Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 6 z 9
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 18 gru 2011 - 20:53:31

Panie Robercie, tę partię szachów burmistrz rozegra z Radą Miejską jutro. W moim przekonaniu po przeczytaniu uchwały RM i podstaw ustawowych - nie ma podstaw, by autopoprawki burmistrza przyjmować PRZED głosowaniem wniosków komisji. Tryb uchwalania budżetu w naszej gminie reguluje uchwała z 13 września 2010, uchwalona na przedostatniej sesji poprzedniej kadencji na wniosek burmistrza Skowrońskiego: [www.konstancin.eobip.pl] . Proszę zwrócić uwagę na paragraf 5 - nie został spełniony, gdyż komisje BOKiS, Ładu i Rolnictwa składały swoje wnioski do Komisji Budżetu po 1 grudnia. Część wniosków (np. radnego Wojdaka o dodatkowe 200 tys. zł na wykupy gruntów) nie spełnia punktu 6 uchwały, bo nie wskazano źródła finansowania. Komisja Budżetu z kolei złamała punkt 7 uchwały, nie zbierając się przed 10 grudnia w sprawie opiniowania budżetu (posiedzenia były 13, 15 i 16 grudnia). Rada zatem na każdym kroku łamała zapisy własnej uchwały z ubiegłego roku, w której uchwalaniu uczestniczyli zarówno przewodniczący Komisji Budżetu, jak i Ładu oraz Uzdrowiskowej.
Natomiast uchwała ta nic nie mówi o trybie wprowadzania przez burmistrza autopoprawek i ich ewentualnego przyjęcia na sesji budżetowej. Jeśli przejrzycie Państwo porządki obrad sesji budżetowej w innych gminach, np. [szklarska-gazeta.pl]; [www.bip.lubsko.pl] - to autopoprawki burmistrza głosuje się PO wnioskach komisji stałych oraz poszczególnych radnych. Jest to logiczne, ponieważ autopoprawki służą ostatecznemu zbilansowaniu budżetu PO zmianach dokonanych przez Radę, a nie - uniemożliwieniu tychże zmian. Jednak w niektórych gminach kolejność głosowania jest odwrotna: najpierw autopoprawki, potem wnioski komisji: [www.naszagminagostyn.pl] . Pytanie, co zrobić, jeśli nasz burmistrz znając doskonale wnioski komisji merytorycznych (był na ich posiedzeniach) buduje swoje autopoprawki tak, że mogą one uniemożliwić przeprowadzenie tych wniosków (z taką chyba sytuacją mamy do czynienia w przypadku funduszy na drogi powiatowe). Wysłuchamy oczywiście na sesji opinii prawnej, jeśli będzie potrzeba - naturalnie opinii prawnika zatrudnionego na etacie przez pana burmistrza, który na dodatek nie pojawił się na ŻADNYM posiedzeniu komisji dyskutujących budżet. Tak to wygląda.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-18 20:57 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 gru 2011 - 20:54:21


A co na takie działania powie RIO, które przecież też dostało projekt?



RIO dostało projekt budżetu 15 listopada (data wpłynięcia do RIO tu: [www.konstancin.eobip.pl] )

a potem było kilkanaście komisji , na których budżet był maglowany w te i nazad, to pewnie autopoprawki też mozna wnosić

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 gru 2011 - 20:55:18

Panie Robercie sam pan się zacietrzewia .Nie przypominam sobie,żeby na komisje, czy sesje przychodziły gromady mieszkańców Parceli i domagały się wykonania kanalizacji i wodociągu.Co innego Skolimów, czy Kierszek, czy Czarnów.Każdy ma swoje priorytety i ma to na co zasłużył.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 18 gru 2011 - 21:01:15

