Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5
Re: do 31.maja RiOŚ zbiera opinie - jak powinna wyglądać w K-J GOSPODARKA ODPADAMI
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 08 kwi 2014 - 12:51:06



Kłania się kampania informacyjna.
to jest podstawa...a jej - moim skromnym zdaniem - cały czas brakuje sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: do 31.maja RiOŚ zbiera opinie - jak powinna wyglądać w K-J GOSPODARKA ODPADAMI
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 kwi 2014 - 21:38:13

wszyscy wylewają żale (słuszne) na forum, ale nikt jeszcze nie wysłał swoich propozycji naprawy do RiOŚ.
- wczoraj rozmawiałam z panem, który zajmuje się w gminie gospodarką odpadami.

Powiedział, że jeśli ktoś nie chce podawać nazwiska, to nie musi, chodzi o rzeczowe propozycje, a nie o to komu się nie podoba.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: do 31.maja RiOŚ zbiera opinie - jak powinna wyglądać w K-J GOSPODARKA ODPADAMI
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (87.205.171.---)
Data: 09 kwi 2014 - 00:08:14

Ale czego konkretnie chcą? Mam im wysłać moje oczekiwanie, że powinni zrobić rzetelną akcję informacyjną?
A żale internetowe traktują...jakby ich nie było?
Ja przed chwilą jechałem przez wioskę...dziś (wczoraj) zbierali odpady posegregowanych w strefie III...widziałem sporo worków przed posesjami...choc sprzed mojej zabrali i woreczek zamienny pozostawili...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: do 31.maja RiOŚ zbiera opinie - jak powinna wyglądać w K-J GOSPODARKA ODPADAMI
Wysłane przez: czaknoris (77.255.243.---)
Data: 09 kwi 2014 - 00:51:32


mania
wszyscy wylewają żale (słuszne) na forum, ale nikt jeszcze nie wysłał swoich propozycji naprawy do RiOŚ.

To może urząd oficjalnie ogłosi na swojej stronie internetowej www.konstancinjeziorna.pl, że prosi o nadsyłanie propozycji i planów naprawczych?
Już nie wspominam o konsultacjach społecznych, mimo że taka instytucja została powołana uchwałą Rady, ale może chociaż konkurs z nagrodami.
Nie musi być po kilkanaście tysięcy jak za ratusz, ale tak ze 2-3 tysiące to chętnie przytulę za mój plan naprawy sytuacji.



mania
- wczoraj rozmawiałam z panem, który zajmuje się w gminie gospodarką odpadami.

Powiedział, że jeśli ktoś nie chce podawać nazwiska, to nie musi, chodzi o rzeczowe propozycje, a nie o to komu się nie podoba.

Spokojnie, 31 maja jeszcze nie minął. Pisma z urzędu wysyłane są najwcześniej po kilku dniach od sporządzenia (pewnie nabierają nadprzyrodzonych "mocy" w tym czasie smiling smiley ), plus czas dla Poczty. Cierpliwości...

A czego dokładnie ten Pan oczekuje? Czy aby nie tego, że dostanie wszystko na gotowe i praktycznie to mieszkańcy wykonają część jego zakresu obowiązków?
Skoro prośba o propozycje pojawiła się chyba tylko na forum, to pewnie pracownicy to forum czytają. Tak trudno im wynotować palące problemy z 3 wątków na ten temat?
Skoro może być anonimowo, to znaczy, że nie potrzebują pisemnych podkładek dla szefa.
Te propozycje tu padają i wystarczy minimum zaangażowania, żeby zrobić sobie z tego niezłe opracowanie.

Poza tym od miesięcy ludzie przychodzą i dzwonią do wydziału zadając najróżniejsze pytania, zgłaszają problemy. Czy z tego jakieś wnioski wyciągnięto? Chyba nie, bo Lekaro jak rozdawało worki "z marsa", tak robi to dalej. No to po jaką cholerę mam zgłaszać, że worki powinny być odpowiednio opisane, trwałe itd. To już było zapisane i co z tego?
Papier wszystko przyjmie, ale urząd musi chcieć jeszcze te zapisy od wykonawcy wyegzekwować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: GOSPODARKA ODPADAMI - jak powinna wyglądać w K-J
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.144.---)
Data: 09 kwi 2014 - 01:42:25


czaknoris

Nawet gdyby Gmina miała wydawać zamienne worki, za te nadprogramowe, to nie będzie to duży wydatek.

