Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 12 sty 2012 - 10:55:25

odpowiedzi na te parę pytań powinny lec u podstaw zapytania ofertowego/przetargu czy też czegokolwiek na podstawie czego prace zaczęto realizować...
tu nie chodzi wodotryski, piękną grafikę tylko o funkcjonalność, którą zapewnić można jedynie dbając o właściwą zawartość merytoryczną (wg mnie rola urzędników a nie wynajętej do tego firmy bo to będzie co najwyżej żerujący na naszych podatkach pośrednik) na ustalonych z góry zasadach tj. np. takich (marzenie!) by można przeszukiwać zawartość po słowach kluczach z treści dokumentów...
plan pracy i jego efektywna realizacja...zdecydowanie jest to praktyczniejsze od improwizacji pt. 'pokolorujemy to wszystko i jakoś to będzie'

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 sty 2012 - 15:23:56

taka oto info sie pokazuje po kliknięciu na eBIP:

--------------------------------------------------------------------------------


While trying to retrieve the URL: [www.konstancin.eobip.pl]

The following error was encountered:
? Unable to forward this request at this time.

This request could not be forwarded to the origin server or to any parent caches. The most likely cause for this error is that:
?The cache administrator does not allow this cache to make direct connections to origin servers, and
?All configured parent caches are currently unreachable.

Your cache administrator is webmaster.


--------------------------------------------------------------------------------

Generated Thu, 12 Jan 2012 14:20:36 GMT by xen200 (squid)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 17 sty 2012 - 07:37:22

Skoro BIP mamy jaki mamy to polecam portal który znalazłem dziś. Kilku zapaleńców powołało fundacje i stworzyło stronę internetową na której zbiera teoretycznie publiczne dane, które niekoniecznie są upubliczniane. Poniżej link do informacji o naszej gminie.

EPanstwo.net

Co możemy tam znaleźć? A przykładowo: "Uchwała nr 147/VI/16/2011 Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna z dnia 26 października 2011r. w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konstancin-Jeziorna na lata 2011-2017" w pdfie z którego da się wszystko skopiować. Natomiast załączniki tabelaryczne załączone są w Excellu !!

[Uchwała]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-17 07:37 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 sty 2012 - 09:57:33

No niech ktoś to wytłumaczy, dlaczego ten sam dokument na stronach BIP Kcina wygląda jak rodem z czasów późnego Gierka (stare druki, krzywo zeskanowany, mało czytelny) a na stronach mazowieckich całkiem współcześnie.eye rolling smiley

W tej sytuacji należy rozumieć, że te przerwy w uchwalaniu budżetu gminy spowodowane koniecznością naniesienia zmian wprowadzonych przez Radę, to.... całkiem zamierzone działanie ze str.UMiGu.

Pamiętam relację p.T.Zymera i późniejszą dyskusję (niestety teraz nie mogę tego znaleźć) na forum o tym, żeby wyposażyć p.Skarbnika w program Excell, bo to takie pożyteczne.... a tu proszę, jest... i nawet było dłuuugo przed uchwalaniem budżetu. cool smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 sty 2012 - 10:32:52

To jest Dziennik Urzędowy Województwa Mazowieckiego, do którego gminy przesyłają wszystkie(chyba) uchwały i dopiero po opublikowaniu stają się prawomocne. Może redakcja Dziennika przeniosła (z litości dla czytelników) do Excella


o Skarbniku i Excellu pisał w wątku [www.konstancin.com] M. Wysmułek 22 gru 2011 - 06:32:22

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 sty 2012 - 15:15:13


mania
Może redakcja Dziennika przeniosła (z litości dla czytelników) do Excella

Maniu, to niemożliwe i niewykonalne, żeby Dziennik "przepisywał" każdej gminie tabelki - znaczy w naszej gminie potrafią w Excellu, tylko że nie dla wszystkich taka informacja jest udostępniana.

Przeglądałam dzisiaj BIP i stwierdzam, że trzeba wielkiego samozaparcia, żeby coś znaleźć. Spróbujcie znaleźć stawki za wodę i ścieki (mnie się udało!).

Informację o obowiązku czipowania psów, czy też o terminarzu zbiórki śmieci segregowanych też głęboko zakamuflowana.

Jako przeciętny zjadacz chleba i mieszkaniec powinnam otworzyć stronkę gminną (nie BIP) i mieć zakładkę podatki i opłaty miejskie, a tam wymienione podatki od nieruchomości - ile wynoszą, stawki za wodę i ścieki - podobnie, i dopiero w tym miejscu może być link do rozwinięcia ze szczegółami na jakie konto, kiedy uchwalono itd.