Boguś, przeczytaj uchwałę, którą cytuję powyżej, paragrafy 5,6,7 : [www.konstancin.eobip.pl] . Sam tę uchwalę głosowałeś pod koniec ubiegłej kadencji. Dlaczego opiniując budżet komisje nie dotrzymały żadnego z terminów zawartych w uchwale RM, a część wniosków komisji przyjeto z naruszeniem paragrafu 6? Teraz, gdyby ktoś zechciał, mógłby unieważnić wszystkie wnioski komisji motywując to złamaniem zapisów uchwały Rady.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 18 gru 2011 - 21:13:17

Oto jedna z opinii prawnych w kwestii autopoprawek burmistrza do uchwały budżetowej:

Przekazanie projektu uchwały budżetowej (wraz ze stosownymi załącznikami) organowi stanowiącemu świadczy, że skończył się etap jego opracowywania. Jednak, w świetle wyłączności organu wykonawczego w inicjowaniu prac nad budżetem i jego zmianami (art. 179 u.f.p.), nie można mu odmówić możliwości korekt przedłożonego projektu. Natomiast obowiązujące przepisy nie normują ani trybu (w tym przedkładania takich dokumentów organom nadzoru), ani charakteru tego typu działań. Przedkładanie autopoprawek rodzi wiele problemów interpretacyjnych, pojawiających się w kontekście innych regulacji. Przypadki wnoszenia przez organ wykonawczy korekt (autopoprawek) do już przedłożonych projektów uchwał budżetowych nie są wcale rzadkie. Co więcej, zdarza się, iż wójt (burmistrz, prezydent miasta) czy zarząd zgłaszają nowy projekt uchwały, zupełnie odmienny od "pierwotnego" (gdzie projektuje się inne kwoty deficytu, upoważnień do zaciągania zobowiązań, wprowadza nowe rodzaje wydatków itp.). Na tle takiej sytuacji pojawiają się różnego rodzaju wątpliwości, np. czy w przypadku nieuchwalenia budżetu przed rozpoczęciem roku podstawą prowadzenia gospodarki finansowej jest wyłącznie "pierwotny" projekt uchwały budżetowej, czy też taki dokument z uwzględnieniem dokonanych autopoprawek (por. art. 183 ust. 1 u.f.p.) [13]. Ponieważ zagadnienia te wiążą się przede wszystkim ze statusem samego projektu uchwały budżetowej oraz wykonywaniem jego postanowień, wykraczają poza ramy niniejszego opracowania. Przyjmując możliwość dokonywania przez organ wykonawczy autopoprawek w projekcie budżetu, należy zastrzec, iż ich "skuteczność" (ważność) warunkowana jest niewątpliwie przedłożeniem organowi stanowiącemu.

Pytanie, co oznacza słowo "przedłożenie" - czy "przedstawienie do wiadomości", czy też "przedłożenie pod głosowanie", a jeśli to drugie, to w jakiej kolejności w ramach sesji RM.

Szczegółowo kompetencje burmistrza i Rady przy uchwalaniu budżetu oraz ich podstawy prawne opisano tu: [finanse-publiczne.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-18 21:13 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 gru 2011 - 21:15:27

Niestety nie znam się na procedurach uchwalania budżetu, o których pisze p.Tomasz i ewentualnych rozwiązaniach taktycznych.

Nie wiem na ile jeszcze jest możliwe uchwalenie nowych stawek podatku od nieruchomości na sesji jutrzejszej, które mogą załatać dziurę budżetową.

Tu jest artykuł o wysokości stawek podatkowych w polskich miastach uchwalony na 2012r wraz z obrazową mapką [podatki.gazetaprawna.pl] To jest jeden z argumentów dla radnych.

W budżecie jest przewidziana znaczna kwota na ul.Wierzejewskiego i z wielką radością zauważyłam (dzięki p.Mario - Wydz.Fund.zewn.), że inwestycja ta została zgłoszona [www.mazowieckie.pl] do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W/g kryteriów oceny i kwalifikacji wydaje się, że mamy duże szanse na dofinansowanie.

