Rusza SZLACHETNA PACZKA 2012

Jeszcze niedawno mieli zwyczajne życie, takie normalne jak większość z nas. Choroba, nieszczęśliwy wypadek, utrata pracy, śmierć bliskiej osoby sprawiły, że dziś ich życie stało się walką o przetrwanie kolejnego dnia. Nie poddają się, trwają w nadziei, ale bez jakiejkolwiek pomocy innych trudno będzie im ?stanąć na nogi?.

W Polsce tysiące rodzin żyje w potrzebie ? od 17 listopada na www.szlachetnapaczka.pl  będzie można wybrać jedną z nich i przygotować dla niej konkretną pomoc. W rejonie Konstancin ? Jeziorna  Szlachetna Paczka pojawiła się po raz pierwszy. Obecnie zrzesza 9 wolontariuszy którzy opieką objęli 15 rodzin.. Akcje bardzo wspierają lokalne media. Głównym patronem projektu w naszym mieście jest Konstanciński Dom Kultury a sponsorem Gościniec Kołomyja.

Hasło Szlachetnej Paczki 2012, ?Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze ? to zachęta do wyjścia z tłumu i pomóc zmienić otaczający nas świat. Bohaterstwo polega na przekroczeniu swoich spraw i zaangażowania się na rzecz innych. ? ?Dążymy do świata, w  którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi. Pomagają tym, którzy znaleźli się w potrzebie, próbują ich zrozumieć. ? mówi  ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca SZLACHETNEJ PACZKI ? Chodzi o to, żeby przestać patrzeć na świat przez szybę z własnego ciepłego domu, ale otworzyć okno, wyjść i zaangażować się. My w Paczce już to robimy, teraz zapraszamy, żeby zmieniać świat razem z nami!?

SZLACHETNA PACZKA jest po raz dwunasty. Tylko w ubiegłym roku wartość pomocy przekazanej w paczkach przekroczyła 18 mln zł. W akcję zaangażowało się prawie 150 tys. darczyńców, w tym wiele znanych osób –  Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, Jerzy Dudek, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcji pobłogosławił także Ojciec  Święty, Benedykt XVI.

JAK POMÓC?

Krok 1. Wybór rodziny

Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl. W znajdującej się tam bazie wybierz rodzinę potrzebującą w swojej okolicy (Konstancin- Jeziorna) i przygotuj dla niej Paczkę, która będzie odpowiedzią na konkretnie opisane potrzeby tej rodziny.

Paczki nie musisz robić sam! Możesz ją przygotować w grupie ? wraz ze swoją rodziną, przyjaciółmi, kolegami z pracy czy ze studiów. Darczyńcami zostają też całe klasy szkolne i firmy. Chodzi o to, aby spełnić jak najwięcej potrzeb danej rodziny, a także by ta pomoc była dobrej jakości. Średnio Paczkę dla jednej rodziny przygotowuje około 12 osób.

Krok 2. Kontakt z wolontariuszem opiekującym się rodziną

Na każdym etapie przygotowywania Paczki możesz kontaktować się z wolontariuszem, który opiekuje się rodziną. Wolontariusz odpowie Ci na pytania i udzieli wskazówek, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z przygotowaniem Paczki.

Krok 3. Przygotowanie Paczki według listy potrzeb

Rodzina podczas spotkania z wolontariuszem wymieniła rzeczy, których potrzebuje – zostały one zapisane na liście potrzeb rodziny. Wskazała też takie, na których najbardziej jej zależy. Pomoc jest odpowiedzią na konkretne potrzeby rodziny, nie jest podarowaniem tego co niepotrzebne w domu, rzeczy w paczce powinny być nowe lub przynajmniej sprawne i niezniszczone.

Masz szansę dać komuś to, za czym tęsknił i na brak czego cierpiał! Pomoc w SZLACHETNEJ PACZCE ma wartość prezentu ? oprócz rzeczy pomagających przetrwać, do Paczki włóż coś, co jest odpowiedzią na marzenia członków rodziny. Słownik albo perfumy mogą sprawić, że obdarowany poczuje się wyjątkowy, a jego poczucie własnej wartości wzrośnie.

Krok 4. Dostarczenie Paczki do magazynu

W dniu finału, w tym roku 8 grudnia, zaprosimy Cię do budynku przy Konstancińskim Domu Kultury ( ul. Jaworskiego 24), gdzie będzie mieścił się magazyn rejonu Konstancin – Jeziorna. Tutaj dostarczysz przygotowane Paczki.

W magazynie będzie czekał na Ciebie wolontariusz, który zawiezie paczkę do rodziny, a następnie podzieli się z Tobą emocjami, jakie towarzyszyły otwieraniu podarunków. Z pewnością moment, kiedy otrzymasz informację zwrotną od wolontariusza i podziękowanie od Rodziny za trud włożony w udzielenie konkretnej pomocy, będzie dla Ciebie wzruszający i niezapomniany!

Darczyńca to ktoś, kto do Paczki wkłada nie tylko konkretną pomoc, ale własne serce. Nie czekaj! Dołącz do Darczyńców Szlachetnej Paczki! Zostań Naszym Bohaterem!

Zobacz także...