Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4
Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 12:32:17

I znowu:
- Kto za to chińskie obrzydlistwo płaci?
- Pan płaci pani płaci, społeczeństo płaci....
Czy to pójdzie z funduszy na zieleń w Gminie? Kto to wybierał i kupował, oczu nie miał? OHYDA!!!!
Nawet z partnerem mieliśmy wymianę zdań - weź przestań Jaga, może ładniej wygląda wieczorem? Otóż wieczorem też nie wygląda ładnie, wygląda jak Chiński badziew!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 20 gru 2011 - 12:35:27

Ale za to doświetla rondo ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.crowley.pl)
Data: 20 gru 2011 - 12:40:10

Jaga, jeśli chiński badziew, to znaczy że powinien być tani... czyli społeczeństwo dużo placić nie powinno ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-20 12:40 przez pionek AGORY.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 12:43:01

A bo najciemniej pod latarnią? No prosze Cię Bartku, co to za argument?

Już nie chce mi się pisać o kwietniku na Grapie - vis a vis banku - brzydka forma jakaś kaskadowa, zupełnie niepotrzebny moim zdaniem gadżet, przeniesiony potem do parku....ktoś za to kasę dostał, tak czy siak, kilka takich betonowych ohyd w Konstancinie jest.
Kolejne takie "cuda" ekrany załaniające suszarki - które podczas zaospodarowania zieleni na Grapie miały zniknąć bo czyjeś gacie wśród bloków co mają balkony naprawdę nie sa ozdobnikiem, to zamiast zniknąć postawili CZARNE ekrany sad smiley żeby gacie zasłonić
Kwietniki na latarniach! po co? żeby więcej kwiatków kupić? nie ma co naprawiać czy na co przeznaczyć? (szkoły, budynki gminne, komunalne itd...) uchwalane są budżety a potem na siłe kupowane różne "CUDA - WIANKI - OCHYDY" żeby wydać kasę....czy tylko ja mam takie wrażenie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 12:45:04

Ale rond ci u nas dostatek, pewnie "jakaś" kwota się uzbiera, po co robić za tą kasę na przykład dla dzieci lodowisko???
a lodowisko też nie było by drogie - tyle żeby zabezbieczyć brzegi jakiegoś boiska i wylać wodę z wozów strażackich i doświetlić halogenami (zakupionymi zamiast ohydnych kandelabrów)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 20 gru 2011 - 12:55:43

Offtopic

Jeśli będzie mróz, postaram się porozmawiać z diabłem w sprawie wylania lodowiska tak, jak zrobili to strażacy z OSP Jeziorna kilka lat temu na Grapie i Parceli. A to o doświetleniu, to był taki żart przez łzy.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 13:17:18

Jakze to wszystko typowo polskie.
UMiG nie kupuje nic - podnosza sie głosy , że tylko u nas w Konstancinie jest ponuro.
Kupuje UMiG - są głosy -a po co nam to !
Kupuje czerwone- krzyczą zwolennicy różowego
Różowe - czerwonego !
Chińskie -a dlaczego nie japońskie - droższe jest , ale trwalsze.
Japońskie - a dlaczego nie chińskie - tańsze jest.

Jago , mam do Ciebie wielką prośbę. Czy możesz nam zaprezentować coś , co by się spodobało wszystkim ?

Czy jesteś może malarką ? Jeśli tak , to może jakiś swój obraz ?
Poetką ? Wiersz może jakiś ?

Ale warunek jeden - MA SIĘ SPODOBAĆ ABSOLUTNIE WSZYSTKIM smiling smiley

A o tej "głupiej" maksymie zapomnijmy ! "de gustibus non est disputandum"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-20 13:20 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 20 gru 2011 - 13:31:17

No nie no, hasło "sam zrób lepiej" to nie rozwiąże sprawy... Nie każdemu się musi podobać - ale fajnie chociaż, że jakiś ruch, bo ostatnią dekadę w kółko to samo było.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.crowley.pl)
Data: 20 gru 2011 - 13:51:47

e, a ja nie narzekam, bo bywało znacznie gorzej... już kiedyś pisałem jak kilka lat temu wzdłuż Bielawskiej zamontowali stare betonowe śmietniki, wsypali piach i posadzili bratki... brakowało mi jeszcze opon wkopanych w ziemię i pomalowanych na biało grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 20 gru 2011 - 13:54:32

z tego co wczoraj zrozumiałem w końcówce sesji (w odpowiedzi na zapytanie radnej Skoneckiej czy ktoś nad estetyką panuje) Pan Burmistrz twierdził, że zrobiono inwentaryzację tego co było w magazynach, zbrakowano to co się nie nadawało, to co się nadawało zawisło na słupach a to co pojawiło się na rondach ma być częścią spójnej koncepcji, do której zakupy zostaną dokonane w roku przyszłym...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 20 gru 2011 - 15:22:20

Z MOICH NOTATEK Z WCZORAJSZEJ SESJI (z ostatniej części: wolne wnioski):
Radna Skonecka: dekoracje świąteczne na ulicach są okropne, niespójne, tandetne.
Odpowiedź p. burmistrza: burmistrz się nie zgadza, co do dekoracji ul. Piłsudskiego; dekoracje świąteczne są przeciętne. Pochodzą z magazynów UMiG, powiesiliśmy wszystko to, co nie było zniszczone, a nowych nie kupiliśmy , bo np. konstancin.com krytykował, że przeznaczamy za duże środki na dekoracje świąteczne. Zakupiono zatem tylko 3-4 duże ozdoby do powieszenia na rondach.