Moim zdanie, czy będzie to duży, czy mały wydatek, to sprawa dyskusyjna.

Paczka (15 szt.) niebieskich worków, o względnej wytrzymałości kosztuje w markecie ok. 7,50 zł, czyli jeden worek ok. 0,50 zł.

Właściciele prywatnych posesji wystawili jednorazowo od 2 (bardzo sporadycznie) do 60 worków, co daje nam wynik:

2 x 0,50 zł = 1,00 zł
10 x 0,50 zł = 5,00 zł
20 x 0,50 zł =10,00 zł
30 x 0,50 zł = 15,00 zł
40 x 0,50 zł = 20,00 zł
60 x 0,50 zł = 30,00 zł

W przeliczeniu miesięcznym kwoty te należy pomnożyć przez dwa, a w niektórych miesiącach przez trzy, otrzymujemy wówczas sumy 10-15 zł przy dziesięciu workach i 60-90 zł przy sześćdziesięciu.
Czy taki koszt miesięczny samych worków, przypadający na jedną posesję jest duży, czy mały?

Nie sądzę, żeby worki brązowe były dużo tańsze od niebieskich.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-09 17:00 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: GOSPODARKA ODPADAMI - jak powinna wyglądać w K-J
Wysłane przez: czaknoris (77.255.243.---)
Data: 09 kwi 2014 - 01:59:16


zoli
Moim zdanie, czy będzie to duży, czy mały wydatek, to sprawa dyskusyjna.

Paczka (15 szt.) niebieskich worków, o względnej wytrzymałości kosztuje w markecie ok. 7,50 zł, czyli jeden worek ok. 0,50 zł.

Właściciele prywatnych posesji wystawili jednorazowo od 2 (bardzo sporadycznie) do 60 worków, co daje nam wynik:

2 x 0,50 zł = 1,00 zł
10 x 0,50 zł = 5,00 zł
20 x 0,50 zł =10,00 zł
30 x 0,50 zł = 15,00 zł
40 x 0,50 zł = 20,00 zł
60 x 0,50 zł = 30,00 zł

W przeliczeniu miesięcznym kwoty te należy pomnożyć przez dwa, a w niektórych miesiącach przez trzy, otrzymujemy wówczas sumy 10-20 zł przy dziesięciu workach i 60-90 zł przy sześdziesięciu.
Czy taki koszt miesięczny samych worków, przypadający na jedną posesję jest duży, czy mały?

Nie sądzę, żeby worki brązowe były dużo tańsze od niebieskich.

Na pewno Burmistrz weźmie koszyk i pójdzie do marketu kupować worki w detalu smiling smiley. Lekaro pewnie też zaopatruje się w "niebieskie worki z marketu po 7,50"...
Oczywiście nikomu nie można zabronić sporządzania absurdalnych kalkulacji zakupów hurtowych ilości po cenach detalicznych. Na zdrowie smiling smiley.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: do 31.maja RiOŚ zbiera opinie - jak powinna wyglądać w K-J GOSPODARKA ODPADAMI
Wysłane przez: olaola (178.36.6.---)
Data: 09 kwi 2014 - 07:07:47

he he, "pan z RiOŚ" czyta forum i ubolewa, że nikt mu nie wysyła gotowych koncepcji na urzędowy adres ... Noooo, załamka confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: do 31.maja RiOŚ zbiera opinie - jak powinna wyglądać w K-J GOSPODARKA ODPADAMI
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 kwi 2014 - 09:13:17

Pan z RiOŚ nie czyta forum, bo by zwariował. Na forum bywa gorzej niż na FB, a urzędnik musi pracować - nie czytać potoków słów.

Powinnam wyrzucać wpisy nie na temat - jak powyższy, ale wtedy będzie draka, że wolnośc wypowiedzi i i te sprawy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: do 31.maja RiOŚ zbiera opinie - jak powinna wyglądać w K-J GOSPODARKA ODPADAMI
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 kwi 2014 - 10:19:33

Na FB portalu jest całkiem spokojnie, a na okołomiejskich i historycznych też całkiem nieźle. Maniu, przestań jeździć po FB, skoro nie masz tam konta i nie wiesz, jak jest.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: do 31.maja RiOŚ zbiera opinie - jak powinna wyglądać w K-J GOSPODARKA ODPADAMI
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 09 kwi 2014 - 12:26:41