Podobnie - zakładka bezpłatny odbiór śmieci i po kliknięciu harmonogram odbioru śmieci segregowanych.

Ludzi nie interesuje, kiedy coś uchwalono, czy na podstawie jakich przepisów, czy nawet jaki dział za to odpowiada.

Czy to na prawdę jest takie trudne do przeprowadzenia?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 sty 2012 - 18:50:25


Czy to na prawdę jest takie trudne do przeprowadzenia?

Nie trudne, tylko wymaga myslenia, a z tym w wydziale Promocji sa kłopoty. Przychodzą nowi ludzie i odchodzą - i jak było na poczatku, tak i na zawsze...
Amen

Juz straciłam nadzieję, bo cóż że Burmistrz zafundował rzeczonemu wydziałowi nową, czytelną - łatwą w obsłudze stronę, jeśli nie ma w niej tego co trzeba.

np. brakuje bardzo ważnej informacji - kiedy sa dyżury radnych

Opcje: OdpowiedzCytuj
BIP zaczyna nadążać
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 sty 2012 - 20:20:17

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, wczoraj pojawiły się DYŻURY RADNYCH, SKŁAD RM i SKŁADY KOMISJI RM
tu: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Drobna uwaga: Proszę podać w tym dziale telefon do Biura Rady, żeby mieszkańcy mogli się umówić z radnym na dyżur - niektórzy radni mają wyznaczone stałe terminy, a inni przyjdą jeśli mieszkaniec będzie miał sprawę i to wcale nie głupie rozwiązanie, bo po co radny na siedzieć w biurze po próznicy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Tel. do Biura Rady już w BIP
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 sty 2012 - 13:53:22

Dziękuję adminowi BIPu za uzupełnienie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Może zmienić układ BIP
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 sty 2012 - 14:32:03

Otworzyłam BIP gminy Piaseczno i tam wszystko jak na dłoni. [piaseczno.eu]
Szukałam informacji o odpadach - odrazu widać w zakładce.

W BIPie Kcińskim zakładki sa porozbijane i żeby znaleźć wykaz firm odbierających odpady jest trudniej, bo trzeba otworzyć zakładkę "ochrona środowiska", kliknąć w nią, potem w "gospodarka odpadami" i dopiero tam można wytropić potrzebne wiadomości. Szukałam stawek za wywóz odpadów, podobno miały być podane, ale są tylko nazwy i namiary firm.

A w Piasecznie jest tak:



to fragment tablicy

Proszę, by prowadzący/a BIP oraz wydz. RiOŚ nie mieli mi za złe tych kilku zdań. Chodzi o to żeby BIP był przejrzysty i zawierał to co mieszkańcom potrzeba

Przy okazji wędrowania po ochronie środowiska znalazłam pożyteczna informację o tworzonym Programie Ochrony Zwierząt - informację umieszczę w dziale komunikaty
Widać, że nowa Pani Kierownik obudziła wydz. RiOŚ. Brawo!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 sty 2012 - 07:50:46

świetna ta tabela - nie tylko, jako b. pożyteczna info dla mieszkańców, ale też jako przygotowanie do rychłego przejęcia przez gminę całości gosp. śmieć. Mam nadzieję, że kciński BIP skopiuje ten wzorzec

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 31 sty 2012 - 20:24:16

Taką tabelę robiłam pzrez kilka lat (już pisałam o tym), dla naszego forumowego światka. Kiedyś nawet pochwalił mnie b. kier RiOŚ i tyle...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26 lut 2012 - 20:57:18

Czyżby ratusz nam nowy wybudowali, albo stary całkiem nam "zgrzybiał i truje" więc przeniesiony na adekwatną ulicę?
Mapa nie kłamie! ;)

[www.bip.gov.pl]

Trzeba zjechać na sam dół powyższej strony.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 26 lut 2012 - 21:14:24

