Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 pa 2011 - 22:34:09

Podobno Rada została wybrana. Czy ktoś zna moze jej skład ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-30 22:35 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 30 pa 2011 - 22:44:24

Burmistrz odczytywał skład Społecznej Rady Sportu na ostatniej sesji RM. Chyba tylko jedno nazwisko było mi znajome (trener z Orlika), burmistrz czytał szybko, nazwisk nie zdążyłem zanotować. Będę musiał poprosić o tę listę na piśmie. To są, jak rozumiem, osoby wyznaczone przez burmistrza. Nikt z siedzących obok mnie radnych, włącznie z tymi związanymi zawodowo ze sportem, nie rozpoznał tych nazwisk.

Dostaliśmy od burmistrza sprawozdanie z działalności UMiG między sesjami, ale to sprawozdanie składane w Biurze Rady Miejskiej nie ma nic wspólnego z tym, co burmistrz mówi, z reguły przez ponad godzinę, na każdej sesji. Sprawozdanie składa się z takich suchych dat, jakie do niedawna można było znaleźć w zakładce "bieżąca praca wydziałów" na oficjalnej stronie UMiG - w zasadzie to są własnie dokładnie takie same materiały, tyle, że teraz już się ich z jakichś powodów nie wkleja na stronę internetową. Natomiast w tym, co burmistrz mówi, są informacje bardzo istotne, dotyczące m.in. postępów remontów dróg, wyników przetargów, porozumień w sprawie czyszczenia kanałów i rowów melioracyjnych, rozmaitych decyzji personalnych, itp. Z reguły staram się nagrać wszystko na dyktafon (ostatnio niestety zabrakło mi pamięci w iPhonie) i część zanotować. Sporo jednak umyka i wtedy pozostaje sięgnąć po oficjalne nagranie z sesji na płytce. Z całą pewnością szkoda, że tych wszystkich informacji burmistrz nie przekazuje na piśmie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-30 22:55 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 pa 2011 - 23:17:00

Skoro burmistrz czytał skład tzn. , że czytał zarządzenie . Czy nie powinno ono znaleźć się na stronie BIP ? Póki co nie widze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 pa 2011 - 23:24:31

Jakiś czas temu prosiłam Burmistrza o takie rozszerzone sprawozdanie, ale niestety powiedział, że składa RM na piśmie to co widać w zakładce, poszczególne punkty rozwija słownie, nie czyta z notatek..

W protokołach są tylko wzmianki jak np. tu: [www.konstancin.eobip.pl] , cytuję:

"Ad.VIII
Burmistrz Kazimierz Jańczuk przedstawił informację z pracy urzędu między sesjami.
Udzielił odpowiedzi na pytania i stwierdził, że na pozostałe radni otrzymają pytania na piśmie
Na zakończenie przedstawił zatrudnionego w Urzędzie radcę prawnego p. Tomasza Dalczyńskiego."

albo tu: [www.konstancin.eobip.pl]

"Ad.VI
Burmistrz Kazimierz Jańczuk przedstawił
(...)
Informację z pracy urzędu między sesjami ......... (stanowi załacznik)

A w załączniku [www.konstancin.eobip.pl] to co moglismy znaleźć w zakładce "Bieżaca praca Urzędu"

Szkoda, że to nam umyka, ponieważ Burmistrz porusza ważne sprawy, nadzieja w Jackkku, że zechce nagrywać i umieści w Internecie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.182.156.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 02 lis 2011 - 13:03:23

Odnośnie filmowania bardzo przepraszam że zaprzestałem filmowania Sesji Rady Miejskiej i innych wydarzeń jakie mają miejsce w Konstancinie . Aby filmować sesje muszę poświęcić trochę swojego czasu na filmowanie, montaż , ponieść jakieś koszty (zakup kaset, praca kamery ) . Kilka miesięcy temu wystosowałem pismo do Urzędu Miasta w którym zaproponowałem formę współpracy i do dnia dzisiejszego nie dostałem odpowiedzi . Kilka razy wysłałem linki z filmami ( Dni Konstancina , Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej) wyraziłem zgodę na bezpłatne umieszczenie ich na stronie Urzędu Miasta , nie otrzymałem żadnej odpowiedzi . Nie odbieram tego jako złej woli Urzędu Miasta. Oczywiście nie zaprzestałem robienia filmów o naszym mieście, ale robię to dla zwykłej swojej przyjemności i satysfakcji , w przygotowaniu film o zabytkowych willach naszego miasta.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: FURMANFURMAN (---.knc.pl)
Data: 04 lis 2011 - 00:38:40

Jacekkk moim zdaniem nie czekaj na współpracę ,władza nielubi jak oko kamery patrzy na ręce i zapisuje co mówi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 05 lis 2011 - 15:59:35

SPOŁECZNA RADA SPORTU

-Sławomir Woźniak - piłka nożna
- Andrzej Zambrowicz - sport niepełnosprawnych
- Paweł Orysiak - sporty walki
- Dorota Pawlik - aerobic i taniec
- Katarzyna Dokowicz - tenis stołowy , tenis ziemny , badminton
- Mirosław Kapitan - siatkówka
-Tomasz Kucza - inne dyscypliny

