Punkt Informacji Turystycznej w Konstancinie-Jeziornie!

Konstancin-Jeziorna, jedyne uzdrowisko na Mazowszu ma swój Punkt Informacji Turystycznej! Konstanciński Dom Kultury będzie prowadził go w willi Kamilin przy ul. Piłsudskiego 42, nieopodal Parku Zdrojowego.

Po generalnej przebudowie willi Kamilin i adaptacji zabytku na cele użyteczności publicznej, jedno z pomieszczeń zagospodarował Konstanciński Dom Kultury i uruchomił w nim Punkt Informacji Turystycznej. Przy ul. Piłsudskiego 42, tuż przy wejściu do Parku Zdrojowego, turyści, kuracjusze oraz mieszkańcy naszej gminy i sąsiednich miejscowości będą mogli w jednym miejscu otrzymać pełną informację turystyczną oraz kulturalną, a także zaopatrzyć się w niezbędniki turysty – m.in. mapy, przewodniki i foldery informacyjne.
Punkt Informacji Turystycznej otworzy się dla gości już 1 września – będzie działał sześć dni w tygodni z wyłączeniem poniedziałków. – Chcemy docierać z naszą ofertą nie tylko do mieszkańców, lecz także do turystów, których z roku na rok mamy coraz więcej – mówi Edyta Markiewicz-Brzozowska, Dyrektor Konstancińskiego Domu Kultur. – Punkt Informacji Turystycznej idealnie wpisuje się w wizję działania Konstancińskiego Domu Kultury. Jak podkreśla pani dyrektor, Konstanciński Dom Kultury prowadzi również placówki muzealne – W willi Świt, w której mieszkał Stefan Żeromski, znajduje się muzeum poświęcone pisarzowi i jego rodzinie. W willi Kamilin na I piętrze umieścimy stałą wystawę o Konstancinie, zaś niedługo otworzymy Muzeum Wycinanki Polskiej w dawnym Domu Ludowym w Mirkowie, co również przełoży się na większy ruch turystyczny. Skupienie turystyki w gestii domu kultury to dobry krok – dodaje.
W przyszłości Konstanciński Dom Kultury planuje także sprzedaż gadżetów i pamiątek związanych z Konstancinem-Jeziorną. – Chcemy oferować m.in. upominki związane z motywem wycinanki polskiej i uświadamia
, mieszkańcom i gościom, że jej historia zaczęła się w Jeziornie – kończy Edyta Markiewicz-Brzozowska i zaprasza wszystkich do nowopowstałego Punktu Informacji Turystycznej.
– Chcielibyśmy, by nasz punkt świadczył kompleksową pomoc mieszkańcom, turystom i kuracjuszom odwiedzającym nasz region, dlatego też zapraszamy do współpracy wszystkie firmy i instytucje szeroko rozumianej branży turystycznej, gastronomicznej, hotelarskiej i rekreacyjnej z całego powiatu piaseczyńskiego – zachęca Aleksandra Rawska z Punktu Informacji Turystycznej.

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 13 września (niedziela). W tym dniu odbędą się piesze, bezpłatne wycieczki z przewodnikami, zaplanowano również atrakcje dla wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą punkt. Szczegółowe informacje wkrótce na naszym Facebooku.

Punkt Informacji Turystycznej
ul. Piłsudskiego 42
05-10 Konstancin-Jeziorna

wt-pt, godz. 10:00-18:00
sob-ndz: 10:00-16:00

visitkonstancin.pl
info@visitkonstancin.pl
facebook.com/visitkonstancin