Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Bezpieczeństwo (i kultura) jazdy
Wysłane przez: GoldfingerGoldfinger (---.idzik.pl)
Data: 06 sty 2012 - 21:31:28

a kiedy taka Komisja Ładu obraduje?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo (i kultura) jazdy
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 06 sty 2012 - 21:56:37

Najbliższy termin jeszcze nie został ogłoszony - to jest pytanie do przewodniczącego komisji, p. Bogusława Komosy (pisuje tu na forum). Ale wniosek o przedyskutowanie sprawy z opisem jej dotychczasowego przebiegu, skierowany do Komisji Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych, można złożyć (do kancelarii UMiG) odpowiednio wcześniej, a jak już będzie złożony, to ja poproszę o jego omówienie w punkcie "Korespondencja" albo "Wolne wnioski".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo (i kultura) jazdy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 sty 2012 - 22:00:17

zazwyczaj w środy, narazie nie wiadomo w którą, bo jest rewitalizacja BIP.
Staram się rozpiskę komisji podawać na forum, w tym watku: [www.konstancin.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo (i kultura) jazdy
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 06 sty 2012 - 22:03:33

Komisja Ładu nie ma stałego dnia obrad, a terminu następnego posiedzenia nie ma, bo przewdniczący go jeszcze nie zapowiedział, nic to z BiPem nie ma wspólnego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo (i kultura) jazdy
Wysłane przez: GoldfingerGoldfinger (---.idzik.pl)
Data: 06 sty 2012 - 22:33:59

Ja miałem sytuacje. Jechałem prosto przez skrzyżowanie a lewym pasem spieszył się ktoś. Na tej ulicy nie było strzałki że pas się kończy tylko podwójna ciągła, która się zbiegała na szerokość jednego samochodu. Ten ktoś chciał koniecznie mnie wyprzedzić i to był cwaniak. Gdyby czekał przede mną na lewym pasie, włączając migacza to bym zastosował suwak- czyli puściłbym go. Kierowca jednak stwierdził, że szybciej od innych uda się ulicą i spowodował zagrożenie. Wyjechał poza podwójną prawie na czołowe innym i gdybym się nie zatrzymał to byśmy się sczepili. Kierowca-cwaniak pojechał przodem. Zatrzymał się jednak na światłach, a ja go dogoniłem na spokojnie. To dowód że nie warto cwaniakować. Wysiadłem z samochodu bo czerwone było dłuuugie. Za kierownicą siedziała cwaniaczka i cwaniakowała dalej. Zasunęła szybę żebym jej przez nią nie wyciągnął i zaczęła ,mnie odganiać - "spier.."

Wystarczyła wyobraźnia smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo (i kultura) jazdy
Wysłane przez: trenertrener (---.183.250.153.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 06 sty 2012 - 23:39:02


Skolimowianka
Trener! Pytanie jak najbardziej zasadne - dlaczego jechać prawym skoro wolny jest lewy.

(...)

I uważam, że warto mówić/pisać o suwaku bo tylko w ten sposób można dotrzeć do tych, którzy o tym nic nie wiedzą.

Czyli - kwestią jest wpuszczanie, czyli suwak. I to popieram gorąco, nawet bez znaków drogowych, droga Skolimowianko! smiling smiley



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo (i kultura) jazdy
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 06 sty 2012 - 23:52:24

Sliszkam mnoga Państwo piszecie, jak jeździć: na suwak, na chama, czy na ZPWS (złota polska wolność szlachecka). A ja znaju, jak sprawę rozwiązać: jak Polakowi dać alternatywę, zaraz z niej sprytnie skorzysta, niekoniecznie oglądając się na innych. Najlepiej więc nie dawać żadnej: prawy pas dla autobusów, lewy dla samochodów, a na zwężeniu autobusy mają pierwszeństwo smiling smiley .