Klarysewska lokalizacja ratusza przy ulicy (dróżce) Muchomora powstała przez naniesienie wszystkich obecnych i planowanych w najbliższych latach siedzib wydziałów gminnych na mapę i wyznaczenia punktu równoodległego od każdej z nich. Jest to prosta zasada matematyczna, którą posługuje się m.in. nowy Wydział Lokalizacji Wydziałów UMiG. Wydział ten lokalizuje wydziały urzędu najczęściej w lokalach opuszczonych przez najemców na skutek niezgody gminy na ugodę czynszową (Warszawska 23) lub niewynajętych w przetargach gminnych z powodu nieopłacalności ich wynajmu przy obecnej sytuacji rynkowej (Mirkowska 39a). Planowane jest także wytyczenie szlaku turystycznego zwanego "Szlakiem Petenta", obejmującego także pocztę, gdzie należy uiścić odpowiednie opłaty skarbowe, oraz najbliższy sensowny punkt ksero. Szlak ten docelowo ma mieć 5 km (wersja podstawowa dla mieszkańców tylko składających oświadczenia) lub 9 km (wersja specjalna dla starających się o dokumenty z gminy). Poprawi to kondycję zdrowotną naszych mieszkańców oraz przyczyni się do wzrostu zainteresowania krajoznawstem, turystyką kwalifikowaną oraz filmami grozy (w tym ostatnim kontekście chodzi o wieczorny skrót przez most kolejowy do Mirkowa).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 mar 2012 - 12:50:44


Tomasz Zymer
Planowane jest także wytyczenie szlaku turystycznego zwanego "Szlakiem Petenta", obejmującego także pocztę, gdzie należy uiścić odpowiednie opłaty skarbowe, oraz najbliższy sensowny punkt ksero. Szlak ten docelowo ma mieć 5 km (wersja podstawowa dla mieszkańców tylko składających oświadczenia) lub 9 km (wersja specjalna dla starających się o dokumenty z gminy). Poprawi to kondycję zdrowotną naszych mieszkańców oraz przyczyni się do wzrostu zainteresowania krajoznawstem, turystyką kwalifikowaną oraz filmami grozy (w tym ostatnim kontekście chodzi o wieczorny skrót przez most kolejowy do Mirkowa).

Szlak Petenta - proszę bardzo, doceniamy ;)

...co będzie jeśli bogaty inwestor z Kataru przyjedzie do UMiGu na ul.Muchomora z walizką pełną kasy .... a tam szczere pole.grinning smiley

Halo! Halo! Czy ktoś w urzędzie zagląda na BIP?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Niedoróby w BIP
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 mar 2012 - 00:15:40

Można się zabić zanim coś się znajdzie. Dzisiaj usiłowałam odnaleźć Regulamin czystości i porządku. Nie znalazła mi nawet ciocia google.

Z trudem odnalazłam wykaz nieruchomości, które gmina chce sprzedać. Musiałam użyć wyszukiwarki
Czy nie byłoby prosciej gdyby te ogłoszenia były tak jak dawniej w geodezji? Wiem że tam totalny bałagan i bezhołowie, ale nie po to mamy BIP, żeby tropić. Powinno być kawa na ławę. Kto sie domysli, żeby wejśc w zakładkę komunikaty i ogłoszenia i tam otworzyć Sprzedaż działek. lepiej by było nazwać "sprzedaż nieruchomości" bo wystawione sa także działki zabudowane. To ważne, bo chyba chcemy sprzedać, a takie poszukiwanie odstrasza potencjalnych klientów.

Statuty powinny być zebrane w jednym miejscu, bo ze znalezieniem niektórych sa problemy - statut uzdrowiska musiała mi wykopać ciocia google wsród uchwał.

Obwieszczenia Burmistrza - powinny być podane chronologicznie

W zakładce Słuzba Zdrowia brak NZOZów -
ciekawe dlaczego, bo niepubliczne placówki oświatowe sa

To tyle na dzisiaj



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-14 20:52 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 mar 2012 - 12:05:19

Moja "ciocia" Regulamin Czystości znalazła w parę chwil. Ta Twoja "ciocia" cierpi na demencję starczą.
Ale to Ola się na tej demencji zna.
Pozdr. i dla Mani i dla Oli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 14 mar 2012 - 12:11:09

Ja też nie byłem w stanie znaleźć Regulaminu w nowym BIPie. Coś oszukujesz, Obserwatorze ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 mar 2012 - 13:18:51


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 mar 2012 - 13:22:02

Obserwator pisze, że ciocia google, a nie wyszukiwarka gminna, choć przyznam - jak pisałam wyżej - ciocia mi też nie chciała/nie mogła odnaleźć.

Tak czy owak BIP wymaga dopracowania. Burmistrz prosił, aby Państwo pisali uwagi na naszej stronce lub wysyłali do wydz Promocji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.