Uważam, ze zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będą mogły być przeznaczone na inwestycje na Parceli. Może jest możliwość zapisania tego w protokołach budżetowych. Czy taka opcja jest przewidziana, nie znam się, ale lepiej jest teraz z góry zaplanować co zrobić z ewentualnymi nadwyżkami w budżecie, niż jak to było na łapu capu robione w tym roku we wrześniu.

Zakup radaru sam się sfinansuje z mandatów, też powinien być uchwalony (pisałam o tym na poprzedniej str, tego wątku). Dodatkowo proponuję podnieść kwotę planowaną jako wpływy z mandatów Straży Miejskiej z 30.000zł tj (poza fotoradarem)- która oznacza, że miesięcznie każdy strażnik ma wystawić mandaty na kwotę ok. 167 zł - to jest wręcz demotywujące i demoralizujące. Uważam, ze podniesienie tej kwoty do 300 zł miesięcznie na 1 strażnika będzie bardzo ewolucyjną ( nie rewolucyjną) zmianą pracy straży.

daje to kwotę: 15 strażników x 300zł/m-c x 12 m-cy = 54.000 zł w budżecie

Proponowane przez radnych zmiany w postaci zabrania Straży Miejskiej 100 tys. zł przyniesie efekt odwrotny. Jak SM ma się wykazać w skutecznej pracy jeżeli ogranicza się możliwość wlepiania mandatów do śmiesznej kwoty 167 zl w m-cu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 18 gru 2011 - 21:42:15

Nie można już podnieść podatku od nieruchomości na kolejny rok, ponieważ, żeby mógł być wpisany do projektu budżetu i obowiązywać w nowej wysokości w roku 2012, uchwała musiałaby wejść w życie od 1 stycznia 2012, a uchwała nawet w trybie ekspresowym wymaga minimum 2 tygodni na publikację w Dzienniku Urzędowym. To właśnie dlatego podatek ten głosowano na sesji nadzwyczajnej 12 gruidnia, nie czekając do jutrzejszej sesji.

Natomiast propozycja zwiększenia budżetu po stronie dochodów z mandatów i przeznaczenia tej sumy (np. 54 tys. zł) na fotoradar jest bardzo sensowna, tyle, że radni najprawdopodobniej jej nie przegłosują - patrz wyniki głosowań powyżej - ale zgłosić sam wniosek oczywiście mogę, jest taka możliwość w ramach sesji budżetowej, o ile tylko uchwalimy w porządku obrad punkt "wnioski radnych niezgłoszone wcześniej", co będzie i tak niezbędne ze względu na równoważenie budżetu na koniec obrad.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 gru 2011 - 21:55:06

Kanalizacja Parceli i tak nie zostanie wykonana w 2012 roku ponieważ projekt trzeba zmienić a trasa jest dość długa i skomplikowana.Jak gmina zrobi projekt i dostanie pozwolenie na budowę wtedy pieniądze będą potrzebne.W przeciwnym wypadku nic z tego nie będzie.Dla mnie kanalizacja Parceli nie jest priorytetem, ponieważ nie jest przygotowana.O żadnych oszczędnościach nie możemy mówić ponieważ będą one znane nie wcześniej niż we wrześniu 2012 roku.Inwestycje z dofinansowaniem trzeba finansować z kasy gminnej, rozliczyć się i potem może gmina dostać 50 % zwrotu.bez znajomości się nie obejdzie .
Panie Tomku jeśli pan twierdzi,że komisje procedowały niezgodnie z uchwałą to można procedowanie zaskarżyć.Tylko trzeba jeszcze samemu procedury przestrzegać a nie zgłaszać wnioski z księżyca które na komisjach omawiane nie były.Oczywiście może pan twierdzić,że tylko pana wnioski są ważne, bo świeże.Jest jakaś hierarchia zgłaszania wniosków i należy jej przestrzegać.Można też prace poprzednich rad wrzucić do kosza i zjadając wszelkie rozumy tworzyć inną hierarchie wartości.Pracy zespołowej w tym nie widzę tylko chęć przypodobania się niektórym wyborcom , tym krzykliwym.Trochę powagi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 gru 2011 - 22:19:02

Jestem szalenie ciekaw, czemu absolutnie racjonalne wyliczenia Hesi-Meli są pozostawione bez komentarza ?

