Dzień Strażaka 12 05 2019

Parada strażacka z orkiestrami dętymi i mażoretkami, koncert w amfiteatrze, pokaz musztry, gigantyczny tor przeszkód dla dzieci oraz piknik rodzinny i kiermasz – to tylko część atrakcji z okazji gminnych obchodów Dnia Strażaka. Zapraszamy już 12 maja do Parku Zdrojowego.

Parada i msza

Gminny Dzień Strażaka to już tradycja. W tym roku na święto wszystkich druhów zapraszamy w niedzielę, 12 maja. Zainauguruje je parada strażacka z orkiestrami dętymi i mażoretkami, która wyruszy punktualnie o godz. 13.30 spod CH Stara Papiernia do Parku Zdrojowego. To właśnie tam odbędą się główne uroczystości i piknik rodzinny. O godz. 14.15 w amfiteatrze rozpocznie się msza święta.

Występy i musztra

Po nabożeństwie na scenie wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia . Później na placu przy amfiteatrze nastąpi poświecenie nowego wozu bojowego OSP Bielawa oraz wręczone zostaną odznaczenia dla druhów z gminnych jednostek OSP. O godz. 16.15 podziwiać będziemy pokaz musztry paradnej, po którym na scenie amfiteatru zaprezentuje się Miejska Orkiestra Moderato w Warki. Nie będzie nudy.

Piknik rodzinny

Oficjalnym uroczystościom w Parku Zdrojowym towarzyszyć będzie piknik strażacki. Jedną z atrakcji dla dzieci będzie gigantyczny dmuchany tor przeszkód. Nie zabraknie też gier i konkursów, pokazówy ratownictwa medycznego i sprzętu strażackiego, warsztatów plastycznych oraz konkurencji sportowych. Wzdłuż alejek parkowych staną stoiska handlowe, na których kupimy różne bibeloty. Będzie można też coś przegryźć.