Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Kolektory słoneczne
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.mofnet.gov.pl)
Data: 28 gru 2011 - 15:00:37

Czy ktoś z Was instalował sobie kolektory słoneczne (próżniowe) od BK Consulting lub PKEnergia? Był ostatnio u mnie ich człowiek i wydaje się bardzo konkretny. Dodatkowo załatwiają wszystkie formalności zw. z dotacjami (te dotacje 45% z funduszu ochrony środowiska).
Proszę o info bo planuję zakup ich kolektorów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolektory słoneczne
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 10 sty 2012 - 10:24:02

a ma Pan może jakies namiary na tego przedstawiciela? Chenie bym sie z nim spotkała, żeby pogadać. Byłam kiedyś zainteresowana zainstalowaniem sobie czegoś takiego i chetnie bym sie z kimś spotkała w tej sprawie....Dziękuje Magda (może być na priva)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-10 10:25 przez Zelazna Lejdi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolektory słoneczne
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 29 sty 2012 - 13:25:50

Witam,

Jeżeli chodzi o pkenergia.

Ja też planuję montaż od nich ale dopiero na jesień bo jeszcze trochę remontu mnie czeka. Ich instalację widziałem u znajomego (z Sowińskiego od ulicy widać instalację) Z tego co mówił to jest na plus. Ważne, że bez żadnych zaliczek. Rozliczenie dopiero po instalacji. Bo już kiedyś trafiłem na naciągaczy i nie zdecydowałbym się na montaż w innym wypadku.

a co do kontaktu to chyba najprościej będzie Ci znaleźć na ich stronie żeby tu nie reklamować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolektory słoneczne
Wysłane przez: guciakguciak (---.knc.pl)
Data: 23 lut 2012 - 19:31:40

29 lutego o godz. 18.00 w Domu Ludowym w Słomczynie odbędzie się spotkanie z przedstawicielami jednej z firm zajmujaca się montarzem kolektorów słonecznych.

Wszystkich chętnych zapraszamy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Ciekawy artykuł: "Polak oszczędza ze słońcem"
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 lut 2012 - 20:40:57

"Ponad tysiąc właścicieli domów sięga co miesiąc po dotowany przez państwo kredyt na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Najchętniej ? uważani za oszczędnych krakusi. Aż 45 proc. kredytu spłaca Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚIGW)."
(...) Właśnie mija półtora roku od uruchomienia programu dopłat, na które fundusz zarezerwował 300 mln zł.

cały tu: [www.pressdisplay.com]

Jesli nadal sa dopłaty, to może wydz. RiOŚ podejmie zarzucony temat. Tyle było rozmów na forum a potem na komisjach RiOŚ w latach ubiegłych.
Nawet składaliśmy deklaracje, nie wiadomo po co, bo nie było c.d.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolektory słoneczne
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 23 lut 2012 - 21:30:57

W czerwcu 2011 w szkole przy Bielawskiej miały miejsce spotkania z przedstawicielem firmy Hetman-CB w sprawie montażu kolektorów słonecznych na domach prywatnych, najpierw - z osobami zapisanymi na pierwotnej liście chętnych, którzy wypełnili zmarnowane deklaracje dla UMiG w poprzednich latach, a następnie - z osobami spoza tej pierwotnej listy. Czy ktoś z Państwa orientuje się, czy wymieniona tu firma przystąpiła w końcu do montażu instalacji na domach w naszej gminie oraz na jakich warunkach kredytowych? W spotkaniach na wiosnę wzięło udział kilkaset osób, obiecywano nam kontakt w sprawie wizyty w domu oraz wyceny planowanej instalacji do września ub.r. Przynajmniej ze mną nikt się potem nie kontaktował. Nie bardzo mam czas jeździć specjalnie do Słomczyna na kolejne spotkanie bez gwarancji, że firma jest rzeczywiście po zakończonych negocjacjach z bankami i gotowa technicznie do realizacji prac w nadchodzącym sezonie budowlanym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolektory słoneczne
Wysłane przez: guciakguciak (---.knc.pl)
Data: 23 lut 2012 - 21:42:33

Firma nazywa sie Teplo, www.teplo.pl, nie znam, zgłosił sie przedstawiciel z prosbą o zorganizowanie spotkania, co bedzie zobaczymy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolektory słoneczne
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.28.168.140.zetnet.slupsk.pl)
Data: 13 wrz 2012 - 11:42:14