Pani Hesiu-Melu - od siebie powiem jedynie , ze owszem można poczynić pewne prognozy co do "wykonu" mandatowego w wydaniu SM . Mamy do tego dane z innych miast , gdzie Straż Miejska zapewne jest grzeczna , ale przede wszystkim -skuteczna.
Natomiast jestem bardzo niechętny czynieniu planów dot. wpływu gotówki do kasy miejskiej , wynikającego z działania fotoradaru. Owszem , opierając się o doświadczenia innych, możemy sobie załozyć co najwyżej , że to działanie nie będzie deficytowe. Ale też nie możemy sobie stawiać , jako celu głównego , uzyskiwanie dochodów gminnych z mandatowania kierowców.

PRiORYTET -poprawa bezpieczeństwa na drogach .
A reszta - co Bóg da smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.65.84.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 18 gru 2011 - 22:48:55



kanalizacja Parceli nie jest priorytetem, ponieważ nie jest przygotowana
znam taką inwestycję, która była niby w pełni przygotowana a wypadła z priorytetów...


propozycja zwiększenia budżetu po stronie dochodów z mandatów i przeznaczenia tej sumy (np. 54 tys. zł) na fotoradar jest bardzo sensowna, tyle, że radni najprawdopodobniej jej nie przegłosują
tu chodzi co najwyżej o to, by radni przegłosowali sam zakup fotradaru..a kwota, która z tego wyjdzie niech będzie...najwyżką budżetową bo jej planowanie wcześniejsze jest zawsze obarczone błędem pt. 'kierowcy jednak będą przestrzegać przepisów'....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 18 gru 2011 - 22:55:12


Bogusław Komosa
Panie Tomku jeśli pan twierdzi,że komisje procedowały niezgodnie z uchwałą to można procedowanie zaskarżyć.Tylko trzeba jeszcze samemu procedury przestrzegać a nie zgłaszać wnioski z księżyca które na komisjach omawiane nie były.Oczywiście może pan twierdzić,że tylko pana wnioski są ważne, bo świeże.Jest jakaś hierarchia zgłaszania wniosków i należy jej przestrzegać.Można też prace poprzednich rad wrzucić do kosza i zjadając wszelkie rozumy tworzyć inną hierarchie wartości.Pracy zespołowej w tym nie widzę tylko chęć przypodobania się niektórym wyborcom , tym krzykliwym.Trochę powagi.

Boguś - nie zaskarżę procedowania budżetu, bo musimy go uchwalić do 31 grudnia i nie zamierzam torpedować pracy Rady i burmistrza.

Te moje "wnioski z księżyca", o których piszesz, to były:
1) na posiedzeniach Komisji Ładu i Budżetu - o dodatkowe środki na transport publiczny (390 tys. zł) przeniesione z przebudowy ul. Strumykowej lub Jaworowskiej - zgłoszony w odpowiedzi na pisemne wnioski mieszkańców sołectw południowych po zignorowaniu mojej interpelacji przez burmistrza (brak odpowiedzi w ustawowym terminie, brak uwzględnienia postulatów mieszkańców w niej zgłaszanych przy rozmowach z ZTM);
2) o środki na fotoradar dla Straży Miejskiej (105 tys. zł) przeniesione z utrzymania zieleni miejskiej - w odpowiedzi na wniosek Rady Osiedla Grapa pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Budżetu w październiku br.

