Ekospływ Jeziorką – 17.VII

Społeczni Obywatele Konstancina zapraszają na ekospływ Jeziorką:

“Organizatorami są Krzysztof Bajkowski (Społeczni Obywatele Konstancinaoraz Jacek Andrzejak (Kajaki Piaseczno). Ekospływ odbędzie się 17 lipca w czwartek o godzinie 16:30. Startujemy w Zalesiu Dolnym obok górek Szymona  (gmina Piaseczno), a kończymy przed Starą Papiernią (Konstancin – Jeziorna).  Tradycyjnie po spływie rozpalimy ognisko, przy którym będzie można się ogrzać, posilić (zapewniamy prowiant) i podzielić wrażeniami.

Rowerzyści mogą liczyć na przewiezienie rowerów na miejsce końca spływu.

Żeby móc wziąć udział w ekospływie należy wysłać emaila ze zgłoszeniem na adres spoko.kontakt@gmail.com z podaniem liczby osób wraz z imionami i nazwiskami.  Liczba miejsc ograniczona, ponieważ do dyspozycji mamy 10 kajaków, także należy się spieszyć :)!

Każdy uczestnik ma zapewnione: miejsce w kajaku, kamizelkę asekuracyjną, worki na śmieci + rękawiczki oraz prowiant na ognisko.

Udział w Ekospływie jest bezpłatny – cel szczytny – płyniemy rzeką, żeby po drodze zebrać i wydobyć z niej jak najwięcej śmieci. W roku ubiegłym wyłowiliśmy 130 worków/kubłów pełnych rożnego rodzaju asortymentu, 20 opon ( w tym 6 od tira, ok 70 kg każda), oraz wiele śmieci tzw gabarytów. Sukcesywne sprzątanie Jeziorki spowodowało, że odcinek na terenie naszej gminy Konstancin-Jeziorna jest już w tym roku znacznie czystszy.

Dziękujemy panu Burmistrzowi, ponieważ tym razem to Urząd Miasta i Gminy funduje prowiant, dziękujemy również panu Jackowi Rowińskiemu za udostępnienie miejsca pod organizację ogniska.

Tak wyglądały ekospływy, które miałem przyjemność dla Was organizować przy współpracy z Kajaki Piaseczno w roku ubiegłym:

PS. W przypadku złej pogody i zbyt wysokiego stanu rzeki – ekospływ zostanie odwołany (uprzedzimy Państwa emailowo).

Stan i przepływ rzeki można sprawdzić [TUTAJ]

PS2 Pierwsze podejście do ekospływu miało miejsce 26 maja, lecz niestety oberwanie chmury spowodowało, że akcję trzeba było odwołać.”