Stałym przedstawicielem gminy w Gminnej Radzie Sportu jest dyrektor GOSiR p. Marcin Matyjasiak

Pełny tekst zarządzenia burmistrza z 24.10.2011: [www.konstancin.eobip.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-05 16:04 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 09 lis 2011 - 15:55:31

a jaka ma być rola tego Ciała? bo z Zarządzenia ona nie wynika sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 lut 2012 - 17:33:25

[www.konstancinjeziorna.pl]

Społeczna Rada Sportu , powołana przez Burmistrza Konstancina-Jeziorny stanowi społeczny zespół osób zwiazanych z organizacjami sportowymi na terenie naszego miasta.

Rolą SRS jest wsparcie doradcze dla władz miasta w dziedzinie rozwoju szeroko pojętych działań pro sportowych.

W najbliżym czasie SRS chce pomóc w opracowaniu strategii dla zagospodarowania placu vis a vis zespołu szkół przy ul. Bielawskiej. Min. w tym celu weźmiemy udział w posiedzeniu komisji BOKiS , które odbedzie się 27-02-br. , a poświecone w całości będzie tematowi skateparku.

O wszelkich planach i zamierzeniach dot. działania SRS postaram sie informować uzytkowników forum na bieżąco.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 07 lut 2012 - 22:56:23


harmattan
W najbliżym czasie SRS chce pomóc w opracowaniu strategii dla zagospodarowania placu vis a vis zespołu szkół przy ul. Bielawskiej. Min. w tym celu weźmiemy udział w posiedzeniu komisji BOKiS , które odbedzie się 27-02-br. , a poświecone w całości będzie tematowi skateparku.

Wystąpiłem do Przewodniczącej Komisji BOKiS z prośbą o zwołanie komisji, której tematem będzie skatepark. Wygląda na to, że decyzja taka już została podjęta, świetnie.

Bardzo się cieszę P.Andrzeju, że komisja Rady Sportu weźmie udział w tym spotkanie, ponieważ będę chciał zaproponować inny model budowy skateparku Oczywiście nie rezygnujemy z inicjatywy i inwestycji, ale... a to może już szczegóły na komisji ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 lut 2012 - 23:19:33

No skoro juz tak jest miło , to powiem , że SRS z całą zyczliwością przyjrzy sie tej nowej koncepcji smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 08 lut 2012 - 09:32:45

ja mam nadzieję, że SRS będzie cialem, który wskaże miernotę naszej bazy sportowej i będzie napierać również na to, by najpóźniej z końcem 2013 każda szkola podstawowa w Gminie miała własną salę gimnastyczną!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 lut 2012 - 18:25:07

Artek , z całą pewnością w XXIw. nie powinno mieć miejsca coś takiego jak szkoła bez sali gimnastycznej.
Pewnie równie dobrze funkcjonowały by szpitale bez sali operacyjnej. To po pierwsze.

A co do "napierania" smiling smiley SRS głosuje konkretne wnioski i po przegłosowaniu powstaje stosowna uchwała. Ta trafia do p. burmistrza i głos ostateczny nalezy do niego.
Ja osobiscie jestem za tym aby do SRS spływało mozliwie jak najwięcej pomysłów i sugestii dot. poprawy , rozszerzania bazy , zwiekszenia oferty w szeroko pojętej sferze aktywności fizycznej dla mieszkańców Konstancina-Jeziornej.

Generalnie jestem zdania , że im więcej osób będzie uczestniczyło w spotkaniach SRS , tym lepiej dla sprawy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: robsonrobson (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 09 lut 2012 - 12:16:21

Czy jest jakiś kontakt SRS i terminy spotkań.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 09 lut 2012 - 12:23:48

informacje, o które prosi Robson są niezbędne by


do SRS spływało mozliwie jak najwięcej pomysłów i sugestii dot. poprawy , rozszerzania bazy , zwiekszenia oferty w szeroko pojętej sferze aktywności fizycznej dla mieszkańców Konstancina-Jeziornej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 lut 2012 - 17:38:27

P.Robercie , nie ma sztywnego terminarza spotkań SRS . Zgodnie z regulaminem musi sie odbyć przynajmniej jedno spotkanie na kwartał.. Podkreslam - przynajmniej jedno , nie ma żadnych przeciwwskazań aby było ich więcej.

Co do kontaktu , póki co zapraszam na komisję 27-02-br..

Ja w kazdym razie funkcjonuję pod nr. tel. 662 915 005

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 maj 2012 - 22:12:10


harmattan
Ja osobiscie jestem za tym aby do SRS spływało mozliwie jak najwięcej pomysłów i sugestii dot. poprawy , rozszerzania bazy , zwiekszenia oferty w szeroko pojętej sferze aktywności fizycznej dla mieszkańców Konstancina-Jeziornej.

