Kolejny komiks o regionie

Letnisko Konstancin miało swój komiks, opowiadający o jego powstaniu i życiu założyciela, hrabiego Skórzewskiego. Tymczasem powstaje już kolejny projekt komiksowy związany z regionem. Będzie nim zeszyt pod roboczym tytułem “Herma św. Zygmunta“, opowiadający historię transportu drogą wodną ufundowanej przez króla Kazimierza Wielkiego hermy na relikwie św. Zygmunta znajdujące się w Płocku.

Jest to luźno osnuta na historycznych wydarzeniach opowieść o podróży Wisłą, miłości, honorze i świętym, który w każdej chwili czuwa nad podróżnymi. Na kartach komiksu będzie można podziwiać m.in. Kraków, Włocławek i Płock, a także, z bliższych nam rejonów Czersk – ówcześnie stolicę księstwa oraz Cieciszew, z którego pochodzi dzielny choć popędliwy rycerz Stanisław.

Komiks powstaje na podstawie pomysłu Andrzeja Stańskiego, żeglarza wiślanego, twórcy i organizatora Flis Festiwalu, a scenariuszem zajmuje się Bartek Biedrzycki, redaktor Konstancin.com, autor komiksu o Skórzewskim i fotograf-dokumentalista naszych okolic. Oprawą graficzną zajmie się ceniony i uznany twórca z Lublina – Maciej Pałka.

Premiera przewidziana jest wczesnym latem 2014 roku z okazji kolejnej Pielgrzymki Rzecznej Św. Zygmunta.

Herma św. Zygmunta

Zobacz także...