Dla porównania sugeruję zapoznać się z www.pkenergia.pl Ja w końcu na montaż od nich zdecydowałem się w lipcu. Mają kilka instalacji w Konstancinie więc udało się obejrzeć je zanim się zdecydowałem. A że z remontem uwinąłem się wcześniej kolektory pracują. Bez zarzutu - z systemu jestem bardzo zadowolony. Fajna obsługa wszystko do dogadania i widać że znają się na tym co robią. Przygotowali mi wszystkie dokumenty do dofinansowania, ja tylko złożyłem wniosek i instalacja później powędrowała na dach. Miałem nie reklamować ale rzeczywiście wykonali dobrą robotęsmiling smiley




Uwaga! był u mnie wcześniej jakiś chłopek z firmy herman czy coś takiego oferował niby 70% dofinansowania a okazało się że cena wyszła drożej niż z 45% dofinansowaniem. Później popytałem w gminie i okazało się że nie ma 70% w żadnym wypadku jeżeli gmina nie dostanie środków z funduszy zewnętrznych! sprawdźcie ostateczną cenę brutto z montażem i okres gwarancji. Poza tym Nfoś podobno ma na oku takie firmy więc mają niepewny grunt.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-13 11:55 przez Antek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolektory słoneczne
Wysłane przez: guciakguciak (---.mzdw.pl)
Data: 14 wrz 2012 - 08:24:13

Ja mam od kwietnia, w słoneczne dni woda miała temerature 70 stopni, w bardziej pochmurne ok 30 stopni, formalności w banku załatwia sie w 15 minut, ekipa zrobila wszystko w 5 godzin. Polecam firme teplo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolektory słoneczne
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 14 wrz 2012 - 10:40:36

Jaki jest koszt takiej instalacji dla domu jednorodzinnego?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolektory słoneczne
Wysłane przez: trenertrener (---.183.244.234.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 14 wrz 2012 - 15:11:26

Ja się zastanawiam nad sensem takiego kolektora - jaki jest czas zwrotu inwestycji. Z wyczytanych informacji w necie, wyszło mi, że przy instalacji gazowej dla mojego domu, to ok 10-11 lat (już uwzględniając dofinansowanie). Trochę długo.



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolektory słoneczne
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.147.42.113.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 14 wrz 2012 - 22:40:41

Bardziej chyba 15 lat czyli de facto tyle, ile wynosi żywotność paneli...A i to zdaje sie nie licząc faktu, iż od przyznanego dofinansowania zaplacic musimy podatek,,
Jednak główna zachęta ma być fakt oszczędności na bieżących wydatkach...juz drzewiej było udowadniane, ze granica opłacalności to mniej wiecej dofinansowanie na poziomie...85 %...i takie mogło być, gdyby kilka lat temu Gmina skorzystała z dostępnych dotacji...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolektory słoneczne
Wysłane przez: trenertrener (---.183.240.10.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 15 wrz 2012 - 11:26:16

No, jak czytam 10-11 na stronach producentów, to w myślach i tak dodaję jakieś 30% ;)
Przy czym - nie wiem jaka jest cena serwisu np i czy jest wliczana w te kalkulacje. Jakieś wymiany glikolu, czy nawet uszkodzenia paneli, bo o tym tez czytałem.
Mnie do kolektorów przekonuje jedynie pewna niezależność od innych źródeł energii jaką się uzyskuje w efekcie ich zamontowania. Choć to chyba złudne - bo co, jak nie ma prądu?
Pompa nie działa i glikol nie krąży, kaput.



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolektory słoneczne
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 15 wrz 2012 - 14:11:41

Trzeba mieć jeszcze odpowiednią instalację ciepłej wody w budynku - z zasobnikem. Jak ktoś ma piec dwufunkcyjny do CO i do ciepłej wody, to do instalacji paneli należy doliczyć wymianę pieca. Tylko co wtedy z opłacalnością inwestycji?