Obrazek z grudnia 2010, rondo Mirkowska / Bielawska - na środku na słupie latarni duża dekoracja w kształcie pseudo-aniołka ze skrzydłami, świecąca, widoczna aż od Klarysewa, umiejętnie zasłonięta portretem p. Skowrońskiego, tak, że wyglądał, jak święty ze skrzydłami i aureolą. Wisiało to jeszcze parę dni po wyborach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 20 gru 2011 - 15:25:01

Vox populi vox dei normalnie grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 16:48:44


harmattan
Jakze to wszystko typowo polskie.
UMiG nie kupuje nic - podnosza sie głosy , że tylko u nas w Konstancinie jest ponuro.
Kupuje UMiG - są głosy -a po co nam to !
Kupuje czerwone- krzyczą zwolennicy różowego
Różowe - czerwonego !
Chińskie -a dlaczego nie japońskie - droższe jest , ale trwalsze.
Japońskie - a dlaczego nie chińskie - tańsze jest.

Jago , mam do Ciebie wielką prośbę. Czy możesz nam zaprezentować coś , co by się spodobało wszystkim ?

Czy jesteś może malarką ? Jeśli tak , to może jakiś swój obraz ?
Poetką ? Wiersz może jakiś ?

Ale warunek jeden - MA SIĘ SPODOBAĆ ABSOLUTNIE WSZYSTKIM smiling smiley

A o tej "głupiej" maksymie zapomnijmy ! "de gustibus non est disputandum"


A Pan, to skąd mnie zna? Nie przypominam sobie żebym się tu na forum jako malarka /poetka przedstawiała. Od tego są niki chyba że forum przestało być anonimowe?

Otóż jestem znaną w Gminie sprzątaczką/ kelnerką vel pracuję na zmywaku/ lub panią z zieleniaka lub sobie wybierz Panie Harttman!

Nie pracuję w Urzędzie Gminy w dziale "estetyka gminna" ani w KDK - dział kultury żeby tu wiersze Państwu pisać, ale może mi się nie podobać coś co jest płacone z moich podatków.
That's all!

p.s. czyżbyśmy na siłę dążyli do świątecznej estetyki amerykańskiej - nie ważne co, byle by na bogato i błyszcząco i ma migać i mrygać i żeby tu miało takie te i tu takie tamte?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 17:50:10


Jaga
Kto to wybierał i kupował, oczu nie miał? OHYDA!!!!

Niczega Pani p.Jago nie zrozumiała z mojego postu.

Czy odmówiłem Pani prawa do paninej , własnej oceny ? Z całą pewnością nie wskaże Pani takiego kontekstu.

Natomiast Pani , poddaje ocenie czyjś wybór , brzydko się chwytając. Pewnie ktoś o brak oczu nie byłby posądzony , gdyby wybierał te ozdoby razem z Panią ?

Istnieje wszakże następujące ryzyko . Otóż o brak oczu ktoś , mógłby posądzić również Panią.


Jaga
A Pan, to skąd mnie zna?

A ja Panią znam ? Z czego wynika ta supozycja ?


Jaga
Nie przypominam sobie żebym się tu na forum jako malarka /poetka przedstawiała.

Ja też sobie nie przypominam. Dlatego grzecznie się zapytałem. Ale skoro okazuje się , że Pani jest:-


Jaga
Otóż jestem znaną w Gminie sprzątaczką/ kelnerką vel pracuję na zmywaku/ lub panią z zieleniaka lub sobie wybierz Panie Harttman!
, to okazało sie, że moje domysły podążały w całkowicie złym kierunku.


Jaga
Nie pracuję w Urzędzie Gminy w dziale "estetyka gminna" ani w KDK - dział kultury żeby tu wiersze Państwu pisać, ale może mi się nie podobać coś co jest płacone z moich podatków.
That's all!

Otóż wcale nie that's all. Owszem , ma się Pani prawo nie podobać . Ale pragnę zwrócić uwagę, że i podatki innych nie są od macochy.

Jeszcze raz powtarzam , ponieważ Pani absolutnie nie pojęła o czym pisałem. Było po łacinie , teraz będzie po naszemu smiling smiley

Jeszcze się taki nie narodził , coby każdemu dogodził. Teraz już nastąpiła jasność ?


ps.

Bartek
No nie no, hasło "sam zrób lepiej" to nie rozwiąże sprawy..

