Zaczarowane piosenki w Konstancinie


18 maja, w Amfiteatrze Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie, odbędzie się koncert półfinałowy jubileuszowego 15. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, organizowany przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Emocji z pewnością nie zabraknie. Początek o godz. 12, wstęp wolny.
Festiwal Zaczarowanej Piosenki to ogólnopolski, kilkuetapowy konkurs dla utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych. Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, przy współpracy Telewizji Polskiej SA, po raz pierwszy zrealizowała ten projekt w 2005 r.
O możliwość występu w czerwcowym finale na Rynku Głównym w Krakowie bitwę na głosy w konstancińskim amfiteatrze stoczy 34 wokalistów. Z ich grona jurorzy: Olga Bończyk, Roma Gąsiorowska, Julia Pietrucha, Maria Szabłowska, Kacper Kuszewski i Krzysztof Szewczyk wyłonią dwunastu szczęśliwców. Stawką będzie możliwość śpiewania z gwiazdami oraz stypendia, które otrzymują laureaci ogólnopolskiego konkursu. A potem… Doświadczenie uczy, że zwycięzcy Festiwalu Zaczarowanej Piosenki odnoszą sukcesy na rynku muzycznym – nagrywają płyty, realizują swoje marzenia i dają radość tym, którzy ich słuchają. Koncert półfinałowy w Konstancinie-Jeziornie poprowadzą: Anna Dymna, Grzegorz Daukszewicz oraz Bronia Zamachowska.
15 czerwca, podczas koncertu na Rynku Głównym w Krakowie, finaliści zaśpiewają m.in. w duetach z Anią Rusowicz, Olgą Szomańską, Czesławem Mozilem, Kubą Badachem i Krzysztofem Kiljańskim.
W ciągu 14 lat do udziału w ogólnopolskim konkursie wokalnym Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” nadesłano ponad 4000 zgłoszeń. 80 laureatów otrzymało statuetki Zaczarowanego Ptaszka i odebrało nagrody o łącznej wartości ponad miliona złotych. Z finalistami śpiewało 75 największych gwiazd polskiej piosenki. Kandydatów oceniało 126 jurorów. Dzięki emisjom Telewizji Polskiej festiwal zgromadził około 42-milionową publiczność.