Oba te wnioski zgłosiłem zgodnie z obowiązującą procedurą opiniowania budżetu przez radnych w komisjach. Innych wniosków do budżetu nie składałem. Co drugi radny w Komisji składał jakieś wnioski do projektu budżetu: o środki na kanalizację, na wykup gruntów, na koncepcję sieci w sołectwach południowych i in. Czy według Ciebie składanie wniosków do budżetu w odpowiedzi na pilne, zgłoszone na piśmie potrzeby mieszkańców to jest "chęć przypodobania się krzykliwym wyborcom" i "wyrzucanie pracy poprzednich rad do kosza"? Moim zdaniem, jeśli mieszkańcy Słomczyna, Kawęczyna i innych wsi będą rano marznąć na przystankach na próżno czekając na autobus, a dzieciaki z Grapy będą wpadać pod rozpędzone tiry na Wilanowskiej, będzie to "zasługa" tych radnych, którzy głosowali przeciw moim wnioskom i wygłaszali "żartobliwe" uwagi o radnych na rowerach zamiast skupić się na meritum sprawy.

Pracę poprzedniej Rady do kosza to chyba Ty wyrzuciłeś, procedując budżet jako przewodniczący komisji niezgodnie z uchwałą tej Rady. Nota bene, nie jest prawdą wygłoszona przez Ciebie na posiedzeniu Komisji Ładu opinia, jakoby radni mogli omawiac tylko propozycje zmian w budżecie zgłoszone na piśmie do projektu budżetu przed 10 września. Jest to kompletnie błędna interpretacja procedury budżetowej. Nie podważam Twoich prerogatyw jako przewodniczącego komisji, ale uważam, że jako przewodniczący powinieneś bardzo gruntownie znać wszystkie zapisy dotyczące procedury pracy swojej komisji, w tym uchwały Rady.

Podsumowując i cytując Twoje własne zdanie "poklepujące" mnie w tym wątku (str. 4) wczoraj wieczorem po ramieniu: "Boguś musisz się jeszcze wiele uczyć, ale pojętny jesteś." ;)smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-18 22:59 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 18 gru 2011 - 23:02:29


harmattan
Jestem szalenie ciekaw, czemu absolutnie racjonalne wyliczenia Hesi-Meli są pozostawione bez komentarza ?

Nie są "pozostawione bez komentarza" - napisałem powyżej, że to sensowna propozycja i mogę zglosić ją na sesji, ale radni jej zapewne nie poprą, bo nie chcą "fiskalizmu mandatowego". Nota bene, zagadka, "co to takiego: samorządowiec pruje sto dwudziestką po terenie zabudowanym we własnej gminie" ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 18 gru 2011 - 23:03:57


Tomasz Zymer
Nota bene, zagadka, "co to takiego: samorządowiec pruje sto dwudziestką po terenie zabudowanym we własnej gminie" ;)

Witamy w prawdziwym życiu, to jest nasza codzienność.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 gru 2011 - 23:13:43


Bogusław Komosa
Pracy zespołowej w tym nie widzę tylko chęć przypodobania się niektórym wyborcom , tym krzykliwym.Trochę powagi.

To ja poważnie pytam :- dobry wyborca , to milczący wyborca ? To ten, który może odezwac się tylko raz przy głosowaniu ?


Tomasz Zymer
(.....) sensowna propozycja i mogę zglosić ją na sesji, ale radni jej zapewne nie poprą, bo nie chcą "fiskalizmu mandatowego".(....)

Z całą pewnością nie poprą propozycji niezgłoszonej. Proponuje abyśmy dokładnie zobaczyli kto jest przeciwny "fiskalizowii mandatowemu" czytaj:- poprawie bezpieczeństwa na drogach !!!