Pan z RiOŚ nie czyta forum, bo by zwariował
zwariował z powodu czego? bo chyba nie z niedomiaru/nadmiaru słusznych podpowiedzi? :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: GOSPODARKA ODPADAMI - jak powinna wyglądać w K-J
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.144.---)
Data: 09 kwi 2014 - 13:19:13


czaknoris

zoli

Paczka (15 szt.) niebieskich worków, o względnej wytrzymałości kosztuje w markecie ok. 7,50 zł, czyli jeden worek ok. 0,50

Na pewno Burmistrz weźmie koszyk i pójdzie do marketu kupować worki w detalu smiling smiley. Lekaro pewnie też zaopatruje się w "niebieskie worki z marketu po 7,50"...
Oczywiście nikomu nie można zabronić sporządzania absurdalnych kalkulacji zakupów hurtowych ilości po cenach detalicznych. Na zdrowie smiling smiley.

Napisałam, że około 7,50 zł za 15 sztuk, czyli jeden worek około 0,50 zł. Chodziło mi przy tym o mocne worki, bo jakieś badziewie się nie sprawdzi.
Czaknorisie, to jest moja przybliżona kalkulacja. Ty możesz przedstawić swoje argumenty na dowód, że wydatek ze strony gminy nie będzie duży.smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-09 13:20 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: do 31.maja RiOŚ zbiera opinie - jak powinna wyglądać w K-J GOSPODARKA ODPADAMI
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 kwi 2014 - 21:59:59


Artek_Bartek


Pan z RiOŚ nie czyta forum, bo by zwariował
zwariował z powodu czego? bo chyba nie z niedomiaru/nadmiaru słusznych podpowiedzi? :-)

Nie! -Z nadmiaru pisaniny nie mającej związku z tematem.

Podpowiedzi słuszne, nawet w nadmiarze w cenie.

Ale wyłuskanie ich ze słowotoku, to syzyfowa praca, na którą urzędnik nie ma i nie powinien mieć czasu.

Jeśli ktoś z jakichś względów nie chce wysłać słusznej podpowiedzi mailem /listem (papierowym)/ zatelefonować, niech napisze do mnie na PW lub maila: m.pw@wp.pl - prześlę do RiOŚ jako propozycje z forum.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Problem odpadów zielonych i dzików
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (31.61.129.---)
Data: 25 cze 2014 - 21:38:21

Witam
Chciałem poruszyć problem odpadów zielonych oraz dzików. Dzików jest coraz więcej na terenie gminy chodzą wszędzie nie boją się podchodzić pod posesję nawet gdy psy szczekają. Mam pytanie do władz gminy czy musi się wydarzyć tragedia żeby ktoś coś z tymi zwierzętami zrobił ? Drugi problem to odpady zielone do maja zabierano bez ograniczeń teraz zabierane są tylko dwa worki a co resztą? Z działki ok 1300 m2 jest ich ok 5-8, chciałem się dowiedzieć czy mieszkancy Konstancina-Jeziorny też uważają ze to jest problem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Problem odpadów zielonych i dzików
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 cze 2014 - 22:04:33

...wydz. Ochrony Środ. podał w SIWZie warunki, do których od początku mieli zastrzeżenia mieszkańcy. Urzędnicy założyli, że wystarczą po dwa worki na posesje i nie ważne jaka jest powierzchnia oraz ile osób mieszka. Wiem że zamieszkujący nie produkują "zielonych", ale każdy płaci podatek i jest różnica czy mieszka jeden człowiek czy 7. osobowa rodzina. Pani Burmistrz była nieugięta... - choć w ustawie napisane jest że gmina przejmuje we władanie wszystkie wyprodukowane odpady. I na jesieni oraz wiosną była draka. Burmistrz musiał interweniować u Dyr.Lekaro, nie wiem czy gmina dopłacała? Tak czy owak wszystkie zielone w listopadzie i w kwietniu pozabierano, ale warunek był taki że w pozostałych miesiącach Lekaro będzie zabierało po dwa worki.
Pani Burmistrz tłumaczyła, że przecież każdy może zielone w dowolnych ilościach dostarczyć do GPSZOKa. Niestety to tylko dla tych co mają czym odwieźć i którym się chce - do zagajnika, nad rzekę lub do sąsiada - przez płot jest wygodniej.

