Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Nowa ustawa o ochronie zwierząt -gminny PROGRAM OPIEKI nad ZWIERZĘTAMI BEZDOMNYMI oraz ...
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 sty 2012 - 16:17:54

Ponieważ na forum sporo zwierzolubnych osób, pozwoliłam sobie załozyć odrębny wątek,
tu: [e-prawnik.pl] o zmianach jakie przynosi obowiązująca od 1 stycznia nowelizacja ustawy.

wymienię kilka zmian:

O psach na uwięzi już wielokrotnie pisaliśmy (kara jesli dłużej niż 12 godz.), jeszcze jest o zakazie sprzedaży, ale także zakupu psów i kotów na targowiskach, giełdach (pewnie też dotyczy Allegro) - można będzie kupować tylko w hodowlach.

Poraz pierwszy dobrano się do zoofilów

To też ważne: osoba, która zauważy bezdomne, błąkające się lub przywiązane (np. w lesie) zwierzę jest zobowiązana powiadomić SM, Policję lub schronisko

Podany jest też obowiązek dla samorządów - zacytuję, bo dotąd tego nie było:

Rada gminy wypełniając obowiązek zapewniania opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywania, jest obowiązana określać, w drodze uchwały, corocznie do dnia 31 marca, program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt.,

czasu niewiele, mam nadzieję że wydz. RiOŚ szykuje już taką uchwałę, którą radni będą mogli podjąć na sesji marcowej. Było o tym wiadomo już w połowie wrzesnia, więc nie ma zmiłuj się



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-02 16:20 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa ustawa o ochronie zwierząt -gminny PROGRAM OPIEKI nad ZWIERZĘTAMI BEZDOMNYMI oraz ...
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 sty 2012 - 07:38:27

baaardzo jestem ciekawa wdrożenia tej ustawy; schroniska - to koszmar; "Na Paluchu" są luksusy w porównaniu z Celestynowem czy Korabiewicami

Opcje: OdpowiedzCytuj
Czy zwierzęta mają duszę?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 sty 2012 - 18:32:35

albo inaczej jak przytomnie bez egzaltacji kochać/ szanować zwierzęta i środowisko - ciekawy artykuł w czasopiśmie oo. Franciszkanów FRANCISZKAŃSKI ŚWIAT [www.franciszkanie.net] , zob na str 4. i 5.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Ratzinger lubi koty, to dla tych co mówią że kot ma spółkę z diabłem
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 sty 2012 - 17:07:06

Benedykt XVI lubi koty i naleśniki
Gazeta Wyborcza 29-04-2005, ostatnia aktualizacja 29-04-2005 18:31

O wielkiej miłości nowego papieża do zwierząt opowiada wiele osób, które się z nim zetknęły.

- Benedykt XVI kocha góry i w ogóle naturę. Podczas swoich spacerów po Borgo Pio i po Ogrodach Watykańskich zdarzało mu się spotkać koty. Starałem się podpatrzeć, jak on to robi, gdyż zawsze były one zadowolone i chętnie do niego przychodziły opowiadał w Radiu Watykańskim kardynał Tarcisio Bertone. Arcybiskup Genui był długoletnim współpracownikiem kard. Josepha Ratzingera w Kongregacji Nauki Wiary

Oto jak wspomina wspólny pobyt w Tyrolu obecny biskup radomski, a dawniej współpracownik Ratzingera Zygmunt Zimowski: - Zauważyłem, że uwielbiał naleśniki, kochał zwierzęta. Na spacerach podchodził do pasących się na łące koni i podawał im kostkę cukru, głaskał koty wylegujące się w słońcu. W czasie jednej z wędrówek kardynał Ratzinger podszedł do starszego pasterza pasącego owce. Nie wiem o czym rozmawiali, ale dało się zauważyć, że była to rozmowa dwóch pasterzy - opowiadał radomskim gazetom biskup Zimowski.

i następny artykuł z 2008 r

Czarna kotka będzie towarzyszyć papieżowi w górach

[wiadomosci.gazeta.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Na gminnej stronce dział o znalezionych zwierzętach
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 sty 2012 - 15:46:22

zob. tu: [www.konstancinjeziorna.pl]

Dobrze, ze te zdjęcia i opisy zostały umieszczone, tylko nie ma informacji z kim się skontaktować aby zasięgnąć informacji, adoptować psa itp.
Może gdzieś są, czy ktoś wie?

Już wiemy, własnie uzupełniono - informację o miejscu pobytu psiaków:

Jeśli chcesz przygarnąć któregoś z prezentowanych czworonogów, zgłoś się do kliniki weterynaryjnej ?WETMEDYKA24? z siedzibą przy ul. Pułaskiego 103 w Konstancinie-Jeziornie. Telefon 22-462-44-62,

e-mail: info@wetmedyka24.pl.


Baaaaaaardzo dziękuję w imieniu czworonogów, poszukujących kudłatego przyjaciela byłych opiekunów lub przyszłych oraz moim
mania



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-31 21:24 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Może Burmistrz mógłby wystosować taki apel
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 sty 2012 - 21:22:56

- jak Prezydent Warszawy?



A jeżeli nie uda się szybciutko takiego apelu przygotowac, to może mieszkańcy sami podejmą taką inicjatywę. Jedno uchylone okienko w bloku nie spowoduje, że popękają wecki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa ustawa o ochronie zwierząt -gminny PROGRAM OPIEKI nad ZWIERZĘTAMI BEZDOMNYMI oraz ...
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 10 gru 2012 - 12:32:04

ciekawa kampania...
[www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa ustawa o ochronie zwierząt -gminny PROGRAM OPIEKI nad ZWIERZĘTAMI BEZDOMNYMI oraz ...
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 gru 2012 - 13:32:10

niezłe, może dotrze do niektórych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa ustawa o ochronie zwierząt -gminny PROGRAM OPIEKI nad ZWIERZĘTAMI BEZDOMNYMI oraz ...
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 10 gru 2012 - 13:54:25

w tv tego raczej nie pokażą, ale w necie może być przebojem ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa ustawa o ochronie zwierząt -gminny PROGRAM OPIEKI nad ZWIERZĘTAMI BEZDOMNYMI oraz ...
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 gru 2012 - 18:59:08

Jeden z nielicznych obrazów, gdzie przekleństwa mnie nie rażą - dobre!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.