Analiza kolorystyczna mężczyzn

Chciałabym zaprosić na kolejne spotkanie z Analizą Kolorystyczną. Tym razem temat dotyczyć będzie mężczyzn, którzy prawdopodobnie odróżniają mniej odcieni barw niż kobiety. Panie dostrzegą kolor granatu, szafiru, błękitu, szmaragdu a dla większości Panów, wszystko to będzie tylko niebieskie. Są oczywiście mężczyźni wyjątkowo wrażliwi na barwy, np. malarze artyści itp. Naukowcy podają różne przyczyny tego faktu, często przyczyna jest oparta nawet na podłożu genetycznym.

Te różnice zostały dobrze i zabawnie zobrazowane parę lat temu w reklamie farb Beckers ?Kobiety widzą kolory?.

 

 

 

 

W swojej pracy, najczęściej spotykam jednak mężczyzn, którzy twierdzą, że po prostu, nie zwracają na to swojej uwagi i już! Tak czy inaczej, świat mężczyzn powinien być kolorowy a temat Analizy Kolorystycznej, jak najbardziej dotyczy również i mężczyzn. Koszula, podkoszulek czy krawat, w dobrze dobranym kolorze, doskonale podkreśli urodę, zatuszuje zmęczenie na twarzy itp.

Podstawowe Typy Kolorystyczne Mężczyzn również, jak i u kobiet , określono czterema porami roku
Zima, to uroda głęboka, kontrastowa, chłodna
Wiosna, jest w karnacji jasnej, mniej kontrastowa, ciepła
Lato, to uroda, gdzie kolory są jasne, zgaszone, chłodne
Jesień, kolorystycznie jest głęboka, zgaszona, ciepła

Pan Zima to np. Sylvester Stallone, Enrice Iglesias, Burt Reynolds, Magic Johnson
Ciemne włosy, czarne, brązowe a z wiekiem szpakowate.
Oczy czarne lub ciemno piwne.
Odcień cery : żółta, orientalna, oliwkowa, brązowa lub czarna.
W ich wyglądzie dominuje wyraz zdecydowania i pewności.
Żeby wyglądać dobrze, świeżo i interesująco powinni dobierać najjaśniejsze kolory koszul, garnitury o ciemnych zdecydowanych barwach i krawaty o mocnych tonach, szczególnie w barwach podstawowych (czerwony, żółty, niebieski).
Wspaniale prezentuje się w śnieżnobiałych koszulach, pastelowe kolory wyglądają mdło. Powinien unikać garniturów jasnych o średnich i przygaszonych barwach. Najlepsze są głębokie wyraźne kolory. Krawaty też zawsze powinny być mocne ? nigdy jasne czy stłumione.
Przy śniadej cerze i ciemnych włosach ubranie musi być tak dobrane, by powstały interesujące kontrasty.
Przy analizie kolorystyki twarzy powinno brać się pod uwagę ogólne wrażenie kolorystyczne, nie tylko barwę jednego elementu.
Pan Lato to np. Bill Clinton, Paul Newman, Jason Connery
Cera beżowa lub różowawa.
Włosy popielate, blond lub siwe.
Oczy niebieskie lub szaroniebieskie.
A także osoby szpakowate o piwnych oczach.
Bardzo ładnie im we wszelkich odcieniach niebieskiego; są stworzeni do noszenia ubrań w kolorach, w jakich z reguły wyobrażamy sobie eleganckich biznesmenów: w szarym i w granatowym.
Wyjątkowo im nie pasują brązy, pomarańcze, ostre zielenie, odcień wielbłądziej wełny, khaki czy mchu. Wszystkie kolory dla Pana Lato, powinny być pastelowe.

Pan Jesień to np. brytyjski książę Filip, Boris Becker
Z natury jego cera ma odcień kości słoniowej, często z piegami.
We włosach wyraźnie wybijają się rude lub złote tony.
Oczy piwne lub szaroniebieskie.
Powinien wybierać materiały o różnych odcieniach żółci, czerwieni i zieleni, które dopełniają ogólnego, ciepłego wrażenia.
Takiemu Panu pasują mieszanki szarości z brązami w kolorze garniturów, a w ich szafie powinny dominować tony złociste: od barwy wielbłądziej wełny żółci, oliwki, brązów po ciepłe szarości.

Pan Wiosna to np. Jason Donovan

Włosy naprawdę jasne, blond.
Oczy jasnoszare, zielone lub niebieskie.
Cera jasna, ciepła.
Mężczyźni Ci powinni tak dobierać kolory, by nie przytłaczały ich swą barwą
Trzeba osiągnąć równowagę pomiędzy garniturami średniej jasności i pastelowymi koszulami.
Nie powinni nosić białych kołnierzyków, bo ich twarz wydaje się wtedy blada. Pasują im odcienie świeże i przejrzyste, subtelne, nie atakujące oka drażniącą intensywnością.
Jasna Wiosna ma piegi i włosy wpadające w odcienie złotej rudości. Do swojej garderoby może dodać kolor wielbłądziej wełny. Przy cerze o ciepłej barwie dobrze wygląda pastelowa brzoskwinia.
pastelowe róże.

 

Stylizacje mężczyzn, już nie tylko wykonuje się dla cele brytów czy biznesmenów. Coraz częściej mężczyźni są zainteresowani tym tematem sami dla siebie i dla własnego zadowolenie ze swojego wyglądu. Na analizę kolorystyczną , analizę sylwetki , stylizację szafy i pierwsze zakupy zapraszam również partnerki tych Panów. To pożytecznie spędzony czas dla dwojga, podczas którego partnerka doskonali się we właściwym postrzeganiu urody swego mężczyzny. Ten z kolei chętniej chce się dostosować do ewentualnie wprowadzanych zmian, bo chce się po prostu podobać. Wiem, że korzyść jest dla dwojga, a zmiany przynoszą przyjemność już po pierwszym spotkaniu . www.ewaradzi.pl