P.Bartku , lekka nadinterpretacja mojego wpisu. smiling smiley

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

A teraz p.Jago niech się Pani zdecyduje kim Pani jest !


Jaga
Jestem po prostu osobą, którą interesuje misja kulturowa w naszej Gminie bo jestem Artystką, od 15 lat kibicuję zarówno KDK jak i Centrum Kultury Piaseczno, i powiem więcej, miałam 3 wystawy w Piasecznie a w Konstancinie żadnej ( a w Konstancinie mieszkam całe moje życie).

Malarko-kelnerką ? To by oznaczać mogło, że potrafi Pani nieźle "zamalować" gościa na szaro , przy wystawianiu rachunku smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-20 18:09 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 18:38:29


Artek_Bartek
(...) w odpowiedzi na zapytanie radnej Skoneckiej: czy ktoś nad estetyką panuje ? Pan Burmistrz twierdził, że zrobiono inwentaryzację tego co było w magazynach (...)

nie ma jak merytoryczna rozmowa samorządowców smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 19:42:58

widziałem dzisiaj to coś na rondzie koło papierni... o swoich odczuciach estetycznych nie będę pisał. Ale na boga, jeśli ma to wisieć to niech chociaż zostanie poprawione, bo wisi strasznie krzywo! (chyba że to taka niestabilna konstrukcja i byle wiaterek będzie to tarmosił,to może nie ma sensu)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 20:27:03

Wisi krzywo na każdym rondzie! Ale siedź cicho bo Ci Harmattan każe poprawiać!

hihihi!


Wiedziałam że uderz w stół to będziesz mnie pan szukał po innych wątkach....ech.... to że ktoś ma oczy nie znaczy że ma gust, nie każda willa w Konstancinie zwłaszcza postawiona po 1989 roku mi się podoba.

Nie zależnie kim jestem nie muszę (nie ma tu takich w regulaminie wymogów) co by się Panu tłumaczyć - kim jestem i mam się tu obowązkowo deklarować, a kandelabry są ohydne i tyle.

" Jeszcze się taki nie narodził , coby każdemu dogodził. Teraz już nastąpiła jasność ?"
Ależ oczywiście tyle że po co psuć widoki które są ładniejsze niż przyozdobione - bo coś tam z magazynu wyciągnęli, tych kandelabrów nie było, były w poprzednich latach te wszystkie ozdobniczki neonowe co na latarniach wiszą. Kandelabry zdecydowanie są dokupione no chyba że od zaprzyjaźnionej gminy może we Francji pożyczone???

Ale spoko, niech sobie wiszą bo się podobają takiemu tu jednemu Panu, ja przejeżdzając przez rondo po prostu będę oczy zamykać tongue sticking out smileyPPPP

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 gru 2011 - 21:00:33


jaga

Ale spoko, niech sobie wiszą bo się podobają takiemu tu jednemu Panu, ja przejeżdzając przez rondo po prostu będę oczy zamykać tongue sticking out smileyPPPP

Oby nie za kierownicą

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 21:05:15


Jaga
Wisi krzywo na każdym rondzie! Ale siedź cicho bo Ci Harmattan każe poprawiać!
A skąd Pani wie co komuś kazał będę robić ? Oj prowokuje mnie Pani do dosadniejszego wypowiadania się.
Póki co , będzie jeszcze "lajtowo".


Jaga
"CUDA - WIANKI - OCHYDY"
co to są OCHYDY ? bo ohydy to wiem.


Jaga
Nie zależnie kim jestem
niezależnie od tego co i jak Pani pisze , jakoś jeszcze udaje mi się Panią zrozumieć. Ale skoro malarka , to może pismo obrazkowe lepsze będzie ?


Jaga
nie muszę (nie ma tu takich w regulaminie wymogów) co by się Panu tłumaczyć - kim jestem i mam się tu obowązkowo deklarować,

A gdzie to niby ja Pani taki wymóg postawiłem ? Pani sama , z własnej , nieprzymuszonej woli nazwała się artyską. Ja wiem , dobra pamięć ale krótka smiling smiley


Jaga
Ale spoko, niech sobie wiszą bo się podobają takiemu tu jednemu Panu, ja przejeżdzając przez rondo po prostu będę oczy zamykać

Tia , pewnie gdyby Pani swej zgody nie udzieliła , to ZGK już jutro by kandelabry ściągał. A któremu , jednemu , takiemu Panu się podobają ?

A oczy radzę jednak mieć szeroko otwarte. A tym bardziej umysł.

Życzę Pani spokojnych Świąt.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-20 21:06 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ohydne kandelabry na rondach!
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 20 gru 2011 - 21:38:14

Halo, moi drodzy państwo oboje. Nikogo nie obchodzi tutaj kim Jaga jest lub nie jest. Kandelabry nas obchodzą. Panie Andrzeju szczególnie, dużo więcej treści związanej z meritum poproszę!



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.