Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
chodnik na moście w Jeziornie
Wysłane przez: KasandraKasandra (83.31.188.---)
Data: 20 kwi 2014 - 14:54:18

Chciałabym zaapelowac do rowerzystów, żeby jeździli po właściwej stronie ulicy tzn. tamtędy gdzie jest droga rowerowa a nie chodnikiem , który jest wąski i przeznaczony dla pieszych - dot. chodnika na moście w Jeziornie. Wczoraj szłam tym chodnikiem i minęło mnie (ledwo) na nim 4 rowerzystów prawdopodobnie wracajacych z targu. Jest problem przy mijaniu i może dojśc do wypadku. Po drugiej stronie ulicy jest droga rowerowa. Dlaczego rowerzyści uparcie pchają się tam gdzie nie ma miejsca i tam gdzie chodnik przeznaczony jest tylko dla pieszych? A może warto zacząc wlepiac mandaty?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: chodnik na moście w Jeziornie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (85.219.142.---)
Data: 20 kwi 2014 - 19:51:35

Brawa dla projektanów za genialne rozwiązanie komunikacyjne

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: chodnik na moście w Jeziornie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 kwi 2014 - 19:59:00

To znaczy że po obu stronach maja być ścieżki rowerowe czy wcale?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: chodnik na moście w Jeziornie
Wysłane przez: RaVRaV (5.185.3.---)
Data: 20 kwi 2014 - 21:07:00


Kasandra
Chciałabym zaapelowac do rowerzystów, żeby jeździli po właściwej stronie ulicy tzn. tamtędy gdzie jest droga rowerowa a nie chodnikiem
Na moście w Jeziornie nie ma drogi dla rowerów, to że chodnik pomalowany jest na czerwono, żółto, czy różowo nie znaczy że jest tam droga dla rowerów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: chodnik na moście w Jeziornie
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 22 kwi 2014 - 10:17:17

ale od strony jazu (wodospadu) czy jak to tam zwał, jest 2 razy szerszy niż z drugiej strony. A wiesz Kasandra dlaczeg ludzie jeżdzą po tamtej stronie, bo targ jest po tej samej, jakby targ był po drugiej stronie to by jeździli tamtedy. Ale fakt to jest przesada z tymi rowerami na moście....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: chodnik na moście w Jeziornie
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 22 kwi 2014 - 16:46:38

no to teraz musisz sie jakoś ukarać, prosze się ładnie zlać teraz po łapkach ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: chodnik na moście w Jeziornie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 22 kwi 2014 - 19:20:10

Nie chodzi tylko o konieczność przejścia dwa razy przez niezwykle ruchliwą trasę, ale także o to, że tzw. "ścieżka rowerowa" na moście kończy się przy figurce "Niepomuka" (gdzie przejazd zawęża się nagle do ok.pół metra), a dalej to już święty Jan nie pomógł - wąski chodniczek i dużo ludzi. Legalnie i bezpiecznie przejść można dopiero przy rondzie. Zatem tak czy inaczej rowerzysta musi za figurką iść dalej do ronda piechotą albo łamać przepisy i straszyć przechodniów. Ja zwykle wybieram przejście piechotą od rzeki do ronda po stronie "nierowerowej". Tam także zostałem raz z dziećmi zwymyślany, że prowadzimy rowery tą stroną. Ale nie chciałem ryzykować przechodzenia z grupą małych dzieci dwa razy przez jedną z dwóch najruchliwszych dróg wojewódzkich na Mazowszu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: chodnik na moście w Jeziornie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.92.---)
Data: 23 kwi 2014 - 11:54:37

Warto dodać, ze przy figurce kończy sie ścieżka, która zaczyna sie ...na moście...jej dalszy ciąg znaleźć możemy gdzieś w okolicach ulicy 1000lecia jako czesc ciagu jezdnego z ruchem lokalnym...ścieżka zaczyna sie dopiero w Klarysewie..
A wszystko to po megaremoncie drogi wojewódzkiej..i to jest ta przyjaźń naszych władz w stosunku do rowerzystów...

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.