Skandal, powiadacie Państwo, ledwieśmy się wybili na dwupasmówkę do samego Klarysewa (wreszcie zbudowano kilometr więcej po prawie 40 latach), a już jakiś oszołom chce nam ją zabrać. Słusznie się oburzacie - ale jak nie będzie alternatywy, to nie będzie z czego korzystać i czego łamać. Już komuniści o tym wiedzieli smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo (i kultura) jazdy
Wysłane przez: GoldfingerGoldfinger (---.idzik.pl)
Data: 07 sty 2012 - 00:08:20

ominęło mnie coś z tym bus pasem smiling smiley? Jeśli tak to będzie jak na te natężenie autobusów martwy pas no chyba że jakieś sensowne godziny podadzą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo (i kultura) jazdy
Wysłane przez: GoldfingerGoldfinger (---.idzik.pl)
Data: 07 sty 2012 - 00:10:27

Jeszcze mam taką kwestię smiling smiley. Zobaczymy jak się obecny Burmistrz spisze, ale czy tego S. co doprowadził do takich błędów można jeszcze ukarać? Ja bym chętnie wiedział, że to z jego pieniędzy a nie z naszych będzie odszkodowanie smiling smiley, (tego jego zastępcy rozmazałbym szyderczy uśmiech "nie pozwolimy Panu na nic" i kazał płacić również)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-07 00:14 przez Goldfinger.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo (i kultura) jazdy
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 07 sty 2012 - 00:26:33

Były w poprzedniej kadencji próby postawienia burmistrza S. przed sądem za rozmaite decyzje, w tym finansowe - bezskuteczne, o ile wiem. Pokrzywdzony zawsze może pozwać osobę, która jego zdaniem jest winna strat w jego majątku, do sądu. Natomiast naszym zadaniem jako radnych jest uregulowanie kwestii spłaty długów wobec osób, którym zabrano grunt lub wyburzono budynki pod budowę dróg.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo (i kultura) jazdy
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 sty 2012 - 08:32:31

jeśli "lewacy" nie są cwaniakami, lecz kulturalnymi europejczykami, to "prawacy" są ... - no właśnie, kim ? pogrobowcami kolejkowych "staczy" ? reliktem komuny ? zacietrzewionymi wieśniakami ?
jako "prawak" - po przećwiczeniu wszystkich wariantów pokonywania zwężeń - uważam się za zwyczajnego, cierpliwego użytkownika drogi, który nie lubi stresujących przepychanek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo (i kultura) jazdy
Wysłane przez: GoldfingerGoldfinger (---.idzik.pl)
Data: 07 sty 2012 - 10:15:14

jako "prawak" patrze się jeszcze często na tych co jadą pasem po mojej lewej. Ich droga jest dla tych co jadą tylko prosto. Cierpliwie czekam w kolejce do skrętu w prawo z właściwego pasa i zastanawiam się, którzy z tych "lewaków" zagapiło się i chcą skręcać tam gdzie ja, a którzy udają, że się zagapili.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo (i kultura) jazdy
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 sty 2012 - 14:41:44


Goldfinger
(...) udają, że się zagapili.

jest to szczególnie interesująca taktyka "na cwaną gapę" - interesująca dlatego, że stosujący ją kierowca demonstruje masywne ograniczenia pola widzenia (wzrok wbity przed siebie), zatem stwarza realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W zagranicznych okolicznościach, przywoływanych przez Skolimowiankę, nie zdarzyło mi się spotkać czynnych kierowców z tak zaawansowanym inwalidztwem confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Tramwaj Piaseczno - Wawa . propozycja z 2008 r
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 sty 2012 - 18:26:20

Ciekawe rozwiązanie, również dla Kcina, Skolimowa, Wierzbna, Czarnowa, bo dla Mirkowa, Bielawy chyba niekoniecznie. Tam by sie pzrydała kiedyś planowana linia z Wilanowa

3.2.2 Koncepcja Trasy Tramwajowej do Piaseczna

Prezentowana przez Biuro Drogownictwa i Komunikacji m.st. Warszawy koncepcja linii tramwajowej łączącej Warszawę z Piasecznem zakłada budowę linii tramwajowej wzdłuż ulicy Puławskiej z pętlą w ulicach Piaseczna, bądź na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej.
Tramwaj ? zgodnie z koncepcją ? łączyć ma transportem szynowym Piaseczno z Warszawą, jak również obsługiwać osiedla przylegające do ul. Puławskiej między Piasecznem a Warszawą.
Początek trasy zlokalizowany miałby być na terenie pętli tramwajowej Wyścigi.
W ramach opracowania przedstawiono 2 warianty przebiegu trasy tramwajowej na terenie miasta Piaseczna.

