Młody społecznik nagrodzony

Tomek Nowicki, mieszkaniec Konstancina-Jeziorny, to na pierwszy rzut oka zwykły młody człowiek – sympatyczny, pozornie nie wyróżniający się z tłumu, zajęty swoimi sprawami.

Tym, co odróżnia go nie tylko od wielu rówieśników, ale także od wielu dorosłych jest fakt, że “swoje sprawy” to dla niego działalność społeczna. Od dawna zaangażowany jest w pomysł utworzenia skateparku, który wyewoluował w projekt skweru sportów miejskich. Jego najnowszym przedsięwzięciem natomiast jest udział w powołaniu, wyborach i nadchodzących pracach Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Wielu z dorosłych samorządowców mogłoby Tomkowi pozazdrościć jego zapału, samozaparcia i konsekwencji w dążeniu do celu. Wielu – wręcz powinno.

Za swoją społeczną działalność Tomek został właśnie wyróżniony tytułem “Społecznik Roku” w konkursie organizowanym przez Newsweek przy współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

Serdecznie gratulujemy Tomkowi Nowickiemu z nadzieją, że będziemy mogli oglądać kolejne efekty jego starań – może, za jego przykładem, w tej kuźni działalności społecznej wykują się wreszcie przyszłe kadry samorządowe z prawdziwego zdarzenia, które uzupełnią luki w szeregach naszych włodarzy?