Dzień Ziemi ONLINE, 22 04 2020

W środę, 22 kwietnia o godz. 18:00 Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie online z dr hab. Jackiem Pniewskim. Temat wideokonferencji: „Fakty i mity o zmianach klimatycznych”.

Spotkanie będzie poświęcone fizycznym podstawom zmian klimatu oraz wyjaśnieniu wybranych mitów, powszechnych w mediach, także społecznościowych. Oprócz przyczyn, zostaną przedstawione skutki globalnego ocieplenia i zmian klimatu, a także źródła informacji pomiarowych, które upewniają naukowców co do prawidłowej „diagnozy”. W ostatniej części spotkania prowadzący będzie odpowiadał na pytania słuchaczy.
Dr hab. Jacek Pniewski jest zastępcą dyrektora Instytutu Geofizyki UW i popularyzatorem nauki. Doktor nauk fizycznych o specjalności optyka fourierowska i przetwarzania informacji oraz optyka. Autor wielu publikacji naukowych, członek w komitetach i organizacjach krajowych oraz zagranicznych.
Dzień Ziemi obchodzony rokrocznie 22 kwietnia uważany jest za największe, ekologiczne święto świata. W tym roku Konstanciński Dom Kultury planował organizację wydarzenia w formie plenerowej. Niestety w związku z panującą epidemią wydarzenie musiało zostać odwołane. Mieszkańców i wszystkich zainteresowanych zapraszamy na konferencję „Fakty i mity o zmianach klimatycznych”.

22 kwietnia 2020 r. Godz. 18:00
facebook.com/konstancinskidomkultury