Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Zagrożone Łegi Oborskie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 17 maj 2014 - 13:10:03

Panie Tomaszu jestem pełna uznania dla pańskiej działalności ,ale ja z autopsji , wiem na jakiej długości wykonywane są roboty i niech mi pan wierzy jest to teren zaznaczony na mapce .Mam tylko nadzieje ,ze może natura obroni się sama i tak jak dziś /duże opady/ całą tą inwestycje zaleje woda .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożone Łegi Oborskie
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.163.---)
Data: 17 maj 2014 - 13:51:29

Ja chcę zwrócić uwagę na inny aspekt przebudowy terenu pod skarpą. Zastanawiam się nad sytuacją budynków stojących na skarpie przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i ul.Literatów tj. w miejscu gdzie teren jest najwyżej położony w stosunku do łąk.

Skarpa nigdy nie była umacniana (poza postawieniem szlabanu dla pojazdów w miejscu gdzie zwykle się jeździło na sankach) czy w jakiś inny sposób zabezpieczana, a budynki stoją bardzo blisko skarpy. Utwardzenie terenów pod skarpą, czy też wyasfaltowanie drogi, może również spowodować zmianę w odprowadzeniu wody ze skarpy.

Teren położony na Grapie przy samej skarpie pokrywa głownie piach, ale pod spodem raczej jest glina i to niezbyt głęboko. Pobudowanie ulicy Mickiewicza i jej podniesienie spowodowało, że woda z trawników spływa pod jeden z budynków zalewając piwnice.

Nie znam się na tym, ale słuchając dziś jak (po wielkich opadach) osunęły się zbocza zagrażając budynkom jednorodzinnym (na południu Polski), zastanawiam się, czy ktokolwiek przeprowadził badania stabilności skarpy oraz bezpieczeństwa bloków.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożone Łegi Oborskie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 17 maj 2014 - 14:18:03

No cóż ja mam na tyle dobra pamięć ,ze pamiętam kiedy jako małe dziecko chodziliśmy na tz góry /dziś mówimy skarpa/ gzie nie były one porośnięte trawą ,zaroślami i drzewami ,a było to wykopalisko piachu gdzie z rówieśnikami skakaliśmy ze skarpy w dół lądując na pięknym ,złocistym piasku .Bo cała skarpa od ul.Mickiewicza w dół ,w stronę Obór to była wielka góra piasku ,dla nas dzieciaków .A teraz jest to co widzimy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożone Łegi Oborskie
Wysłane przez: KumosKumos (89.79.136.---)
Data: 17 maj 2014 - 19:53:33

Mani, jak napisałem na początku to nie jest dyskusja na temat sensowności przeniesienia targu, więc nikt nie labidzi. Oczywiście chętnie ten teren widziałbym równie dziki jak przed laty bo jest to piękny zielony zakątek, ale wiem że jest to nierealne. Przepracowałem także fakt, że łąki należy jakoś zagospodarować, aby nie leżały odłogiem, o czym pisałem wyżej. Kwestie studium wpływu na przyrodę i czy teren nadaje się pod zabudowę to inna sprawa. Wklejam poniżej kawałek planu z bipu na temat zagospodarowania terenu. Porównaj z drugim zdjęciem, które dodałem, kanał to czarna linia graniczna na poniższym planie, na którym kończy się teren objęty obszarem zmiany planu.

Na czerwono pozwoliłem sobie oznaczyć mniej więcej teren na którym wysypano ziemię, oczywiście mniej więcej, ale chyba jest zgodne z tym co widzisz na zdjęciu - jak widać ładnie nadsypano ziemię poza tym obszarem, do tego poza terenem należącym do gminy, częściowo w rezerwacie.
A co tego co piszesz o marketach - gdyby tak było jak piszesz, czy w Powsinie powstawałaby jedna z największych Biedronek w Polsce połączona z Centrum Handlowym? Na skrzyżowaniu z Powsińską, w miejscu stacji benzynowej? Którego terenu właściciel ma miejscowych mieszkańców w poważaniu, choć teren przeznaczony był pierwotnie na inny cel. W pięknych dyplomatycznych słowach opisał to ksiądz Świstak w jednym z poprzednich numerów Wiadomości Powsińskich, gdy próbował rozmawiać z właścicielem. Gwarantuję ci, że łąki są równie łakomym kąskiem. Kwestia zmiany przeznaczenia terenu. I czasu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożone Łegi Oborskie
Wysłane przez: KumosKumos (89.79.136.---)
Data: 18 maj 2014 - 09:28:36

Krótka opowieść o wpływie człowieka na środowisko, czyli skąd właściwie wzięły się te bagna.
Łęgi Oborskie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożone Łegi Oborskie
Wysłane przez: vakossvakoss (89.79.117.---)
Data: 18 maj 2014 - 10:16:42

A ta ziemia przypadkiem nie jest z budowy skejt parku przy ul. Bielawskiej?
Coś słyszałem że budowa nowego targowiska będzie wiązała się z wyburzeniem garaży. Ktoś wie ilu i których?
Likwidacja garaży spowoduje zabranie kolejnych miejsc parkingowych ktorych i tak jest mało od kiedy przebudowano ul. Wilanowską i postawiono zakazy .
Swoją drogą czy tereny garaży nie są własnością prywatną?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożone Łegi Oborskie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 maj 2014 - 10:58:24

Żadnych garaży burzyć się nie będzie - mówił o tym Burmistrz podczas spotkania z mieszkańcami Grapy. Nawet była notatka na forum (chyba w wątku o targowisku)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożone Łegi Oborskie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 19 maj 2014 - 10:43:37


mania
Żadnych garaży burzyć się nie będzie - mówił o tym Burmistrz podczas spotkania z mieszkańcami Grapy. Nawet była notatka na forum (chyba w wątku o targowisku)
Poczekamy, zobaczymy, w przyszłości kiedy już łąki przestaną być łąkami teren na którym stoją garaże będzie smaczny kąskiem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożone Łegi Oborskie
Wysłane przez: KumosKumos (89.79.136.---)
Data: 20 maj 2014 - 16:48:51

Wychodzi na to, że przy okazji zrzutkę robi kto inny niż gmina. Dostałem dzisiaj mailem taką fotkę od jednego z mieszkańców Grapy z informacją, że zrzutu dokonała ciężarówka z logo Fardomex numer rejestracyjny WPI 9G9T lub 9T9G. Pani nie chciał powiedzieć czemu tu sypie i szybko uciekł. Jakieś wykopki w okolicy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożone Łegi Oborskie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 20 maj 2014 - 20:52:35

Czyli okaże się ,że to nie gmina zezwoliła na zasypanie rowu na terenie "za mostkiem" /co wg terenu zaznaczonego przez Komusa to już rezerwat/,tylko jakaś niewidzialna ręka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zagrożone Łegi Oborskie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (77.255.252.---)
Data: 20 maj 2014 - 22:18:41

Kiedys na mojego młodszego brata najechał rowerem młodzieniec z zespołem Down'a...na krzyk mojej mamusi stwierdził z rozbrajającą szczerością "to nie ja! To rower!"...jak byłem dzieckiem wydawało mi się to śmieszne...sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.