Wakacyjna przerwa w działaniu szpitali

Wakacyjna przerwa w działaniu szpitali Czerniakowskiego, Okulistycznego oraz Instytutu Matki i Dziecka

Oddział chorób wewnętrznych Szpitala Czerniakowskiego do końca września pracował będzie w ograniczony sposób. Chwilowe utrudnienia czekają także pacjentki ginekologii i położnictwa w Instytucie Matki i Dziecka. Wstrzymane zostaną przyjęcia planowe w szpitalu okulistycznym przy Sierakowskiego. Pojawią się również zmiany w funkcjonowaniu dwóch placówek w Radomiu. Przerwy w działaniu szpitalnych oddziałów koordynuje Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. ?Zapewniam, że remonty nie będą się odbywać jednocześnie, by pacjenci w sposób nieprzerwany korzystali ze służby zdrowia. Nie powtórzy się już sytuacja, w której zamykano kilka porodówek w tej samej chwili? ? zapewnia wojewoda mazowiecki. Prace w różnych terminach trwać będą od lipca do września.

W okresie wakacyjnym zostaną przeprowadzone remonty oddziałów trzech placówek warszawskich. 1 lipca rozpoczęły się prace w szpitalu Czerniakowskim przy Stępińskiej. Oddział chorób wewnętrznych remontowany będzie do końca września. Szpitalny oddział ratunkowy będzie natomiast funkcjonował bez zmian. Od 19 do 30 lipca remontowany będzie odział ginekologiczno ? położniczy w Instytucie Matki i Dziecka. Wojewoda wyraził również zgodę na remont Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie. Na przełomie lipca i sierpnia pacjenci będą przyjmowani do placówki wyłącznie w ramach ostrego dyżuru.

Remonty odbędą się także w czterech oddziałach dwóch szpitali radomskich. W pierwszej połowie lipca prace przerwie oddział ginekologiczno – położniczy w Szpitalu Specjalistycznym im. Dr Tytusa Chałubińskiego. W zastępstwie pacjentki będą leczone w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Aleksandrowicza. Oddziały Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego będą natomiast remontowane na przełomie lipca i sierpnia. Wówczas pacjentki skierowane zostaną do Szpitala Specjalistycznego im. Dr Tytusa Chałubińskiego.

Wojewoda nie zgodził się na jednoczesne zamknięcie oddziałów położniczych szpitala Bielańskiego oraz Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Odrzucił prośbę dyrektorów tych jednostek argumentując potrzebą zapewnienia nieprzerwanej opieki medycznej ciężarnym kobietom. Wystąpił o zmianę terminów planowanych remontów w tych placówkach.