Biedrzycki znów pisze o Konstancinie-Jeziornie

Kompleks 7215 - Postapokaliptyczny Skolimow

Bartek Biedrzycki, nasz długoletni redaktor, znany jest już internautom i mieszkańcom Konstancina-Jeziorny jako autor chętnie piszący o swoim rodzinnym mieście.

Na koncie miał, jak dotąd, historyczno-edukacyjny komiks o hrabim Skórzewskim i założeniu uzdrowiska Konstancin pt. “Spełniony sen” oraz historyczno-przygodową “Hermę św. Zygmunta“, na której stronach można było zobaczyć m.in. Cieciszew i poznać rycerza Stanisława – protoplastę rodu z Obór.

Tym razem Bartek zaprasza na wyprawę w przyszłość. W dołączonym do jego debiutanckiej powieści “Kompleks 7215” opowiadaniu “I tak warto żyć” przenosi się w zupełnie inne rejony i klimaty. W pięć lat po globalnej wojnie termonuklearnej, która zniszczyła cywilizację w aglomeracji Warszawskiej nadal żyją ludzie. Jedna z takich walczących o przetrwanie grup znajduje schronienie w zabytkowym budynku pieca dawnej Cegielni Chylickiej. W okrutnych warunkach atomowej zimy, zagrożeni w każdej chwili atakiem nowych, zmutowanych drapieżników, dwaj mężczyźni podejmują wyprawę przez postapokaliptyczny Skolimów, aby skontaktować się z ocalałymi mieszkającymi w podziemiach STOCERa.

Historia ta, to jednak tylko część nakreślonej z rozmachem większej wizji, na którą składają się także powieść “Kompleks 7215” opowiadająca o najemnikach poszukujących tajnej bazy wojskowej w Puszczy Kampinoskiej w 21 lat po wojnie oraz opowiadanie “Ostatnia posługa” o przygodzie naznaczonej atomowym dziedzictwem dziewczynki, mieszkającej w tunelach warszawskiego metra.

Zapraszamy do zapoznania się z profilem FB powieści i do księgarń po książkę “Kompleks 7215”!

Cegielnia Chylicka