KLUB PODRÓŻNIKA ONLINE

Podróże z dziećmi – Kazachstan i Kirgistan

Konstanciński Dom Kultury zaprasza do Klubu Podróżnika. Tym razem bez wychodzenia z domu. W czwartek, 30 kwietnia o godz. 19 odbędzie się spotkanie online na żywo ze znanymi globtroterami Beatą i Witkiem Muchowskimi. Na facebookowym profilu Konstancińskiego Domu Kultury opowiedzą o swojej wyprawie z dziećmi do Kazachstanu i Kirgistanu.

Zapraszamy do udziału w transmisji na żywo na Facebooku i do zadawania pytań w komentarzach.
„Nasze wyprawy to nie tylko poznawanie nowych miejsc, to również mierzenie się z wyzwaniami, jakie stawia przed nami podróż z dziećmi, a szczególnie z niepełnosprawnym Mikołajkiem. To przekraczanie granic państw, ale także poznawanie przeróżnych granic w podróżach z małymi dziećmi – granic tego, co bezpieczne i dostępne, granic zmęczenia, czy granic rozsądku.” – mówią podróżnicy. Beata i Witek Muchowscy w swoją pierwszą wspólną, przedślubną podróż wyruszyli na pół roku do Nowej Zelandii i na Wyspy Cooka. W czasie rodzinnych wypraw eksplorowali Oman, Zachodnie Bałkany, Gruzję, Szkocję, Kanadę oraz Australię. Dziś podróżują z trójką dzieci – 8-letnim Frankiem, 5-letnim Maksem i małym Mikołajkiem, który urodził się z poważnym zespołem genetycznym Cri du Chat. Niepełnosprawność synka stawia przed nimi wiele dodatkowych wyzwań, zarówno w codziennym życiu, jak i w podróżach. Jednak ta nowa rodzinna sytuacja nie zmieniła ich wiary w marzenia i siłę pozytywnego myślenia, dlatego w dalszym ciągu idą za głosem swojego serca. Filozofią życia oraz wyzwaniami niepełnosprawności dziecka dzielą się na swoim rodzinnym blogu rodzinamikolajka.pl.
Podczas spotknia opowiedzą o ponad trzytygodniowej podróży po Azji Środkowej, podczas której przemierzyli bezkresne, hipnotyzujące stepy Kazachstanu, odwiedzili kolorowe góry Aktau oraz Śpiewającą Wydmę, powędrowali malowniczym Kanionem Szaryńskim, dotarli do pięknych, śródgórskich jezior u stóp Tien-szanu, a także zajrzeli do bajecznie wyrzeźbionego Kanionu Skazka oraz, ku radości dzieci, wykąpali się w gorących źródłach. Pokażą również niesamowite fotografie ze swojej wyprawy.