Wystawa Oli Buczkowskiej

Serdecznie zapraszam na wystawę Oli Buczkowskiej pt. Cykle fotograficzne, sobota, 9 czerwca 2012 r., godz. 17.00, Konstanciński Dom Kultury
Ola Buczkowska należy do rodziny o wielopokoleniowych tradycjach artystycznych. Jej dziadek Stefan Buczkowski, profesor prawa, był bratem pisarzy Leopolda i Mariana Buczkowskich. Babcia Irena, z domu Weinert uczyła się wzornictwa i zajmowała malarstwem na tkaninie oraz porcelanie. Ojciec Oli, Zdzisław rozwijał swoje artystyczne pasje w dziedzinie fotografii, filmu a także ceramiki, rysunku i malarstwa. Świetnym rysownikiem był także dziadek ze strony mamy, Stefan Wilgocki. Anna Buczkowska, mama Oli, jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się malarstwem oraz tkaniną. Artystką jest też siostra Oli, Dorota, która ukończyła Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Ola Buczkowska ukończyła Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2004) a także Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Obecnie jest tam doktorantką. Od marca do czerwca 2002 r. studiowała w Perugii, we Włoszech na Accademia di Belle Arti Pietro Vanucci w ramach programu Erasmus. Od 1998 r. uczestniczyła w ponad 40 wystawach indywidualnych i zbiorowych, w Polsce i zagranicą, a także w międzynarodowych projektach fotograficznych takich, jak The Promised city (2010) i Shaping time (2010/2011). Polem aktywności artystki jest głównie fotografia, video, rysunek i malarstwo. Mieszka i pracuje w Konstancinie.

Na wystawie zostaną zaprezentowane wybrane prace pochodzące z projektów realizowanych w latach 2005 ? 2012 takich jak Mężatki, Czerwony namiot, Basen, Martha, Odciążone, Intymny pamiętnik publiczny oraz nie prezentowane do tej pory rysunki z 2012 r.

Źródło: Konstanciński Dom Kultury

Zobacz także...