Czy SRS ma prowadzić działania w kierunku poprawy aktywności fizycznej tylko mieszkańców Konstancina-Jeziorny, czy całej gminy, również wsi ?smiling smiley
Czy będą stosowane jakieś preferencje w ocenie pomysłów i sugestii?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 maj 2012 - 13:28:55

Zdecydowanie nie wyobrażam sobie aby SRS ograniczała sie w swej działalności tylko do tzw. miasta. Oczywiście będziemy wspomagać/opiniować UMiG we wszystkich działaniach zmierzajacych do poprawy aktywności fiz. mieszkancow całej gminy.

Preferencje oczywiście będą - najwyżej będa oceniane te realne do zrealizowania.

Ze Społeczną Rada Sportu mozna sie kontaktować drogą mailową na adres: srs.konstancin@gmail.com



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-04 13:29 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 pa 2012 - 19:44:46


mania
Sensu faktycznie SRS nie ma jesli działaność jej członków jest tylko bycie członkiem, jakie działania pro sportowe - Pan jako znawca tematu (z wykształcenia - choć niepełnego) i mający parcie na tę funkcję zaproponował sołtysowi Słomczyna?

Najpierw spytam czy ma Pani świadomość, że narusza Pani moje dobra osobiste ? Czy jedna sprawa przegrana przez Panią w sądzie z innym użytkownikiem tego forum , niczego Pani nie nauczyła ?

Licząc na to, że to tylko (kolejny) incydent z Pani strony, odpowiadam. Z tym, że mogę mówić tylko za siebie a nie za wszystkich z SRS. Otóż stwierdzam, że powołanie SRS to jakaś farsa, biorąc pod uwagę, że p.burmistrz nie pyta nas o zdanie w sprawach szeroko rozumianego rozwoju kultury fizycznej w naszym mieście. Nie zapytał np. co sądzimy o pomyśle na szkółkę/klub tenisa ziemnego przy szkole w Opaczy. Nikt ze Społecznej Rady Sportu jak do tej pory nie został zaproszony na sesję najbliższą, kiedy to p.Zenon Jaskuła ma przy okazji zamiaru kupienia budynku Mirkowska 51, omawiać powstanie jakiejś , blizej nieokreslonej bazy sportowej. Mogę tylko nieskromnie powiedzieć, że ja byłem pomysłodawcą takiego spotkania z p.Jaskułą.
We wpisach wyżej opisałem jaką rolę ma spełniać SRS. Co jaki czas spotkania Rady Sportu powinny sie odbywać. Niestety nie odbywaja się. Dlaczego ? To pytanie nie do mnie.

Czy zaproponowałem jakieś działania sportowe sołtysowii Słomczyna. Nie , ponieważ to nie należy do kompetencji i obowiązków członka SRS-u,a poza tym sądzę, że p.sołtys takich podpowiedzi nie oczekuje. Gdyby było inaczej to zapewne już dawno by się ze mna w tej sprawie skontaktowal. Nr. telefonu podałem do publicznej wiadomości.
Nie wiem czy na taką odpowiedź Pani liczyła. Nie wiem czy Pani wogóle na jakiejkolwiek odpowiedzi zależało czy jedynie szuka Pani kwadratowych ....... !



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-06 21:57 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 06 pa 2012 - 21:49:44


harmattan
Otóż stwierdzam, że powołanie SRS to jakaś farsa, biorąc pod uwagę, że p.burmistrz nie pyta nas o zdanie w sprawach szeroko rozumianego rozwoju kultury fizycznej w naszym mieście. Nie zapytał np. co sądzimy o pomyśle na szkółkę/klub tenisa ziemnego [rzy szkole w Opaczy. Nikt ze Społecznej Rady Sportu jak dotej pory nie został zaproszony na sesję najbliższą, kiedy to p.Zenon Jaskuła ma przy okazji zamiaru kupienia budynku Mirkowska 51, omawiać powstanie jakiejś , blizej nieokreslonej bazy sportowej.

SRS już spełniła wobec władz pewną rolę: mianowicie dała władzom dodatkową legitymizację (mamy przecież bazę społeczną i organ konsultacyjny), a także pozwoliła burmistrzowi zareklamować otwartość i transparencję władz gminnych. Podobne organy są planowane także w innych dziedzinach: szkolnictwa, MRM, itp. Niekoniecznie oznacza to, że władze zamierzają regularnie konsultować swoje decyzje z tymi ciałami doradczymi / opiniującymi. Rozmaite "rady" powoływano przecież także i za komuny, a nikt poważnie nie zamierzał pytać ich o zdanie. Chodziło o to, że władza ze społeczeństwem, a społeczeństwo z władzą. To niebezpieczna pułapka. Mam nadzieję, że ani SRS, ani MRM w nią nie wpadną i nie dadzą się sprowadzić do takiej roli, jaką wielu naprawdę wartościowych twórców, intelektualistów, sportowców itp. odegrało za komuny - to jest tworzenia pozorów demokracji i głasnosti.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.