Po całościowej analizie kosztów w perspektywie 5 lat (tzn zamontowanie, gwarancje, serwis, trwałość, koszty konserwacji itp.) może się okazać że najkorzystniejsza jest oferta firm, które nie dają wcale dofinansowania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolektory słoneczne
Wysłane przez: guciakguciak (---.knc.pl)
Data: 15 wrz 2012 - 16:38:00

moja instalacja kosztował 15 tys z tego 45% dofinansowania, kredyt na 3 lata ok 200 zł/miesięcznie, dziś temperatura wody z kolektorów 40 stopni,
nie przeliczałem tego nigdy czy instalacja sie zwróci, bo instalacja c.o. sie nie zwraca a rachunki za gaz trzeba płacić co roku wieksze. Ja spłace te 7 tyś po 3 latach i zapomnę a ciepła woda będzie za free

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolektory słoneczne
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.kenet.net.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 11:24:28


trener
No, jak czytam 10-11 na stronach producentów, to w myślach i tak dodaję jakieś 30% ;)
Przy czym - nie wiem jaka jest cena serwisu np i czy jest wliczana w te kalkulacje. Jakieś wymiany glikolu, czy nawet uszkodzenia paneli, bo o tym tez czytałem.
Mnie do kolektorów przekonuje jedynie pewna niezależność od innych źródeł energii jaką się uzyskuje w efekcie ich zamontowania. Choć to chyba złudne - bo co, jak nie ma prądu?
Pompa nie działa i glikol nie krąży, kaput.

Też o to pytałem i muszę Ci powiedzieć że rozwiałem swoje wątpliwości.

Nawet jeżeli weźmiesz pod uwagę serwis to przy rocznych podwyżkach gazu etc na poziomie około 5% system masz zwrócony za około 6 lat. Chyba że założysz dzisiejsze ceny. Też tak na początku liczyłem. A jak nie ma prądu? Ja już to przechodziłem. Kolektory kumulują energią i jak energia się pojawia to od razu masz zrzut ciepła skumulowanego. W przeciwieństwie do pompy ciepła. A co do kotła gazowego dwufunkcyjnego to ja mam właśnie taką instalację. Żadna wymiana pieca nie wchodziła w grę - po prostu spięliśmy to szeregowo. Może za dużo się ostatnio udzielam ale nit mi teraz nie wmówi że inwestycja w kolektory się nie opłaca. Kwestia wybrania odpowiedniego instalatora.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolektory słoneczne
Wysłane przez: trenertrener (---.183.240.16.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 13:08:18

A ile zapłaciłeś za instalację?



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolektory słoneczne
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 20:06:34


Antek
A co do kotła gazowego dwufunkcyjnego to ja mam właśnie taką instalację. Żadna wymiana pieca nie wchodziła w grę - po prostu spięliśmy to szeregowo.

Kocioł dwufunkcyjny to w moim przypadku piec co zintegrowany z przepływowym ogrzewaniem ciepłej wody. Nie bardzo rozumiem jak podłączyć kolektory.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolektory słoneczne
Wysłane przez: trenertrener (---.183.240.16.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 20:40:29


daramis

Antek
A co do kotła gazowego dwufunkcyjnego to ja mam właśnie taką instalację. Żadna wymiana pieca nie wchodziła w grę - po prostu spięliśmy to szeregowo.

Kocioł dwufunkcyjny to w moim przypadku piec co zintegrowany z przepływowym ogrzewaniem ciepłej wody. Nie bardzo rozumiem jak podłączyć kolektory.

Zdaje się, że potrzebujesz zasobnika.



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kolektory słoneczne
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.chello.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 22:45:19


trener

daramis

Antek
A co do kotła gazowego dwufunkcyjnego to ja mam właśnie taką instalację. Żadna wymiana pieca nie wchodziła w grę - po prostu spięliśmy to szeregowo.

Kocioł dwufunkcyjny to w moim przypadku piec co zintegrowany z przepływowym ogrzewaniem ciepłej wody. Nie bardzo rozumiem jak podłączyć kolektory.

Zdaje się, że potrzebujesz zasobnika.

Woda z zasobnika solarnego jest zasilaniem wody do przepływu kotła, w zimę w razie potrzeby kocioł uruchamia się aby dogrzać wodę.

Co do kosztów to razem z podatkami etc zapłaciłem full koszta 7800 z montażem i integracją z moim kotłem za system kolektorowy z zasobnikiem 2 kolektory 18 rur i 250l. do tego automatyka pompa etc (kompletny zestaw z montażem) mówię o kwocie po dofinansowaniu. Na kolektory mam 10 lat gwarancji (w tym grad), na zbiornik mam 6,5 roku gwarancji. Sprawdzałem po konkurencji. Sprzętu z tak długą gwarancją w tej cenie próżno szukać. Jeżeli dla kogoś jedynym wyznacznikiem jest cena to proponuję allegro i sortowanie wg ceny. Tylko jak taki system będzie pracował? smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.