażnik w tym przypadku powinien również dostać mandat za nierespektowanie znaku
B-36 „zakaz zatrzymywania się”: 100 zł i 1 pkt karny.
Przy znaku D-51 stoi również B-36.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 69
Najwięcej uzytkowników: 20 19 sty 2013
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017