Tomasz Zymer
"co to takiego: samorządowiec pruje sto dwudziestką po terenie zabudowanym we własnej gminie"

...co to , czy , kto to ? Mam kilku podejrzanych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-18 23:16 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 gru 2011 - 23:15:51

Do pana sołtysa parceli,dziękuję bardzo,że pan docenił moja prace na rzecz Parceli przez ostatnie 8 lat.Jak sobie przypominam nie wykazywał pan inicjatywy przed objęciem stanowiska sołtysa.Na bank żadnego postulatu pańskiego nie poprę, bo dlaczego.W czasie wyborów samorządowych mieszkańcy Parceli i Obór wybrali swoje typy do RM.Niech tam szukają teraz zwolenników.Robert"Jest Pan arogancki i bezczelny pisząc," sołtysie zważ słowa nie jestem twoim kolesiem spod budki z piwem.Nie chwaląc to sie znam na wielu rzeczach i nie twoją sprawa jest ocena mojej pracy.Tobie już dziękuję.
Do Tomasza Zymera nie wystawiaj ocen radnym jako nauczyciel.sam się weź za robotę, od dziś zwolenników szukaj sobie w PO.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 18 gru 2011 - 23:17:59


harmattan
To ja poważnie pytam :- dobry wyborca , to milczący wyborca ? To ten, który może odezwac się tylko raz przy głosowaniu ?

Na pewno taki, co nie mówi radnemu, że nic nie robi i nie odzywa się do radnego po nazwisku, wytykając indolencję i brak zainteresowania sprawami wyborców spoza swojego okręgu ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 18 gru 2011 - 23:21:49


Bogusław Komosa
Robert"Jest Pan arogancki i bezczelny pisząc," sołtysie zważ słowa nie jestem twoim kolesiem spod budki z piwem.Nie chwaląc to sie znam na wielu rzeczach i nie twoją sprawa jest ocena mojej pracy.Tobie już dziękuję.

Jak dla mnie, to pod względem kultury wygrywa sołtys parceli. Chociażby dlatego, że miał wystarczająco dużo szacunku, aby użyć formy "pan", a nie walić "per ty", jak radny.

A przytyk do PO odnośnie radnego Zymera pokazuje zerowe zrozumienie samorządności lokalnej, która powinna opierać się na interesie wyborców, a nie na prywatnej ideologii ich przedstawiciela.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 gru 2011 - 23:24:32

OT

P.Bartku - nie wchodzę w polemike . Pytanie moje bylo skierowane do radnego B.Komosy.

A śmiać mi się wcale nie chce. sad smiley Wierzę , że Bogdana lekko poniosło.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.65.84.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 18 gru 2011 - 23:48:11



od dziś zwolenników szukaj sobie w PO
niech mi ktoś wskaże choć jeden racjonalny argument, dla którego fakt przynależności lub nie do określonej opcji politycznej powinien mieć znaczenie dla naszych spraw lokalnych tj. gdzie i za ile powinniśmy mieć możliwość się za przeproszeniem zesr..ać, jak czujemy się na naszym terenie bezpiecznie, w jakich warunkach nasze dzieci pobierają edukację, jakie zapewniamy im możliwości rozwoju fizycznego itp. itd.
Cały czas mam nadzieję, że jest możliwe, by budżet KJ odzwierciedlał nasze potrzeby a nie wypadkową jakichś politycznych ustaleń jakichś grup interesów.....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 19 gru 2011 - 09:02:20


Bogusław Komosa
Nie chwaląc to sie znam na wielu rzeczach i nie twoją sprawa jest ocena mojej pracy.Tobie już dziękuję.

Panie Bogusławie z całym szacunkiem, ale każdy Radny jest poddany pod krytykę każdego mieszkańca Gminy i Pan Robert może Pana krytykować Pana jeśli znajdzie ku temu powody. Jest Pan dla mieszkańców Gminy. Jest Pan Radnym nie lokalnym działającym na rzeczy tylko swojej miejscowości ale podejmuje Pan decyzje dotyczące całej Gminy, więc uważam, że jeśli Pan twierdzi, że Pan Robert nie ma prawa oceniać Pana poczynań, to chyba powinien Pan sobie od nowa przejrzeć jakie są zadania i obowiązki Radnego i kim on właściwie jest.....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-19 09:03 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 6 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.