Wariant I zakłada budowę linii tramwajowej w układzie pętlowym. Trasa miałaby biec wzdłuż ul. Generała Okulickiego a następnie w kierunku południowym w ciągu ul. Powstańców Warszawy. Dalszy przebieg zakłada wykorzystanie południowej strony pasa drogowego ul. Jana Pawła II w kierunku drogi krajowej nr 79. Od skrzyżowania z ul. Chyliczkowską linia tramwajowa biegłaby wzdłuż ul. Armii Krajowej (DK 79) z powrotem do skrzyżowania z ul.
Generała Okulickiego. W wariancie I, na terenie miasta Piaseczna, planowana jest budowa 8 przystanków.

Wariant II zakłada budowę torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Henryka Sienkiewicza. Dalszy przebieg linii planowany jest wzdłuż ul. Dworcowej w kierunku północnym do pętli zlokalizowanej w pobliżu ul. Fabrycznej. W wariancie II, na terenie miasta Piaseczna, planowana jest budowa 7 przystanków.

Realizacja projektu planowana jest w ramach Partnerstwa Publiczno Prywatnego, zaś okres jego realizacji nie jest szczegółowo określony.

źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno Studium układu komunikacyjnego Gminy Piaseczno 17 grudnia 2008
[siskom.waw.pl]
Strona 69

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Tramwaj Piaseczno - Wawa . propozycja z 2008 r
Wysłane przez: GoldfingerGoldfinger (---.idzik.pl)
Data: 07 sty 2012 - 18:35:03

no tak za Skowrońskiego to jak za Gierka smiling smiley, fajnie by było ale za fajnie brzmi ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo (i kultura) jazdy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 10 sty 2012 - 17:35:31

Trochę zmienię temat.....

Znak STOP przed torami ulicy Bielawskiej.

Czy to atrapa?
Czy to fotomorgana?
Czy jakieś nieznane mi prawo drogowe nakazuje kierowcom nie zatrzymywać się przed tym znakiem?

Fascynuje mnie to od kilku lat - szczególnie że pamiętam ile było hałasu jak pociąg wjechał w autobus na tych samych torach tylko że na ulicy Mirkowskiej.
Dużo szumu w mediach zakończone zainstowaniem sygnalizacji i szlabanów - full profeska bezpieczeństwa drogowego.
a tym czasem na Bielawskiej bez zmian ....... smiling smiley

Niech mi ktoś proszę to wytłumaczy ......


pozdrawiam
marcin

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo (i kultura) jazdy
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 10 sty 2012 - 21:10:16

Jest sygnalizacja, więc ludzie jadą trochę na pewniaka. Od strony Porąbki stawanie zresztą nic nie daje, bo w prawo i tak nie widać, i tak nie widać, więc większość olewa.

Za to od Jeziorny są pierwsze tory-widmo, przed którymi znaku nie ma, a poza tym doskonała widoczność, więc ludzie jaką na pewniaka.

Kiedyś tam patrol po krzakach się czaił i łapał za to. Lata temu.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
upaprana nowa 724 - niebezpiecznie !!!
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 sty 2012 - 00:37:21

Po prawej stronie, mniej więcej naprzeciw Biedronki - taką lokalizację podała mi znajoma, która wpadła w poslizg na glinie spod której nie było widac asfaltu - budują coś dużego i wyjeżdżaja stamtąd ciężarówki po osie ubrudzone w błocku. Chyba takich upapranych nie powinno sie wpuszczać na drogę gdzie co prawda nie jeżdzi sie 200 km/h, ale nawet przy 60. mozna nieźle się przewieźć na glinie. Czy nie powinna SM lub policja zdyscyplinować kierowców?



Prawo o Ruchu Drogowym
art.45. 1
Zakazy ogólne, porzadkowe w ruchu drogowym
- kierującemu pojazdem zabrania się
(...)
9) zaśmiecania lub zanieczyszczania drogi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo (i kultura) jazdy
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 sty 2012 - 07:04:17

Powinny być oczyszczane opony przed wyjazdem z budowy. A budują supermarket ELEA. Kiedyś rzuciłem sokolimokiem na tablicę budowlano-informacyjną smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-11 08:21 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo (i kultura) jazdy
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 11 sty 2012 - 08:05:26

Dlaczego te ubłocone ciężarówki nie wyjeżdżają prawidłowo ulicą Ścienną-Bis (inna nazwa - Nowomarketowa), którą im gmina w ubiegłym roku zbudowała?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.