Teraz Wydz RiOŚ szykuje nowy SIWZ - do 31. maja mieszkańcy mogli przysyłać swoje pobożne życzenia (pisaliśmy o tym także na naszym forum). Nie wiem ile osób napisało i czy urzędnicy nie uznaja wniosków za fanaberie.

O dzikach jest oddzielny wątek, więc tu się nie wypowiadam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Problem odpadów zielonych i dzików
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (31.61.131.---)
Data: 25 cze 2014 - 22:42:40

Problem jest i szkoda że mieszkańcy się dowiadują dopiero po fakcie niejako żadnej informacji nie było niby jakieś informacje mowili że na stronie tylko rzadko kto tam wchodzi, tylko ze nawet Sołtys nic nie wie że coś się zmienia. Pytanie czy warto nagłośnić tą sprawę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Problem odpadów zielonych i dzików
Wysłane przez: olaola (178.36.58.---)
Data: 26 cze 2014 - 06:59:52

no właśnie, wczoraj odbierali "zielone" ale tylko częściowo, zostawili nawet firmowy worek z sama trawą. W okolicznych rowach już widze worki i wory z nieodebranym "zielonym". Pierwsze słyszę o limitach, nie śledzę newsów śmieciowych, ale w głowie została mi idea, że zabierają wszystko - bo przecież po to cała ta reforma, żeby ochronić lasy przed śmieciami. Ciekawe, kto będzie zbierał smieci z lasów, łąk i rowów ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Problem odpadów zielonych i dzików
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.60.100.---)
Data: 26 cze 2014 - 08:06:18

Odpady zielone to nie są "śmieci". Ja mam dom i działkę 1100 metrów, do tej pory wystawiłem 0, słownie zero worków z "zielonymi". Wszystko idzie na kompost lub na ściółkę. Oczywiście, rozumiem, że na "nowoczesnej" działce (krótki trawnik plus trochę zakomponowanej roślinności na obrzeżach) miejsca na kompostownik ani nawet na ściółkę ze ściętej trawy nie ma. I wtedy widzę problem, a zdaję sobie sprawę, że nie każdy chce mieć półnaturalny ogród czy warzywnik. Z drugiej strony, mój sąsiad obok wystawił dwa dni temu ok. 7-8 "brązowych" worków. Z jednego rozerwanego wysypywały się razem z liśćmi zwęglone dokumenty i jakieś inne zwęglone "produkty". Nie dziwię się, że Lekaro takich worków nie odbierze.

Rozumiem, że Ola się niepokoi, iż ktoś wyrzuci trawę do lasu. Jeśli wyrzuci bez worka, to drobne zwierzęta, grzyby itp. wszystko rozłożą i na następną wiosnę śladu nie będzie. Problemem w naszych lasach są odpady pobudowlane, szpitalne, tzw. "bytowe", ale nie trawa czy liście.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-26 08:09 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Problem odpadów zielonych i dzików
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 26 cze 2014 - 09:52:49

Sklejam z tematem o śmieciach.

O dzikach jest tutaj: [www.konstancin.com]

Na przyszłość proszę w jednym wątku nie umieszczać dwóch różnych spraw, bo się robi bałagan. I zachęcam przed założeniem wątku do poszukania, czy już taki (albo i kilka) na forum nie istnieje smiling smiley




Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Problem odpadów zielonych i dzików
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 26 cze 2014 - 11:41:21

Jeżeli dalej dostajecie worki z innych gmin to zawsze możecie się udać na warszawski Mokotów, gdzie Lekaro rozwozi teraz worki z napisem "Gmina Konstancin-Jeziorna" smiling smiley

Nie wiem jak oni to robią smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gospodarka odpadami
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 cze 2014 - 11:43:09

Ja tez nie narzekam, nie wiem skąd po intensywnym jesiennym i wiosennym grabieniu przy niektórych posesjach tyle worków? Od kwietnia wystawiłam chyba 2 razy po dwa worki raz z posiekanymi gałęziami i raz z szyszkami (działka duża, taka na jakie podzielił hr. Potulicki) - postawiłam . Kosimy dość często, gdy trawa krótka - zostawiamy pokos, prawie go nie widać. Trawa ładnie rośnie niczym nie zasilana - czyli nie odprowadzamy azotanów do Jeziorki i... własnej studni. Powyrywane chwasty i obierki lądują w kompostowniku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.